Jump to content

Moto Zajednica

Tomos Automatik A35 - vracanje u zivot

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Krene on nekako, ali kao da mu fali snage, bolje je isao pre ovih delova od A5. 

Sve je namontirano, nove karike. 

Najverovatnije je problem u samom cilindru. Narucio sam radilicu i ostale delove uz nju, a posto sam sredio cilindar od A3 sa novim klipom i karikama stavicu njega, nemam vise ni zivaca ni visak para da se mlatim sa time. Od mene je dosta ove godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Krene on nekako, ali kao da mu fali snage, bolje je isao pre ovih delova od A5. 
Sve je namontirano, nove karike. 
Najverovatnije je problem u samom cilindru. Narucio sam radilicu i ostale delove uz nju, a posto sam sredio cilindar od A3 sa novim klipom i karikama stavicu njega, nemam vise ni zivaca ni visak para da se mlatim sa time. Od mene je dosta ove godine. 
Slikaj cilindar glavu i usisni ventil ako ti nije problem, jesu li standard kanali ili su dirani?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pre nego što krenete u rasturanje, probajte nekoliko "spoljašnjih" radnji.

Znači kako je već rečeno, da ne postoji kakva opstrukcija u filteru, njegovom kućištu ili možda u auspuhu. Jedared jedan pametnjaković (čitaj ja) zaboravio komad krpe gde ona nije fabrički predvidjena. 

Trebalo bi prekontrolisati i (pred)paljenje...i dal' se komanda sauha nakon "okidanja" vraća potpuno u položaj za vožnju, tačnije da ni najmanje ne prekriva usisno grlo karburatora.

Sve druge problematike su malo "dublje".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A meni tacno mirise na ovo sto kolega Pronto napisa. Da ti se saug ne vrati i ostane blago zatvoren usis, pa mu fali vazduha. Ne moze da se meri A3 i A5, morao bi drasticno bolje da ide ako je sve ok. Saug probaj kad skines karb pa skines filter sa njega. Sve ce ti se kazati samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nije do toga, cak nece ni da radi kad je skroz otvoren leptir, na pola sauga nekako i radi, cim se vrati u normalan polozaj onda pocne da pravi problem da se gusi i ne prima gas.

Mozda jednostavno nismo strucni da ga vratimo na A5. :stabre: Ipak cu vratiti A3 cilindar jer je sredjen i staviti novu radilicu, a kad bude on stradao onda cu se obratiti nekom ko poznaje bolje od nas ove masine. Vec pocinje neprimetno da se gomila ulozen novac, a moped mi treba samo za vozanje u lokalu. Mislim da je tako najbolje za sada. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Možda dihtung između cilindra i bloka nije odgovarajući ! Nekad davno sam bio kupio jednu Jawu od koje su svi bili digli ruke ( dobio je za tepsiju ribe ) . Radila isto ko što opisuješ rad ovog automatika. Skinem glavu i cilindar sa motora i imam šta da vidim - neko je pravio taj dihtung, pa zaboravio da iseče na njemu prolaz za prelivne kanale. Motor jadan teško palio i uedva radio na ono što je uspevao da provuče pored dihtunga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Dihtung ispod cilindra za A5 je isti kao za A3, predpostavljam da koristis isti koji si koristio za set cilindra A3. Je li Delortova dizna original? Dajte ljudi zar ce nas "Tomosaki" driblati. Ako trazi sauh u voznji znaci da mu ide fals vazduh.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Koristio sam isti set dihtunga ali sam kupio nov set.

Pokusao sam sa jos jednim Dellorto karburatorom kao sto imam ja i ista prica, nesto ga muci. Sve postavljeno, filter vazduha, guma za filter stegnuta.

Kad odjednom dam pun gas bukvalno se ugusi.

Da ne bi mucio i vas i sebe neka ostane po 'starom' sistemu, a delove od A5 cu ostaviti za neki drugi put, i meni je krivo ali neka ga tako. Mozda ce Dellorto uciniti svoje i imace dobar ler gas na A3 cilindru. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Kad skines delove od A5 slikaj sve, cilindar, klip, grlo sa usisnim ventilima. Inace na poklopcu Delorta ima mali dihtung, aķo ga nema a poklopac je malo kriv onda zna da zeza

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nekako mi je ova tema skroz bezveze ispala na kraju, ne lici to na mene. 

Nekoliko godina vožnje (90% je korisnik ćale) i narešim se da ga vratim na fabrička podešavanja. Vraćamo A5 cilindar, nov klip, karburator Dellorto original naravno, usisne lamelice takođe original, pokušaću da nađem kućište Saturnus fara (staklo mi je zdravo), i jos par sitnica. Da ne dužim, slike tek slede ali ovo je mali uvod. :)

Sad kad sam prodao motor, a uslovi se nisu stekli za drugi (porodica na prvom mestu), to što imam kući to ću da sredjujem. Za mene je motor sve što ima dva točka i ima ručicu za gas. :D

Cilj - vraćanje u što je moguće bolje stanje (približno fabričkom), ali, što bi na Discovery-ju rekli na motoru će ostati patina i njegov karakter, to se u današnje vreme valjda veoma ceni. :D

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Tako je, jos uvek je trajno registrovan.
Ima papire, vlasnik je iz mog mog mesta, nije daleko.
Jos uvek cekam da agregat bude gotov, ja sam za to vreme pronašao kućište fara.
Ipak je to neki početak. 491a15524afea8e5251b773ebe282edc.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока



a4cb9f575d1bc5e0c542136410fefcfe.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nalepnice ponovo, ovoga puta fabrička kolor šema.
Znaaaam, ovo prvo početno belo nije fabrički ali kao sto sam rekao, patina mora da postoji. :-D
Ove trenutne na motoru su kao nove, ali nije to to. 45df60f627b26e3cb7d9923cbfa4dd5d.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja