Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR750 F RC36

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam se lomio oko prodaje ovog motora, ali moja gospođa kaže da to nije motor za nas i ja to poštujem... Njoj se ne sviđaju sport motori i džaba sve što je ovaj motor kao nov i što ima samo 32000 na satu i što je prelep... 

Pokušavao sam da je ubedim da je ovo prilično udoban motor, ali ona se plaši te brzine i ubrzanja koju pravi VFR i to je u startu odbija da sedne opušteno na ovaj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam video masinu takodje i samo cu reci fabrika. Ko kupi sigurno se nece pokajati jer nista nije zbudzeno i slicno. Sve na svom mestu , ne znam da ima takav primerak , ne samo na oglasima nego uopste.

Kad smo vec kod izbora drugih motora postajem slab na nakede...bandit ,zr7 i slicno...jedino je zastita od vetra upitna, a S verzije ovih motora nisu lepe kao N :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 22 minuta, Savan je napisao:

Šta bi sa poklopcem?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

E zaboravih... Aj idem napolje da probam da smontiram pa slikam... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo slike i sa poklopcem sedišta:

 

6i25m2F.jpg

m3nAAoM.jpg

fax9ShK.jpg

CGdbjer.jpg

 

Razlika u boji između poklopca i repa je to što je boja na repu malo izbledela od sunca, a poklopac nije bio sve vreme na motoru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To bi možda moglo da se resi poliranjem i vaksiranjem repa?

Ekstra izgleda tako, skroz drugi šmek dobije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Probali smo sa poliranjem, dobio se sjaj ali farba je malo izbledela i tu nema puno pomoći... Pomoglo bi farbanje repa, ali nemam nameru da to radim dok god su fabrička boja i završni lak ok...to što je izbledelo i promenilo nijansu crvene za jedan-dva tona, uošte mi ne smeta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma ne, kakvo farbanje originalnog laka koji je u odličnom stanju. U najgorem scenariji bi ofarbao poklopac, kad bi me neko puškom terao da moram nešto da ofarbam pa da biram.

A gledao sam dosta snimaka gde bas crvenu izbledelu boju uzmu da tretiraju i to su fenomenalni rezultati. Od neke izbledele crvene boje koja je skoro matirala dobije se sjajna crvena sa dubinom.
Možda da vidiš sa nekim drugim stručnjakom za poliranje i održavanje lakova koji se možda usudi malo jače ‘zagrebati’ u postojeci lak. Ali svakako bi mu pokazao poklopac da vidi na sta treba da izadje kako bi mogao da proceni jel izvodivo ili ne.

Ali razumem da ga ti sad prodaješ i da ti se ne da zajebavati oko toga.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 36 minuta, Savan je napisao:

Ma ne, kakvo farbanje originalnog laka koji je u odličnom stanju. U najgorem scenariji bi ofarbao poklopac, kad bi me neko puškom terao da moram nešto da ofarbam pa da biram.

A gledao sam dosta snimaka gde bas crvenu izbledelu boju uzmu da tretiraju i to su fenomenalni rezultati. Od neke izbledele crvene boje koja je skoro matirala dobije se sjajna crvena sa dubinom.
Možda da vidiš sa nekim drugim stručnjakom za poliranje i održavanje lakova koji se možda usudi malo jače ‘zagrebati’ u postojeci lak. Ali svakako bi mu pokazao poklopac da vidi na sta treba da izadje kako bi mogao da proceni jel izvodivo ili ne.

Ali razumem da ga ti sad prodaješ i da ti se ne da zajebavati oko toga.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Pa čovek, koji se inače bavi poliranjem, je pokušao da vrati nijansu, ali sve što je uspeo to je da vrati jako lep sjaj. Rekao mi je da bi možda uspeo da dođe do lepše nijanse malo dubljim šmirglanjem, ali onda postoji mogućnost da se farba trajno ošteti. Ja nisam pristao na to i zadovoljio sam se ovim rezultatom. Poklopac ja iovako ne koristim pa mi ni ne smeta što je rep malo drugačije nijanse. Ovako se ni ne primeti u odnosu na ceo motor dok se ne prinese ta originalna nijansa crvene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 30 minuta, MOTOM je napisao:

Prodaje ga, a u stvari moli Boga da ga ne proda.. :oda2:

Pa ako se proda motor koji želim (u vrlo sličnom stanju kao i moj VFR), ja moj povlačim iz prodaje. Iako ženi ne odgovara VFR, ovakvo stanje mašine neću da dajem za bilo šta.

Svestan sam ja da ovaj motor ima godina i da je cena malko jača, ali bilo ko da ga uživo vidi i proceni stanje motora, znaće zašto tražim ove pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, demro.st said:

pozdrav pokuisavam da ubedim komsiju,,,,drzi palceve

da drzi palceve da komsija nece hteti, il da ga ubedis pa da mora da proda motor :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ajde sad da ne preterujemo, da neće da ga proda ne bi ni bio na oglasima. Čak je i cena korigovana radi brze prodaje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4880 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ma zezao sam se. Poenta  je u nedostatku kvalitetnih mašina (u jbt. ako ga prodam šta posle da kupim), to je ta priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 44 minuta, stilgar je napisao:

da drzi palceve da komsija nece hteti, il da ga ubedis pa da mora da proda motor :)

ima suzuki 600f   pa sad znas variantu ja bi al da prodam ovaj,,,itd. al nije reko da nece sledi sad ubedjivanje kucnog saveta,,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022
2 hours ago, demro.st said:

ima suzuki 600f   pa sad znas variantu ja bi al da prodam ovaj,,,itd. al nije reko da nece sledi sad ubedjivanje kucnog saveta,,

Hehe opet zena ima pravo glasa :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Retko lep primerak al stvarno jos sam gledao snimak sa auspufom nigde dima kad ga odvrne :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jako je velika retkost naci kvalitetan motor u ovom cenovnom rangu. Ja nemam mogucnost doplate za neki skup primerak preko 2000 evra, cak i to nije garancija da ce taj skuplji biti i bolji. Ja sam prezadovoljan ovom masinom, kako mehanicki tako i estetski. Jedini trenutni razlog prodaje je taj sto bi kupio neki motor koji je udobniji za mene i gospodju, a da je dovoljno mehanicki i estetski dobar, makar problizno kao ovaj moj VFR. Ako mi pobegne taj motor koji pikiram, onda cu stopirati prodaju VFRa jer sam siguran da u skorije vreme necu naci stanje motora ni priblizno kao ovaj moj VFR. Pa i po cenu toga da se zena i ja manje zajedno vozimo...neka stoji u dnevnoj sobi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Da moja zena tako kenja ne bih je ni vozio uopste. Idi zeno peske kad ti sve smeta! Najbolje kupi fijaker i konja nekog da bi gospodja bila zadovoljna. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja mislim da bi tu jedna prerada sedista i resila problem udobnosti, imamo nekoliko majstora za sedista koji bi to vrhunski sredili.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nije samo tu sediste problem. Polozaj sedenja, njegovo ubrzanje i brzina su ono sto mojoj zeni smeta. Pored toga, plasi se za mene kad sam na ovom motoru... Kaze mi da strepi svaki put kada sednem na motor i odem do posla i nazad. Kada sam joj rekao za moj incident od neki dan sa autom koji mi je uleteo u makazice, malo je reci da je bilja ljuta kao ris i na motor i na sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa sto se tice ubrzanja, tu nema neke razlike izmedju TDM i VFR, cak mozda TDM ima za nijansu bolje ono inicijalno ubrzanje jer je twin, cupa iz podruma, a o brzini je bzvz pricati jer oba motora idu preko 200 kmh a verujem da svakako retko kad vozis tom brzinom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja