Jump to content

Moto Zajednica

R1100 RT: Odrzavanje

Recommended Posts

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Meni je tako dva puta bilo. Radi samo jedan cilindar i puca.... Rezultat, desna sajla od gasa iskočila iz ležišta i zakačila ulaz bužira tako da je gas uvek bio dat oko 5mm. (kada sam skidao akumulator i dizao rezervoar malo, tada je sajla iskočila iz ležišta) Vratio sajlu u leziste, sve ok, radi ko sat.

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
pre 37 minuta, srbac je napisao:

Meni je tako dva puta bilo. Radi samo jedan cilindar i puca.... Rezultat, desna sajla od gasa iskočila iz ležišta i zakačila ulaz bužira tako da je gas uvek bio dat oko 5mm. (skidao sam akm. i dizao rezervoar malo) Vratio sajlu u leziste, sve ok, radi ko sat.

 

Je li moguće  da sam nešto zakačio pri odvajanju rezervoara, da bi ozračio kočnicu na ABS modulu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Ili sam možda nešto pomerio na sajli kod komande gasa na kormanu, kada sam čistio glavni kočioni cilindar? Sutra ćemo malo isproveravati stvari. 

Promenio član mikiroy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
Pre 9 sati, srbac je napisao:

Dole sa desne strane kod leptira, gde ide sajla tu pogledaj kako leži.

Srbac. Izgleda da je to o čemu pričaš. Jutros kad sam krenuo na posao, prosvetlio sam baterijom iznad cilindra sa desne strane i vidi se da onaj metalni kraj na bužiru sajle gasa stoji nakrivo. Mislim da ću sa dugačkim špic klještima moći to da namestim bez skidanja oklopa.

Hvala ti mnogo u svakom slučaju.  Javiću večeras šta sam napravio.

Promenio član mikiroy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Samo prstima povučeš ili nekim šrafcigerom i bužir upadne unutra.:takoje:

Kod GSa je to pristupačno, RT ima zimsko odelo. :D

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
pre 23 minuta, srbac je napisao:

Samo prstima povučeš ili nekim šrafcigerom i bužir upadne unutra.:takoje:

Kod GSa je to pristupačno, RT ima zimsko odelo. :D

Imam špic klješta dugačka oko 30 cm. Lako ću dohvatiti s njima. RT je sačuvaj Bože što se tiče pristupa bilo čemu. Mislim da moram da odvijem preko 20 šrafova za skidanje oklopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
Pre 8 sati, srbac je napisao:

Samo prstima povučeš ili nekim šrafcigerom i bužir upadne unutra.:takoje:

Kod GSa je to pristupačno, RT ima zimsko odelo. :D

Bravo majstore. Upravo je bilo ono sa bužirom što si rekao. Popravka trajala 20 sekundi. Javi se porukom kad god želiš, dugujem piće:cirka2:Hvala mnogo još jednom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 10.6.2021. at 0:41, mikiroy je napisao:

E moram samo dodati da je menjač nestvarno tih i mnogo se tečnije šalta sa Castrol MTX 75W140.

Neverovatna razlika.

Jel si kupio ulje od Duce iz Sremske Mitrovice?

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Kupio sam preko KP od Nikole iz Sremske Mitrovice. Mislim da i dalje prodaje to ulje. Tri litra sam platio 5.250,00 din. Za jedno menjanje, čini mi se da sam potrošio oko litar i 40 ml.  Jedna litra, ako se sipa propisno, nije dovoljna. Iz tog razloga sam uzeo tri i nadam se da sam dugo miran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U diferencijalu se ne sipa do kraja, nego nekih 10-12mm manje .

Ja sam isto kupio to ulje preko KP iz SM ali jos nisam sipao.

:takoje:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

U diferencijal se sipa do početka navoja (odozdo) ulivnog čepa. Tako mi je Đunta rekao, a našao sam i u servisnom uputstvu taj podatak. Ako nećeš da načinješ drugo pakovanje, daću ti ja pola litre, samo mi javi ako hoćeš. Radim na Slaviji, pa ti mogu doneti ako ti je zgodnije nego u Batajnici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Hoću da se javno zahvalim Đunti što me je uputio na firmu"Sigurnost" iz Zrenjanina, koja izrađuje sve hidraulične gumice po meri. U mejlu gde sam im poslao upit, odgovorili su da im samo pošaljem dimenzije gumica ili kočione klipove zajedno sa gumicama, što je po meni sigurnije, i oni tada izrade gumice. Ne rade gumice po tipu motora ili bilo kog vozila, već isključivo po meri. Napisali su da je komplet gumica za prednja kočiona klješta 300 dinara. Reko da podelim ovu korisnu informaciju, jer su OEM gumice baš skupe, a oni su specijalizovani i za hidraulične gumice, pa verujem da ih rade od ozbiljne smeše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT
On 18.6.2021. at 14:24, mikiroy je napisao:

Hoću da se javno zahvalim Đunti što me je uputio na firmu"Sigurnost" iz Zrenjanina, koja izrađuje sve hidraulične gumice po meri. U mejlu gde sam im poslao upit, odgovorili su da im samo pošaljem dimenzije gumica ili kočione klipove zajedno sa gumicama, što je po meni sigurnije, i oni tada izrade gumice. Ne rade gumice po tipu motora ili bilo kog vozila, već isključivo po meri. Napisali su da je komplet gumica za prednja kočiona klješta 300 dinara. Reko da podelim ovu korisnu informaciju, jer su OEM gumice baš skupe, a oni su specijalizovani i za hidraulične gumice, pa verujem da ih rade od ozbiljne smeše. 

Ili odes u subotu na buvljak ostavis im kompletne celjusti i kad ti urade posalju ti kuci ili sacekas sledecu subotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
Pre 2 sati, Vlada malinoa je napisao:

Ili odes u subotu na buvljak ostavis im kompletne celjusti i kad ti urade posalju ti kuci ili sacekas sledecu subotu.

Super. Hvala na informaciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 17.6.2021. at 23:10, mikiroy je napisao:

Kupio sam preko KP od Nikole iz Sremske Mitrovice. Mislim da i dalje prodaje to ulje. Tri litra sam platio 5.250,00 din. Za jedno menjanje, čini mi se da sam potrošio oko litar i 40 ml.  Jedna litra, ako se sipa propisno, nije dovoljna. Iz tog razloga sam uzeo tri i nadam se da sam dugo miran. 

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Deda Dane. Ukoliko razmišljate oko količine ulja ulivenog u menjač i FD, i u manuelu je zbirno čini mi se 1020 ml. Prvo sam sipao u FD, kao što mi je Đunta rekao i pri tom priložio print screen manuel-a, do početka navoja odozdo na gore. Znam da sam iz iste flaše sipao u menjač, dobro iscedio flašu i još nije prelilo na ulivnom čepu menjača. Otvorio sa drugi litar i pri minimalnom sipanju je prelilo. Teško je oceniti koliko tačno je sipano iz nove flaše. Možda sam ja malo više "sunuo" pa je više i prelilo. Uglavnom, gotovo sam siguran da jedna litra nije dovoljna za FD i menjač. Ustvari, verovatno je dovoljna, ali se ne dešava prelivanje iz menjača. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 1 sat, mikiroy je napisao:

u manuelu je zbirno čini mi se 1020 ml.

1l + Liqvi Moly aditiv i to je to. Prvo FD pa menjac i ako fali koja kap nista mu nije. Ja sam tako  , isto po preporuci Djunte. ebg nemam cirilicno DJ na tastaturi ili ja to ne umem :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 12.7.2021. at 23:33, mikiroy je napisao:

Deda Dane. Ukoliko razmišljate oko količine ulja ulivenog u menjač i FD, i u manuelu je zbirno čini mi se 1020 ml. Prvo sam sipao u FD, kao što mi je Đunta rekao i pri tom priložio print screen manuel-a, do početka navoja odozdo na gore. Znam da sam iz iste flaše sipao u menjač, dobro iscedio flašu i još nije prelilo na ulivnom čepu menjača. Otvorio sa drugi litar i pri minimalnom sipanju je prelilo. Teško je oceniti koliko tačno je sipano iz nove flaše. Možda sam ja malo više "sunuo" pa je više i prelilo. Uglavnom, gotovo sam siguran da jedna litra nije dovoljna za FD i menjač. Ustvari, verovatno je dovoljna, ali se ne dešava prelivanje iz menjača. 

Ne druze, ja to odavno sve znam, ali razmisljam da samo kod proverenih dobavljaca uvek kupujem, pa i ulje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 18.6.2021. at 14:24, mikiroy je napisao:

Hoću da se javno zahvalim Đunti što me je uputio na firmu"Sigurnost" iz Zrenjanina, koja izrađuje sve hidraulične gumice po meri.

Nema na čem. Gumice glavnog kočionog za 11.xx su S90063, njihova oznaka. Svojevremeno sam debatovao na ADV-u, kad tamo naš čovek poreklom iz okoline Zrenjanina, navuko se gumica za USA, tamo koštaju neke 30$, naše su 3. Oni mogu da naprave po meri, ali tada moraju da izrade kalup što košta naravno i nije isplativo za jedan komad.

 

Već sam komentarisao, do propuštanja ne dolazi zbog pohabanosti gumice same od sebe, već je nešto drugo uzrok, tako da prosta zamena novim nije apsolutno rešenje, hoću da kažem, kočioni clindar nije slavina čije curenje se rešava novim gumicama, a više nema čoveka koji je radio punu reparaciju dugi niz godina u Beogradu, to što od nas neko ponekad uradi remont, nije od značaja.

 

On 12.7.2021. at 23:33, mikiroy je napisao:

u manuelu je zbirno čini mi se 1020 ml. Prvo sam sipao u FD, kao što mi je Đunta rekao i pri tom priložio print screen manuel-a, do početka navoja odozdo na gore.

 

On 13.7.2021. at 1:28, sixi je napisao:

1l + Liqvi Moly aditiv i to je to. Prvo FD pa menjac i ako fali koja kap nista mu nije. Ja sam tako  , isto po preporuci Djunte.

 

Nepotrebno je uzimati litru ulja zbog 20ml, ništa menjaču neće biti da mu fali i daleko više, naravno, ja uvek imam rinfuz i punim do maksimuma, ko sipa po mom preporučenom izboru, uvek može da dobije tih nekoliko desetina mlilitara od mene. Ima tema o mazivima, pa ne bih ništa posebno, samo komentar da zvučnija i skupa ulja u konkretnom slučaju zaista nisu potrebna, jednako važi i za agregatna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Čini mi se da se čuje druk ležaj. Kada ubacim u prvu i u mestu malo seckam sa kvačilom, čuje se da malo udara. Izraženije je kad je motor hladan. Nikakvo proklizavanje kvačila se ne oseti. 

Da li je to možda normalno da se malo čuje ili da se pripremim za zamenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
On 25.4.2022. at 13:39, mikiroy je napisao:

Čini mi se da se čuje druk ležaj. Kada ubacim u prvu i u mestu malo seckam sa kvačilom, čuje se da malo udara. Izraženije je kad je motor hladan. Nikakvo proklizavanje kvačila se ne oseti. 

Da li je to možda normalno da se malo čuje ili da se pripremim za zamenu?

Nije to druk lezaj vec nutevi spojnička ili na lameli to je normalno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
pre 52 minuta, sasamajstor je napisao:

Nije to druk lezaj vec nutevi spojnička ili na lameli to je normalno.

Ako je tako, to je super. 

Promenio član mikiroy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja