Jump to content

Moto Zajednica

Podizac/konverzija sa hebla na korman/guvernal

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kupio bih za Hondu CBR 600F4 podizac kao sa slike, nije bitna marka... Prihvat za stapove je 43mm mada i onaj od 41 mogu razbusiti na pravu dimenziju ukoliko ima "mesa"...

Ponudite ko sta ima pa da merimo dimenzije/rastojanja, mozda pasuje i od nekog drugog motora... Hvala Nenad.

gsxr750-88-89-top-yoke-conversion-l.jpg

toptriple_4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da ne bi kasapio originalnu gornju ploču (od svog motora), nadji polovnu od istog tipa i prepravi. Tu gde si našao ove fotke ima i onih gde se priča o toj radnji. Ima baš bez veze varenih, ali i onih gde je jako fino upasovan neki već gotov stezač guvernala..ili još bolje po crtežu napravljen na CNC makini, pa vezan za ploču. Finim varom ili šrafovima. Umeš sa alatom, pusti mašti na volju.

Preporučujem original jer ćeš sa svakom drugom imati sijaset drugih problema. Medjusobna rastojanja, montažu brave, visine, debljine i sl. Ovako bez mnogo kasapljenja samo dodaš par stvari i personalizuješ ga za desetku. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao prvo da se zahvalim na savetima, uvek je dobro cuti vise iskustava, misljenja... Nije mi strana prepravka originalnog mosta, radih to na prosloj 1000f, drzac kormana kod strugara po mojim potrebama, ima na forumu i slika sa opisom radova.  Na f4 je telo gornjeg mosta bezobrazno tanko, bez "saca" kao ojacanje aluminijuma.

Busenje ne dolazi u obzir, padalo mi je na pamet dva mosta od ;kojih ce gornji nositi guvernal... Uradicu nesto do proleca, makar ceo deo sam napravio...

Temu otvorih mozda neko ima "visak delova" u vidu ovog sto je meni potrebno a cena meni dostupna :D

 

Hvala jos jednom, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Na moju 1000f je stavljen kompletan dodatni gornji trougao sa nosačima kormana. Samo se odvije centralni šraf i svlači se. Ja sam prezadovoljan. Ako je potrebno, mogu da skinem moj i da premerim, pošaljem ti, nešto da se dogovorimo da kopiraš ploču.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 28 minuta, misa-pei je napisao:

Na moju 1000f je stavljen kompletan dodatni gornji trougao sa nosačima kormana. Samo se odvije centralni šraf i svlači se. Ja sam prezadovoljan. Ako je potrebno, mogu da skinem moj i da premerim, pošaljem ti, nešto da se dogovorimo da kopiraš ploču.

Ne gađa se 1000F i 600F  Šomi , ne skidaj ništa 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Stavi mu heble sa VFR800 ili CBR1100XX , i resen problem, dobices idealan polozaj, zlatnu sredinu, ni previse napred na rukama ni previse nazad na kicmi, ja sam to uradio i milina je, meni savrseno radi posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moracu da se potrudim i pribavim na probu heble o kojima pricas... Guvernala ima dosta tipova, neki bi mi sigurno odgovarao :D

Bio sam u Balosavi za heble, imaju od vfr-a 800i ali su 41mm, meni odgovaraju od vfr vtec modela, tako mi bar rekose, xx vozi iste heble kao f4...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Kolega sad kad si opet nas mogu da te priupitam nesto :jee1:

Tema je stara,ali moja ideja je nova. :) Razmisljam se da odradim prepravku koju si ti hteo.

Da li si tada saznao sta je sve potrebno da se uradi : koji korman,trougao,nosac itd je potreban da se to odradi sa sto manje glavobolje i naravno dzepobolje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slabo sta pituJem a odgovaram rado! Pa gde to ima? :D

 

Evo iz teme 2017 cini mi se pisah, gotova konverzija je bezobrazno skupa, lokalni strugar/glodac mi je trazio 15000din da plocu odradi...

Zamisao je bila da skinem heblove i na mesto istih uzrafim ovo sa slika, maksimalno sigurno i nista fabricko se ne dira!

Vratis cas kako je bilo...

Treba (u mom slucaju) jedino produziti kociono crevo ( i njega sam kupio ako ti nije pertlovan holender u razvodniku koc. tecnosti kod prednjeg tocka) i useci vizir zbog punog anslajga.

Plocu sa prve slike i dalje imam i crevo... Guvernal i nosace sam poklonio nasem drugaru sa foruma Kanda82.

Bez vizira sam probao, kao da vozis Horneta :D Vrh...

Nosaci su ti kod kineza 15ak eura.

 

 

IMG_0098.JPG.3be31c388dd59e5614e0ddbd15335038.jpg

IMG_0127.JPG.9daccf959612cca91a0a9a464da86d17.jpg

IMG_0133.JPG.8f87b3103a270fb662b5205a5ad23d96.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Generalno upozorenje:

Prilikom ovakvih prepravki treba imati na umu i problematiku vezanu za dužinu kočionih creva, sajli i kablaže na ručnim komandama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napisah, uz druge putanje a na f4 sve sem kocionog creva ima dovoljnu duzinu u punom pokretu guvernala...

E sada problem je u onome hoce/ume li svako da razveze sve u protne kuda je pozeljno...

Inace, konstatacija je potpuno na mestu kolega :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iskopah svoj post iz 2010 :D, evo kako resih na 1000f Hondi... Trokut ima "mesa" i moze se busiti, nosaci guvernala pravljeni po meri...

(Prva slika sa nosacima, druga trokut bez, rupe/prihvat srafovima maskiran)

post-4951-12879085680686.jpg

post-4737-0-76806600-1320735938.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhhh, primetih da smo na pogresnom mestu! Mozda je pametnije da administracija prebaci temu u "Sam svoj majstor" npr.

Zahvaljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

uh ovo izgleda bas dobro :),ali i cena od 15000+korman+tegici+creva i ako jos nesto treba ,ne znam koliko se isplati raditi...:stabre:

jel si na kraju probao f4 sa tim ili nisi? kako je u voznji?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jesam probao i to napisah, ali Ivan samo sto mi je vizir uradio, nisam ga hteo seci, probao bez...

Polozaj kao da vozis bandita ili hornet! Meni vrh... Prodadoh odmah Hondu, nisam stigao eksperimentisati...

Inace, plocu dobijes za 2000 din, da ne bude za gratis :D, Crevo imam duze, pogledaj samo je li dole holender ili metalna racva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

creva sam planirao inace da pravim kod onih iz novog sada ,samo bih onda trazio duza koliko treba, a da iskoristim stare sajle ako bude moglo. da li su rupe za nosace neki standard ili? da znam koje da trazim. to mi je ok cena u tu akciju mogu da se upustim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 6 minuta, milos-v je napisao:

creva sam planirao inace da pravim kod onih iz novog sada ,samo bih onda trazio duza koliko treba, a da iskoristim stare sajle ako bude moglo. da li su rupe za nosace neki standard ili? da znam koje da trazim. to mi je ok cena u tu akciju mogu da se upustim :)

Imam negde i donje polutke, cas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam i donje polutke! Plocu/nosace treba ponovo polirati, prihvat stapova osmirglati.... U ploci je narezan m8 navoj ali ipak po maticu odozdole sam stavljao, ne mora uz loctite npr...

Mesa ima da se busi i za drugi tip nosaca, ovo je prilicno siroko pa se takav i guvernal mora pazariti (mada vecina je takva)

Sve se na slikama vidi :) Rupu za cev vrata zatvoriti nekim cepom estetike radi ili odseci, fazonirati...

20200221_125129.jpg

20200221_125152.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 15 minuta, Deki Katana je napisao:

Da li prihvataju na tehnickom promenu sa heblova na korman/guvernalu?

Ako precutis verujem (ne siguram) da problema ne bi imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja