Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Mozda potpise za Sky VR46 tim

Ne bi me začudilo. Ako dovede sponzore koji će mu isplaćivati zaradu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@to crank

Meni je upravo neverovatno to što vođstvo Dukatija tripuje da će im Doviciozo doneti titulu. To se prosto neće desiti. Meni je neverovatno da ne vide da ako još neko vreme puste Lorenca da radi sa ovim motorom može nešto da se desi. Doviciozu je prošla sezona i (šatro) neizvesnost u poslednjoj trci maksimum. Realno jeste tako.

 

Ne kažem, svašta može da se desi ali ovo je pucanj Dukatija u sopstveno koleno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

-Lorenzo 2019/20 vozi za Dornu-

bi trebalo da bude naslov članka u kom se obznanjuje potpis za M VDS. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Da, evo pročitao sam nekoliko stranih tekstova sa izjavama menadžmenta Dukatija i sad sam već poprilično siguran da mu neće produžiti ugovor.

To zaključujem jer ovakve izjave jesu korektne ali su generalno neke koje se ne daju ako iole ima šanse za nastavak saradnje. Tako da mislim da je pređena "point of no return".

 

A na kraju krajeva, šta će Muđelo (ili bilo koja pojedinačna trka) da pokaže? Šta ako ga npr. neki Ianone počisti u prvoj krivini po startu trke? Šta ako pola grida popada pa ovaj bude prvi? To su gluposti, to je samo izgovor.

Ali moram da priznam da su mi potpuno nejasni. Na kraju su mi onda nejasni što su uopšte angažovali Lorenca. Jbg, njima se izgleda najviše isplati da u fabričku ekipu dovode vozače isključivo iz svojih satelitskih timova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa to i jeste najbolje rješenje, osim ako ne nađu novog Stonera , jer inače Ducati traži doooosta vremena za prilagođavanje. A da  kroz asatelite, filtriraju vozače koji mogu da voze to njihovo sokoćalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 Nemojte da zaboravite ni patriotsku stranu cele ove priče. Jeste to biznis i sve to...ali i to ima svoju težinu. Kada se setim samo koliko su nade polagali u Rossijev "izlet" do njih...delom, naravno, što je višestruki prvak sveta, ali je i činjenica da je od njinih bila uvek apostrofirana.

Kako se i gore negde u tekstu pominje, današnji Dukati se prilično japanizovao, da se tako izrazim, pa se očigledno smatra da je u tom smislu postao interesantniji i pristupačniji u vozačkom smislu jednoj većoj grupi jahača. Znači sada, kada se po njihovom mišljenju došlo do trenutka kada bi Dukati mogao da bude visoko, bira se i ekipa koja će to da iznese. Što italijanskija to bolje....mada po koji australijanac je uvek dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ja se isto slažem da je za Ducati najbolje da ostave Lorenza još, realno je najbolji od svih trenutnih opcija na tržištu.

Kontam da su i oni toga svesni, samo što neće da plaćaju markezovski ugovor za vožnju bez rezultata.

Horhe je kredite potrošio i strpljenje i tolerancija su na niskom nivou. Zato i razumem (i podržavam) pristup: jel veruješ u sebe i kažeš da si baja? Evo ti ugovor na platu i bonusi za rezultate, pa izvoli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja nešto kontam koliko bi desmovcima bilo drago da Jorge  uzme koju pobjedu da bi im isto bilo drago i da ode poslije onog bacanja motora, što i meni nije  bilo pravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Glasine:

 

Mir u Suzkiju.

 

JL, satelitski ugovor je spreman kao plan b, sa exit klauzulom ukoliko mu bude ponuđena fabrička opcija.

 

Pedrosa ostaje u Hondi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mogli su jednostavno da ćute i da urade šta treba. Ovako su ga stavili pod pritisak, kao da on nije hteo da ima dobre rezultate, pa ćemo da te malo sada mi poćeramo ! Smešno i jadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 58 minuta, GuybT je napisao:

Ja se isto slažem da je za Ducati najbolje da ostave Lorenza još, realno je najbolji od svih trenutnih opcija na tržištu.

Kontam da su i oni toga svesni, samo što neće da plaćaju markezovski ugovor za vožnju bez rezultata.

Horhe je kredite potrošio i strpljenje i tolerancija su na niskom nivou. Zato i razumem (i podržavam) pristup: jel veruješ u sebe i kažeš da si baja? Evo ti ugovor na platu i bonusi za rezultate, pa izvoli...

Bukvalno! Ostavi se stare slave, ako si kadar, zaradi rezultatima.

@BRACO

Kad je bacio motor, ja nisam mogao da verujem. Trebali su dobro da mu skinu sa plate za takvo nepostovanje i namernu stetu, da se malo ceska, mozda bi spustio loptu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ma meni je potpuno nejasno da svi posle tri-cetiri trke odbace sezonu u toku i kao fokusiraju se na naredne dve. Da li im je toliko jasno da pored dvojca Honada-MM nemaju sta da traze ili koji je djavo u pitanju pojma nemam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
9 hours ago, Robin Hood said:

A na kraju krajeva, šta će Muđelo (ili bilo koja pojedinačna trka) da pokaže? 

 

Ukoliko u normalnim uslovima, na novom ramu sa ergonomskim izmenama, završi trku na podijumu ili u borbi za isti - možda, možda postoji mala šansa za ostanak. Ukoliko iko to uopšte želi. Nije nemoguće da je cela drama inscenirana da bi se preko Dorne izbunarila treća Yamaha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
12 minutes ago, dvlns said:

Ma meni je potpuno nejasno da svi posle tri-cetiri trke odbace sezonu u toku i kao fokusiraju se na naredne dve. 

 

Rizikuju da ostanu bez vozača koji mogu da voze Ducati. A ima ih samo dva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Nisam samo na Ducati mislio vec generalno. A oni neka potpisu sa Chaz-om ako im je tolika frka pa bar svi imaju izgovor plus daju onom sa nadimkom Desmo na znacaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sto ste zapeli za DesmoDovi - ja .

 

Sta vam je sad on kriv sto ovaj JLO pacenik nemoze da vozi taj motor ??

 

I prosle i i ove sezone uspeva da namagarci MM na vozacku foru , baksuz je ali vozi za sve pare.

 

Jos je i italijan pa gde moze bolje za Ducati ?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija
22 hours ago, abarth_maniac said:

Bukvalno! Ostavi se stare slave, ako si kadar, zaradi rezultatima.

@BRACO

Kad je bacio motor, ja nisam mogao da verujem. Trebali su dobro da mu skinu sa plate za takvo nepostovanje i namernu stetu, da se malo ceska, mozda bi spustio loptu.

Poserem im se u motor bas. Nek sedne Dalinja pa neka ga vozi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
57 minutes ago, PROFILER said:

Poserem im se u motor bas. Nek sedne Dalinja pa neka ga vozi.

Bas tako, kao mi smo napravili najbolji motor koji je eto samo neki zuba kengur znao da potera. Nije do motora nego su vozaci majmuni.

 

Evo dokaza Doviciozo se "sastavio" posle xy godina vidite da je do jaja motor. Ducati godinama sa satelitima imao pola grida i napravili su motor koji godinama moras da ucis da vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Samo par zabavnih zapažanja:

 

  • Ducati profitira promenama pravila, posle toga stagniraju ili padaju.
  • Stoner i taj 2007 motor su bili paklena kombinacija i definitivno je jedini znao da ga vozi.
  • U poslednjih 45. godina to je jedina titula za motor koji nije iz Japana.
  • Da li Gigi zna nešto što prethodnih 40 i kusur godina nisu znali u Ducatiju? Sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Realno stvar je da fabrika kao sto je Ducati sigurno zna i ume da napravi motor(kad je Renault znao da napravi motor za F1, a imaju 1.5 i 1. 9 dci u obicnim autima). 

Sigurno postoji neki pristup svemu drugaciji od Honde i Yamahe, i mozda je to bas tada Stoneru odgovaralo... 

Ostali se muce 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
1 minute ago, speedfreak said:

Realno stvar je da fabrika kao sto je Ducati sigurno zna i ume da napravi motor(kad je Renault znao da napravi motor za F1, a imaju 1.5 i 1. 9 dci u obicnim autima). 

Sigurno postoji neki pristup svemu drugaciji od Honde i Yamahe, i mozda je to bas tada Stoneru odgovaralo... 

Ostali se muce 

Cinjenica je i da je Reno jedan od najvecih proizvodjaca motora na svetu pa da je cak i Stutgardska zvezda oplemenjena njihovim motorom :P

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja