Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Poštovanje, svakako! Ali meni nije jasno čime ih pumpaju da mogu da izdrže te napore. Kako se fiksiraju te sirote polomljene kosti da izdrže napore. I nije mi jasno kako se ništa od tih ekspres isceljujućih postupaka (bar koliko ja znam) ne primenjuju za običan svet. Cena je u drugom planu. Takođe mi nije jasno šta im daju protiv bolova, koji su sigurno užasni, a da pri tom smeju da voze trku. Popiješ običan brufen, pa piše upozorenje da ne upravljaš teškim mašinama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

A 150mph crash and broken collarbone in FP2 looked to have ruled Jorge Lorenzo out of the 2013 #DutchGP, but the reigning champion had different ideas!

After flying to Barcelona for surgery on Friday, he returned to race on Saturday, finishing 5TH!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Miso, kada je povreda tipa da može da ide fiksator (šina), lomljeni deo uz to je jači nego "original". 

 

Za bolove ne znam i nije mi jasno. Znam kako je mene boleo lom ruke i ovo što rade deluje mi skroz neverovatno. Šta god da uzimaju (čak i da je adrenalin!!) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moze li neko da pojasni stvari oko guma na trkama?

 

Imamo Soft, Medium i Hard.

 

Da li soft ima bolji grip od ostalih ?
Da li se soft brze trosi kako trka odmice? 
Da li je cilj pronaci postavku motora da se omoguci stavljanje sto cvrsceg pneumatika ili to nema veze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
1 minute ago, hard_rock said:

Moze li neko da pojasni stvari oko guma na trkama?

 

Imamo Soft, Medium i Hard.

 

Da li soft ima bolji grip od ostalih ?
Da li se soft brze trosi kako trka odmice? 
Da li je cilj pronaci postavku motora da se omoguci stavljanje sto cvrsceg pneumatika ili to nema veze?

Sustinski si napisao manje vise ok osim sto ti se logika kosi oko podesavanja.

 

Idealno bi bilo da pripremis motor da moze da se vozi sa gumama sa najvise gripa a u teoriji su to soft.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Obicno kad stave soft, taktika je da izbijes na celo i napravis sto vecu razdaljinu od ostatka, jer ce kasnije da ti zafali gripa koji treba da kompenzuje razlika koju napravis u startu.

 

Bar se tako meni cini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

NIje baš tako prosta računica.

 

Istina je da mekša guma bolje drži a da manje traje (i obrnuto) ali takođe bitne stvari su i podešavanje ogibljenja koje ne mora biti isto ni kod dva vozača koji voze iste motore a kamoli kod drugih motora.

Struktura asfalta na stazama nije ista tako da kod onih na kojima je asfalt grublji, mora se ići na tvrđu gumu. 

takođe i temperatura staze je bitan faktor tako da je odabir guma poprilično složena jednačina.

 

EDIT: Mislim da smo baš ove sezone, pre nekoliko trka imali situaciju da je Markez imao tvrdu gumu i da se žalio što nema još tvrđu opciju a da je Lorenco imao meku i da je hteo još mekšu :)
To je ta razlika u motorima koji ne "tretiraju" gume na isti način.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Angel Nieto team (bivši Aspar) napušta MotoGP i prelazi u Moto2, tako da će imati tim u Moto3 i Moto2. Ostavljaju potpuno mesto za novi SIC Petronas tim. Zato Jarvis daje izjave za Morbidelija i Kvartarara u Sic (nema drugih menadžera još).
Dakle, potpuno čišćenje tima. Samo je SIC preuzeo poziciju. Ko zna možda će Jarvis da vodi satelitski tim kako je krenula sa izvinjenjima. :D
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Da,da,da, gajio sam neskrivene simpatije prema Puigu, ali mislim da će preovladati prema Jarvisu. Što bi kod nas rekli, "Kakva je ovo pogan od čovjeka!" ili ti , sjajan menadžer ;) .

 

Ako ne daju Rossiju dostojnu mašinu da se oprosti, ne bi se čudio ni da VR 46 u Moto GP uđe sa NEYamaha motorom :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Baš me zanima koja će sprava biti etiketirana kao VR46.

Po Hondi je odavno izručio fekalije...Ducati, to ništa ne valja::)...a klavijature. Znaju muzičari da im treba dobar pijanista, pomučiće se da sklepaju neki brzi sintisajzer, pa će koncertna verzija verovatno u godini koja sledi. Ili tako ili sezona sepuku vetrova....il' što bi rekao prijatelj Žika "kikiriki" da puca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun
21 hours ago, Robin Hood said:

NIje baš tako prosta računica.

 

Istina je da mekša guma bolje drži a da manje traje (i obrnuto) ali takođe bitne stvari su i podešavanje ogibljenja koje ne mora biti isto ni kod dva vozača koji voze iste motore a kamoli kod drugih motora.

Struktura asfalta na stazama nije ista tako da kod onih na kojima je asfalt grublji, mora se ići na tvrđu gumu. 

takođe i temperatura staze je bitan faktor tako da je odabir guma poprilično složena jednačina.

 

EDIT: Mislim da smo baš ove sezone, pre nekoliko trka imali situaciju da je Markez imao tvrdu gumu i da se žalio što nema još tvrđu opciju a da je Lorenco imao meku i da je hteo još mekšu :)
To je ta razlika u motorima koji ne "tretiraju" gume na isti način.

i bez ulaska u domen setupa nove gume su komplikovana tema, a u sažetku se svodi na to da imena meka, srednja i tvrda, nadenuta pre 50 god, više ne opisuju atribute komponente dovoljno precizno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uh...gume su ozbiljna konstrukcija, a tako jednostavno izgleda. Najčešće se priča o "spoljnoj" tvrdoći, koji i nosi ove pomenute oznake....znači mešavina materijala koja direktno prijanja iz asvalt. Često se zapostavlja "unutrašnja" tvrdoća, praktično kostur gume...ona žica koja istrči posle burnouta ili koja buši unutrašnje gume. Kako će se pneumatik, spoj tog unutrašnjeg i spoljašnjeg, ponašati....to zavisi podjednako od obe komponente i uglavnom je nepoznanica do trenutka probe. Pera, Mika, ti i ja ćemo sigurno jednu istu gumu oceniti drugačije, vozeći isti motor...a staviti je na različite motore, to je tek jednačina sa priličnim brojem nepoznatih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun
4 hours ago, pronto said:

Uh...gume su ozbiljna konstrukcija, a tako jednostavno izgleda. Najčešće se priča o "spoljnoj" tvrdoći, koji i nosi ove pomenute oznake....znači mešavina materijala koja direktno prijanja iz asvalt. Često se zapostavlja "unutrašnja" tvrdoća, praktično kostur gume...

Tačno, dosta široko polje i tona varijabila.

Kostur gume Michelin menja tragajući za unapredjenjima, kao i zbog zahteva koje pojedine staze nameću. Pojedini kosturi gume se više greju od drugih. Od vikenda do vikenda može da se promeni i debljina habajućeg sloja što na isti način utiče na gumu - deblji sloj više greje gumu, tanji sloj manje greje gumu, pa prednja guma simetrična, pa zadnja asimetrična, itd, ali to je sve viša sila iz perspektive vozača. On ima ponudjene 3 opcije sa neadekvatnim nazivima :D

 

Zašto se ''meke'' gume sada drugačije troše pa npr. Ducati može da vrti brže krugove pri kraju trke nego na početku (ako izuzmemo faktor vozača) ?

Čvrstoća gume je pre zavisila od slabijih sila privlačenja između gumenih i karbonskih čestica mešavine, danas je to snažna hemijska veza izmedju elastičnih gumenih lanaca i izobilja silikonskih čvorišta. Od miksanja komponente se došlo do hemijskog sjedinjavanja izmedju elektrona. Zanimljivo je da sada postoji i faktor (ne)mešanja Dunlop gume nanete na stazu tokom Moto2 trke sa Michelin gumom na GP mašinama, zbog čega verovatno vozači ne biraju mapiranje motora sa maksimalnom snagom za početne krugove.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja