Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, MOTOM je napisao:

Laguna izbačena iz kalendara za sledeću godinu. :( 

Ten kate izbačen iz superbajka :D

Ali pored Melandrija, Foresa, Lavertija Honda dovede Kiyonarija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

Stari S1000RR mi je bio zanimljiviji, extremniji, a V4 ducati mi je extremniji, ali ružniji od V2. Kao da sve motore na kraju “dotera” marketinška služba, a ne dizajner. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 12 minuta, easy naked je napisao:

Stari S1000RR mi je bio zanimljiviji, extremniji, a V4 ducati mi je extremniji, ali ružniji od V2. Kao da sve motore na kraju “dotera” marketinška služba, a ne dizajner. 

Bogami, meni se čini da će novi S1000RR biti ozbiljan igrač. od 5.500 O/min na raspolaganju im je 100 Nm od maksimalnih 113. Videćemo i kako će se pokazati shif cam otvaranje i zatvaranje ventila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

Sad sam čitao analizu odluke da se Mahiasu dodeli pobeda nakon žalbe CAS-u.

 

Dadoše mu pobedu jer, po sudiji, diskvalifikacija zbog kršenja pravila je prestroga, 1000€ kazne je sasvim dovoljno. Inače, kompletno pravilo glasi, 5 minuta, bez prečica i takmičar koji želi u plasman mora u trenutku prekida da bude aktivan učesnik trke. Mahias je u trenutku prekida trke već odustao i parkirao motor pored staze. Advokat FIM je bio dovoljno glup da ne poznaje pravila ili da ne zna da ih citira...

 

BTW West je pao na doping testu oba uzorka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, easy naked je napisao:

Sad sam čitao analizu odluke da se Mahiasu dodeli pobeda nakon žalbe CAS-u.

 

Dadoše mu pobedu jer, po sudiji, diskvalifikacija zbog kršenja pravila je prestroga, 1000€ kazne je sasvim dovoljno. Inače, kompletno pravilo glasi, 5 minuta, bez prečica i takmičar koji želi u plasman mora u trenutku prekida da bude aktivan učesnik trke. Mahias je u trenutku prekida trke već odustao i parkirao motor pored staze. Advokat FIM je bio dovoljno glup da ne poznaje pravila ili da ne zna da ih citira...

 

BTW West je pao na doping testu oba uzorka...

Meni je takođe bila nebulozna presuda u Mahiasovu korist. Lepo pravila kaži, 5 minuta bez korištenja prečica. Ali sreća pa nije uticalo na šampionat

 

Što se Westa tiče, ne vredi komentarisati 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А на шта је позитиван?
Која супстанца може да му помогне да боље вози?

Или се просто дрогирао, па се кажњава јер је то неспортски?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, easy naked je napisao:

Uticalo je na titulu vicešampiona

Da, stvarno, zaboravih potpuno da je Kluzel izgubio drugo mesto. Sad Kluzel može da se žali i tako u nedogled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, Zuba87 je napisao:

А на шта је позитиван?
Која супстанца може да му помогне да боље вози?

Или се просто дрогирао, па се кажњава јер је то неспортски?

Koristio je neki stimulans koji se nalazi na listi zabranjenih suspstanci koje se smatraju doping sredstvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998
pre 35 minuta, easy naked je napisao:

Stari S1000RR mi je bio zanimljiviji, extremniji, a V4 ducati mi je extremniji, ali ružniji od V2. Kao da sve motore na kraju “dotera” marketinška služba, a ne dizajner. 

Ružniji je jer je širi kad ga gledaš od napred. A to je posledica 2 cilindra više... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun
7 minutes ago, Jovan Ristic said:

Da, stvarno, zaboravih potpuno da je Kluzel izgubio drugo mesto. Sad Kluzel može da se žali i tako u nedogled.

I Krummenacher je izgubio 3 poziciju u sampionatu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
18 hours ago, Jovan Ristic said:

Ali pored Melandrija, Foresa, Lavertija Honda dovede Kiyonarija

I on sam je iznenađen.

“First I am a bit surprised as are HRC coming back to Superbike, and I am surprised HRC called me,” Kiyonari confessed. “It’s been 10 years since I have ridden in World Superbike, I am very happy to join this big project.

36 godina ima, može još da vozi...

 

A MM33 izgleda ostaje... 

https://www.gpone.com/en/2018/11/05/sbk/marco-melandri-heres-the-yamaha-youre-not-expecting.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
6 hours ago, MOTOM said:

Ovaj deo mi je nekako najupečatljiviji:
 

I don’t really agree with his comments (Viñales). Obviously, there are things that he’s looking for and is frustrated with, and he could then find them during last weekend. But Valentino would probably say the same to you. So I don’t think it’s specifically a Maverick problem. I think it’s Maverick/Valentino. Both riders are saying, ‘Why don’t you listen to me? Why can’t Yamaha as a factory give me what I want?’ So for me it’s the same. It’s quite easy.

Obviously, we end up with some things that are unified. One thing unified is the engine spec. That’s something we can’t change. We can only choose one. So it’s very, very important that we choose the correct spec as we start the year. More or less, all other things can be adjusted, modified, changed, personalized. Already there are quite some differences in their two bikes. With the core being the same, there are quite some differences. So I think it’s not really right that we have not listened to Maverick - not at all. We’ve listened to both, but both are frustrated.

 

Agregat ispadne malo po Vinjalesu, malo po Rosiju i na kraju obojica nemaju idealnu situaciju vec su negde na pola puta...

Takodje i ovo:

Very often our riders come out of a corner and they can only touch the throttle and bring on the throttle as the bike’s coming up, whereas it looks like our competitors are more or less able to automatically open the throttle and it all self-manages itself. So it picks itself up and they drive away from the corner. That’s where we’ve been struggling.

U prevodu, inženjeri nam ne znaju gde bodu! To što dolaze novi daje neku nadu ali i njima će trebati vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
On 11/6/2018 at 3:09 PM, SlobodanR1 said:

Ovo meni sličnije R6

Ima sličnosti.

 

Više sam na celokupan oblik mislio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Postaviću glupo pitanje, mada neko reče da ne postoje glupa pitanja...

 

S obzirom da su u gp-u maltene zastupljeni svi proizvođači motocikala, šta sprečava bmw da se okuša u najjačoj kategoriji? Da li tipa oni ne žele, da li su ugovorom već dogovorene ekipe, na koji period i slično.

 

Nije da ih favorizujem, nego čisto ne može da se ne primeti da ih nema. Dakle zašto nisu tu, a npr Aprilia ili KTM jesu...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Sjeli i izkalkulisali koliko bi ih koštao moto gp projekat i šta bi time dobili. 

Moje mišljenje je da oni svoj tržišni rejting i superiornost grade u turing i enduro segmentu i da im to donosi profit a ulazak u moto gp je (pre)skupo zezanje sa neizvjesnim ishodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa da, nikada se BMW nije hvalio niti potencirao motosport na dva točka. Četiri su već druga stvar sa ///M.

 

Ja bih voleo da gledam Kawasaki u GP klasi ali to se verovatno nikada neće desiti jer je Kawasaki jako mali proizvođač motocikala u odnosu na ostale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

BMW je i sa prvom generacijom s1000rr i sa osvezenom varijantom ponudio paket za hobi vozace i manje nacionalne sampionate i tu je veoma zastupljen. Vec u jacim prvenstvima a da ne pricamo o WSBK nemaju sta da rade.

 

Prvi su ponudili elektroniku na serijskom motoru, deklarisanih oko 200 ks i bez mnogo ulaganja i modifikacija mogu da se voze na TD i u manjim sampionatima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kawasaki "odeljenje" za motocikle je manje od ostalih proizvodjača, a ono je deo ozbiljne grupacije koja nosi isto ime i proizvodi raaaazne mašinerije.

Mislim da su jednom prilikom rekli da bi se rado vratili kada bi tehnički pravilnik bio identičan za neki duži vremenski period...bez ovih ekskurzija svake godine, te zapremina, te elektronika...trte, mrte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 9 minuta, pronto je napisao:

Kawasaki "odeljenje" za motocikle je manje od ostalih proizvodjača, a ono je deo ozbiljne grupacije koja nosi isto ime i proizvodi raaaazne mašinerije.

Mislim da su jednom prilikom rekli da bi se rado vratili kada bi tehnički pravilnik bio identičan za neki duži vremenski period...bez ovih ekskurzija svake godine, te zapremina, te elektronika...trte, mrte.

Svojevremeno je baš bila polemika oko toga na forumu i ja sam zastupao tu tezu da kao fabrika motocikala je najmanja, ali kao ukupan Kawasaki LTD je možda i najveća fabrika..Međutim, neko reče da se novac za motocikle obezbeđuje samo iz sektora za motocikle, i da bi bilo neozbiljno i u smislu ozbiljnog poslovanja, neku rupu u budžetu zbog GPa, koliko god ona mala bila za takvu kompaniju, popunjavati npr. iz sektora za proizvodnju superbrzih vozova ( jer ima Kawa i na šinama :) )..Tako da ima i toga vjerovatno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja