Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
5 hours ago, Biker-Boy said:

Pa i Rossi kad je presao na Yamahu 2004 bila je krs neopevani, i posle razvalio s njom :D
Na muci se poznaju junaci, Markez je sisa isto ko i Doohan, celu karijeru ce da jase na istom motoru, no, da ne bude zabune, i Markez i Doohan su legende i ogroman rispekt imam za njih, ali brate za Rossi-ja su male bebe.

I jos jedna BITNA stavka, Rossi je iz Honde otisao kao SAMPION, ne kao luzer, ne ide mu pa ovo pa ono, daj da menjam tim, covek je napustio tim kao sampion, i otisao u Yamahu koja 10 godina nije videla titulu, za to treba imat MUDA.

E to kad Markez uradi, onda skidam kapu, do tada ne moze da prismrdi dedi .

Upitna su tu 00 bila, počela su njemu ta ista 00 da varniče u Hondi, pa bilo je tu povuci, potegni i onda jedno čuveno rukovanje tamo negdje oko ponoći je presudilo prelazak. Tada su i Yamaha i Rossi bacili sve karte iz rukava na sto, uprli su iz petnih žila i Rossi i Jeremy sa kompletnom ekipom i Yamaha, pa je odjednom bilo sijaset šasija i varijacija na temu, da se napakuje sve kako bi Yamaha bila utegnuta kao struna, a Rossi zasvirao na njoj kao Paganini, tako da je rizik bio sveden na minimum, koliko je god to bilo moguće. I još da, tada su gume spremane za svakog posebno.

 

I da to nije ispalo tako, sada bi bio možda u SBK, ako ne već u penziji ;) , ali na sreću To Cranka i Lalajka, to nije tako.

 

A Yamaha ove sezone može samo dedi da zahvali što je još uvijek pri vrhu. Maverik se prošle godine zaletio, pa stao, na početku ove Zarko krenuo kao oparen, pa sad nešto omunjen, a deda, krcka li krcka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

E da, Rossi je sa svojim timom razvio Yamahu, da li bi Markez bio u stanju da razvije motor, veliko pitanje je, posto je on samo seo na Stonerov sampionski konkurentan motor, i nastavio da prasi.

Ja bi od srca zeleo da Markez predje u Ducati i da pokaze, da je istinski sampion (kao sto verujem da bi mogao da bude), koji moze na razlicitim motorima da uzima titule, ali za sad nista od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
6 minutes ago, Biker-Boy said:

E da, Rossi je sa svojim timom razvio Yamahu, da li bi Markez bio u stanju da razvije motor, veliko pitanje je, posto je on samo seo na Stonerov sampionski konkurentan motor, i nastavio da prasi.

Ja bi od srca zeleo da Markez predje u Ducati i da pokaze, da je istinski sampion (kao sto verujem da bi mogao da bude), koji moze na razlicitim motorima da uzima titule, ali za sad nista od toga.

Mislim da je više bilo Yamaha sa Rossijem. Pa ne vidim zašto bi Markez prelazio u Ducati da dokaže da je vrhunski vozač, mislim da je to on odavno dokazao. Možda ako se zakuva sa Lorenzom, ali čisto sumnjam, ipak je on mlađi , pa kontam prije će njega ostaviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Pričati o nekome da je dobar samo zato sto je seo na šampionski motor, u današnjim uslovima trkanja, je malo bezveze. Markez je najbolji vozač na gridu i tačka. Kao sto je To crank jednom napisao, on i Stoner su svaštojedi koji sve mogu da teraju, a ostalima koji su izuzetno precizni vozači (Rosi i Lorenzo) mora brdo stvari da se poklopi da bi bili brzi iz nedelje u nedelju. Ako je Markez seo na Stonerov šampionski motor 2014, pa mu je bilo lako, taj “isti” motor sigurno nije bio šampionski 2015, pa je onda opet bio šampionski u narednim godinama. Po meni vozaci su tu da donesu eventualno prevagu (Markez), odnosno da minimiziraju štetu (Rosi). A ponavljam, u današnjim uslovima trkanja, motori koji su na početku sezone šampionski, već posle par trka mogu da ne budu sampionski.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eh kada bi sve bilo tako jasno i izvesno. Dešavalo se i da najbolji posustanu, pa se lovorom okite neki "ne planirani". Tu misli i na čoveka i na mašine.

Trkanje je jedna konstantna evolucija i uvek postoji prostor za brže, bolje, jače. Prvobitne, tačnije, verzije motora sa početka sezone, uvek budu izmenjene nekada toliko da na kraju ne može da se priča o dve iste sprave. To mu dodje normalna stvar. Da ne pričamo koliko svako od vozača pride personalizuje postavke jednog istog proizvoda neke moto kuće.

E sad, kada se ozbiljno promaši na samom početku, pa se u sred "bitke" priča o kolenastim vratilima...to je muka, to se ne rešava štelovanjem i učitavanjem neke druge mape.

Ima tu i detalja koje nikada nećemo znati. Da bi se dobio jedan pobednički proizvod puno toga treba da se složi. Naravno da je plus ako su sastojci izuzetnog kvaliteta, ali to ne garantuje i pobednički ishod. U tome i jeste čar, jer da je drugačije puno toga bi se znalo u napred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

U Doohanovih 5 i Rossievih 7 titula zajednički faktor je Jeremy Burgess, ni jedan ni drugi ni jednu titulu bez njega nisu uzeli. 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic
pre 7 minuta, to crank je napisao:

U Doohanovih 5 i Rossievih 7 titula zajednički faktor je Jeremy Burgess, ni jedan ni drugi ni jednu titulu bez njega nisu uzeli. 

Wayne Gardner titula

a radio je i sa Haslamom , Freddie Spencerom..... Mamolom u Suzukiju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 13 sati, Biker-Boy je napisao:

E da, Rossi je sa svojim timom razvio Yamahu

Volim kad ovo procitam...

 

:na drugom kraju sveta potpisivao kackete:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa to je pravi univerzalan vozac, radi dva posla u isto vreme, razvija motor i potpisuje kackete :P

Sigurno nije samo nonsalantno seo na Biaggi-ev motor i odvalio titulu :D

Mehanicar je naravno bitna spona izmedju motora i vozaca, ali nije ni sa Burgesom uvek sve cvetalo.

Rossi je izmedju svega covek koji za razliku od mnogih voli IZAZOV, i nije mu zanimljivo da celu karijeru sedi na istom motoru, svi su mislili da je lud kad je presao u Yamahu, srecom uspelo je, posle je presao u Ducati, jbg nije uspelo, a u medjuvremenu prolaze godine pa je sama cinjenica da sa 39 godina vozi (i u vrhu je) postala izazov :D 

Mogu ljudi da ga ne gotive, ali deda je ultra mega giga car.
p.s. ja uopste ne mislim da je Markez najbolji samo zato sto je na Hondi, on JESTE najbolji, ali na Hondi, pitanje je sta bi uradio na drugom motoru, ja licno mislim da bi uzeo titulu da predje na Ducati ili Yamahu, mozda cak i na Suzukiju, jer covek je abnormalno dobar vozac,  ali bilo bi cool da je malo veci avanturista, da proba da mazne titulu na nekom drugom motoru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dejvis opet slomio ključnu kost. Ovo mu je drugi prelom u toku ove letnje pauze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svaka čast svakome, ali bi bilo baš lepo da malo ostavi mesta nekom krštenom omladincu...a svoje trkačke strasti da zadovolji u nekom drugom takmičenju, gde bi možda realnije mogao bar da pridje podijumu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 33 minuta, pronto je napisao:

Svaka čast svakome, ali bi bilo baš lepo da malo ostavi mesta nekom krštenom omladincu...a svoje trkačke strasti da zadovolji u nekom drugom takmičenju, gde bi možda realnije mogao bar da pridje podijumu.

Ako se tvoj post odnosi na Rosija, pa u timu ima izuzetno perspektivnog omladinca, koji je, za sada, uvek iza njega.

Neka zasluže rezultatima svoje mesto i šutnu ga u istoriju.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, Jovan Ristic said:

Abraham na Avintia Ducatiju sledeće godine.

I to na GP18. Najzad i on da dobije neki noviji model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 6 minuta, pronto je napisao:

@ŠumadinacMoje je pisanije vezano za Abrahama. Super je što tata plaća sve račune...ali mis'im ne mis'im.

Izvin'te, molimve :jee:Nisam bio siguran, a na svaku naznaku kaljanja "lika i dela" prepodobnog Rosija, ja moram da reagujem. :P

A lepo se uklopilo :lol: :zdravo:

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Rabata će u Mizanu menjati Kristof Ponson....evo majke mi ja nemam pojma ko je Kristof Ponson. Morao sam da potražim na internetu koji je i kude je sve vozio. I dalje nemam pojma ko je i čime je zaslužio da vozi u GP.  Navodno je vozio u SBK 2015-te godine i najveći uspesi su mu jednom 11 i dva puta 14-ti a vozio je celu sezonu.

2016-te je vozio STK1000. Nikada nije bio na podijumu... Rođen 1995....

Možda je fantastičan test vozač...sigurno je to....

 

Pored Abrahama koji je potpisao na još dve godine ugovor, pored Simeona...još nekih..i sada i pored ovog Ponsona...nešto mi deluje, a nemam pojma otkud mi to, kao da ovaj Dukati prodaje mesta po sistemu ko koliko plati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Djeneral i ja sam se ubio googlajući da saznam ko je on i kako se našao kao zamena za Rabata. Nije mi jasno zašto nisu zvali Baza da vozi.

 

Možda se boje da je baksuz pa da će opet pasti kiša. Ili ne mogu da nađu više kengura za kombinezon :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja