Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nek razvale i Vinjales i Zarco, Morbidelli.. samo da vec neko skine Markeza :)  
A sto se tice dede, bojim se da je na zalasku karijere, nadam se da gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

E, deco, malo vise postovanja za nekog ko je i posle toliko titula, dvadesetak dana nakon preloma noge vozio trku i na treningu zaradio prvi startni red, a trku zavrsio kao peti. Neka pametnjakovici probaju da sa povredjenim prstom voze motor, pa tek onda da hrabro na tastaturi nakucaju ovakve gluposti. Ni ja ne volim Rosija, ali ima stvari zbog kojih ga postujem. Bravo ROSI majstore....

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Prvo, nisam skontao ko je to dirao Predrosicu. Ja lično sam dirao izjavu a Prekrosica je tu sasvim slučajno. Čovek svoje rezultate ima i tu nema zbora. Pekrosa je po mišljenju mnogih na ovom forumu, a i šire, odličan kako rekoste wingman i fantastičan tim mejt i uvek se bori za tim i tim-e doprinosi pozitivnom tim-skom duhu...tim-skom razvoju i verovatno tim buildingu.

Meni je užasno, prosto sam zgranut i mnogo me zabolelo poređenje njegovog broja pobeda sa veličinama poput Rejnija, Švanca i Stedi Edija. Evo i sad plačem od muke nad tastaturom jer živim u znanju da su gorepomenuti Rejni i Švanc zajedno vozili, zbirno, dakle zajedno ukupno, skoro isto trka koliko Pedrkosica sam...dakle on, do sada...sam samcijat.

Evo...na primer Pedrosa je vozio 199 trka u GP. Rejni je vozio 95 trka a Švanc 105. A prokleti španac, jebao vas španac, je vozio 199. Dakle jednu trku više od njih dvojice zajedno. I ima jebenih 31 pobedu, Švanc 25 a Rejni 24. I to je baš za jebeno poređenje jer vozi duplo duđe od njih gledano pojedinačno.

Kako reče Đusi, ako gađam u procente onda je to jebeno ovako :

199 startova Predrkoste španca sa 31 pobedom...dakle jebenih 15%

127 startova za Lovsona sa 31 pobedom...dakle jebenih 24% (usput, kakva je to laž da ima više pobeda od Lovsona??? Gledamo valjda samo klase koje su vozili)

105 startova za Švanca sa 25 pobeda...dakle jebenih 24%

95 startova za Rejnija sa 24 pobede...dakle jebenih 25% (usput, Rejni se u toj 95. trci izlomio)

 

Zašto nisu rekli da je isti taj Pedrosa uspeo da izjednači Rejnija i Švanca tek posle odveženih 133 trka? Izjednačio je Lovsona posle 199 odveženih trka!!!

Ma da...poređenje je baš na mestu.

 

I šta kažete...wikipedija zakon...nauči čovek i da je postojalo drkanje motora i pre ovih što sad voze...

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

@Djeneral Ne poznajemo se pa bih vas molio da u trenucima kad vas izbaci iz takta bilo koja izjava, ne sedate za tastaturu isključivo zbog načina pisanja.

Ne ulazim u brojeve i ko je više u pravu, ovo je skretanje pažnje na "kućni red" foruma i moto zajednice.

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/guidelines/

Tačka 4, pod đ.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2495 postova
  • Lokacija: Zemun

đ) e me nađe

 

 

anyway, ima još da se kucka do tad, ali kraj 2018 je trenutak kada praktično svim vozačima motogp i wsbk ističu ugovori.

da li ćemo videti da Rea sedne na prototip?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
2 hours ago, Sasa_Nis said:

E, deco, malo vise postovanja za nekog ko je i posle toliko titula, dvadesetak dana nakon preloma noge vozio trku i na treningu zaradio prvi startni red, a trku zavrsio kao peti. Neka pametnjakovici probaju da sa povredjenim prstom voze motor, pa tek onda da hrabro na tastaturi nakucaju ovakve gluposti. Ni ja ne volim Rosija, ali ima stvari zbog kojih ga postujem. Bravo ROSI majstore....

Molio bih za pojasnjenje ko su deca i ko su pametnjakovici. Nekako mi se cini da si mislio na Severiana i mene ili samo na njega ili samo na mene ali onda mi nije jasno sto u mnozini.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
2 hours ago, Sasa_Nis said:

E, deco, malo vise postovanja za nekog ko je i posle toliko titula, dvadesetak dana nakon preloma noge vozio trku i na treningu zaradio prvi startni red, a trku zavrsio kao peti. Neka pametnjakovici probaju da sa povredjenim prstom voze motor, pa tek onda da hrabro na tastaturi nakucaju ovakve gluposti. Ni ja ne volim Rosija, ali ima stvari zbog kojih ga postujem. Bravo ROSI majstore....

Svaka cast za to, ali on nije jedini koji je  radio takve nenormalne stvari. 

 

2013god assen - lorenzo

U cetvrtak pada i lomi kljucnu kost. Transportuju ga u barselonu gde se operise u petak ujutru. U petak popodne ga vracaju nazad na stazu. U nedelju na trci zavrsava peti. Samo 36h posle operacije. 

 

2012god indianapolis - stoner

Pada na kvalifikacijama i lomi zglob. Zbog borbe za poene odlucuje da vozi trku u nedelju,zavrsava na 6mestu sa polomljenom nogom i posle trke ide na operaciju. 

 

1994 assen - Kevin Schwantz

Polomio zglob na ruci mislim na kvalifikacijama ,nije mogao da odustane od borbe za titulu i szltradan,u nedelju na trci zavrsava 5. 

 

O mick doohan-u da ne pricam,sta je taj sve lomio i vracao se. Ima jos gomila primera koji pokazaju da su oni svi nenormalne glave i tesko da se moze izdvojiti neko poseban.

Sto se mene tice ja svima njima skidam kapu i divim se :care::care:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
Pre 5 sati, easy naked je napisao:

đ) e me nađe

 

 

anyway, ima još da se kucka do tad, ali kraj 2018 je trenutak kada praktično svim vozačima motogp i wsbk ističu ugovori.

da li ćemo videti da Rea sedne na prototip?

 Rea je cini mi se skoro izjavio da dok mu ne ponude fabricki tim nece da razmislja o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Prvo, nisam skontao ko je to dirao Predrosicu. Ja lično sam dirao izjavu a Prekrosica je tu sasvim slučajno. Čovek svoje rezultate ima i tu nema zbora. Pekrosa je po mišljenju mnogih na ovom forumu, a i šire, odličan kako rekoste wingman i fantastičan tim mejt i uvek se bori za tim i tim-e doprinosi pozitivnom tim-skom duhu...tim-skom razvoju i verovatno tim buildingu.
Meni je užasno, prosto sam zgranut i mnogo me zabolelo poređenje njegovog broja pobeda sa veličinama poput Rejnija, Švanca i Stedi Edija. Evo i sad plačem od muke nad tastaturom jer živim u znanju da su gorepomenuti Rejni i Švanc zajedno vozili, zbirno, dakle zajedno ukupno, skoro isto trka koliko Pedrkosica sam...dakle on, do sada...sam samcijat.
Evo...na primer Pedrosa je vozio 199 trka u GP. Rejni je vozio 95 trka a Švanc 105. A prokleti španac, jebao vas španac, je vozio 199. Dakle jednu trku više od njih dvojice zajedno. I ima jebenih 31 pobedu, Švanc 25 a Rejni 24. I to je baš za jebeno poređenje jer vozi duplo duđe od njih gledano pojedinačno.
Kako reče Đusi, ako gađam u procente onda je to jebeno ovako :
199 startova Predrkoste španca sa 31 pobedom...dakle jebenih 15%
127 startova za Lovsona sa 31 pobedom...dakle jebenih 24% (usput, kakva je to laž da ima više pobeda od Lovsona??? Gledamo valjda samo klase koje su vozili)
105 startova za Švanca sa 25 pobeda...dakle jebenih 24%
95 startova za Rejnija sa 24 pobede...dakle jebenih 25% (usput, Rejni se u toj 95. trci izlomio)
 
Zašto nisu rekli da je isti taj Pedrosa uspeo da izjednači Rejnija i Švanca tek posle odveženih 133 trka? Izjednačio je Lovsona posle 199 odveženih trka!!!
Ma da...poređenje je baš na mestu.
 
I šta kažete...wikipedija zakon...nauči čovek i da je postojalo drkanje motora i pre ovih što sad voze...
 
 


Meni je fascinantno koliko ti imas nadimaka za Pedrosu
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
On 1/10/2018 at 2:15 PM, lalajko said:

Umalo da zaboravim: Sud u Tavulji presudio u korist gradjana Rossi Valentino. Doticni je (op)tuzen da sa ortacima na svom imanju tokom voznje motora pravi nepodnosljivu buku cime ometa zivot gradjana koji imaju srecu da su u njegovom susedstvu. Sud je utvrdio da to ipak nije bas toliko strasno.

 

Hahahahaaa 

Forza Vale!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jao što se zabavih iz nevezuše :jee1:

 

Mislim da je gospodin skriboman skroz u pravu i da poređenju mesta nema. 

Da dodamo da ovi s kojima se Pentrosa (grčki spelling) poredi nisu imali elektronsku kontrolu proklizavanja i da je snaga stizala u 500 obrtaja te im je posao bio teži a rok trajanja kraći. Staze su takođe imale mnogo nameštaja naokolo o koje se pri padanju lupalo. 

 

Takođe smatram da nije prekršena tačka đ. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
pre 43 minuta, to crank je napisao:

Jao što se zabavih iz nevezuše :jee1:

 

Mislim da je gospodin skriboman skroz u pravu i da poređenju mesta nema. 

Da dodamo da ovi s kojima se Pentrosa (grčki spelling) poredi nisu imali elektronsku kontrolu proklizavanja i da je snaga stizala u 500 obrtaja te im je posao bio teži a rok trajanja kraći. Staze su takođe imale mnogo nameštaja naokolo o koje se pri padanju lupalo. 

 

Takođe smatram da nije prekršena tačka đ. 

Hm....sad prosto ne znam da li da se uvredim ili da budem "srećan" jer se ToCrank i ja slažemo da je poređenje pogrešno :)

 

Sasvim slučajno znam značenje reči skriboman (a nije uz pomoć wikipedije :) ) pa se moram zapitati, kako je to skriboman skroz u pravu? To je, moglo bi se reći, kontradiktorna izjava.

 

Prvo, skriboman ima stalnu potrebu za komentarisanjem koje je uglavnom potpuno nepotrebno, nelogično, van teme, neosnovano i kontradiktorno.

Drugo, u pitanju je psihičko oboljenje.

 

E sad, nametnulo se logičko pitanje...ko je skriboman?

Osoba A - član foruma 10 godina sa napisanih 850 postova

Osoba B - član foruma 8 godina sa napisanih 8500 postova

 

Ne znam, ali čini mi se da se odgovor sam nameće ;)

 

A vezano za temu...vesti iz moto sporta...pa vest da je Rosi oslobođen optužbe za, pretpostavljam narušavanje javnog reda i mira.

Meni je potpuno logična ta njegova "pobeda" jer je, siguran sam, legalno izgradio stazu i sve prateće objekte na SVOM IMANJU koje je pritom oko 2 kilometra od Tavulje. Nije me mrzelo da pogledam da je i najbliža kuća u komšiluku na oko pola kilometra.

S obzirom da je legalno izgradio stazu, dakle legalna je i buka motora na istoj. Zamisli samo da dobiješ dozvolu da izgradiš stazu a onda ti zabrane da je koristiš...ma nemoj. Ja mislim da je samo komšijama zinulo dupe za nekim parama pa ajd da probaju.

 

P.S. ne komentarišem odluke uredništva ali samo mislim da treba da dopune tu tačku "đ" jer su smernice malo nejasne. Piše da se ne sme koristiti vulgaran rečnik i vređati ostale članove foruma. Nije striktno navedeno da je zabranjena upotreba određenih reči kada se uopšte ne odnose na bilo kojeg člana foruma. Pritom, reč "je*eni" nije u srpskom rečniku kvalifikovana kao vulgarna...naprotiv u pitanju je pridev i to opisni, a u žargonu se koristi da izrazi nezadovoljstvo i neslaganje sa određenim navodima i tvrdnjama.

Svakako, opomena primljena K znanju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

I meni se čini da nema velikog razl0ga za onu opomenu, sve je skroz u okviru strasnog, ali fer pisanja!

 

Jedino ne možemo biti sigurni da Pedro nije član foruma, tako smo pleli po SK komentatorima, pa eto šta ispade na kraju... :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,
On 11.1.2018. at 2:51 PM, Sasa_Nis said:

E,  malo vise postovanja za nekog ko je i posle toliko titula, dvadesetak dana nakon preloma noge vozio trku i na treningu zaradio prvi startni red, a trku zavrsio kao peti. Neka pametnjakovici probaju da sa povredjenim prstom voze motor, pa tek onda da hrabro na tastaturi nakucaju ovakve gluposti. Ni ja ne volim Rosija, ali ima stvari zbog kojih ga postujem. Bravo ROSI majstore....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja