Jump to content

Moto Zajednica

Dominator plav dim

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

U toku je sredjivanje honde dominatora,od prvog do.zadnjeg sarafa,pa me muci jos jedan problem,kad je potuno hladna(odstoji preko noci)prvih 30ak sekundi izbacuje plav dim samo na desni auspuh,kad se zagrije nema apsolutno nista,nikakvog dima.

Ja licno.sumnjam na.gumice ventila,mada me buni ,zato sto se ulje salije na.desnu stranu glave kad je motor na nogarici,a izduv desnog auspuha je desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda ti je desni izduvni ventil malo " pretegnut ", pa njega prvog otvori i zato izbaci dim prvo na desni auspuh. Treba proveriti. Druga mogućnost je da ti je pored gumice istrošena i vođica desnog ventila, pa se tu ulje slije u izduvnu granu ( desnu ), pa dimi dok ne izgori. To ćeš videti kad budeš rasturao motor, pa kad skineš opruge sa tog ventila - dal ventil ima lufta u vođici . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 8 sati, drumskalisica je napisao:

Možda ti je desni izduvni ventil malo " pretegnut ", pa njega prvog otvori i zato izbaci dim prvo na desni auspuh. Treba proveriti. Druga mogućnost je da ti je pored gumice istrošena i vođica desnog ventila, pa se tu ulje slije u izduvnu granu ( desnu ), pa dimi dok ne izgori. To ćeš videti kad budeš rasturao motor, pa kad skineš opruge sa tog ventila - dal ventil ima lufta u vođici . 

Uskoro je rasturanje,bice i slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 4 sati, mradomir je napisao:

Desni auspuh, plavi dim... javlja mi se neki deža vi, da se o ovome već pričalo  :staa2:

Procalo da ,al rijesilo ne,uskoro rasturanje,pa me interesuju mogucnosti zbog cega se desava i na sta da obratim paznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Dekompresor je na desnom ventilu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 25.11.2017. at 17:17, Grnca je napisao:

Dekompresor je na desnom ventilu

Sta treba da pregledam kod dekompresora,uglavnom ne cuje se da zvecka ili slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@ktm600
Imamo sam slican problem sa dimom i resio sam ga obradom ventila i zamenom gumica ventila, to je kod dominatora cesta pojava.
Ako budes uzimao gumice kupi ih oreginal u Honda Delta u Beogradu oko 8e je komad i izaci ce te jeftinije nego zamenske kod preprodavaca.
Takodje sam dosta puta prosao kod njih jeftinije za oreginal deo nego kod preprodavaca za zamenski ili je razlika u ceni bila jako mala.

Sto se tice dekompresora najbolje da skines service manual i da prodjes kroz njega tamo je lepo opisano kako se proverava sklop. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Masina rasklipljena,vodjice,sicovi ,ventili sve dobro,gumice cu zamjeniti,uslajfat ventile i nadam se da ce problem dima dok je hladan rijesiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja