Jump to content

Moto Zajednica

Julian Ryder

Recommended Posts

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Danas se završila era za mnoge ljubitelje moto sporta širom  sveta. Penzionisao se jedan od najpopularnijih i, po mom mišljenju,  najkvalitetnijih komentatora MotoGP-a. Internacionalnu karijeru je započeo pre više od 20 godina na Eurosportu sa Keith Huewen-om kojeg je nakon nekoliko godina zamenio Toby Moody kada im se kao stručni saradnik pridružio i Rendy Mamola. Vrhunski ugođaj za prave ljubitelje motociklizma. 

Ovo je potrajalo do 2007 kad je ES izgubio ugovor a dvojac bez Mamole ostao na British ES da uzivo komentariše 125 i 250 i u ponovljenom snimku motoGP.  Nakon par sezona je i ovo prekinuto a ugovor sa Dornom je pre četiri godine za prenose u UK potpisao BT sport. U napadu inteligencije angažovan je originalni dvojac sa ES, Julian "Jules" Ryder i Keith Huewen. 

Imao sam  sreću da većinu trka u poslednjih 20-ak godina otpratim uz Jules-ov inteligentan, upućen, strastven/odmeren komentar. 

Želim mu da uživa u još mnogo MotoGP, WSBK,  BSB, IRR... sezona! 

Godspeed! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

U emotivnom zanosu sam zaboravio da spomenem još jednog učesnika u timu uz Rydera, Moody-a, Mamolu... Neil Spalding. Ko je na Twitteru motora radi obavezno nek ga uvrsti u selekciju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Sjajna lik, obožavm da slušam kad on komentariše i takođe sam voleo svaki dokumentarac gde i on učestvuje. Kaže da se umorio od putovanja, ostaje da radi u pozadini. Baš mi je krivo što odlazi, legenda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Da. Kaže da se nije penzionisao, samo ne može više da putuje. Neki tviteraši su mu čak predlagali da komentariše trke od kuće...:lol: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Fantastican komentator, a to puno znaci jer los komentator ti upropasti gledanje trke, stalno slusam kako se mnogi zale na ove nase komentatore, ja srecom dosta dobro znam engleski pa gledam strimove sa Julianom i ekipom.
A jel se zna ko ce mu biti zamena?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Komentar te ekipe je gledanju trka davao ozbiljan doprinos u opštem kvalitetu. Dok su se majstori borili za što bolji plasman, uz duhovite i emotivne opaske, moglo je da se čuje pregršt drugih informacija. Tehnika, tumačenje pravila, dogadjaji "iza kulisa"...i još puno, puno toga. Ja sam imao sreću da baš nekako u to doba kada su ih rasturili, gledam trke uz komentar italijanske ekipe koja je isto kvalitetna. Danas, trke ni ne gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 11/13/2017 at 8:00 AM, Biker-Boy said:

A jel se zna ko ce mu biti zamena?

Još uvek ne, mislim da bi moguća zamena mogao da bude Gavin Emmett. On je bio zvanični MotoGP komentator uz Nick Harris-a pre nego što je prešao na BT sport. 

 

DOlMNnIWsAAcnJf.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nadam se da će da bude neko "malo"  manje self absorbed od tog serator*. 

Jack Burnicle...?!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Baš, baš će se osjetiti. Uživanje je bilo slušati prenose. Tehnički potkovan, odličan sportski novinar, dobar poznavalac šta se valja iza brijega u Moto GP. Kombinacija koja garantuje uspjeh.

 

Najbolje da angažuju ovu dvojicu sa SK ;) ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja