Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kmx problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Kawasaki kmx 125

Pozdrav ,imam kmx vec 6 meseci ,pre 1 meseca sam stavio novu hilznu ,klip ,karike ,rezonantni auspuh ,svaka svecica je pocela da probiva(ne baca lepo struju) vec 4 kako je zamenjena i to svaka original ngk ,mislim da bi mozda bio problem do bobine ,motor slabije ide i kao da trokira od 7000 obrtaja ,ocistio sam rezervoar ,i karburator ,ali ne znam kako pravilno da nastelujem dizne da bi bila pravilna smesa ,unapred hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hilznovanje cilindara, koji nisu ni predvidjeni za takvu jednu operaciju, duboko je ukorenjeno u srba...najčešće zbog golog dupeta. Rečeno onako po srpski.

Medjutim, hilznovati cilindar dvotaktne mašine...da ne ulazimo previše u dubokoumne analize svakakve prirode...zahteva malo više pažnje i dosta dorade nakon mašinske obrade.

Priča više puta ispričana, ali ćemo još jednom. Otvori (usis,izduv,prelivi) u cilindru dvotaktnog motora nisu ni najmanje nasumično postavljeni tu gde jesu, niti imaju oblik kakav imaju onako bez veze. Pomeriti bilo koji od njih...pa i za deseti deo milimetra znači promeniti ciklus odvijanja stvari u motoru. Zato je, ukratko, da ne razvijam ozbiljnu priču, potrebno vratiti sve te otvore u prvobitno stanje i na prvobitnu visinu (udaljenost od vrha cilindra i medjusobno rastojanje...npr.) i širinu.

Vrlo je čest slučaj da "majstori" prilikom izrade hilzni ostavljaju otvore na proizvoljan način i nekada ih više, nekada manje, pokrivaju hilznom. Tačnije ivice otvora na hilzni nisu identične onima na cilindru. Kada je to u redu...provereno, izbrušeno, isturpijano, onda se tek čačka po karburatoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
Pre 15 sati, Rasa kawasaki je napisao:

1 bocica ulja na 5 l benzina ,toliko stavljam ,original stihl ulje

Ne govorim o procentu ulja u benzinu vec o smesi goriva i vazduha.Kako ti ovo nije jasno preporucujem da posetis nekog majstora ko se ozbiljno bavi popravkama 2T motorcikala da ti nebi napravio jos gore stanje.Mada mi nikad nece biti jasno koji je razlog da neko kome je pre mesec dana uradjen motor i najverovatnije ni od prvog dana nije radio kako treba isti taj motor ne otera kod toga ko ga je i radio da otkloni problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Kawasaki kmx 125
11 hours ago, pronto said:

Hilznovanje cilindara, koji nisu ni predvidjeni za takvu jednu operaciju, duboko je ukorenjeno u srba...najčešće zbog golog dupeta. Rečeno onako po srpski.

Medjutim, hilznovati cilindar dvotaktne mašine...da ne ulazimo previše u dubokoumne analize svakakve prirode...zahteva malo više pažnje i dosta dorade nakon mašinske obrade.

Priča više puta ispričana, ali ćemo još jednom. Otvori (usis,izduv,prelivi) u cilindru dvotaktnog motora nisu ni najmanje nasumično postavljeni tu gde jesu, niti imaju oblik kakav imaju onako bez veze. Pomeriti bilo koji od njih...pa i za deseti deo milimetra znači promeniti ciklus odvijanja stvari u motoru. Zato je, ukratko, da ne razvijam ozbiljnu priču, potrebno vratiti sve te otvore u prvobitno stanje i na prvobitnu visinu (udaljenost od vrha cilindra i medjusobno rastojanje...npr.) i širinu.

Vrlo je čest slučaj da "majstori" prilikom izrade hilzni ostavljaju otvore na proizvoljan način i nekada ih više, nekada manje, pokrivaju hilznom. Tačnije ivice otvora na hilzni nisu identične onima na cilindru. Kada je to u redu...provereno, izbrušeno, isturpijano, onda se tek čačka po karburatoru.

Hilznovanje su radili ljudi koji se vec godinama profesionalno bave time ,mislim da je sve perfektno uradjeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Kawasaki kmx 125
9 hours ago, konstruktor said:

Ne govorim o procentu ulja u benzinu vec o smesi goriva i vazduha.Kako ti ovo nije jasno preporucujem da posetis nekog majstora ko se ozbiljno bavi popravkama 2T motorcikala da ti nebi napravio jos gore stanje.Mada mi nikad nece biti jasno koji je razlog da neko kome je pre mesec dana uradjen motor i najverovatnije ni od prvog dana nije radio kako treba isti taj motor ne otara kod toga ko ga je i radio da otkloni problem.

Ali ja mislim da je problem do karburatora a ne do cilindra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Baš ce da našteluje karburator uz pomoc manuala treba tu malo više od manuala,za nekog ko nema iskustva i znanja to je gotovo nemoguca misija i zbog toga sam i rekao da otera kod nekog ko zna sta radi.2T je jako osetljiv sto se tice podešenosti karburatora,siromašna smeša i smeši mu se nova generalna opravka motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidi, to što su "stručnjaci" hilznovali cilindar nije apsolutno nikakav garant vrhunskog rezultata. Verujem da je jako lepo upresovana, čak zalepljena i zapečena...verovatno i honovana, poravnata po površini gde leže glavudza...ali sumnjam da se iko tamo ozbiljno pozabavio otvorima u cilindru. Tu se gubi dosta vremena, koje ne mogu da naplate...ali tako i motor gubi na performansama. Radi, ali to nije to. IMT 506 bi to verovatno progutao, nabrijane japanske cvaje imaju malo finiju probavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A zavisi i klip kakav je, sve i svasta stavljaju, ja sam tako prosao sa bivsom Yamahom RD, uvalise mi neke katastrofa klipove oni donji otvori na njima ni nalik na fabricke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Kawasaki kmx 125
22 hours ago, Biker-Boy said:

A zavisi i klip kakav je, sve i svasta stavljaju, ja sam tako prosao sa bivsom Yamahom RD, uvalise mi neke katastrofa klipove oni donji otvori na njima ni nalik na fabricke

Klip je neki japanski TKRJ ,rekli su da je dobar ,ne znam koliko ce da traje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450
pre 3 minuta, Rasa kawasaki je napisao:

:-D koje bi bilo najbolje ulje za te 2t motore sa vise obrtaja

 

Motul 710

Litru mesas sa 32 litre benzina i ne boli te glava

Kod mene je 1150 din.litra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Kawasaki kmx 125
On 3.12.2017. at 3:38 PM, pronto said:

Vidi, to što su "stručnjaci" hilznovali cilindar nije apsolutno nikakav garant vrhunskog rezultata. Verujem da je jako lepo upresovana, čak zalepljena i zapečena...verovatno i honovana, poravnata po površini gde leže glavudza...ali sumnjam da se iko tamo ozbiljno pozabavio otvorima u cilindru. Tu se gubi dosta vremena, koje ne mogu da naplate...ali tako i motor gubi na performansama. Radi, ali to nije to. IMT 506 bi to verovatno progutao, nabrijane japanske cvaje imaju malo finiju probavu.

Najbolje bi bilo da sam "razbusio" hilznu koja je bila ,jer je bila fabricka ,sa 54mm na 56 mm ali nosio sam hilznu u jedan servis i rekli su da ne moze jer je previse ostecena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Kawasaki kmx 125
1 minute ago, Prašinar said:

Motul 710

A jel moze da ima veze filter vazduha sa snagom motora ,posto je skinut filter i stavljena tanka mreza na otvoru koji ide ka karburatoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Kawasaki kmx 125
1 minute ago, Prašinar said:

Moze,kupi fiter cini mi se da sam ja platio oko 1500 dinara.

Obavezno ga natopi sa uljem zbog prasine...

Vazi ,hvala ,i lancanike sam kupio prednji 1 zub manje a zadnji 2 vece ,trebalo bi da ima malo vecu snagu a brzina mi je nebitna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja