Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi Breva 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Ukazalami se prilika da uzmem Italijana, pa reko da cujem jel neko posedovao ovaj model? Koje su mu falinke ako ih ima i ko ih servisira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Breva 750 ima jako malo konja. Ako ti to nije prvi motor vjerovatno ćeš ga brzo prevazići. Inače meni jako lijep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima
Pre 2 sati, Guliver je napisao:

Breva 750 ima jako malo konja. Ako ti to nije prvi motor vjerovatno ćeš ga brzo prevazići. Inače meni jako lijep motor.

Nije mi prvi. I ja sam bio skeptican dok nisam seo i provozao. Veci mi je problem preci sa  enduro mot. Breva u voznji odaje mnogo vise od onog na papiru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Moje misljenje ...a imao sam dosta prilika da vozim raznih modela....imao i u vlasnistvu...da je to motor koji ima specificnu ciljnu grupu kupaca...za neke je vencanica i cinjenica je da se dosta tesko prodaje u svetu kao polovan .Bas zbog te uske ciljne grupe vozaca ...Medjutim moje iskustvo pored japanaca da nikako NE GLEDAJ KOLIKO IMA  KW ILI KONJA...JER...ima izuzetno lep obrtni momenat pa ce ti delovati podaci o snazi na papiru isuvise malo .Medjutim u voznji ek shvatis da on fantasticno lepo poteze u svim brzinama bas zbog obrtnog momenta.Italijani imaju fantastican dizajn bas evropski motor za nase kriterijume...ali jedno se debelo mora zameriti pogotovo Guzziju...ZAVRSNA OBRADA na nuli...vec posle par godina svi hromirani detalji pocinju ..aj da kazem ...patinirati,,,,korodirati...boja na masini se zna lako ljustiti ...pa sam motor  star 5 godina deluje kao da ima 10 i vise...Agregat kog modela koji trazis je fantastican i prelazi mnogo a uz to i jako lak i pristupacan za servisiranje pa cak i teze kvarove ...u principu svaki iole automehanicar  moze da ga popravlja..jednostavan motor...delova ima ali uglavnom u Italiji i verovao ili ne u nama naj blizoj Grckoj skoro da i nemozes nabaviti...znaci jako slabo zastupljena servisna mreza u celoj evropi ..ima ih ali rertko....Kardan se ne kvari skoro pa nikada....to je revolucinarno resenje kod svih njihovih modela ..Potrosac mali ...bas...udoban za nizeg vozaca  na putu od 1,000km u jednom pravcu...a tome doprinosi izuzetan polozaj za sedenje...moze se krivinariti  i sa njim ali nevoli bas ostre krivine ...geometrija rama mu to bas i ne dozvoljava mnogo...;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Secam se kad je izasao, svideo mi se na prvu loptu. Prosle godine prijatelj inace vlasnik iste kaze sedi provozaj. Prijatno me iznenadio, vozi se kao da sam rodjen sa njim, poteze kao da ima 70 i vise konja cak i sa saputnikom. Nisam uspeo da se provozam po krivinama ali po gradu je kao bicikl.Jedino sam sumnjicav u elektroniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

kod Breve možeš biti sumnjičav na dve stvari....struju i menjač.

Na prvim Brevama se menjač raspadao kao od šale....

Inače meni lično izuzetno lep motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Davne 2009 godine, pre nego sto sam uzeo triumpha, kolega mi našao neku brevu za manje pare nego sto sam mislio da potrošim, mladju, sa jako malo km i u odličnom stanju. Gledao sam je i gledao i zagledao i bi mi bas simpatična. Ali na tome se i završilo, nakon probne vožnje na trijumfu nisam ni pomišljao da odem da pogledam brevu uživo :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 13 sati, cicko_ru je napisao:

Koliko sam informisan, problem s menjacem je resen, tako da vise nema problema. To se desavalo dok nisu pali pod okrilje Aprilie.

tako je !...ja sam imao srece da sam vozio i posedovao guzzije pre te tuge:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: vršac
  • Motocikl: moto guzzi v35 , custom moto guzzi falcone

Kao vlasnik jedne Breve 750 mogu ti reci da se neces pokajati ako je kupiš. Naravno zavisi na kakvu naletiš. Moje iskustvo je sledeće, kupio sam je sa 72000km pre tri godine . Sada ima 92000km (2002 godište). Osim redovnog održavanja,ulja,filteri,gume i ostalo,nisam imao ozbiljnija ulaganja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Baš htedoh napisati isto... Šta je kriješ k'o Arapin ženu :). Imaju Italijani neki svoj poseban šmek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Baš je lepa, pogotovo iz "profila"! Možda ga samo malo ruži taj alla Vespa  vetrobran, ali to je stvar ukusa a o ukusima.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Sta da kazem? Uslovi , hladan i polu suv put mi nisu dozvolili neko ekstremnije krivinjarenje preko Fruske G. A i iz takve voznje vidim da ima potencijala. Obzirom da ima samo 48ps:staa2: a ostavlja utisak da ima mnogo vise, javla se kez na licu:P. Brembo je ispunio moja ocekivanja. Po gradu okretan i zivahan. Eto nekih prvih utisaka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Sta da kazem? Uslovi , hladan i polu suv put mi nisu dozvolili neko ekstremnije krivinjarenje preko Fruske G. A i iz takve voznje vidim da ima potencijala. Obzirom da ima samo 48ps:staa2: a ostavlja utisak da ima mnogo vise, javla se kez na licu. Brembo je ispunio moja ocekivanja. Po gradu okretan i zivahan. Eto nekih prvih utisaka. 


Misliš reci Breva umesto Brembo?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 3 sati, cicko_ru je napisao:

Sta da kazem? Uslovi , hladan i polu suv put mi nisu dozvolili neko ekstremnije krivinjarenje preko Fruske G. A i iz takve voznje vidim da ima potencijala. Obzirom da ima samo 48ps:staa2: a ostavlja utisak da ima mnogo vise, javla se kez na licu:P. Brembo je ispunio moja ocekivanja. Po gradu okretan i zivahan. Eto nekih prvih utisaka. 

Lepa je Breva. Za konje nemoj da brines ima ih dovoljno konja da moze na crtu sa 90% automobila sa svojih 5.6 sec 0-100km/h ;). Dobar je to motorcic, probao sam ga dosta davno. Obrtni momenat je tamo gde treba da moze da povuce u pravom momentu i da mozes da ga iskoristis. Cak i sasija nije losa, malo mekana za moj ukus, ali dosta precizno upravljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja