Jump to content

Moto Zajednica

dual sport kacige

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

kakva su iskustva iz voznje tzv,  dual sport kaciga,Ulica i teren.Mene zanima samo ulica neverujem da cu ikad terati teren.Kako se vozi za onim vizirom za sunce gore,a kako bez njega jer moze da se skine.Da li duva ,zviždi... kad se malo pomeri  glava u krivini....Tenutno mi je zanimljiva ova sa najvisim ocenama a dosta snizena,

https://www.webbikeworld.com/nexx-xd1-review/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

Big Enduro vozim sa BMW endurohelm.

Meni jako dobro paše forma, taj. oblik kacige za glavu.

Unutrašnjost super, turbulencije ovise o tvojoj visini i kvaliteti vjetrobrana.

Meni manje bitno jerbo mi to nije Highspeed motor.

 

 

 

 

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nepotrebna ti je onda ova kaciga.Kacket zvizdi i duva za medalju,i nosi glavu unazad.Xlite 550 bolja kaciga u pitanju,skinut odmah .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 39 minuta, sashac je napisao:

Nepotrebna ti je onda ova kaciga.Kacket zvizdi i duva za medalju,i nosi glavu unazad.Xlite 550 bolja kaciga u pitanju,skinut odmah .

nisam skonto da li se meni obratio i šta znači skinut odmah.Naime kaciga je veoma,veoma dobre izrade i kvaliteta  cena je oko 350 e,trenutno je snizena na 110,a ja  volim onako malo ekstravagantnije stvari i retko koja kaciga mi se  svidja,a ova mi je zapala za oko .Naročito po ovoj ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Znaci da je kacketic skinut odmah,jer mu je zanosio glavu,i pravio sum.O zastiti od sunca nema ni reci,tu su naocare.Pa skinuo ga je posle par voznji,jer mu je strasno smetao.Ako mozes uzmi neku,pa testiraj u voznji.

13124655_10206661649725544_419981680030019832_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

vidim da su sve kacige malo uže napred kod brade,a da li su duže -vizuelno izgledaju zbog suženja.Jer ako su duže kao za kros onda verovatno duvaju ispod.Vi koji imate te kacige sigurno znate da li je isti razmak izmedju brade i početka kacige.Ima da se kupi u luisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja imam dve dual kacige, jednu jeftinu Kappa koju vozam na XT-u i jednu Shubert E1, dual flip-up i meni je kačket vrh...oči su stalno u senci, a kada se vozi prema suncu nezamenljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Gledao sam ih u Minhenu, bile su sa 300 na 140... A u testovima i revjuima su ih ocrnili.

Raspadaju se, los kvalitet postave... Jedino sto izgleda ok.

AFX FX 41 ti je oko 140e i po izjavama ljudi koji su probali obe, kvalitetnija je..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja koristim ovu kacigu već neko vreme:

 

image_3795.jpg

 

Jedina zamerka koju imam vezano za ovu konkretnu kacigu je na njenu težinu u odnosu na običnu kvalitetniju full-face kacigu. Sve ostalo je po meni plus barem za moj tip vožnje. Kačket mi je nezamenljiv. Sunčani vizir sam u toku ove godine spustio možda dva puta i to sad u kasnu jesen kad je sunce bilo stvarno ekstremno nisko i kad kačket više nije mogao da zaseni. Možda ima modela gde je kačket nefunkcionalni modni detalj bez obzira na cenu ili marku kacige, ali na ovoj to definitivno nije. Na bočni vetar je osetljivija od obične full-face kacige.

 

Pre 5 sati, sasa ns 1 je napisao:

vidim da su sve kacige malo uže napred kod brade,a da li su duže -vizuelno izgledaju zbog suženja.Jer ako su duže kao za kros onda verovatno duvaju ispod.Vi koji imate te kacige sigurno znate da li je isti razmak izmedju brade i početka kacige.Ima da se kupi u luisu.

 

Jesu duže i više vazduha ulazi nego kod obične full-face ali ne bih rekao baš da "duva".

 

Šta znam, ako ćeš samo voziti po asfaltu i ako često voziš brzinama oko/iznad 120 km/h nisam siguran da je dual sport kaciga za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja imam dve dual kacige, jednu jeftinu Kappa koju vozam na XT-u i jednu Shubert E1, dual flip-up i meni je kačket vrh...oči su stalno u senci, a kada se vozi prema suncu nezamenljivo.
Schuberthaus E1 je kralj u ovoj klasi.
Definitivno.
Iza njega touratech companero ili tako, isto flipup.


Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja