Jump to content

Moto Zajednica

[Pitanje] Punjac akumulatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Pozdrav bajkeri,

 

Ja sam vam od ove sezone novi kolega pa ako moze neko samo da mi razjasni par stvari ili da me uputi na temu gde to vec pise :)

Jos malo ide vreme za odlaganje motora, pa ce mi trebati punjac akumulatora za kada ga odlozim.

 

Citao sam vec par stvari (da treba da bude iste voltaze, max 1/10 struje, itd) pa mi je potrebna pomoc oko odabira punjaca i mesta nabavke, i ako imate jos neki savet oko odrzavanja (npr. da li treba ovom akumulatoru da se dosipava destilovana voda itd)

 

Akumulator koji imam je:

Varta Powersports AGM

YTX12-4 / YTX12-BS

12V 10Ah 150A

 

Bacio sam pogled na kupujemprodajem da vidim sta ima od punjaca i ovo su nekih par komada koji mi se (kao na oko) svidjaju, jer ponavljam nemam pojma nista o tome.

Pa moze neki komentar koji bi mi od ovih zavrsio posao i da li je neko imao iskustva sa nekim od pomenutih ili preporuku za neki drugi?

I jos jedna mala stvarcica, svidja mi se ova quick connect opcija na nekima od njih (sa malim kablicama koje ostaju na akumulatoru) pa je li to pametno tako drzati ili ne?

 

Od najjeftinijeg do najskupljeg:
https://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumulatora-6-i-12-volti-52624945-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumulatora-Pro-User-B150N-6-12V-1-5A-39593370-oglas.htm#photoBig

https://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumulatora-AL600-H-TRONIC-16327117-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumulatora-moto-auto-EBC4000-28226043-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumlatora-39464191-oglas.htm

 

Hvala unapred ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kupi onaj za koji mozes da se "protegnes", za tvoj accu dobri su svi. 

Obavezno uzmi onaj koji ima brzo rastavljive kablice, da ne bi morao da razbucavas pola motora da spojis punjac na accu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Pa ja bih da se "protegnem" koliko je potrebno, da ne preteram :D

 

Sa takvim kablicama je po slikama su samo Pro-User B150N i (vise nego duplo skuplji) Optimate 3.

Nego za Pro-User pise da je "do 1,5A", ali i kao da ima neke zastite i automatski rezim rada, pa me malo buni da li je ok ili bih morao da idem na ovaj skuplji?

 

https://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumulatora-Pro-User-B150N-6-12V-1-5A-39593370-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumlatora-39464191-oglas.htm

 

I moze li mozda neki predlog za neku prodavnicu gde ima jos modela? Mozda ima neceg izmedju malo boljeg? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600
6 minutes ago, Čeh said:

Kratko, možda 2 meseca. Par puta sam vadio bateriju i dopunjavao je, i sve je OK.

Ok, taj mi do sad deluje najinteresantnije iako je malo skuplji.

 

3 minutes ago, hard_rock said:

Ipak cu malo vise da potrosim od toga, malo mi je nesigurna ta cena :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 minutes ago, IMCustoms said:

Ok, taj mi do sad deluje najinteresantnije iako je malo skuplji.

 

Ipak cu malo vise da potrosim od toga, malo mi je nesigurna ta cena :D

U smislu cega? Kvalitet je ok, made in germany. Nemam problema. Jedino sporo puni i sluzim ga za dopunjavanje zimi. Ima automatski rezim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
13 minutes ago, IMCustoms said:

Ok, taj mi do sad deluje najinteresantnije iako je malo skuplji.

 

Ipak cu malo vise da potrosim od toga, malo mi je nesigurna ta cena :D

 

Nema potrebe. Ja sam svoj platio 1500 i slican je ovom sa linka. samo drugi proizvodjac. radi bez problema. 6 i 12v. automatski rezim. odrzavanje akumulatora. brze spojke/kablovi za akumulator.

jedino ako mislis puniti velike akumulatore (kamion, auto, traktor) onda ima smisla kupovati skuplji i jaci punjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Preporuka za ovaj koji je kolega @hard_rock preporucio, cini mi se da sam ga uzeo na preporuku kolege ili sam samo procitao u nekoj temi, ne mogu tacno da se setim, uglavom koristim ga od pocetka godine, odlicno radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
Upravo sada, IMCustoms je napisao:

Treba malo vise shushki za Ctek koliko sam vec gledao :D

Punjač kupiš jednom i zabovarivš više na tu stavku..ja ga imam već 5g.i radi samo tako

(sa dva brza priključka motor i auto)tako da biram šta mi je za dopuniti.

Razmisli kolko se potroši na gorivo,delove,kafić...pa malo uštini i kupi kako treba..:BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

da potvrdim preporuku kolege hard_rock , imam punjać sa slike iz priloga,sličan iz preporuke, al puni samo 12voltne baterije,i takođe puni sa konstantnom strujom od 300miliampera, i to mnogo odgovara našim malim baterijama, idealno za održavanje ako oćeš da ti baterija dugo traje.

IMG_8247 (Medium).JPG

 

edit: i plus u prilog predloga je to što ovaj punjač ima pravi trafo u sebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Kupljen Pro-User IBC4000, problem resen :D

 

Bukvalno radi sve sto meni treba, ima moto mod sa 8 stepeni punjenja koje sam kontrolise, frost mod koji na hladnom vremenu drugacije puni bateriju (sto meni odgovara jer mi nije grejana garaza), sam prelazi u trickle mod kada napuni bateriju do kraja, i meni najbitnije, ima one kablice za brzo povezivanje sa poklopcicem i ne moze slucajno prespojiti accu, kao sto moze da se desi kod nekih koje nemaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio sam pre neki dan akumulator za Vespu koji je pakvan sa kiselinom odvojeno, ali u prodavnici ne formiraju aku, nego moram da formiram sam.

 

Sad, u uputstvu piše da je potrebno podesiti struju na 1A, a napon na 15V.

Pošto imam samo neki pravljeni punjač za auto, treba ili da jurim nekog sa punjačem što ima ova podešavanja, ili da kupim neki takav.

Ima li neko preporuku za punjač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 9 minuta, Skyrunner je napisao:

Kupio sam pre neki dan akumulator za Vespu koji je pakvan sa kiselinom odvojeno, ali u prodavnici ne formiraju aku, nego moram da formiram sam.

 

Sad, u uputstvu piše da je potrebno podesiti struju na 1A, a napon na 15V.

Pošto imam samo neki pravljeni punjač za auto, treba ili da jurim nekog sa punjačem što ima ova podešavanja, ili da kupim neki takav.

Ima li neko preporuku za punjač?

 

Nadam se da si dobio garanciju na akumulator? Istresi kiselinu u akumulator i ostavi 24h da celije upiju kiselinu i onda puni, ako pise u u putstvu. Akumulator nakon 24h poslije punjenja kiseline bi trebao biti formiran i imati napon 12.3 - 12.5V. Ako skuter vozis svakodnevno mozes ga odmah postaviti i upaliti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad je to i puno brze. Posle pola h je već formiran i ostaviš ga još pola h da dane malo i možeš ga zatvoriti i koristiti. Ako imaš unimer premeri napon i to je to.
Ali dobro pitanje od utjerivaca, meni nisu hteli da ga daju dok ga oni lično nisu formirali i premerili početno stanje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600
37 minutes ago, Skyrunner said:

Kupio sam pre neki dan akumulator za Vespu koji je pakvan sa kiselinom odvojeno, ali u prodavnici ne formiraju aku, nego moram da formiram sam.

 

Sad, u uputstvu piše da je potrebno podesiti struju na 1A, a napon na 15V.

Pošto imam samo neki pravljeni punjač za auto, treba ili da jurim nekog sa punjačem što ima ova podešavanja, ili da kupim neki takav.

Ima li neko preporuku za punjač?

Ovaj sto sam ja kupio ima 8 nivoa punjenja u zavisnosti od toga koliko je vec napunjen (ili nije) akumulator. Mrzi me da se penjem na tavan da nadjem sliku, ali ima tacno grafik gde se vidi pod kakvim naponom kad puni itd. Mene je dobro posluzio ove zime i bas sam pratio te nivoe, jer sam pustio jednom (doduze slucajno) akumulator da mi se malo vise isprazni i onda sam gledao kako ce da ga puni i menjao je voltaze, tako da radi super i akumulator nije crkao naravno :)

Tako da sve preporuke za Pro-User IBC4000, a kupio sam ga OVDE tj u njihovoj radnji u Zemunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja