Jump to content

Moto Zajednica

Uspomena za kraj sezone

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ova sezona je bila po mnogo čemu specifična... Rastao sam se sa Suzom nakon puno divnih zajedničkih kilometara, upoznao Jagodu.

Ana je položila za A kategoriju a mi ove godine nakon dugo vremena nismo imali turu van Srbije a zbog posla se i nismo puno vozili. 

I tako, odem ja da operem motor i napunim rezervoar, da ga pripremim za zimski san, razmišljajući kako će sledeće godine organizacija biti na višem nivou... 

Ali, ne leži vraže! 

Stvari se retko odvijaju na način koji nama odgovara... 

 

 

WP_20171201_13_21_10_Pro (1).jpg

WP_20171201_13_23_13_Pro.jpg

IMG_20171201_140921.jpg

IMG_20171201_174435.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Situacija jeste bila "izvini, nisam te videla". 

Uključenje sa parkinga u dalju traku, ja koji dolazim sa desne strane i direktan kontakt desnog fara/branika sa mojim levim skocnim zglobom. 

Na žalost, video sam opasnost na vreme da opsujem i ništa preko toga. 

Kompletna oprema me je spasila ozbiljnijih povreda od pada, Sebin dupli crash bar je spasio Jagodu i to da mi noga ne bude prikljestena. 

 

Na zalost, skocni zglob je popio svu silinu kontakta. Hematom, te oteklina su veliki, noga je u longeti i necemo znati kolika je tacno steta dok otok malo ne splasne. 

Sreca koju sam imao jeste da su brzine bile relativno male i da je auto bio Toyota Yaris ili slično. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne daj se. Brz oporavak ti želim. I tebi i Jagodi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Juce oko 14h sam slucajno prolazio ispod Gazele pored parkinga za vozila ostecena u sudarima. Tada sam na kamionu za slep, koji je ulazio na taj parking, video bocno polozen TDM sa kres barovima. Sada sam shvatio da je to, nazalost, tvoj motor. 

 

Deki, bas mi je zao. Brz i bezbolan oporavak zelim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Jbg i sam si svestan da je to moglo mnogo gore da ispadne, npr. da se desi na pocetku sezone
Brz oporavak i tebi i mopedu zelim.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Skoro je bio incident par stotina metara uzvodno. Dragoslava Srejovića na tom delu je noćna mora. Izlazi sa parkinga, perionica, pumpa, parkirani na trotoaru,... Nemojte biti stidljivi kada je korišćenje sirene u pitanju.

Brz oporavak ti želim, a ako nemaš prelom (ili je samo neko manje naprsnuće), bacaj tu longetu i česte masaže ledom, da ne dozvoliš formiranje otoka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Obzirom da sam Leskovčanin i da mi se osiguranje vodi na Leskovac, Urgentni me je samo prikrpio i rekao da se javim svom izabranom lekaru za dalje previjanje (pošto ima rasekotine) i kontrole.

Još dok sam bio u urgentnom, dobio sam otok, obzirom da je cela procedura dugo trajala a nisam stavljao hladne obloge. Otok se samo povećao dok mi je noga bila pod gipsom, pogotovo u predelu pete koja je popila udarac u ram motora. Međutim, skrenuta mi je pažnja da ne smem ništa da radim na svoju ruku zbog eventualne dalje procedure i kompletne medicinske dokumentacije.

 

Sinoć sam stigao u Leskovac, jutros bio kod hirurga i ortopeda, previli su me i na moje insistiranje skinuli gips, te zamenili elastičnim zavojem, tako da sada mogu da stavljam hladne obloge.

Kosti nisu pukle, ligamenti nisu pokidani, tako da, još jednom sam jeftino prošao.

 

Hvala vam svima na podršci. 

Takođe, moram da napomenem da je devojka bila više nego korektna. Istrčala iz auta da vidi kako sam, razmenili brojeve pre nego što me je hitna odvezla, zvala dok sam bio u urgentnom i nakon toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mlad si ti, brzo ce to da zaraste pa na prolece u nove moto - pobede :)

Srecno Deki! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ako je bila korektna i ako ste razmenili brojeve, eee onda u redu; još samo da te obilazi i da ti privija isceliteljku na bolno mesto ; da brže prođe  ;).

 

Nije ona bila korektna nego se ponela normalno i kako je za očekivati. Nego se u ovom nenormalnom vremenu i okruženju očekuje da ljudi beže sa lica mesta ili lažu na uviđaju, pa kad se neko ponaša pristojno i normalno to nas toliko iznenadi da je to potrebno napomenuti. :stabre:

 

A što se tiče obloga, bolje su nego ništa ali ni približno dobre kao masaža ledom. U čaši od kiselog mleka napravi led, i onda njime masiraš zonu otoka 5 do 10 minuta; dok koža ne pocrveni. Posle namažeš Hepalpan (ili Deep Relief gel) pa tako 5-6 puta dnevno. Posle nedelju dana spreman si za partiju basketa. :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I moj otac masirao ledom stopalo. Isto mu rekao doktor dok ne pocrveni i onda neku mast. A ja ga odvratio, rekoh, Jesi lud, ko ti je to rekao, uzmi lepo oblogu Onu gel.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Ceo taj krajolik blizu Bogoslovije i  Pancevca je zaista strava i uzas za voznju.Nego,da dodam da je protiv otoka odlicno koristiti burove obloge. Plave burove tablete,ima ih u apotekama, istopis ih u vodi,umocis krpu i zavijes je na bolno i oteceno mesto.Prija i brzo deluje.Zelim ti brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Takođe kolegi želim brz oporavak!

 

On 5.12.2017. at 10:27, gixxer je napisao:

Brz oporavak kolega,i motaj korektnu za naplatu stete,kako materijalne tako i nematerijalne

Slažem se za naplatu, kako materijalne, tako i ne materijalne štete, tj. fizičke povrede,pretrpljeni strah...

Ja sam (oba puta) bio budala kada sam doživeo udese sa motorom... Oba puta me žensko skrlja sa motora (jedna autom, druga biciklom) i ja oba puta ne odem kod lekara (odmah posle udesa) jer mi bilo žao devojaka (žena) što su bile uzrujane i u šoku, a realno sam mogao da uzmem (još) para za pretrpljene fizičke povrede. Bio sam u fazonu: "nije to ništa, ne fali mi ništa, malo leđa bolu i kolena i ruke, al nema veze..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja