Jump to content

Moto Zajednica

Grcka , predlozi i saveti

Recommended Posts

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Vidim da planiraš Peloponez, odlična destinacija. Bio sam dva puta dole i nije isključeno da ću još jednom :D

Moj ti je savet da odvojiš 15 dana ako možeš i lagano i bez žurbe prokrstariš tim delom Grčke. To je dovoljno vremena da vidiš skoro sve bitno.Nije baš blizu pa mislim da se isplati ostati malo duže. 7-10 dana nije dovoljno !!!

Maj je idealan period za obilazak, temperature su obično 20-30 stepeni i uglavnom bez padavina. Dobra stvar je i što u tom periodu nema puno turista, samim tim i saobraćaj je ok, nema velikih gužvi, a dovoljno je toplo da možeš da se kupaš.

 

Ima puno arheoloških lokaliteta, meni je to zanimljivo, volim da procunjam tim mestima. Neki su atraktivni, neki malo manje. Ako već ideš, svrati i obidji bar neki. Ulaznice nisu preterano skupe ali pošto ih ima dosta, nabere se fino para za njih.Studenti imaju popuste ali mi se čini da si ti škole odavno završio :D 

Ako voliš da kampuješ, možeš uštedeti prilično na smeštaju. Plaže su tada obično puste, idealno za kampovanje.

 

Putevi i predeli za vožnju su isto jedne od stvari zbog kojih se vraćaš dole.Mogu da ti predložim šta bi valjalo da obidješ i posetiš, mada vidim da imaš spisak i rute. Ne znam odakle si i odakle krećeš, ima se šta videti i na putu do dole (Peloponeza), taman da sve to ukomponuješ u tvoje rute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 16 sati, Milanezi je napisao:

Vidim da planiraš Peloponez, odlična destinacija. Bio sam dva puta dole i nije isključeno da ću još jednom :D

Moj ti je savet da odvojiš 15 dana ako možeš i lagano i bez žurbe prokrstariš tim delom Grčke. To je dovoljno vremena da vidiš skoro sve bitno.Nije baš blizu pa mislim da se isplati ostati malo duže. 7-10 dana nije dovoljno !!!

Maj je idealan period za obilazak, temperature su obično 20-30 stepeni i uglavnom bez padavina. Dobra stvar je i što u tom periodu nema puno turista, samim tim i saobraćaj je ok, nema velikih gužvi, a dovoljno je toplo da možeš da se kupaš.

 

Ima puno arheoloških lokaliteta, meni je to zanimljivo, volim da procunjam tim mestima. Neki su atraktivni, neki malo manje. Ako već ideš, svrati i obidji bar neki. Ulaznice nisu preterano skupe ali pošto ih ima dosta, nabere se fino para za njih.Studenti imaju popuste ali mi se čini da si ti škole odavno završio :D Ako voliš da kampuješ, možeš uštedeti prilično na smeštaju. Plaže su tada obično puste, idealno za kampovanje.

Putevi i predeli za vožnju su isto jedne od stvari zbog kojih se vraćaš dole.Mogu da ti predložim šta bi valjalo da obidješ i posetiš, mada vidim da imaš spisak i rute. Ne znam odakle si i odakle krećeš, ima se šta videti i na putu do dole (Peloponeza), taman da sve to ukomponuješ u tvoje rute.

Milanezi , hvala ti na savetima !

 

15 dana nisam siguran dali cu moci , nadam se za 12 , u maju ko sto savetujes ...

 

obici cu bar nekoliko arheoloskih lokaliteta sigurno , a neke cu verovatno morat da propustim ... skole ? sta je to , ja sam vec i zaboravio ;)

 

I sa kampovanem sam zavrsio , jos davno 

 

Zivim u blizini Beograda , ali mi je ideja da se bas sjurim sto dalje prvog dana , a isto i u povratku , voleo bi sto vise vremena da provedem u Grckoj ... mozda gresim ... videt cemo 

 

Inace rute sam vec promenio , po predlozima kolega ovde , jos jih usavrsavam , pa cu da jih postavim ovde kad budu blize onome kako treba da idem ...

 

Hvala jos jednom na koristnim savetima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Banja se zove Pozar Loutri ili loutropolis .nalazi se blizu Edese. A i u samoj Edesi treba videti gradske vodopade

 Prelepo mesto. U banji Loutri svakako treba otici i okupati se u uredjenim termalnim bazenima

 Ulaznica se placa 2 evra i jako je cisto i uredno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

prošao kroz Edesu prošle godine kada sam iz Stavrosa išao na Ohrid, nisam imao pojma da ovo postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

stajem u Ohridu i Kičevu, budem tu i po nedelju dana. Imam dosta rodbine u Mkd. Imam i kuću 7 km od Kičeva.

Za ovo leto planiramo sličnu rutu, samo kombijem, biće ludnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 2 minuta, mrle je napisao:

stajem u Ohridu i Kičevu, budem tu i po nedelju dana. Imam dosta rodbine u Mkd. Imam i kuću 7 km od Kičeva.

Za ovo leto planiramo sličnu rutu, samo kombijem, biće ludnica.

e pa sta da ti kazem, javi se!!!

nego ... za motor je super put Struga-Debar. Priroda je najlepsa u mkd. Prolazis pored 2-3 dobre stvari, ko na primer Sv. Jovan Bigorski, Duf vodopad, ...... ma samo se javi i odvescu te ;)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki SV1000S

Da li moze neko iz licnog iskustva da predlozi rutu Solun-Krf a da nije autoput.

Planiram krajem maja put: Krf-poseta ostrvu Vido,Solun-Zejtinlik-Ouranopolis-poseta Hilandara

Posto cu putovati sam a ne planiram da spavam u satoru,smestaj ce biti znacajna stavka u budzetu.Kakvo je iskustvo sa rezervisanjem smestaja van sezone na licu mesta?Iznenadio sam se  cenama smestaja preko bookinga i airbnb.Tesko ispod 25-30e nocenje za jednu osobu moze da se nadje a nase agencije nude van sezone za 100e komplet aranzman za Grcku 10 dana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 10 sati, underground je napisao:

Da li moze neko iz licnog iskustva da predlozi rutu Solun-Krf a da nije autoput.

Planiram krajem maja put: Krf-poseta ostrvu Vido,Solun-Zejtinlik-Ouranopolis-poseta Hilandara

Posto cu putovati sam a ne planiram da spavam u satoru,smestaj ce biti znacajna stavka u budzetu.Kakvo je iskustvo sa rezervisanjem smestaja van sezone na licu mesta?Iznenadio sam se  cenama smestaja preko bookinga i airbnb.Tesko ispod 25-30e nocenje za jednu osobu moze da se nadje a nase agencije nude van sezone za 100e komplet aranzman za Grcku 10 dana.

 

Nikada nisam vozio ko sto ti planiras tako da konkretnu rutu ne mogu da ti dam, a vozio sam skoro ceo taj deo.

Izlazak iz Soluna je obavezno vezan za putarine. Ali to je samo prvi deo i za motor je cirka 2eura. Znaci imas obaveznih 4 eura.

Sada u vezi smestaja, svugde u unutrasnjost, cene su niske, tako da ono sto si rekao 25eura po noc je previse. Cene su oko 10-15, i moze se naci i na samom mestu. Naravno, booking/airbnb je uvek tu da proveris pre nego krenes, pa ako ti se nesto svidi rezervisi i teraj. Ja najcesce koristim airbnb jer me uvek zanima parking za motora. Narocito sto sam iz MKD pa znaju da se dogode neke nemile stvari kada se vidi MKD tablica.

Cene na vecim turistickim atrakcijama su vece, to je normalno, primer Meteora, ali sve ostalo spada u kategoriju NEatraktivnosti i ljudi se bore sa niskim cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam na Krf išao Beograd-Skoplje-Tetovo-Kičevo. Tu sam prespavao kod brata. Ujutru Kičevo-Bitolj-Florina i onda neopterećenom magistralom samo na jug. Izašao na auto put, blizu Igumenice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Igumenice starom magistralom do Ioanine, pa preko Metsova na Kalambaku (taman da u sve to uključiš i Meteore), pa dalje preko Olimpa na Katerini i samo zadnje parče do Soluna autoputem. Vrhunska vožnja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Treci dan ooobavezno promeni planirani deo rute u ovo:

www. google.rs/maps/dir/39.9666196,21.3686599/39.7041493,21.6171451/@39.9382811,21.1117948,12.13z/data=!4m14!4m13!1m10!3m4!1m2!1d21.2040415!2d39.8418416!3s0x13597bef36185b6b:0xa32b38283f43c568!3m4!1m2!1d21.2269101!2d39.7883511!3s0x13597b3b87f6a39d:0xfb42a5e9a618110!1m0!3e0?hl=en

Nesto me zezalo, pa sam na linku morao da lupim space dugme izmedju www. i ostatka linka

Deo izmedju Metsovo i (otprilike) Panagie je malo losiji, ali zato ostatak puta ce ti to bogato nadoknaditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Iskoristio bih ovu temu da pitam sledece:

- Kola, prikolica i na prikolici motor. Ostaje se u Grckoj otprilike 32 dana, jer je 30 samo smestaj u jednom mestu rezervisan. Interesuje me, da li je na ulazu u Grcku potrebno uraditi neki privremeni uvoz motocikla, ili neko osiguranje dodatno jer ce zadrzavanje biti preko 30 dana u stranoj drzavi.

Mozda je glupo pitanje, ali nisam imao do sada tu situaciju, a opet ne raspitujem se za sebe, vec za pretpostavljenog, pa bi mi trebala tacna informacija.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja