Jump to content

Moto Zajednica

F800GS: Stator alternatora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav,

skoro sam uzeo F800GS 2009. godiste, i navozah se za dva meseca jedno 3-4000km. Sad vec mogu da saberem utisek o masini, a utisci su: fantazija (sto bi reko Djordje Cvarkov). Sve oko ovog motora je napravljeno bas kao da su mene pitali kako bih vol'o.

Osim jedne stvari, a ta stvar je alternator :( Vidim po stranjskim forumima da je to zestoka boljka svih primeraka pravljenih pre 2012. godine. E ispade da je i kod mene to ono sto devojci srecu kvari...

 

Pre par dana ostavi me u Boru, na milost i nemilost dobrim Boranima koji su se stvarno potrudili da pomognu koliko su mogli. Ostao skroz bez struje i ugasio se... I sada krece igranka... viklovati nije neko trajno resenje jer nema zice za visoku temperaturu. U BMWu preskupo... Aftermarket kazu isto poluresenje (izdrzi 20ak hiljada i to je to).

Od 2012. godine su promenili magnet koji sada ima bolje hladjenje, i koliko sam skapirao alternator vise nije problematicna stavka. Al akko doci do njega ?

 

Jel imao neko slicno iskustvo ili ima neki pametan predlog? Pomagajte

 

Cisto razonode radi, evo slike bendzamina...

bendzamin.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa ovaj sto je crko je viklovan i to bas zicom do 180stepeni... Fabricki je crko na oko 50000, viklovan i izdrzao oko 20000. Meni to bas i nije neko resenje. Jedino da svaki mali servis radim i viklovanje statora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa u principu sam nasao resenje, a to je zamena statora i magneta novim tipom. Sad 'samo' treba naci novi tip magneta i stator :) Videh da neki ameri menjaju regler na serijski tip koji rasterecuje alternator, ali nisam se nesto udoubljivao.

Nadao sam se da je neko mozda vec prosao sve ovo pa da moze da me uputi kome da se javim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Pozdrav,

 

Imao sam isti problem, ovde (Austrija) u BMW centru su mi trazili 1200e da ga otkolone... Ne popravljaju delove mogu samo da ih zamene, radni sat majstora je skup pa im se ne isplati.

 

Koliko sam se ja informisao, BMW je u stanju da ti zameni isti model ne modifikovani, znaci posle par 10K kilometara imas isti problem (i nije neko resenje), a cena 1200E.

 

Druga opcija je bila da se naruce delovi doradjeni iz Amerike koji su omogucavali hladjenje statora... i dalje sam imao problem ko da mi to ovde zameni i postavi. Gore napomenuh radni sat majstora je bas skup ovde, a ja nemam bas puno iskustva da menjam ceo komplet, a nemam ni alat.

 

Treca i opcija koju sam ja izabrao i za koju su se odlucili mnogi sa raznih stranih foruma je da se kupi stator i sa ukupno 15 srafova zamenis sve sam na ulici... isto problem nije resen i moze da se pojavi posle par 10K kilometara. Sve me ukupno ispalo 200E.

 

Na youtube imas dosta tutorijala kako to da odradis, ja i moj klega bez ikakvog iskustva smo zamenili za 30min. 

 

link za stator: https://www.ebay.de/i/172787382088?chn=ps&dispctrl=1

 

I fajlovi u prilogu kako da se zameni.

 

Nadam se da sam od pomoci...

 

15K posle popravke nikakve probleme jos nisam osetio...

remove_stator.jpg

install_stator2.jpg

install_stator.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hvala za info. Gledao sam Electrosport statore, ali sam se na kraju ipak odlucio za BMW servis. Motor je u servisu pa cemo videti kako ce da ispadne. Ako nista drugo daju 2god garanciju. Ako toliko izdrzi onda je verovatno ok.

 

Broj dela (alternatora) je promenjen 2012:

12318524422 Generator From:01/16/2012

Supersedes: 12317690427 (03/01/2006 — 03/22/2012)

 

Po katalogu delova starog vise nema u prodaju, tako da se nadam da ce ugraditi novi tip (magnet sa rupama za hladjenje). U stvakom slucaju, stari je trajao 50ak hiljada... Nek i ovaj potraje toliko i super.

 

Novi magnet:

 South%2520River%2520Trip.jpg

Stari magnet:

IMG_5001_zps731b3b56.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Nigde ne napisa koliko košta to zadovoljstvo u BMW servisu??

 

Pitam jer sam i ja skoro menjao svoj stator na Stromu...u Eurosummaru u BGu me koštao 220eur što je super cena za original deo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ne znam jos nisu zavrsili.

Bitna informacija je da Delta daje 20% "popust na starost" na delove i rad ako se radi kod njih (znaci samo u paketu delovi + ruke). Ne znam koja je granica za starost, mogu da pitam kad budem isao po motor. U Radulovicu su mi trazili oko 105000rsd i ne daju nikakav popust, pa -20% dodje oko 700e...

 

Zajeb je sto BMW nema stator kao rezervni deo (slepacki), nego ide ceo paket (magnet, lezaj, stator, neki srafovitd...).

 

Ne znam samo kako da proverim da li je novi magnet novi tip sa rupama, a bez da skidam deklu (posto to pretpostavljam da ne bih smeo zbog garancije) il ida ga stavljam na rendgen :)... Ima li nekog majstora iz delte ovde ? :D

 

Inace, neke stvari se sa tim popustom vise isplati raditi kod njih izgleda. Ruke su im 4500rsd sat, ali imaju tacnu satnicu za svaku radnju (bila je negde ovde na BJB aplikacija za bmw gde moze tacno da se vidi sta, kako i koliko). Racunao sam neke varijante i sa zamenom ispadne jeftinije nego samo deo da se kupi. Lepo su oni to izracunali... E sad ima i ono da su drugaru za R1200GS trazili 2000e za zamenu ABS pumpe, a u stvari je samo kabl prekidaca kocnice bio u prekidu...

 

Sve u svemu, napisacu utiske kad sve zavrse. Ne bih da ih hvalim ili kudim previse dok ne vidim rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Nakon tvog posta srećan sam što vozim Suzuki... :)

Ajd kad se završi čitava balada piši sa koliko su te počastili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Nisam uspeo da saznam da li su stavili novi tip, a ne skida mi se dekla zbog garancije... Cena je ona koju sam i ocekivao. Deo je skup i sa popustom, ruke skroz ok...

Kopajuci oko ovoga naleteh na https://www.kfm-motorraeder.de/cms/en/genuine-spare-parts/bmw-spare-parts

Kod nas delovi sa 20% popusta budu manje-vise isto kao na ovom sajtu. Cisto ako nekome zatreba kao referenca.

 

Sad imam viska magnet, pa ako nekome treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja