Jump to content

Moto Zajednica

Ukraden Transalp BG13-774 15.11.2017

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Uzas! Sta reci! A mene zezaju sto trandzu sidrim svuda, kao u fazonu ko ce to da krade... Srbistan! >:(

 

Aj javi status, ali ne preteruj, ipak mozda cita i pocinilac, ako primetim nesto javljam na pm!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Motore ne kradu neki sa druge planete nego upravo naše "kolege" motoristi!

I onda mi strašno smeta kada u raspravi u nekoj temi neki iznesu argument da svi mi (koji vozimo motore) treba da budemo međusobno solidarni i da smo uvek "na istoj strani".

A istina je da i među nama ima gamadi i ološa bar isto toliko kao i svuda okolo.

Obratiću pažnju na svaki Transalp koji vidim (a koji je ovako obojen).

Nadam se da će motor brzo da bude pronađen a lopurde sankcionisane.

 

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Letos,posle nekoliko godina,sretnem lika kog sam poznavao u mladosti.Znam da braćela "uzima na kašiku" i vidim da je jako blizu zadnjeg stadijuma.

Gleda u moj kombi i pita me da li "radim noću".Kaže mi da za jednu noć i prevoz od NS-a do Kule mogu da uzmem 200-300e.Naivno mi govori kako krade motore po NS-u i okolini i ima lika u Kuli koji ih otkupljuje.Ne govorim mu da i sam vozim motor i ispitujem ga u sitna crevca gde ih krade,ko je lik u Kuli itd...

 

Saznajem da taj u Kuli ima automehaničarsku radionicu i da svi motori koje mu doteraju se rasparčavaju u najsitnije delove,jedino ne znam kome ih dalje šalje na prodaju.Takođe saznajem da ih ne kradu sasmo u NS-u,nego u svim Vojvođanskim mestima i isto njemu odnose da prodaju.

 

Nemam razloga da ne verujem džankiju,jer sam se pravio da me "posao" zanima.

 

Naravno da "kerovi" ovde neće ni repom mrdnuti,ali bi trebali dalje kopati i ako bar ne pronađeš svoj motor-bio bi uspeh bar jednu takvu ekipu zatvoriti.

 

 

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Majku im lopovsku ! Ne verujem da su Trandzu uzeli. Jeste lep ali nisam znao da je i Transalp u kategoriji atraktivnih za lopove. Ruke im se osusile! 

Otvoricu 4 ociju.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Komso dali je moguce da je nestao. Jos sam ja mislio da je kod nas u kraju bezbedno, da ga nebi niko dirao da ga nikako ne zastitis, ali eto vidis prevario sam se. Ako nesto vidim ili saznam javljam

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Pre nekoliko godina i meni su ukrali TA, prefarbali su ga crnim auto lakom i cini mi se vozikali se samo dok nisu omlatili s istog, policija ga je nashla ostavljenog na trotoaru na Banovom brdu, nekom od stanara je ochigledno zasmetao pa su pozvali policiju...

Nadam se da cesh naci svoj TA, nemoj da odustanesh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 4 sati, Mindžake Merava je napisao:

Letos,posle nekoliko godina,sretnem lika kog sam poznavao u mladosti.Znam da braćela "uzima na kašiku" i vidim da je jako blizu zadnjeg stadijuma.

Gleda u moj kombi i pita me da li "radim noću".Kaže mi da za jednu noć i prevoz od NS-a do Kule mogu da uzmem 200-300e.Naivno mi govori kako krade motore po NS-u i okolini i ima lika u Kuli koji ih otkupljuje.Ne govorim mu da i sam vozim motor i ispitujem ga u sitna crevca gde ih krade,ko je lik u Kuli itd...

 

Saznajem da taj u Kuli ima automehaničarsku radionicu i da svi motori koje mu doteraju se rasparčavaju u najsitnije delove,jedino ne znam kome ih dalje šalje na prodaju.Takođe saznajem da ih ne kradu sasmo u NS-u,nego u svim Vojvođanskim mestima i isto njemu odnose da prodaju.

 

Nemam razloga da ne verujem džankiju,jer sam se pravio da me "posao" zanima.

 

Naravno da "kerovi" ovde neće ni repom mrdnuti,ali bi trebali dalje kopati i ako bar ne pronađeš svoj motor-bio bi uspeh bar jednu takvu ekipu zatvoriti.

 

 

A da li si svoja saznanja preneo "kerovima", koji bi na osnovu toga mogli, možda, da "nanjuše" i pronađu lopova, ili dilera delovima? I tako pomognu, možda, kolegi!  Ti si,ovde, javno, rekao da znaš ko našim kolegama krade motore i da  ne očekuješ da "kerovi mrdnu repom", a da ti "saosećaš" sa kolegama, a da ništa nisi učinio da im pomogneš.  

O čemu ti, uopšte pišeš? Ovde bi trebalo da se pokažu admini, a ne u temi "Devojka dana", ili "Smešne slike".  

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

I još da dodam! Grubo zvuči, ali za mene, ti si odgovoran za svaku krađu motora naših prijatelja i braće, kao i tvoj "braćela" iz mladosti koji "uzima na kašiku", jer nisi sprečio, a mogao si, krađu motora! 

Mogu da me banuju, osude, ili ne znam šta da urade sa mojim nalogom, ali je ovo krajnje nepoštovanje, sa tvoje strane, braće bajkera. I ti,kao,pokazuješ saosećanje. 

Mizerno, sramno, ponižavajuće.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

A zasto mislite da bi policija nesto uradila i da im sve isprica? Pre par godina vidim kultivator koji je caletu ukraden na prikolici prolazi pored mene, upisem tablicu i odem u sup gde mi kazu da oni ne mogu nista da urade. Bratu ukradu golf 5 i posle par dana poznanik u policiji mu kaze da zaboravi na auto jer je organizator kradje mnogo jak lik i ne moze mu niko nista. Nemojte da zivite u zabludi da od nase policije ima neke vajde. 

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
pre 35 minuta, Šumadinac je napisao:

A da li si svoja saznanja preneo "kerovima", koji bi na osnovu toga mogli, možda, da "nanjuše" i pronađu lopova, ili dilera delovima? I tako pomognu, možda, kolegi!  Ti si,ovde, javno, rekao da znaš ko našim kolegama krade motore i da  ne očekuješ da "kerovi mrdnu repom", a da ti "saosećaš" sa kolegama, a da ništa nisi učinio da im pomogneš.  

O čemu ti, uopšte pišeš? Ovde bi trebalo da se pokažu admini, a ne u temi "Devojka dana", ili "Smešne slike".  

Malo li je rekao, automehaničar u Kuli.

 

A eto ti otiđi pa prijavi miliciji, kao da si dobio informaciju iz prve ruke, pa da vidiš kako ćeš se glupo osjećati kad završiš razgovor sa njima, zauvjek po tom pitanju

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 2 minuta, bobanvfr je napisao:

A zasto mislite da bi policija nesto uradila i da im sve isprica? Pre par godina vidim kultivator koji je caletu ukraden na prikolici prolazi pored mene, upisem tablicu i odem u sup gde mi kazu da oni ne mogu nista da urade. Bratu ukradu golf 5 i posle par dana poznanik u policiji mu kaze da zaboravi na auto jer je organizator kradje mnogo jak lik i ne moze mu niko nista. Nemojte da zivite u zabludi da od nase policije ima neke vajde. 

Mora da uradi! Za to je plaćena. Od naroda. Bez obzira šta mislim o čitavom državnom sistemu, policija radi svoj posao (nisam u policiji). Postoji Sektor unutrašnje kontrole policije, tamo prijavite nepravilnosti, pa ćete videti rezultate. 

pre 1 minut, Ausländer je napisao:

Ne mogu da verujem.

Čovek hteo da pomogne i podeli svoja saznanja a dobije uvrede.

Možda smo trebali ostati na onoj teoriji da među nama ima ološa i gamadi koji kradu naše motore.

Veruj!

Tako se ne pomaže. Pomaže se samo konkretnim delima. Adresa za konkretnu pomoć, u ovoj situaciji je druga.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
1 hour ago, Šumadinac said:

A da li si svoja saznanja preneo "kerovima", koji bi na osnovu toga mogli, možda, da "nanjuše" i pronađu lopova, ili dilera delovima? I tako pomognu, možda, kolegi!  Ti si,ovde, javno, rekao da znaš ko našim kolegama krade motore i da  ne očekuješ da "kerovi mrdnu repom", a da ti "saosećaš" sa kolegama, a da ništa nisi učinio da im pomogneš.  

O čemu ti, uopšte pišeš? Ovde bi trebalo da se pokažu admini, a ne u temi "Devojka dana", ili "Smešne slike".  

Vidi,stvartno ne bih da ulazim u neku raspravu s tobom,pogotovo ne u ovoj temi.

 

Ja sam napisao ono što znam,a to je da postoji manja grupa zavisnika koja krade motore u NS-u i okolini i da te ukradene motore otkupljuje lik iz Kule.Iz priče sam saznao da motore rastavlja u najsitnije delove,a gde to dalje ide ne znam ni ja,a verovatno ni džanki koji ih krade.

 

Da li sam to prijavio muriji!?Nisam! Sa njim imam loša iskustva.Ukraden mi je mob. telefon,rekao sam im ko mi ga je ukrao,uputio ih na adresu gde živi i znam 100% da nisi ni bili kod njega,pošto imamo zajedničke prijatelje.Apsolutno ništa nisu uradili vezano za to.

Pre par meseci sam prodao polovan LCD TV koji se pokvario posle nekih 40-ak dana.Lik mi je tražio pare nazad i ja sam ga iskulirao.Isto veče kupac tog TV-a je sa još jednim dečkom provalio u moju kuću i pokušao da ukrade moj TV.Jedva sam se odbranio i isterao ih iz kuće.pošto sam bio sam.Pozvao sam policiju i prijavio šta se desilo.Takođe znam da ni tu ništa nisu uradili,pa čak nisu ni bili kod dečka koji mi je provalio u kuću.Napominjem,to je provala i pokušaj krađe,stim da su imali kod sebe noževe (hladno oružije) i metalne šipke.Takođe znam 100% da policija nije ni bila kod njega,niti su išta uradili po tom pitanju.

 

Ne znam stvarno šta misliš da bih postigao time što bi to prijavio policiji,a da pritom nemam ni jedan dokaz da je neki motor ukraden ili ime čoveka koji ih otkupljuje.Predhodno sam napisao 2 slučaja gde nisu prstom makli,a imali su "materijala" da urade nešto.

 

Moj post koji si citirao je imao "poruku" da u (ovom slučaju) Vojvodini postoji makar jedna ekipa za koju ja znam koja "operiše" i da je to organizovana ekipa od kradljivca,prevoznika,kupca koji motore rastavlja i kasnije prodaje delova (za ovo zadnje ne znam ko radi i gde se ti delovi prodaju).

 

Moj odnos sa policijom je naveden u dva slučaja koja su se meni desila i gde znam da nisu uradili apsolutno ništa.Otuda to nepoverenje prema njima i ne znam da li bi ovaj put nešto preuzeli,a da im pritom ne dam ni jedan dokaz,nego samo indicije.

 

Uopšte mi nije jasno tvoj stav ili utisak da bi administratori ili moderatori trebali da se "pozabave" mojim predhodnim postom u ovoj temi

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Policija i kriminal, ne idu jedno bez drugog..... davno poznata medjusobna ljuvab.

Svaki kraj ima ekipu koja krade, diluje, pandure koji cuvaju ledja i td.... svi se oni medjusobno znaju i vole dokle god ima obostrane koristi i ti kao obican smrtnik, tu ne mozes nista uraditi....skoro nista.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 2 minuta, Mindžake Merava je napisao:

Vidi,stvartno ne bih da ulazim u neku raspravu s tobom,pogotovo ne u ovoj temi.

 

Ja sam napisao ono što znam,a to jew da postoji manja grupa zavisnika koja krade motore u NS-u i okolini i da te ukradene motore otkupljuje lik iz Kule.Iz priče sam saznao da motore rastavlja u najsitnije delove,a gde to dalje ide ne znam ni ja,a verovatno ni džanki koji ih krade.

 

Da li sam to prijavio muriji!?Nisam! Sa njim imam loša iskustva.Ukraden mi je mob. telefon,rekao sam im ko mi ga je ukrao i znam 100% da nisi ni bili kod njega,pošto imamo zajedničke drugove.Apsolutno ništa nisu uradili vezono za to.

Pre par meseci sam prodao polovan LCD TV koji se pokvario posle nekih 40-ak dana.Lik mi je tražio pare nazad i ja sam ga iskulirao.Isto veče kupac tog TV-a je sa još jednim dečkom provalio u moju kuću i pokušao da ukrade moj TV.Jedva sam se odbranio i isterao ih iz kuće.Pozvao sam policiju i prijavio šta se desilo.Takođe vznam da ni tu ništa nisu uradili,pa čak nisu ni bili kod dečka koji mi je provalio u kuću.Napominjem,to je provala i pokušaj krađe,stim da su imali kod sebe noževe (hladno oružije) i metalne šipke.Takođe znam 100% da policija nije ni bila kod njega,niti su išta uradili po tom pitanju.

 

Ne znam stvarno šta misliš da bih postigao time što bi to prijavio policiji,a da pritom nemam ni jedan dokaz da je neki motor ukraden ili ime čoveka koji ih otkupljuje.Predhodno sam napisao 2 slučaja gde nisu prstom makli,a imali su "materijala" da urade nešto.

 

Moj post koji si citirao je imao "poruku" da u (ovom slučaju) Vojvodini postoji makar jedna ekipa za koju ja znam koja "operiše" i da je to organizovana ekipa od kradljivca,prevoznika,kupca koji motore rastavlja i kasnije prodaje delova (za ovo zadnje ne znam ko radi i gde se ti delovi prodaju).

 

Moj odnos sa policijom je naveden u dva slučaja koja su se meni desila i gde znam da nisu uradili apsolutno ništa.Otuda to nepoverenje prema njima i ne znam da li bi ovaj put nešto preuzeli,a da im pritom ne dam ni jedan dokaz,nego samo indicije.

 

Uopšte mi nije jasno tvoj stav ili utisak da bi administratori ili moderatori trebali da se "pozabave" mojim predhodnim postom u ovoj temi

 

Druže, u ovoj temi nismo bitni, ni ti, a ni ja. Bar ja tako posmatram. Bitne su kolege koje su oštećene. Ne znam za normalnu državu, u kojoj su građani imali saznanja o krađi, a da nisu to, kao savesni građan,i prijavili policiji. Loša iskustva sa birokratizovanom policijom, za opšte dobro, kao što sam to i napisao, eršavaju se dopisom unutrašnjoj kontroli policije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
1 hour ago, Šumadinac said:

I još da dodam! Grubo zvuči, ali za mene, ti si odgovoran za svaku krađu motora naših prijatelja i braće, kao i tvoj "braćela" iz mladosti koji "uzima na kašiku", jer nisi sprečio, a mogao si, krađu motora! 

Mogu da me banuju, osude, ili ne znam šta da urade sa mojim nalogom, ali je ovo krajnje nepoštovanje, sa tvoje strane, braće bajkera. I ti,kao,pokazuješ saosećanje. 

Mizerno, sramno, ponižavajuće.

Sad stvarno počinješ da me nerviraš i po meni lupetaš gluposti,ali se neću dalje raspravljati tobom,samo ću objasniti još neke stvari gde sam prozvan.

 

Lik koji krade motore mi nije ni prijatelj,ni drug...jednostavno pre više od 10 godina smo roštiljali za 1. maj na istom mestu,pa smo svi skupa neobavezno ćaskali.Znam ga odatle i nije on "moj braćela".

Nikad nisam sudelovao ni u jednoj krađi motora,niti bilo čega (niti bi mi palo na pamet da tako nešto i uradim).Da sam znao za neki konkretan slučaj ili da sam video ili prisustvovao tome-naravno da bih prijavio policiji.

 

Ne znam samo kako možeš da mene optužuješ da sam ja odgovoran za bilo koju krađu motora!

 

Poenta mog javljanja u ovoj temi je samo iznošenje podataka za koje znam i koji se dešavaju u Vojvodini.Policija je ta koja treba da rešava ovakve stvari i za koje je plaćena.Nažalost,to je redak slučaj kod nas.

 

Kolegi svim srcem želim da što pre nađe motor,a ja se isključujem iz ove teme.

 

Ako nekako mogu da pomognem,bukvalno svako može preko P.P. da me kontaktira,a ja ću izaći u susret svima i dati informacije koje imam.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

@Šumadinac Izvini za ono što sam napisao:"Sad stvarno počinješ da me nerviraš i po meni lupetaš gluposti"

 

Jednostavno sam to napisao u afektu,a znam da mi je namera bila da pomognem koliko mogu.

 

Da živimo u normalnoj državi i da policija stvarno radi svoj posao-istog trenutka bih prijavio lika.

 

Ovako bez konkretnih dokaza i sa mojim iskustvom sa njima-mislim da ništa ne bih postigao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 4 minuta, Mindžake Merava je napisao:

@Šumadinac Izvini za ono što sam napisao:"Sad stvarno počinješ da me nerviraš i po meni lupetaš gluposti"

 

Jednostavno sam to napisao u afektu,a znam da mi je namera bila da pomognem koliko mogu.

 

Da živimo u normalnoj državi i da policija stvarno radi svoj posao-istog trenutka bih prijavio lika.

 

Ovako bez konkretnih dokaza i sa mojim iskustvom sa njima-mislim da ništa ne bih postigao.

Druže, ništa ti nisam zamerio, osim nečinjenja. Ne umanjujem tvoje dobre namere, jednostavno, ovo nije prava adresa. Ne možemo graditi noramlno društvo, uz isključivanje institucija. A za svako nečinjenje, opet postoji adresa. 

A Veljko... ko Veljko. Uvek antiprotivan.;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pajo brate,daj boze da ga nadjesA kad ga nadjes nemo da si stipsa,nego ulozi malo u dobar lanac,alarm...ne kosta to suva zlata.I uvek uz nesto fiksno da se veze.Nema opustanja.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ne daj Boze da mora da imate posla sa nasom policijom, tj da ocekujete od njih nesto da pomognu, meni je otrovan pas u dvoristu pre par godina, nekim otrovom za vinovu lozu (cini mi se) koji je zabranjen za upotrebu, saznalo se ko je odgovoran jer se (ne)covek nije ni trudio da sakrije tragove, pri tom je bio i sneg pa se videlo i kretanje i kapljanje zute tecnosti, znaci dokazi na sve strane, prijavljeno, izlazili panduri i nikom nista...

Kolegi zelim srecu i nadam se da ce da pronadje masinu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja