Jump to content

Moto Zajednica

Grcka , predlozi i saveti

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Procitao sam sve sto sam mogao da nadem ovde na forumu , najvise mi je pomogao putopis kolege doktor-a za Peloponez 2015 , a steta je sto se na mnogim starim putopisima vise ne vide slike .... 

 

Ostajem kod plana za Alpe , evo godinama vec pricam , dosadio sam sam sebi ... znaci ovo

U leto , sa malim promenama , ali o tom potom ...

 

Sve u svemu , planovi su veliki za sledecu godinu , sad kad sam napokon kupio motor ... samo da posluzi sve ostalo kako treba ...

 

Razmisljam krajem aprila ili pocetkom maja , a Atinu i neke od otoka cu najverovatnije ujesen da obidem sa kolima , tako da u ovom planu otpadaju ...

 

E sad , ono najvaznije , NIKAD nisam bio u Grckoj , sta da se radi ... znaci svaki predlog dobrodosao

 

Samo cu da nanizem mesta koja , za sad imam u planu , nisam jos stigao to po danima da isplaniram , kad bude postaljam ovde  

 

Plus , raduje me ako ikome dam ideju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Unapred se izvinjavam , cesto koristim srpski i engleski , od slovenackog sam odustao , ako ima problema , javite ...

 

 

Skra vodopadi

 

do banje Pozar

 

Pozar

 

Edessa , lep gradic , city of waters , spomenik Aleksandru Makedonskom , vodopad Edessa u gradu , ancient Macedon capital …

 

Venetikos River prelazis preko recice

 

Kalabaka Meteori

 

od meteore do na vrh baross passa pa na Charakopi – Kedros road

 

mozda spavanje Arta ? Stari most u gradu

 

Lokacija vrha Barros Pass -

 

https://www.google.rs/maps/place/%CE%9C%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%82+%CE%A0%CE%AC%CF%83%CF%83%CE%BF/@39.6364515,21.2008463,12.82z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x13595f77c719fd59:0xa43320304a68a7c9!2sSyrrako+440+01,+Greece!3b1!8m2!3d39.5944192!4d21.1076724!3m4!1s0x13595e1a53317613:0x6e83f1c1dec54af6!8m2!3d39.6151997!4d21.1737107?hl=en

 

 

obidi selo Aetoliko

 

prodi kroz Gorge of Kleisoura

 

oklopi ovo

 

https://www.google.rs/maps/dir/38.5390015,21.3914096/38.4659431,21.3607117/38.4355367,21.3467557/@38.5008421,21.2760487,10.5z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=en

 

 

Most Antrirrio - Rio

 

Patras

 

Olympia

 

Kaiafas spa , water temperature in cave 32 C

 

Pilos , pogled na Sfaktiria

 

Methoni , old venitian castle

 

Kalamata – Sparta tzv Langada Pass

 

Githio

 

Githio beach , Dimitros shipwreck

 

Monemvasia , old fort town

 

Obidi selo Kiparission , one way down to the sea about 13 km

 

https://www.google.rs/maps/dir/Kalamata,+Greece/Sparti+231+00,+Greece/36.6864167,23.0542675/36.9707284,22.993555/@36.8307,22.5326699,9.71z/data=!4m21!4m20!1m10!1m1!1s0x1361b099624b7829:0xfc1f95ed71625f9e!2m2!1d22.1141264!2d37.0422371!3m4!1m2!1d22.2095691!2d37.1146641!3s0x1361b5bf6f275791:0x58b8a615984c1d4!1m5!1m1!1s0x1361d2760a6f3319:0x55c178decfd13663!2m2!1d22.430264!2d37.074461!1m0!1m0!3e0?hl=en

 

 

Kosmas

 

Moni Elonis ( kopija Ostroga ) iz putopisa kolege Doktora ...

 

Leonidio

 

Nafplion , obidi …

 

Mycenae ,

 

Epidaurus ??

 

Corinth

 

Loutraki Thermal spa 30 -31 C ,

nice termal spa , sauna , hammam , ulaznice 18 Eura ??

 

Delphi

 

Termopylae , outdoor spring , temperature 42 C

 

Kamena Vourla , spa 30-42 C

 

povratak , sa obilaskom Olimpa I put Karya - Leptokarya

 

https://www.google.rs/maps/dir/40.0776459,22.5550958/39.9775544,22.3301629/39.1900632,22.2941539/38.7797006,22.7669787/@39.5217647,21.4756826,8.89z/data=!4m11!4m10!1m0!1m5!3m4!1m2!1d22.1714827!2d39.9256164!3s0x1358431259aa21db:0x9372a65757b7260e!1m0!1m0!3e0?hl=en

 

 

ako bi se vracali na Bugarsku , mozda spavanje u spa town

 

Sidirokastro , voda temperature 45 C

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Pošto imaš dosta istorijskih lokacija na spisku, moj savet... Kad vidiš jednu video si sve. Svuda srušeni stubovi zarasli u travu a ulaz se svuda plaća 12 do 15 EUR pa se ti preračunaj.

 

Meteore planiraj bar jedan ceo dan od jutra do večeri, mesto je nestvarno. Preporučujem ti da od manastira do manastira ideš pešice.

 

Epidaurus obavezno! Jeno od retkih istorijskih lokaliteta za koje se isplati platiti ulaz. Delphi možeš samo da prođeš. Do tamo je predivan planinski put, sa koje god strane da dolaziš.

 

Sparta takođe obavezno. Jako dobra energija! Od stare Sprate nije mnogo ostalo ali bar se ne plaća ulaz. :)  Obilazak muzeja je iznenađujuće jeftin, samo 2 EUR. I naravno obavezno otići do stadiona :)

Kad si već tu, obiđi Mystras. Jako lep manastir a u selu imaš jako pristupačan smeštaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drago mi je da sam doprineo planiranju. :takoje:

Koliko dana planiras da budes na turi, planovi deluju ambiciozno u smislu provedenog vremena?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

kolega Totomoto , hvala na savetima ...

 

doktore , ovo je pre preliminarni plan , bice tu jos promena , ciljam na 10 tak dana , mozda 12 , videcemo ... znam , nesto ce morati da se sece ....

 

za koji dan malo detaljniji plan pa cu da podelim sa vama i trazim vase misljenje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
On 11/13/2017 at 21:42, doktor je napisao:

Drago mi je da sam doprineo planiranju. :takoje:

Koliko dana planiras da budes na turi, planovi deluju ambiciozno u smislu provedenog vremena?

 

Uneo sam jos neke promene , odustao sam ( za sad ) od tog Barros prelaza , na streetview su putevi toliko uski i u losem stanju , da nema smisla da rizikujem , em idem sam sa zenom , em nikad u Grckoj nisam bio , mozda drugi put , mada na slikama izgleda super 

 

Baros Pass

 

a onda odpada i ovaj put , jednostavno nije u pravcu ...

 

Charakopi - Kedros

 

Imam losu naviku da uvek bookiram sve smestaje unapred , a posto ima jos vremena , za sad su po danima destinacije samo okvirne , pa kad nadem smestaj ...

 

Prvi dan od kuce pa do negde Gevgelije , vise manje

 

2 dan - 87 km 

 

3 dan - 234 km

 

4 dan - 246 km

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Iskreno, dosta ovih stvari ni sam nisam znao, iako sam u Grckoj bio nekoliko puta motorom i nebrojeno kolima. Ovaj langada pass sam prosao i super je, a nisam ni znao da se tako zove....jedan grk sa Peloponeza mi je bio pacijent pa od njega info.

U svakom slucaju, :care: za pripremu...ova tema , kao i ona za Alpe, mogu lepo da posluze za planiranje nekog narednog putovanja u Grcku...to mi dodje kao omiljena destinacija za pocetak i kraj sezone...nije daleko, dovoljno je toplo, i unutrasnjost nije skupa kao turisticka mesta.

 

9. dan slobodno produzi do Delfija, em mozes da obidjes svetiliste Delfi na ulasku u mesto koje je impozantno, em je lepo mestasce i ima gomila smestaja i restorana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Langada Pass između Sparte i Kalamate je baš dobar put. Koliko se sećam dugačak je oko 80 km. Ja sam ga prošao iz smera Kalamte ka Sparti. Nažalost već posle dvadesetak kilometara me je uhvatio mrak pa ostatak rute i nije bio baš neko uživanje. Prilično je zahtevan i ne preporučujem ga baš za vožnju noću.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

@Velimlje2 da doprinesem i ja nesto malo, a to je kakko vidim drugog dana spavas u Pozar. Tu je odma Orma i Lutkraki. E sada, ovaj Lutraki nije ONAJ dole kod Korinta. Isto ime, isto pisanje, a i ovo Lutraki je banja. Termalne vode. A posto ionako imas samo 90ak km do tamo, znaci da imas vremena na pretek da ih posetis, a bogami i kupas i osvezis kako kazes "stare kosti".

Samo nisam skontao jel to ides April/Maj? Ne znam oce li biti dovoljno toplo ali ipak vredi posetiti.

Ne mogu da zakacim slike, ne znam zasto, ali ako oces poslacu ti na privatni mail

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 22 minuta, vortex4borg je napisao:

@Velimlje2 da doprinesem i ja nesto malo, a to je kakko vidim drugog dana spavas u Pozar. Tu je odma Orma i Lutkraki. E sada, ovaj Lutraki nije ONAJ dole kod Korinta. Isto ime, isto pisanje, a i ovo Lutraki je banja. Termalne vode. A posto ionako imas samo 90ak km do tamo, znaci da imas vremena na pretek da ih posetis, a bogami i kupas i osvezis kako kazes "stare kosti".

Samo nisam skontao jel to ides April/Maj? Ne znam oce li biti dovoljno toplo ali ipak vredi posetiti.

Ne mogu da zakacim slike, ne znam zasto, ali ako oces poslacu ti na privatni mail

 

 

Nisam te razumeo , jel ovo tu ili nije ??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Moram da ti posmetam jos malo :)

3ceg dana ides do Kalabaka. A vidim da u rutu nisi stavio Meteora. To je MUST SEE

6tog dana si u Kalamatu. Obidji staru Mesinu. Areholoski lokalitet. Na vrhu lokaliteta je jedna kafana, a preko puta nje ima prirodni izvor. Voda hladna da nas je zdrmala kolko je hladna iako je bilo skoro 40 stepeni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

10tog dana ubaci i Volos, da prosetas po setalistu, i dok igras tablu u nekom kaficu sa nekim Grkom, popijes njihovo lokalno uzo koje se zove "ciporo", jako slicno uzo, ali ipak razlicno. Naravno, tabla moze da se odigra i u par eura ako si dobar igrac ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 20 sati, vortex4borg je napisao:

10tog dana ubaci i Volos, da prosetas po setalistu, i dok igras tablu u nekom kaficu sa nekim Grkom, popijes njihovo lokalno uzo koje se zove "ciporo", jako slicno uzo, ali ipak razlicno. Naravno, tabla moze da se odigra i u par eura ako si dobar igrac ;)

 

Vortex4borg , hvala ti na svim savetima ...

 

malo me je taj Loutraki zbunio , posle citam na google translate da to u sustini znaci banja , odatle moj confusion .... :jee:

 

Ja od grckog znam samo da pitam sta ima da se prijavi , i ako odgovor nije nista , mogu da se slikam ... profesionalna deformacija iz nekih proslih vremena , radio sam kao carinik .... davno ...

 

Hvala bogu da sam planirao Meteore , samo nisam napisao ...

 

Dok ovo za Mesinu i Volos nisam znao , hvala ti , probat cu sve to da uklopim u planove ....

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Krf može biti veoma interesantna destinacija za one koje uživaju u vožnji na usponu. To po mom mišljenju nije mesto za klasičan odmor, već da istražuješ plaže jer ih ima zbilja puno i na neke nije baš tako lako doći. Za onoga ko želi mix zanimljive vožnje i banjanja to je prava stvar. Ja sam doduše vozio auto pa je naravno drugačiji osećaj, mislim da bi na motoru bilo mnogo zanimljivije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 2 minuta, Arhe je napisao:

Krf može biti veoma interesantna destinacija za one koje uživaju u vožnji na usponu. To po mom mišljenju nije mesto za klasičan odmor, već da istražuješ plaže jer ih ima zbilja puno i na neke nije baš tako lako doći. Za onoga ko želi mix zanimljive vožnje i banjanja to je prava stvar. Ja sam doduše vozio auto pa je naravno drugačiji osećaj, mislim da bi na motoru bilo mnogo zanimljivije. 

 

Verujem da je Krf interesantna destinacija , samo me je doktorov putopis na Peloponez malo privukao , a tesko mogu da uklopim par dana Krfa i Peloponez u jednoj turi , sem ako odem mesec dana ;)

 

Ovo ce da mi bude prvi put u Grckoj , ako se plan ostvari , pa cu i Krf , i Atinu i mnoge druge krajeve da ostavim za neki drugi put 

 

Inace , plan mi je kasni april ili pocetak maja , kupanje u moru mislim da ce voda da bude jos hladna , mozda gresim ??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Inace , meni je ovaj sajt 

 

Dangerous roads

 

mnogo interesantan kod planiranja puta , ne samo ovog za Grcku , ali kad vec obratis paznju na Grcku , gomila puteva pomenutih na ovom sajtu je sa otoka Krita , mislim da je davno bio putopis sa Krita , Marokanac ako se ne varam , tamo bas izgleda ima dobrih puteva :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre sat vremena, Velimlje2 je napisao:

Vortex4borg , hvala ti na svim savetima ...

 

malo me je taj Loutraki zbunio , posle citam na google translate da to u sustini znaci banja , odatle moj confusion .... :jee:

 

Ja od grckog znam samo da pitam sta ima da se prijavi , i ako odgovor nije nista , mogu da se slikam ... profesionalna deformacija iz nekih proslih vremena , radio sam kao carinik .... davno ...

 

Hvala bogu da sam planirao Meteore , samo nisam napisao ...

 

Dok ovo za Mesinu i Volos nisam znao , hvala ti , probat cu sve to da uklopim u planove ....

 

Pozdrav !

Drago mi je da sam pridoneo :)

Znam da to Lutraki mesa babe i zabe, ali eto, razumeli smo se.

Naravno ti pogledaj jos par stvari sa neta za Mesinu, jer ipak to je arheoloski lokalitet i ne svako uziva u tome.

A za Krit, dobro razmisljas, to je posebna prica, treba biti tamo bar 10ak dana da bi mogao da kazes da si prosetao ostrov.

Ako bude mogucnosti, ja bi to izvozao u Augustu. Ali za sada je fokus na Sardiniju i juznu Italiju u Maju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja