Jump to content

Moto Zajednica

Z 750 s - odstojnici retrovizora

Recommended Posts

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Zdravo kolege!

Otklonio bih jos jedan od fabrickih nedostataka motocikla koji posedujem. U pitanju je Kawa z750s - 2006.god, i retrovizori cije 2/3 vidnog polja zauzimaju moja ramena.

Odradio bih (najradije, posto volim da sam petljam oko svog bajka), ili kupio odstojnike - ekstendere retrovizora za ovaj model.

Ukoliko je neko to vec odradjivao, pravio, ili ima ideju kako bi se to najjednostavnije i najfunkcionalnije moglo izgrunfovati, ili ima ideju gde bi se moglo kupiti (  :-(  ), slobodno pustite masti na volju, i prste po tastaturi, i hajde da se malo druzimo u ovoj temi.

POZZZ Nenad Kladovo!!!

 

Fotka motocikla identicnog mome, da bi znali o cemu razglabamo:

22715_0_1_4_z 750 s_Image credits - Kawasaki.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 11/30/2017 at 10:15 PM, Strider said:

Nemam rešenje ali imam vrlo sličan problem :)

 

maxresdefault.jpg

Uhhh, motorin zvani ZELJA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Nisi daleko od istine. Iako sam čitav život vozio druge tipove motora, i nisam se video na ST varijanti bilo kog proizvođača, brzo sam shvatio da sam labilna ličnost i da u to nisam baš apsolutno uveren.

No i dalje vidim 1/3 iza sebe, a 2/3 sebi u laktove :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: KAWASAKI Z 750 S

Kolega, imam isti model i isti problem.

Jedino za sada poznato rešenje su nastavci za retrovizore koje pravi firma SW MOTECH i mogu da se nabave u Louisovim radnjama i koliko znam da kostaju izmedju 50 i 60e. Isto razmišljam kako da rešim taj problem. Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Izguglah odmah baš SW MOTECH:

 

https://www.revzilla.com/motorcycle/sw-motech-mirror-wideners-kawasaki

 

Produžetak za 40 mm, "od rupe do rupe", da izvines :) I meni malo vire laktovi, ali se nisam odlucio za bilo kakve intervencije jer se plasim da ne narusim "estetiku" motora, da retrovizori ne strce previse u stranu.

20150527_195444.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Odradio sam nesto uz pomoc komsije. Kucna radinost odstojnika, i planiram da ih za vikend namontiram, i proverim funkcionalnost. Ne praktikujem da suvim zlatom placam zvucna imena, a najdraze mi je kada sam/sami nesto izgrunfujem.

Fotke koliko sutra-prekosutra... Trenutno mi je skalamerija u autu-kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

pre par godina uradio sam ovakav extender drugu za FZ 1000 koji ima isti problem kao i Suzuki i BMW. Materijal tehnička plastika crne boje kupljena u npr. politerm-u cena oko 500 din i oblik urađen na glodalici .Funkcionisalo je odlično estetika ok. Motor je prodat pre dve godine pa nemam fotku ali evo  file iz ACAD-a . Ako treba pomoc tu sam ,mozemo da uradimo ACAD za određeni motor pa na CNC obradu tako da moze da dobije bočno znak marke motora ili po želji da bi se estetika podigla.

Pozdrav Tesha Mladenovac

miror extender 2.JPG

miror extender 1.JPG

miror extender 3.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

tlocrt extendera prati oblik osnove retrovizora , znaci demontirati retrovizor sa nosačem komplet i pravac Mladenovac (pivo i ćevapi se podrazumevaju )

Poz. Tesha Mladenovac 063266282

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja