Jump to content

Moto Zajednica

Pomagajte drugovi :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: suzuki v strom DL 650

Ona dva inbus sarafa na prednjem blatobranu su mi oblajznula kad sam ga skidao. Postoji li prodavnica da kupim iste? Specijalni su jer imaju zadebljanje koje fixira blatobran....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kupis obican prohromski a kao distancer stavis parce metalne cevcice... Ili brusilicom prorezes glavu starog srafa, obradis, prepoliras pa ravnim srafcigerom zavijes, kap plavog locktite lepka nije na odmet!

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Stavi originalni šraf, što bi budžio, nije on 100 dukata ;)

Imaš na ovom crtežu oznake i šifre delova koji idu na prednji branik pa poruči kod vašeg uvoznika. Ako ne može, uzeću ti ja kod nas ovde. Mogu da ti pošaljem do Bara ako se ne snadješ!

 

Untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel, me zezaš, da poručuje šaraf? Pa da je ljevi navoj, konusni što drži magnet na radilicu, pa ajde de...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
4 hours ago, Milanezi said:

Stavi originalni šraf, što bi budžio, nije on 100 dukata ;)

 

Apsolutno podržavam!!!

Posle nekoliko godina raznih budženja, svega i svačega, pitamo se ko je to i zašto radio...Sraf je glupo da se kupi iako ne košta mnogo, skup deo je glupo da se kupi jer mnogo košta i može jeftinije da se zbudži...:stabre:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Doktore, nemamo mi pojma...vidiš da tu i bakarna cevčica završava pos'o, šta će mu fabrički šraf...nisu se setili paljene žice, to će u drugom izvlačenju...

A zarad čega, ne znaju ni oni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
Pre 4 sati, hard_rock je napisao:

Abs nalepnica 1000 kinti :jee:

Jes al moraš da uzmeš par, da budu u balansu, jer ako staviš samo jednu novu naljepnicu, a ona druga samo naoko izgleda ko nova, slabije će ti raditi ABS na toj strani :D 

 

Alo, šaraf. Čekat mjesec dana. I to najobičniji...ccc Ljudi se o jadu zabaviše da nađu specifične šarafe za oklope i žabice za iste, a on naručuje obične šarafe i to od ovlašćenog uvoznika. Koji će ga vjerovatno i sam poslat u najbližu gvožđaru umjesto da se pegla sa njegovim šarafom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nikakav savet nije "kupi originalni"... Da mu je dostupan sigurno pitanje ne bi ni postavljao.

Hvala za paljenu zicu, u pravim rukama za svasta moze da posluzi, i u ovom slucaju takodje, namotana u korenu srafa, do podloske izigravace distancer kvalitetno kao i originalni.

 

P.S. Ovo "nisu se setili"  me mrzi da komentarisem, trazenje resenja/alternative prema situaciji je znak inteligencije,  oni drugi ce cekati nesto vec smisljeno, originalno...

Napisah ovo bez zelje da uvredim nekog od kolega ali takodje nije lepo unizavati neciji trud da pomogne.

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nenade, nije mi namera da ponižavam druge, pa ni tebe :takoje:

Ako pročitaš ponovo prvi post u temi, možda će ti biti jasnije. Čovek je pitao gde ima da se kupi taj šraf koji nije standardan, pretpostavljam da ne zna jer je otvorio temu. 

Da mu je u nekoj nedodjiji hitno potreban taj šraf složio bih se oko grunfovanja i budženja. Ovako, mislim da nema potrebe za tim. Zato sam bio možda malo ironičan, u vezi žice :)

Ako bude za svaku sitnicu pribegavao budženju, doći će u situaciju da mu za recimo skidanje blatobrana treba 5 vrsta alata i ključeva, vidjao sam i to. Sem što nije lepo, nije ni praktično.

Opet, svakom svoje...

Pozz 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja