Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
41 minutes ago, Ninja66 said:

Ne mogu da pronadjem izvestaj sa Ducati week. Svi  bivsi i sadasnji su vozili trku sa Panigale V4. Rezultati me interesuju .

Iskopao. M. Piro pobedio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

https://www.motorsport.com/motogp/news/honda-managing-marquez-lorenzo-challenge-1061488/?s=1

Ono sto Honda cilja, cini mi se, je da pokaze potpunu dominaciju u GP-u... Jorge jedini ima potencijal da se bori sa Markezom. Moze da se desi da sledece godine prva dva mesta budu dve Honde kroz celo prvenstvo!

Biće teško za 99 da se tako brzo navikne na nov motor ali ako neko moze onda je to on!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A možda pretpostavljaju/znaju/cene da bi MM mogao da klisne negde posle isteka ugovora pa igraju na zicer. Jedan iskusan i ćape još nekog "klinca". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
https://www.motorsport.com/motogp/news/honda-managing-marquez-lorenzo-challenge-1061488/?s=1 

Ono sto Honda cilja, cini mi se, je da pokaze potpunu dominaciju u GP-u... Jorge jedini ima potencijal da se bori sa Markezom. Moze da se desi da sledece godine prva dva mesta budu dve Honde kroz celo prvenstvo!

 

Biće teško za 99 da se tako brzo navikne na nov motor ali ako neko moze onda je to on!

 

 

Pa jedina situacija bolja od trenutne po Hondu, jeste da imaju 1 & 2 kroz celo prvenstvo kao i na kraju. Time bi opet pokazali da je do Honde a ne samo do MM. A slažem se i da je moguće da osiguravaju poziciju ako MM odluci da digne sidro u nekom trenutku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Ma ovi u Dukatiju izgleda toliko vole penis da sami stalno okrecu anus. Od filozofije o sve Italijanskoj ekipi mi se tacno javlja proliv. Ne znam da li im je to oficijelna filozofija ali Doviciozo i Petruci ce im titulu doneti mozda na Navaku a ni to nije zagarantovano.

 

Voleo bih da sledeceg uzmu Vinjalesa i da se zajedno upropaste 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
2 hours ago, dvlns said:

Ma ovi u Dukatiju izgleda toliko vole penis da sami stalno okrecu anus

Istina ziva! Jedan od najlosijih menadzment epizoda u istoriji sporta u poslednjih 6 meseci...

Neko je spomenuo gore... Slazem se da bi Honda volela ipak malo da pokaze kako MM-ovi uspesi dolaze velikim delom jer vozi Hondu! Ako uspeju da nameste motor za Lorenca u kratkom roku (za sledecu sezonu) tacno ce se popisati po svim ostalim fabrikama a po Dukatiju onako posebno!

U ostalim  vestima:
 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nikada japanci nisu ni pomišljali, a kamoli da izgovore da je uspeh bilo kog vozača rezultat njegovog vozačkog umeća. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@rastkojokic

 

Pa naravno, sve ovo što gledamo ima direktnu projekciju u prodaji motocikala. Pa šta misliš šta Rosi znači za Yamahu?

Upravo će ovo da bude konačan obračun brendova, da li je bolja Honda ili Dukati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Bogami, dok sam pre 2 nedelje leteo posle high side u jednoj od krivina Navaka, stigao sam jedino da pomislim: "ah, sve bih dao za IMU!" :D

 

Što bi rekao SARS - "Perspektiva" :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
36 minutes ago, severian said:

Bogami, dok sam pre 2 nedelje leteo posle high side u jednoj od krivina Navaka, stigao sam jedino da pomislim: "ah, sve bih dao za IMU!" :D

 

Što bi rekao SARS - "Perspektiva" :D

 

 

Koju si krivinu osveštao ?  :)

FZ1 ?  

Ima li snimak ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@severian

Uh...žao mi je što cujem za rodeo.

Moja je opaska više bila vezana za vožnju u čisto takmičarskom smislu. Pomagala u javnom saobraćaju su skroz ok...ali što se trkanja tiče nekako sam više pristalica "suve" mehanike i proste 'letrike, premda sam savršeno svestan da je to daleka i sve dalja prošlost. Majstorija u zglobu desne ruke ( i drugim organima i njihovim delovima) je nešto što je rezervisano samo za probrane i razdvaja istinske majstore od armije željnih da to postanu.

Recite da je moje razmišljanje passé...ali verujem da znate i to da neki sadašnji "majstori" traže da im se odredjena pomagala isključe, smatrajući (sa pravom više ili manje) da ih više limitiraju nego što ih čine bržim.

Ja nikakav majstor nisam u tom vozačkom smislu i gajim i dalje jako osećanje...pa i divljenja čak, prema onima koji su to umeće doveli do savršenstva. Naročito u tim nekim vremenima koja su sve više istorija, neoduzimajući ovim novima dužno poštovanje...

...možda saaamo malo, jer su oni predjašnji, tako mi bar deluje, bili podložniji da će pre i jače kičmom o ledinu. Da se razumemo svima je podjednako život na kocki i ja zaista nisam željan ničije krvi, daleko bilo. Ali eto, onako...romantičarsko gladijatorska varijanta mi nekako draža.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

@pronto iskreno mislim da je ta prica kako neko trazi da mu se iskljuce pomagala davno proslo vreme a onako laicki mislim i da je malo to bio marketing.

 

Ako pogledas rekordi na stazama padaju iz godine u godinu i sigurno veliku ulogu imaju "pomagala". Sto se konkretno Moto GP-a tice rekao bih da dozivljava renesansu poslednjih nekoliko sezona a pogotovo od povlacenja duvanskih industrija kao glavnih sponzora.

 

@severian

Kako sam i ja kao i ti omlatio na istom tom Navaku isti taj High side malo sam i citao i ovako nekako kazu iskusni, high side na stazi je takoreci pad pocetnika ili laika vise nego dobrih vozaca dok je low side "rezervisan" za bolje vozace.

Statistika kaze (a ja se slazem sa njom) da mi pocetnici imamo panicnu reakciju kada krene da bezi zadnji sto dovodi do naglog oduzimanja gasa sto opet dovodi do nasilnog hvatanja gripa sto opet dovodi do high side. Bolji vozaci greske prave na kocenju pa izgube prednji sto dovodi do low side ili pak ukoliko krenu da gube zadnji oni ne reaguju panicno i ne pustaju gas pa se ili izvuku slajdom ili eventualno opet odu u low side. Tako nekako kaze "nauka"

 

Naravno desava se i jednima i drugima i obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja