Jump to content

Moto Zajednica

carinjenje i registracija scarabeo

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozz, imam neku kombinaciju da uzmem pomenuti skuter  koji jos uvek ima strane tablice .Pusticu sliku skutera i saobracajne i molio bih one koji se razumeju u materiju da mi detaljno objasne korak po korak do registracije na nase tablice i da li je ista moguca samo sa saobracajnom iz Italije i tablicom na skuteru

IMG-ed2684ccf6e557a3a67af6b33f21de28-V.jpg

IMG-1a604eb2d5721738f0d05e7867b68491-V.jpg

IMG-d83d96ee07f300a1a296884afa3d92ed-V.jpg

IMG-b00df88f0f3de8b910ea8d4b3967b0b6-V.jpg

IMG-3a4f7d718998e64c562cf8c4f8f6d9ff-V.jpg

IMG-3a5f5b498c3392924ab4740db0804e4d-V.jpg

IMG-999e8b4723b4d2dffed77d1644974ba8-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Moj shef je nedavno okoncao golgotu oko uvoza Vespe LX50 iz Italije pa cu se potruditi vec sutra da saznam sto vise. Na kraju se sve srecno zavrsilo al je bilo problem na carini a onda i u AMSS jer motor nije posedovao saobracajnu koju italijani ne daju(tj zadrzavaju), i neke sitne peripetije oko papirologije. Budi samo malo strpljiv i sve ce biti gotovo ;) 

Dakle do sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Situacija je bila drugacija ipak, on je imao odjavni list i skuter nije imao ni tablicu ni saobracajnu kad je stigao u Srbiju. Zakon je drugaciji za skutere do 50ccm sto tvoj Scarabeo  nije. Rece mi da ce za tvoj skuter situacija biti mnogo laksa i da samo treba da pitas shpeditera oko procedure.

Jedan mali primer mogucih zezancija:

AMSS ga je zezao sto nema svetlo registracije pozadi sto u Italiji nije bio problem pa smo to budzili kako bi prosao tehnicki.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

hvala puno na odgovoru,nacitao sam se puno primera kako ljudi nisu uspeli da registruju skuter iz uvoza, a nikad nisam to radio pa se razmisljam da ne bacim pare na nesto sto nece moci da se registruje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Uzeo sam bio krajem proleca Apriliu Leonardo 125 koja je bila uvezena iz Italije, skuter je bio samo ocarinjen e sad ja sam na registraciju cekao mesec ipo dana.  Ali evo da ti kazem kako sta ide jer sam sve sam radio. 

 

Odradis kupoprodajni ugovor i pecat kod notora. 

 

E sad kako bi odradio tehnicki pregled potreban ti je COC sertifikat to radis u Auto Moto Savez (Homologacija) , prijavis se tamo i cekas kod mene u gradu svake srede se radila homologacija i to jos ako bude mesta jer je ogranicen broj vozila. Platis 3000 jednu uplatnicu i 310 Dinara drugu uplatnicu i to im doneses kad i motor, i sve papire koje imas od motora sve im donesi sto imas nemoj nesto da zaboravis, e sad za moj motor se desilo da taj model nemaju u bazi podataka pa ja moram sam da vadim COC sertifikat od neko glavnog Aprilinog dilera u Srbiji, i zato sto su kao utvrdili da ga nemaju u bazi kostalo me je 6000 dinara, znaci plus one dve uplatnice 9300 RSD sam platio za nista bar ja tako mislim, COC sertifikat sam uzeo od (pgsmotori.rs) taj dokument COC sertifikat me je kostao 12,000 Dinara, toliko bi kostalo i kod AMSS e sad moguce da tvoj motr ima u bazi podataka pa ne moras da puknes ovoliko koliko sam ja. Posle nekih mozda pola meseca ja to sve zavrsavam odradim tehnicki i idem da uplati registraciju sve to zavrsim odem kod prevodioca sve papire koji su na Italijanskom moraju biti i na Srpskom oko 2000 sam puko za prevod, i odlazis u MUP da registrujes motor i tamo ostavljas njima sve papire i cekas mesec dana tj meni su rekli od 30 do 60 dana se ceka provera. Ja sam cekao mesec dana okruglo i rekli su da je sve kako treba i da moze da se registruje.  Posle tolikog cimanaj i jurnjave motor je registrovan :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja