Jump to content

Moto Zajednica

Ukraden Transalp BG13-774 15.11.2017

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ne znam ima li predstavnika zakona ovde na forumu, ali po bratovljevoj prici oni su poprilicno nezainteresovani...  Ako si stranac, preskupu biciklu mogu da iskopaju za dan ali za nase, kradje su drugacije tretirane... Ajde sada mene neko da ubedi da ce drugovi u plavom uloziti neki trud u potragu, nesto vise sem popunjavanja formulara i sl. :( 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

naravno a é preduzeti. ako se nkom njihovom desi slično! :jee:

 

 

edit: ali mogu i dapronađu ako hoće da se potrude, izgleda samo statistike radi

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja kupim polovan fon, ukljucim ga, ujutru zovu inspektori. Fon bio cca 70 eura. Kazu kraden, ja znam da nije, pronadjen je ukljucen, tip ga iskljucio i bacio karticu i prodao meni. Nekom ga je izgubio, a taj neko je malo inspektor.

Meni ukradu jedan dan star telefon od 200+ eura, ima snimak sa kamere u prodavnici, tip jos unutra, kazu panduri ne mozemo nista! Ja pitam da li se snima razgovor, oni kazu da! Ja im lepo ispricam prici odozgo i lepo ih sve oteram u tri lepe, od drzave do onog na salteru i kazem im ko sam i sta i da mi salju tuzbu ako misle da sam ih uvredio. Nisam nikog ponaosob prozvao, nego onako opste. Znao sam odmah da to nece nista promeniti ali mi bese lakse na dusi. Cak sam lika iz obezbedjenja naterao da mi pusti snimak jer sam mu uleteo u kucicu. Kaze ne sme ali ajd. Ja vidim ko je, prodavnica dva izlaza, reko ajd da ga cekamo ja na jednom ti na drugom. Kaze, druze ako ga napadnes najebali smo obojca! Cak iako ga ne dotaknem nego ga verbalno napadnem da mi vrati moj telefon, vece su sanse da najebemo mi nego da on da telefon!

Da ne kazem da su mi maznuli i muziku iz auta, bajs, ceo auto (dobro, Yuga), i ranac sa indeksom. 

Jedino indeks pronadjen i jos sam morao 5 x na sud da ga dobijem nazad jer nisam prijavio kradju.

Ja uredno prijavio kradju ali kaze lik preko telefona, ne treba zapisnik, zvacemo te kad ga nadjemo (nikad). Medjutim nasli, pa nasta haos.

A kad sam odneo tablicu koju sam nasao u sup, lik mi dao ine vlasnika (a nema pravo) i rekao probaj sam da nadjes. Dan pre toga je zena bila NA ISTOM SALTERU u tom supu da prijavi gubitak dablice. Na kraju je nadjoh preko parking servisa.

Druze, moras sam, nazalost. Policija ce ga jako tesko pronaci ako nema interesa.

Jedino da neko nesto prijavi ili da je nadju pokraj puta ili slicno. A i tad znaju da zakazu!

Srecna potraga, nadam se da se pojaviti negde pokraj puta bez kapi goriva. Na osnovu kolicine goriva koje je bilo u rez  izracunaj radijus gde je mogla da se odveze najdalje. Pa trazi. A mozes i pumpe na kojima je logicno da su mogli da dotoce da proveris, mada su male sanse da ako su klinci, da su dosipali nego vozili dok ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uvek ima nade. Meni kad su ukrali telefon,ja sam prijavio da mi je nestao. Tako se to vodi,jer nisam video da su mi ukrali. Posle mesec dana me zovu iz policije-nasli. Ali on kaze da nije ukrao,vec da je nasao telefon bacen na kruznom toku bez kartice i sa izbrisanim svim podacima. Koliko je moje da je ukrao-toliko je njegovo da nije. Nisu mi rekli ko je,ali su mi vratili telefon.

Ali lakse je naci mobilni nego motor. Mobilni cim ukljuci udju mu u trag.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 36 minuta, abarth_maniac je napisao:

Ja kupim polovan fon, ukljucim ga, ujutru zovu inspektori. Fon bio cca 70 eura. Kazu kraden, ja znam da nije, pronadjen je ukljucen, tip ga iskljucio i bacio karticu i prodao meni. Nekom ga je izgubio, a taj neko je malo inspektor.

Meni ukradu jedan dan star telefon od 200+ eura, ima snimak sa kamere u prodavnici, tip jos unutra, kazu panduri ne mozemo nista! Ja pitam da li se snima razgovor, oni kazu da! Ja im lepo ispricam prici odozgo i lepo ih sve oteram u tri lepe, od drzave do onog na salteru i kazem im ko sam i sta i da mi salju tuzbu ako misle da sam ih uvredio. Nisam nikog ponaosob prozvao, nego onako opste. Znao sam odmah da to nece nista promeniti ali mi bese lakse na dusi. Cak sam lika iz obezbedjenja naterao da mi pusti snimak jer sam mu uleteo u kucicu. Kaze ne sme ali ajd. Ja vidim ko je, prodavnica dva izlaza, reko ajd da ga cekamo ja na jednom ti na drugom. Kaze, druze ako ga napadnes najebali smo obojca! Cak iako ga ne dotaknem nego ga verbalno napadnem da mi vrati moj telefon, vece su sanse da najebemo mi nego da on da telefon!

Da ne kazem da su mi maznuli i muziku iz auta, bajs, ceo auto (dobro, Yuga), i ranac sa indeksom. 

Jedino indeks pronadjen i jos sam morao 5 x na sud da ga dobijem nazad jer nisam prijavio kradju.

Ja uredno prijavio kradju ali kaze lik preko telefona, ne treba zapisnik, zvacemo te kad ga nadjemo (nikad). Medjutim nasli, pa nasta haos.

A kad sam odneo tablicu koju sam nasao u sup, lik mi dao ine vlasnika (a nema pravo) i rekao probaj sam da nadjes. Dan pre toga je zena bila NA ISTOM SALTERU u tom supu da prijavi gubitak dablice. Na kraju je nadjoh preko parking servisa.

Druze, moras sam, nazalost. Policija ce ga jako tesko pronaci ako nema interesa.

Jedino da neko nesto prijavi ili da je nadju pokraj puta ili slicno. A i tad znaju da zakazu!

Srecna potraga, nadam se da se pojaviti negde pokraj puta bez kapi goriva. Na osnovu kolicine goriva koje je bilo u rez  izracunaj radijus gde je mogla da se odveze najdalje. Pa trazi. A mozes i pumpe na kojima je logicno da su mogli da dotoce da proveris, mada su male sanse da ako su klinci, da su dosipali nego vozili dok ima.

kod nas su retki ljudi koji poštuju tudje vreme,posao i naravno pare.Samo gledaju kako koga da zajebu ili ovo sa policijom kako da činjenjem ili nečinjenjem nešto ne moraju da urade ili nedaj bože i ulože neke  pare u to što su dužni drugima.Jednom sam se požalio popu na tu temu i rekao da je  80% ljudi takvo,a pop koji bi trebao da ima veru u ljudsku dobrotu mi kaže da nije 80% nego više.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

sve je ovo lepo sto pricate.Ali da niko nece da se potrudi da obezbedi malo motocikl,nego bi se jebali za dinar...oce dusa al nema se para.Stavi brate alarm,zavezi dobrim lancem za banderu,prekrij ciradom.Pa barem neka se debelo pomuce,ali odbices ih sigurno 80%.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jedan od razloga sto ja ponudih motohotel za simboliku para, a niko se nije javio... :ups:

Kad su klinci i dzankiji u pitanju, ove stvari bi ih odbile. Ko krade organizovano za delove, odneo bi motor kontam sa sve gelenderom/banderom/kapijom/cimegod.... 

A koliko je zakon blagonaklon prema lopovima ni ne cudi da ima toliko kradja.

Da vidis kako bi de broj smanjio kada bi nam bilo dozvoljeno da ako ih uhvatimo na delu, mlatimo dok ne stigne policija. Uh!!!!!! Uzasno me sjebala ova tema, gnusam se govana koji oduzmu od nekoga ko se mucio da sebi nesto stvori. Neka potrose sve sto maznuli na lekove za svoju decu mamu im jeb..! Pa ako si stvarno gladan a nesposoban, trazi bre, dacu svaki put iako ni ja nemam. Toliko da pojedes cu imati. A ti koji su gladni kradu po jedno jaje iz pakovanja za 10 pa iznesu u dzepu i pojedu ga iza prodavnice. Njih je sramota i da traze. Pre ce kontejner ceprkati. Uh koliko se sjebem kad razmisljam o ovome, oprostite sto odoh u siroko.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni su obili auto ukrali cd player i dokumenta (ne znam sto su im dokumenta trebala) 

Brave na vratima pokvarene.

Zovem policiju i gospodin iz Pu Borca mi kaze da imaju pametnija posla da je to samo sitna kradja i da nece dzaba da dolaze da nece naci otiske. Ja sta cu odem izvadim kopiju dokumenata platim penale (kaznu) sto sam ih izgubio ostatak popravim i gotovo.

 

Policija nam je ne daj Boze da ti zatrebaju. Sva sreca pa ih ne finansiraju gradjani, pa mozda bi i nova kola kupili da mogu bezbedno do kafane..

 

Komsiji 1 ukradu mazdu 323 '88. 

Nakon 2 nedelje ga zovu iz policije , idite po auto na parking toplane Visnjica. Stanari prijavili auto polomljenog stakla koji stoji neko vreme. Ako je vas uzmite ga.

Mi otisli , uzeli auto, ostecen na par mesta,zakrpili vozi se i dalje.

 

Komsija 2. Corsa 1.0 '98 nasli ga pecarosi pored Dunava parkiran prljav polomljenih stakala i prijavili policiji,ovi opet samo okrenuli , mislimo da je vas idite pa proverite ako jeste, vozite..

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Policija jeste dužna da izađe na teren, obradi lice mesta i prikupi sve podatke, ali kao što i ovde vidimo za to ih često zabole.

Sad, ako je nešto izuzetno lično bitno onda i da ih nateraš, ali ispravljati krive Drine, je gotovo nemoguće. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 21 sati, abarth_maniac je napisao:

Jedan od razloga sto ja ponudih motohotel za simboliku para, a niko se nije javio... :ups:

Kad su klinci i dzankiji u pitanju, ove stvari bi ih odbile. Ko krade organizovano za delove, odneo bi motor kontam sa sve gelenderom/banderom/kapijom/cimegod.... 

A koliko je zakon blagonaklon prema lopovima ni ne cudi da ima toliko kradja.

Da vidis kako bi de broj smanjio kada bi nam bilo dozvoljeno da ako ih uhvatimo na delu, mlatimo dok ne stigne policija. Uh!!!!!! Uzasno me sjebala ova tema, gnusam se govana koji oduzmu od nekoga ko se mucio da sebi nesto stvori. Neka potrose sve sto maznuli na lekove za svoju decu mamu im jeb..! Pa ako si stvarno gladan a nesposoban, trazi bre, dacu svaki put iako ni ja nemam. Toliko da pojedes cu imati. A ti koji su gladni kradu po jedno jaje iz pakovanja za 10 pa iznesu u dzepu i pojedu ga iza prodavnice. Njih je sramota i da traze. Pre ce kontejner ceprkati. Uh koliko se sjebem kad razmisljam o ovome, oprostite sto odoh u siroko.

Ko ti brani,samo ne po licu i to je to.Njegova rec protiv tvoje "nemam pojma sta mu se desilo,nisam ga ni takao"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 11 minuta, ivica744 je napisao:

Ko ti brani,samo ne po licu i to je to.Njegova rec protiv tvoje "nemam pojma sta mu se desilo,nisam ga ni takao"

Samo pored bacis koru od banane.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, abarth_maniac je napisao:

............

Uzasno me sjebala ova tema, gnusam se govana koji oduzmu od nekoga ko se mucio da sebi nesto stvori. Neka potrose sve sto maznuli na lekove za svoju decu mamu im jeb..! 

............

Cija god da su deca, nemoj ih pominjati, pogotovo ne u tom kontekstu.....deca su deca, nisu ona nikom kriva i da su sva ziva i zdrava.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Potpuno si u pravu. U afektu sam to napisao ali se slazem sa tobom da sam pogresio. Deca ne biraju i neka su ziva i zdrava i da od takvih roditelja nauce kako ne treba. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pogresi coek ponekad :takoje:

 

Koga god da sam zvao, niko nista ne zna, tako da mrka kapa za sada.....da su digli motor radi vozikanja pa da ga ostave negde pokraj puta, daj Boze, ma da ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Mamu im jebem lopovsku,voleo bi da su ga samo uzeli da se provozaju i da ga nadjes negde napustenog,ali vremenski uslovi nisu ovih dana bas za to,mada pijanih i narkomana ima i leti i zimi>:(.

Ne mogu da verujem da je sumadinac napisao da je mindzake saucesnik,pa buraz ne zivis u Norveskoj nego u jebenom Kg gde vas jebu sns-ovci svaki dan,i klepaju vas godinama,i sigurno si cuo neku carsijsku pricu i evo priznaj da li si ikad nekog prijavio nasim prepostenim institucijama.

Evo sad smo svi koji smo u temi saucesnici,ukljucujuci i tebe jer imamo informaciju,kazi da li si otisao do policije da prijavis ovo?

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 12 sati, bdada je napisao:

Samo pored bacis koru od banane.

jedan drugar pre par godina zatekao dvojicu u garazi kako mu kradu dva motora i  sastavio jednog mesinganim krajem od creva i zatvorio u garazu i dobio par godina uslovno.Nesms nikog da pipnes a i protivpravno da ga zatvoris.Nesmes ni svoju stvar  da uzmes od bilo koga .Niko nekaze da to nije tvoje ali sme da oduzme samo sud.Ostalo je ,,SAMOVLAŠĆE,, -tako s zov i mislim da je 2 godine robije ako te prijavi.Znaci ako slučajno neko naleti na transalpa i trenutno je u posedu lopova ,,moraš lepo da ga zamoliš,, da ti ga vrati .Ako neće rizikuješ robiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

jedan drugar pre par godina zatekao dvojicu u garazi kako mu kradu dva motora i  sastavio jednog mesinganim krajem od creva i zatvorio u garazu i dobio par godina uslovno.Nesms nikog da pipnes a i protivpravno da ga zatvoris.Nesmes ni svoju stvar  da uzmes od bilo koga .Niko nekaze da to nije tvoje ali sme da oduzme samo sud.Ostalo je ,,SAMOVLAŠĆE,, -tako s zov i mislim da je 2 godine robije ako te prijavi.Znaci ako slučajno neko naleti na transalpa i trenutno je u posedu lopova ,,moraš lepo da ga zamoliš,, da ti ga vrati .Ako neće rizikuješ robiju

Šta je par godina uslovno u zamenu za satisfakciju što si govedo, koje ti pokuša ukrasti motor, naučio pameti...? ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

jedan drugar pre par godina zatekao dvojicu u garazi kako mu kradu dva motora i  sastavio jednog mesinganim krajem od creva i zatvorio u garazu i dobio par godina uslovno.Nesms nikog da pipnes a i protivpravno da ga zatvoris.Nesmes ni svoju stvar  da uzmes od bilo koga .Niko nekaze da to nije tvoje ali sme da oduzme samo sud.Ostalo je ,,SAMOVLAŠĆE,, -tako s zov i mislim da je 2 godine robije ako te prijavi.Znaci ako slučajno neko naleti na transalpa i trenutno je u posedu lopova ,,moraš lepo da ga zamoliš,, da ti ga vrati .Ako neće rizikuješ robiju

Samo jedno pitanje, a otkud policiji info da se to desilo?

Ako je tvoj drug prijavio onda se zajebo ko zuti mrav. Ali ako je lopov otisao, onda je tvoj drugar samo trebao reci "ma nemam pojma, ne znam lika, prvi put ga vidim" i onda nema "uslovno".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Toje ono, prvi metak u glavu a drugi "opominjući" u plafon, pa nek dokaže ko može dije ispaljen prvi a di drugi....

 

 

Samo ni to ne prolazi jerbo nas sustavno razoružavaju.

Naoružan građanin je opasan neprijatelj.

Zato i trofejno ili naslijeđeno oružje mora bit "van funkcije" kako ne bi slučajno počelo funkcionirati po svijetlim nam vođama.

 

I ovo izvrtanje moralnih vrijednosti i zakonsko reguliranje istih mi ide na "onu stvar".

Lopova ne smiješ nasilno zadržati do dolaska policije jerbo te on može tužiti.

Who is a bad guy??????

 

Ni Hitler nije učinio ništa mimo zakona, zašto onda fašiste i dan danas proganjaju.....

Sve je bilo po zakonu, ne....

 

Ljudi ova "demokratizacija društva" ne vodi ničemu dobrom.

 

PS.

 

Volija bi da brzo pronađeš svoj motorin.

 

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imas i prekomernu upotrebu sile... Npr ako me napadac pojuri nozem ne mogu po njemu dejstvovati (dobro zvuci) magnumom, registrovanim, legalnim sa placenim porezom, vec moram sacekati da on prvi zapuca ili jbg da se macujemo al po zakonu!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zakoni su u qrcu, ka i ljudi koji su ga donosili....
Rađen po njihovoj mjeri.
Ne po našoj.

Zato bi zakonske promjene tribale ići na referendum, pa da vidimo čija mater crnu vunu prede.....


Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

svrha zakona je da ograniči slobodu delovanja, da legaizuje nejednakist u pravima. da lopov ima pravo da krade, kao i ti da imap pravo da se zaštitiš, stim da i ti i lopov podležete zakonskim sankcijama. pa ko se bolje snađe.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Obicno se ne daju zadrzati ili vezati bez "ubedjivanja" a onda budes u prekrsaju... Jedino da nastavis sa ubedjivanjem bez mesanja organa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja