Jump to content

Moto Zajednica

Zimovanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, dajte neki predlog smestaja za Kopaonik krajem februara. Ne znam iskreno kakve su cene na Kopu, jer sam do sada uvek imao neke kombinacije, a prosle sezone sam bio na Zlatiboru, ali ne treba mi nista preskupo. Interesuje me apartman za dvoje odraslih i dvoje male dece, znaci moze i trokrevetna varijanta. Nekih 7 dana...

Pored predloga za Kop, moze neko da uporedi i Jahorinu. Nisam nikada bio, a ne deluje mi kao losa opcija. Skijanja i snega verujem da ne manjka, pa me interesuju ostali sadrzaji i naravno neka preporuka za smestaj.

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Sta ces da precutis? Ako nemas trazenu informaciju, razumljivo je da precutis, ali imam utisak da si hteo nesto drugo da kazes.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Evo neki info ak ti nije kasno. Pogledaj na infokop.net i na bookingu. Cini mi se da je na kopu svake godine sve teze naci smjestaj i da je sve skuplji i skuplji. Ako ti ne smeta da svaki dan ides kolima do centra pogledaj vikend naselje.

U centru i bas na stazi imas Rtanj i Nebeske Stolice, malkice dalje od staza iza Granda ima dosta apartmana u vilama, bio sam u Vila Milica i Vila Nikola skroz su pristojni apartmani. U vikend naselju pogledaj AS Apartments jako gostoljubivi ljudi i organizovali su prevoz do centra svaki dan.

 

Jahorinu upravo gledam sebi za pocetak februara, smjestaj je dosta jeftiniji neg na kopu, ali Jahorina je slaba sa pocetnickim stazama i slaba im je pokrivenost sa vjestackim osnezavanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad oko ng je bio smeštaj oko 100e noć u konacima. Rtanj i grand su bili još skuplji. Vikend naselje je generalno dosta jeftinije ali i manje efikasnije, pogotovu sa malom decom. Ako deca moraju da odsoavaju preko dana ili se upiske - kad si u konacima onda začas trknes i obavis šta imaš da obavis.
Isto i za noćno skijanje npr. U 16h udjes u apartman i odmoris malo do 19h pa onda na noćno. Kad si u naselju dok ti dodjes ponovo..

Uglavnom za konake ako te zanima imam kontakt tel pa možeš da se informišeš za cene i raspoloživost. Imaju 3 apartmana. Javi se u inbox ako te zanima.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

U povratku iz Bugasrke proslo ljeto sam prenocio u Apartmanima Tatic (Apartments Tatic na bookinkgu), nekih 6 km od centra Kopaonika. Smjestaj je bio vrhunski, sve cisto, uredno, funkcionlano. Ljudi su domacini, vode posao sa ljubavlju i bila je milina upoznati ih i biti tamo. E sad, ljeti i nije bilo toliko guzve, mogao se naci smjestaj, cijena je bila i vise nego povoljna. Zimi su vjerujem dobro popunjeni stalnim gostima, ali ako ti lokacija odgovara, preporucujem da ih kontaktiras. Standardna ponuda je domaca hrana, koju proizvode sami. Pricali su mi da imaju jednog Nijemca, koji svake godine sjedne na motor i u komadu preveze nekih 1500 km na, ako sam dobro shvatio BMW K1200LT-u i redovno odsijeda tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ideš da se skijaš i ako ideš iu toku sezone kad je jako velika gužva, tih 6km su dosta veliki. Prošle godine sam bio u naselju a ove godine u centru, veruj da nije svejedno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Narocito sto Savan spomenu sa djecom, meni je bilo ok ici svako jutro kolima do centra citav dan skijati i nazad u vikend naselje, ali ako vodis klince to bi znalo biti dosta teze. Parking se jedino rano ujutro nalazi tipa pola sata pred otvaranje staza, posle je lutrija. Dobra opcija je mozda i hotel Putnik, malo je matori smjestaj ali ima solidnu klopu i ako radi suncana dolina moze se skijama stici od hotela do zice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E da, Jatovi apartmani su bili dosta povoljniji od konaka, možda 20-30 eura na noć manje. A isto je tu u centru. Jeste da su sobe i nameštaj unutra malcice stariji ali delovalo mi je ok jer svakako si ceo dan napolju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Jos jedan info, a i fali mi jedna poruka da mogu postaviti oglas :D. Ako trazis smjestaj preko bookinga nekad nije na odmet i da direktno pozoves ljude ako booking kaze da nema mjesta. Izgleda da dosta ljudi rezervise smjestaj koji se moze otkazati za dzabe dosta ranije. Par njih mi je reklo da u septembru rezervise vise smjestaja za januar pa onda kad se priblizi datum za otkazivanje gledaju da li stvarno idu i da li ima nesto bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Kad se vec toliko frljamo ciframa zasto uopste i ici na kopaonik ???
Ja iskreno ne vidim smisla osim ako nisi neki veliki patriota pa hoces da punis dzepove srpskih lopova.
Za te cifre koje pojedinci pominju bez problema odes i skijas ski amade, st anton, kaprun i mnogo sta u austriji
Vidim da nam je tema tajkun club pa aj da vam ja preporucim jos i st moritz, aspen.... - veoma komforno, moze da ispuni i najsitnija vasa ocekivanja....



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ko voli dobru atmosferu, rustičan ambijent, sjajnu kuhinju, a nije mu problem transport do skijališta, predležem: Vila Pirat

Lokacija: Vikend naselje - blizu Čardaka

Cene: Ne sećam se tačno, ali jako povoljne.

 

Atmosfera, usluga, higijena, sve je za preporuku. Moj poznanik posle godina provedenih u Grandu, nakon jednog provoda u Vili Pirat redovno zimuje tu. Nije fora u ceni jer je ovaj toliko pun da mi je teško i da zamislim. Znači atmosfera ;)

 

Problem može biti rezervacija jer su česti ti dečiji ski kampovi, pa su tada svi kapaciteti popunjeni. Vlasnik gradi još jedan (veći) smeštajni objekat i pivnicu na placu pored, tako da ni to od naredne sezone neće biti problem.

Apartmani su ogromni, četvorosobni, sa 8 do 9 ležajeva, mada često viđam da ih uzimaju i tročlane porodice jer im cena odgovara.

 

Eto, izreklamirao sam maksimalno jer mi je tu uvek full. Kad nema mesta onda sam u JAT-u jbg - bliže ali i kud i kamo skuplje a smorim se maksimalno.

 

Edit: @SHeLLe što tajkun klub?

Skijanje jeste skup hobi. Posebno ski-pass dere kožu s leđa. Ipak ljubav je to, kao i ljubav prema motorima pa ima spremnih i da par meseci žive na rezervi za tih 7 dana.

Da ima boljih varijanti od Kop-a (i jeftinijih) si u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250
On 12/2/2017 at 5:51 PM, Mad Mike said:

 

Drugari, dajte neki predlog smestaja za Kopaonik krajem februara. Ne znam iskreno kakve su cene na Kopu, jer sam do sada uvek imao neke kombinacije, a prosle sezone sam bio na Zlatiboru, ali ne treba mi nista preskupo. Interesuje me apartman za dvoje odraslih i dvoje male dece, znaci moze i trokrevetna varijanta. Nekih 7 dana...

Pored predloga za Kop, moze neko da uporedi i Jahorinu. Nisam nikada bio, a ne deluje mi kao losa opcija. Skijanja i snega verujem da ne manjka, pa me interesuju ostali sadrzaji i naravno neka preporuka za smestaj.

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

 

Druze,

za sve tvoje potrebe mislim da ce ti biti idealan apartman u vikend nasilju naseg clana Doktora.

Ja sam u oktobru bio porodicno, sa dvoje dece i smestaj je odlican, kao i cena.

Ako zelis, poslacu ti njegov broj telefona na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na predlogu, ali to ulazi u razmatranje za sledecu sezonu. Ove godine rezervisan Zlatibor.

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kako sam ja čini mi se jedini koji je pominjao cene pretpostavljam da se ovo frljanje odnosi na mene? A nije frljanje nego tacne cene, bio, video, platio. Skipas u pretprodaji je i dalje skup ali je opet jeftiniji.

U austriji i francuskoj još nisam bio ali sumnjam da će biti jeftinije. Bar ako ne budemo poredili babe i žabe. Apartman i centru kopa sa apartmanima negde na perifoeriji austrije.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Teski sam ovisnik o zimskim sportovima i svaki vikend kada ima snega sam na planini. Poslednjih nekoliko godina imam apartman, ali sam pre toga isao na skijanje svuda, od svih planina u okruzenju, pa do Italije i Francuske. Sada dok su deca mala idem na Kop jer mi je najblizi, ali cim deca budu samostalna za ozbiljnije skijanje, eto me opet negde drugo.

Kopaonik ima gomilu mana, uglavnom infrastrukturnih u odnosu na zapadna skijalista, ali je rame uz rame sa balkanskim...zapravo, samo Bansko i Kop deluju kao iole ozbiljnija skijalista (naravno mislim na skijalista u okruzenju).

-Skipass-sam po sebi kosta dosta na bilo kojem skijalistu pa i na Kopu, ali je opet dosta jeftiniji nego npr. u Banskom...o zapadnim skijalistima da ne pricam (ovo se odnosi ukoliko se ide u sopstvenoj reziji).

-smestaj: na kopu moze da bude skup ako zelis da se smestis u centru, ali za veoma prihvatljivu kintu moze da se nadje smestaj u vikend naselju...neki od smestaja cak imaju i sopstveni prevoz (mini buseve), pa ni o tome ne mora da se brine (od prosle godine je uveden ski bus, ali jos uvek citava prica nije postavljena na prave noge, pa u praksi slaba vajda, ali bice). Ja po pravilu ne idem u centar, ni da se parkiram, ni da skijam, ni da pijem pice, pa me skupoca, parada kica i slicno ne pogadjaju...izuzetak je jedino kada moram decu da ostavim kod instruktora.

-kafane: ko malo vise vremena provodi na Kopu, lako moze da provali gde da pivo placa kao u bilo kom kaficu u Beogradu (to je po pravilu vec malo skuplje od provincije).

Poredjenje Kopa i zapadnih skijalista: ovo je pre svega licna percepcija sta se dobija za ulozeni novac. Alpi su Alpi i tu ni jedna infrastruktura na manjim skijalistima ne moze da dodje do izrazaja (ovde pre svega mislim na ljubitelje skijanja...ljubitelji komfora, bazena i sl. ce biti prezadovoljni u Bugarskoj). Poslednjih godina, omoguceno nam je da preko raznih udruzenja/agencija skijamo na najprestiznijim skijalistima u Evropi za nerealno skromnu lovu (ovo su zapoceli skimanijaci i skibus, a sada ima pregrst slicnih agencija)...to po pravilu ukljucuje prevoz, ski pass i smestaj (najcesce jako skroman, ali korektan, mada ima izuzetaka i ka boljem i ka losijem)...kome je do skijanja, bice mu OK, ali ljubitelji komfora ce biti nezadovoljni...ipak komfor na tim mestima dosta vise kosta.

Vanpansionska potrosnja je na zapadu ipak dosta skuplja (naravno opet sa izuzecima), a i tamo treba znati lokalne obicaje...ko u Francuskoj pije pivo, a ne vino (i to po pravilu vino kuce, da ne kazem domace), morace dobro i da plati (ovakvih primera ima dosta). Neke stvari su i jeftinije, npr. koriscenje javnih bazena i spa...valjda duza tradicija pa nije vise vau.

Sve u svemu, Kop moze puno da ponudi kao vikend destinacija, a bogami i za citavo zimovanje, narocito sa klincima (dzabe da idem na Alpe, ako zbog dece konzumiram par lokalnih staza). Ozbiljniji skijasi zele i ozbiljnije skijanje, a to ima na Alpima...mada nije retko da se na Kopu odvalimo od skijanja/bordanja. :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Fantastičan ne Kop. Pogotovu sa malom decom. Njih smo dali na grupne časove od 10 do 16h gde imaju i ručak i zabavu. Priroda i okruzenje je lepo zaista.

Prošle godine jedina zamerka je bila infrastruktura i prevelika gužva. Doduše tad smo i bili odmah posle nove godine pa je i bila navala. U kombinacija sa svakodnevnim prevozom raznima busevima/taksijima koji svi napuste centar u 16 a potom te odvedu u to vikend naselje gde bas nema ništa da se radi sem da se spava to bude smor i opterećenje. U centru ipak ima malo života i može lepo da se ispuni vreme pre spavanja. Prošle godine posle 16h a ni preko dana nisi mogao skoro da nadjes mesto da popijes kafu.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam godinama dolazio u vikend naselje pa ga malo drugacije dozivljavam. Slazem se da je aktivniji zabavni zivot u centru, ali meni je daleko od dosadnog "dole"...na stranu, ima restorana/cafea nekoliko, mada ne idemo previse cesto...dugo smo gore, nekada nas je bilo mnooogo da skijamo/bordamo zajedno, a sada su takođe mnogi sa decom, svima odgovara isti termin-raspust pa se druzimo, a i deca se druze, tako da nam bude super...spremamo rostilj, grejanu rakiju...to su neke stvari koje se ne rade (ili bar retko ko) u centru...kada idemo na skijanje, idemo na Rtanj, tu se parkiramo, tu i pijemo pice posle staze, tu deca jedu krofne, desava se da ostanemo i do uvece.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ok je verovatno kad si u društvu sa više porodica. Kad je dobro društvo onda nigde nije dosadno.

I sad u konacima, novosadjani su imali slobodno pa je ceo sprat bio pun dece. Čak se i rodjendan slavio na hodniku. Deci je zaista ekstra bilo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Ko voli dobru atmosferu, rustičan ambijent, sjajnu kuhinju, a nije mu problem transport do skijališta, predležem: [mention=37331]SHeLLe[/mention] što tajkun klub?
Skijanje jeste skup hobi. Posebno ski-pass dere kožu s leđa. Ipak ljubav je to, kao i ljubav prema motorima pa ima spremnih i da par meseci žive na rezervi za tih 7 dana.
Da ima boljih varijanti od Kop-a (i jeftinijih) si u pravu.


Poceli smo da mesamo fenseraj, pozeraj i skijanje.
Ja skijam, koristim svaku priliku da proteram skije negde i tacno znam o cemu govorim.
Pravom skijasu su bitne staze i sneg a ne klubovi, kafici , bazeni i slicno.... na kopu sam bio do prosle godine svaki vikend, bio u tom centru , u a klubu, u brzecu, vikend naselju i ne vidim neko za sebe cimanje gde cu da spavam. Mnogo mi vise na kopu negoduje ponasanje onih sarplaninaca i traktorista koji pametuju i misle da su popili svu pamet ovoga sveta a ne znaju kako civilizacija izgleda.
Po meni je ski pass skup na kopaoniku a i u banskom za ono sto nudi.
Prosao sam francuska skijalista a mnoga austrijska i u odnosu cena kvalitet uvek cu dati novac za ski pass u francuskoj i austriji nego za kop.
U austriji i francuskoj platis ski pass 235-280e za 6 dana skijanja i iskijas posteno dok noge ne krenu da pucaju na obicno 500-700km raznih staza
Cene pica planai, schladming, st anton , stubai i svi ostali u austriji - 2.5e pivo, kafa 1.7-2e, ice tea 2.5e ..... kordon blue , jeger snicla obicno u nekom lunch paketu sa salatom itd bude 9.99e na stazi!! Bezplatan parking, na vecinu njih obezbedjenje, ocisceni prilazi, besplatan autobus do zicare,
Isto i francuska jedino sto je udaljena pa je bolja varijanta da se ide preko ski busa ili sa deda goranom preko manijaka. Isao sam i sa jednim i drugima. I nista mi nije bilo lose cak dat novac- dobijeno na dobitku x 5
E sad imamo kopaonik , od ove godine novost ekoloska pljacka, taman se popnes gore na jedvite jade jer oni iz ravnice i ovi fenseri i nemaju bas neko iskustvo voznje pa obicno se desava da te pojebu na pola do vrha ili u najgorem slucaju kod srebrenca stanu i pregrade put. Dodjes gore a tamo te docekuju slinavi lopatar i govori kako moras da platis parking od 500 dinara po danu.
A da zaboravih na one debilcine sto posipaju vodu po putu kako bi ti uzeli novac za namestanje lanaca.
Nadjes smestaj a oni se zaborave gde su pa krenu da lupaju neke abnormalne cene za nesto sto ne vredi tako. Traze po krevetu 20-30e ili za neki apartman 100-200e
I naravno ima debila kojima je to ok pa ce a plate. Izadjes na stazu a tamo ne moEs da skijas od onih ski skola, od kapaciteta staza rade 50% od kojih posle 11 ne mozes a upotreblhjavas ni 10% Sve posle 11h stajes na skije uz sopstveni rizik.
Dzudza na stazi milion, debila koji su jednom spustili crvenu duboku i misle da su naslednici bojana krizalja. I pun kurac svega i svacega o cemu bih mogao da pisem narednih 2-4h
I sta je tu povoljno?? Povoljno da izgubis glavu od raznih kamikaza, bognera sa kupujem prodajem i nabedjenih mafijasa koji su tu da bi pokazali na fejsu i instagramu kako su oni na kopu i nista vise
Savane ono sto sam napisao u prethodnom
Postu nema nista sa tobom vec uopsteno. Stalno se provlaci to na skijanju.
Ne mogu da se slozim nikad sa kolegama i ljudima koji kazu imam malu decu pa ne mogu ovde ili onde
Putovao sam svakog meseca za ameriku tj leteo i ljudi lete sa bebama od nekoliko meseci , na karibima vidjao ljude iz evrope sa bebama , u 3 doline ljudi sa malom decom.... postoje one korpe gde decu stave napred i tako skijaju, tipa kao grudne nosiljke i rancevi... pitanje je sta je neko spreman i sta nije



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da ne ispadne sad neko pravdanje ali istina sve se može kad se hoće. Ali je dosta lakše recimo kad najmladjeg od godinu i po ostavim kod babe u kraljevu. U francuskoj a ni u austriji nemam ni babu ni nikoga. A ne ostavlja mi se dete u KV a ja da idem u francusku pa da razmišljam šta ako se nešto desi a ja ne mogu biti tu.
Onda imaju ovi stariji, ne znaš koji je to odmor za roditelje da odjednom dobiješ 6h slobodno od sve dece bez drugih obaveza. A nije mi samo cilj da ih se ratosiljam po bilo koji cenu. Bilo smo i u Slovačkoj i iako mu obezbedis instruktora i zabavu njemu to nije to jer ne razume ni instruktora kako treba a ni drugu decu. A na kopu taj problem nine postojao i uzivali su potpuno.

Istina ima ludaka koji se umisle da su na autobahnu a odaberu plavu pistu sa sve decom i instruktorima. Nije me strah za mene ali par x sam bio sa sinom pa ne bude čoveku svejedno.

Sedeo sam i sa nekim momcima iz austrije na žici i ja se požalio kako je ovde malo gužva. A oni kao, da vidiš u austriji kad je lep dan kako bude gužva ovo na kopu kao nije ništa.

A cene, jbg..nisam snob, gledao sam i u grandu i hotel grey npr. Tu su tek cene bile da sednes na dupe..tipa 2500-3000 za 7 dana u grey hotelu!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
57 minutes ago, SHeLLe said:

Poceli smo da mesamo fenseraj, pozeraj i skijanje.

Potpuno sam te pogrešno razumeo. Ti si u stvari hteo da ostaviš neki stejtment, a ja ti samo napravio šlagvort :jee:

 

59 minutes ago, SHeLLe said:

Pravom skijasu su bitne staze i sneg a ne klubovi, kafici , bazeni i slicno...

Paaaa, sad... Isteram na stazu pola sata po puštanju žičara, završim pred zatvaranje istih, sve uz jednu iole dužu pauzu za čorbicu na Jarmu. No žica se u ovom delu sezone zatvara u 16:00 pa volim da imam šta da radim posle. Najviše prija dobro društvo i kuvano vino u tim rustičnim ambijentima od Pirata do Rtnja. Fenseraj po centru kopa ni mene ne interesuje. Nakon skijanja za disko i đusku nemam ni snage. Inače to žurovanje u apres ili klasičnom obliku je karakteristično za većinu ski centara na Alpima.

Što se smeštaja tiče spreman sam da spavam gde god, dokle su ispunjeni osnovni higijenski uslovi.

 

Elem, sve nas (pro ili rekreativne) skijaše do koske živciraju: neuređeni parkinzi, lopatari, teniseri koji na poklon od opštine Raška dobiju kafe na stazi a onda to prodaju nekom tajkunu koji na toj istoj stazi pravi hotel, crni džipovi parkirani na ski stazu, Bogner jakne made in Novi Pazar, gomile manekena ski outfit-a koji na skije nikad nisu stali i redovno služe samo da prave gužvu na Kop-u i podižu cene, tajkunske fore sa ekološkom taksom koju njihovi gosti plaćaju samo jednom a gosti onih jeftinijih hotela van centra svaki dan, mafijaška blokada gondole, saobraćajni kolaps sa svih strana, kratke staze baš... Gomila još toga!

 

SkiBus i SkiManijaci su sjajna fora za 7-dnevne aranžmane. Za vikend skijanje tu je ipak Kopaonik...

 

1 hour ago, SHeLLe said:

Izadjes na stazu a tamo ne moEs da skijas od onih ski skola

Sledeći put obiđi Mašinac :P:jee1::jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja