Jump to content

Moto Zajednica

Podizac/konverzija sa hebla na korman/guvernal

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

to je super. siguran sam da ako im nista ne kazes nemaju  pojma koji motor ima korman,a koji heblove. samo da se ne vidi da je to neka budzevina. Kako si na hondi resio nosac za kontakt bravu? vidim da ova ploca nema predvidjeno mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drug, ne diras nista tvoje, ploca ostaje i brava na njoj! Kada heblove skines na stapove usrafis ovu plocu na kojoj je guvernal... Ne moze lakse :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Deki Katana je napisao:

Ako znas gde sigurno prihvataju, pa da se i ja upustim 

Tesko da bi neko pravio problem (i znao uopste) dok nema varova, secenja, budzenja ... veci je greh staviti siri korman (kao menjas gabarite) od fabrickog (sto sam i sám uradio) ali kada cujem da cimaju za vizir, neizvesnost je opravdana.

 

jbt, sta je pesnik hteo reci? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ostao sam duzan svima koji su ovo pratili ,finalni rezultat...
Hteo sam javno da se zahvalim @N.F.S.koji me je spasio muka istrazivanja koji trougao da nadjem,vec mi povoljno prodao pripremljeno resenje trougla i takodje kolegi  @Due koji je pomogao prilikom prepravke nosaca kormana i vizira.

 

"Projekat" je zavrsen odavno,jos pocetkom vanrednog stanja i viskom slobodnog vremena. Rezultatom sam vise nego zadovoljan. Polozaj sedenja je dosta uspravniji,a ono sto najvise utice na osecaj voznje pored udobnosti,je lakoca upravljanja/manevrisanja po gradu. Vibracije su iste ili cak manje na brzinama do 130kmh,preko toga se osecaju gde je recimo preko 180 izrazita vibracija na desnoj strani kormana.Trenutno je korman bez tegova,pa ce postavljanje istih mozda resiti situaciju,mada preko 180 mi ni ne treba jer traje kratko :)

Vetra ima nesto vise nego ranije,ali opet manje nego kod naked motora. Jedino sta bi jos trebalo uraditi je sediste da motor postane potpuno turing :)

 

Sto se samih radova tice,trougao je stavljen preko fabrickog tako da fabricki nije ni diran. Sajle su morale da se provuku drugom putanjom,kao i kablovi koji su imali dovoljno duzine. Creva za kocnice su morala da se naprave duza i vizir sam morao da usecem po krajevima ,jer kad se mota pun,udara u njega. Imam sve fabricke delove kao i vizir ,koje mogu da vratim bez ikakvih problema i bez modifikacije,jer fabricki trougao nisam ni dirao :jee1:

 

Izvinjavam se na malom duzem tekstu,trudio sam se da budem detaljan,ako neko jos pozeli da se bavi time...

Evo slika zavrsenog proizvoda..

 

20200624_142230.jpg

20200624_142343.jpg

20200624_142415.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja