Jump to content

Moto Zajednica

Akumulator Fiam titanium 44ah 12v D+

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Prva ugradnja za Punta, cetvrtast, oko 18cm strana. Ja sam danas uzeo nov, ako nekom ovaj treba za neku radio stanicu, svetla, back up za kola, motor...nisam zadovoljan kako mi je radio prosle zime nisam hteo da rizikujem sad za nadolazecu zimu. Leti pali kao mina, jutros je upalio na minusu kao mina....ali avaj sto je sigurno sigurno je.. Imam malo gusce ulje u motoru doduse i anlaser nije 100% ali je ovaj accu star 2.5 god kako god okrenem.

Jedna crvena domaca! Preuzimanje na Slaviji il potez slavija centar...... ;)

fiamm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kažeš da radi, ali ne želiš da rizikuješ?  Da ne krepa pa da ne mož' auto da upali, il' postoji još nešto?  

Pitam jer mi je u autu fabrički magneti star 10 god. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Uzeo bih I ja za pumpu za grejanje odn inverter al sad ne znam redosled ko je u prednosti ja mogu da ga preuzmem lako iz Medaka sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ras,  Bokilic, evo sad sam Bokilica odgovorio jer ima malu svinju od 1600 ccm, Rasa takodje bih odgovorio jer da valja za auto, ja bi vam DAO da ga kupite;) Nije to vise to da okrene anlaser na minusu..... najmirnija mi se savest da ga Duledjo uzme za malog potrosaca ako se slazete.  Ako mi Ras koji ima prednost potvrdi ja bih najradije da ga Duledjo uzme?

 

Sto se cena tice, juce sam u Bobanu bio prijatno iznenadjen.

 

Italijanski mada oni kazu Bugarski akumulatori za kola Ciak su 44ah kvadratni 360A, 18 cm duzina stranice ili pravougaoni, duza stranica 21 cm, 45ah, 390 A oko 4990 din do 5199 din. Dve godine garancije...D+. Malo je skuplji D-, i to za oko 200 -400 dinara.

 

Nas moto Exide u varijanti za kola je za 800 dinara skuplji cetvrtasti u istoj amperazi. odnosno 44ah ali jaca struja paljenja od Ciaka, ovde 390 A i za pravougaoni 45A je oko 400A. Exide daje 3 godine garancije pa sam uzeo njega mada su mi rekli da Ciak nije imao ni jednu reklamaciju.

 

Energizer, Bosch i Varta su znatno skuplji za oko 1000 do 2000 dinara od Exide.

Ovaj kao moj Fiamm je sada u AP sportu, oko 6600 dinara ako se dobro secam u ovoj amperazi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma naravno. Slobodno prosledi Duletu, moj je ionako odličan, a i ništa mu ne fali :jee:, prekontrolisao sam ga pre prvih minusa, dolio elektrolit u dve ćelije, i dopunio, i sad je spreman za svoju 10. zimu ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Daklem nevidjen si hahahhaa...pa sto ne posaljes proizvodjacu da ga gurash i dalje da ti posalju 3 nova !!!!! 

Hvala ! 

 

Nije mi jasno samo sta je sa Black Horsom, nisam pratio, da li su obustavili proizvodnju.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Neka brate, neka potraje ovaj još 10-ak godina, i ja sam zadovoljan ;)

 

Pre par  godina sam mu čak bio i pazario zamenu, neku zajebanu vartu silver trt-mrt ... i dođem kući, montiram je i upalim auto, kad ono gori ista lampica na tabli !? i ja se onda iznerviram, i pronađem uputstvo, kad ono nije signal za aku, nego da je negde pregorela neka lampica ... i provalim kako mi obe pozicije ne svetle :jee:

 

posle sam menjao vartu za top za klx-a ... koga sam posle prod'o ... jbg.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ako se kojim slucajem dogodi jos koji obrt u ovoj temi, i akumulator ostane nerasporedjen, uzeo bih ga ja za skuter. Verujem da staje ispod sedista...  :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Da ovaj Ciak nije jefrina varijanta Varte? Nesto mi se tako cini a mozda i lupam. I za pretvarac za pumpu treba solidan akumulator, bar za moj pretvarac, mada prikljucis sijalicu koja trosi koliko i pumpa i testiras koliko radi sa tim akumulatorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

stigao aku prikljucen na inverter koji ga puni koliko je potrebno a kad nestane struje onda uzima struju iz aku za pumpu koja vuce 40w,a i ti nestanci kod nas nisu nikad dugi do sat vremena tako da je ok.Hvala Marku i kolegama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ne bi trebalo da pravi problem jer je manje od 3 god star a nije akan ali ako bude neki problem, znash da uvek moz da ga vrnes. Kod akumulatora je potrebna za minus ogromna startna snaga, radilica je u stisnutom ulju, tako da ne sumnjam da ce super raditi posao, narocito za tako mali potrosac......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja