Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Možda je bila tema ali mislim da je korisno da naglasimo još jednom...

 

Verovatno svi znamo da nam se spremaju izmene i dopune Zakona o bezbednosti u saobraćaju. Novajlija će uglavnom biti restriktivniji od prethodne verzije. Svaki dan nas po medijima bombarduju najavama povećanja kazni za razne prekršaje. Npr. nenošenje kacige, nezakopčavanje kacige ili nošenje nehomologizovane kacige kažnjavaće se sa 10.000 dinara i isključenjem iz saobraćaja.

 

 Ipak, našlo se i ponešto vrlo pozitivno po nas: uvođenje mogućnosti registracije na mesečnom nivou.  To dalje znači da ćemo mnoge bitne stavke registracije (osiguranje, porez...) plaćati proporcionalno periodu registracije našeg ljubimca. 

 

Ja tako registrujem već par godina jer je to za moj motor, kao vozilo sa potvrdom da je oldtajmer od istorijskog značaja, bilo moguće i ranije. I evo, za period od 7 meseci (od 01.maja do 01.decembra) godišnje plaćam 14.000 umesto 24.000. Zimi ne vozim taj motor. Nije da se ne isplati za veće kubikaže. ;)

 

Ako predlog Zakona prođe u Skupštini, a ne vidim šta bi moglo da ga spreči, eto nama i nešto dobro:

 

Evo, sve lepo piše. Obratiti pažnju na čl.268, stav 9. tačka 3:

 

5a056dbd1e468_str1.thumb.jpg.35de20b745aced1bcf69c8e488d9feb5.jpg5a056dd6b3f4e_str2.thumb.jpg.cc3e4ee93d13f7bdc86f433b4107266b.jpg

 

Evo i link kompletnog predloga pa čituckajte pred spavanje: :jee:

Predlog izmena i dopuna ZOBS - integralna verzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

ZOBS ne regulise trajanje polise osiguranja recimo. niti visinu taksi i ostale gluposti. To sto pise "ministar nadlezan za unutrasnje poslove" znaci nova glasanja i nove promene zakona itd. sto moze da potraje. pogotovo ako budu izbori koji se opet nesto najavljuju.

 

Verujem da ce registracija na 6 meseci biti recimo 70% cene registracije na godinu dana a ne pola i to moguce da ce se odnositi samo na cenu polise osiguranja. dok ce ostale takse ostati iste.

 

Znate li vi koliko uopste clanova iz sadasnjeg ZOBSa se ne primenjuje "do daljnjeg" ili dok se ne izvrsi uskladjivanje sa ostalim zakonima ili dok ministar ne donese uputstva i pravilnike i slicne gluposti.

Moje misljenje je da ovo ili nece zaziveti tako brzo ili ce zaziveti ali na nasu stetu. registrovanje na kraci period od godinu dana ce biti malo jeftiniji od reg na celu godinu stim sto ce cena registracije na 12 meseci skociti na gore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja bih da pitam šta se desilo sa vožnjom u žutoj traci za motocikle? U jednoj verziji nacrta zakona bilo je predviđeno omogućavanje dvotočkašima da koriste žutu traku, i to je najednom nestalo!!

 

Mislim da je to, uz mogućnost kraće registracije, najveća pogodnost za motocikliste, pogotovo za nas iz Beograda :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Само жута трака и "filtering", јебо ово са краћим периодима регистрације.
Отићи ће на нашу штету, 6м ће бити цена скоро као за годину дана, цена за целу годину ће скочити прилично а какво време иде моћи ћемо опуштено возити 9 месеци.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8366 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

J@bo zutu traku, u Kg-u su i bele izbledele... Daj tromesecnu/sestomesecnu registraciju, registrujem putni motor za jednu ili dve voznje sezonski...

 

P.S. Naravno po ceni prihvatljivoj zdravom razumu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ali ni moto udruženja, niti neki pojedinci ne vidim da rade puno na promociji ove ideje, tj. ubacivanju tih stvari u nacrt zakona. Neke stavke su bile najavljivane, i sada su volšebno nestale, poput vožnja motorima žutom trakom. I nema nekog glasa da se čuje, da ponovo ukaže na te stvari. 

 

Ovde bi nam sada trebao taj društveni aktivizam, da udruženja, moto forumi, istaknuti pojedinci poguraju ovu priču...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Evo samo što nisu.

U Srbiji raznorazni klubovi i svakakva udruženja (fala bogu sad svako selo ima po jedan), uglavnom oni najjači i najuticajniji,

moraju da čitave godine udruženo lobiraju da se takvi zakoni donesu.

Umesto toga, energija se troši na vašarske moto skupove i druge suštinski nebitne stvari.

Da je nekome od važnih stvarno bitno da imamo jeftinije i bolje uslove za registraciju i vožnju odavno bi to bilo sređeno.

Jednostavno, tu su pare i tu se ne dira.

 

Ali uvek je bilo i biće da kukaju oni što nemaju lovu (sirotnja ba). Oni što mogu sebi da priušte nove motocikle i imaju deblje novčanike njima ZOBS nikad nije bio problem niti će!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

prvo prepoloviti cenu osiguranja, pa tek onda ko oće šestomesečno il kvartalno. ili još bolje postpejd osiguranje! na kraju godine platiš za onoliko dana koliko si proveo u saobraćaju!, svakako pre toga sniziti cenu osiguranja kako bi bila jednaka za sve, a ne kao sad kada su sve cene prilagođenje mogućnostima onih koji su ih izglasavali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Za koji old timer je 24000 registracija?Ja plaćam za moju hondu 13500 registraciju na godišnjem nivou...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8366 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cbr1000f, 1987godiste, 21000din registracija, bez tablice i saobracajne, sa tehnickim pregledom koji je 1000dinara.  Cbr600f4, 2000godiste, 22000 din registracija sa tehnickim, novom tablicom i saobracajnom...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
18 hours ago, Lug said:

 ili još bolje postpejd osiguranje! na kraju godine platiš za onoliko dana koliko si proveo u saobraćaju!

Zamisli tvoje radosti, na kraju godine nazoveš ili pismenim putem napišeš da si bio 4 dana u saobraćaju i platiš 500 dinara osiguranja a ti stigao do Švedske, Grčke, Rusije... baš si ih sjeb'o...

 

Gdje ima postpaid osiguranje i kako funkcioniše?

Ja bih volio objašnjenje... :facepalm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

šta nas briga gde ima, mi to oćemo ovde za nas da sebi olakšamo, a onda neka prepisuju od nas. može prosto, sam popunjavaš obrazac za dane kad voziš. i platiš na kraju godine. može i neki simbolični paušal na početku, eto npr., tih 500 dinara, a ne ko sad , sve odma i kreditiraš osiguranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 13 minuta, Lug je napisao:

šta nas briga gde ima, mi to oćemo ovde za nas da sebi olakšamo, a onda neka prepisuju od nas. može prosto, sam popunjavaš obrazac za dane kad voziš. i platiš na kraju godine. može i neki simbolični paušal na početku, eto npr., tih 500 dinara, a ne ko sad , sve odma i kreditiraš osiguranje.

 

I onda pocepaš obrazac, na kraju godine i napišeš da si vozio samo dva dana. To ne biva :lol:

Ako bude kvartalna, (ili kako god) registracija, proporcijalna ceni godišnje (mislim na proporcijalno umanjenje), to bi predstavljalo pomak. Registujem i platim osiguranje za 9 meseci (koliko i vozim) i milina. Razlika u rezervoar.:jee: 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8366 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Ne vidim svrhu tvog odgovora!Oldtajmeri su preko 35 godina...

Druze, napisah informativno cene posto registrovah pre mesec dana... Pozdrav Nenad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 1 sat, Lug je napisao:

šta nas briga gde ima, mi to oćemo ovde za nas da sebi olakšamo, a onda neka prepisuju od nas. može prosto, sam popunjavaš obrazac za dane kad voziš. i platiš na kraju godine. može i neki simbolični paušal na početku, eto npr., tih 500 dinara, a ne ko sad , sve odma i kreditiraš osiguranje.

 

 

Kolega Lug , nije mi namera da se razpravljam , ali treba imati malo realnosti ....

 

Mi mozemo da predlozimo da nam drzava , jer ionako nevalja , tako kazu , kupi svima koji se prijavimo po jedan novi motor po izboru .. E to isto niko drugi nema , ali sta nas briga , mi to hocemo ovde , a drugi neka nas posle kopiraju ... I posle ce drzava da valja ...

 

Nemam ja nista protiv , mozemo da tupimo do besvesti , ali kad se pominju predlozi koje bi mi kao zajednica motorista mogli da imamo ( a nikad necemo da se skupimo i iznesemo iste .. ) oni treba da imaju veze sa realnoscu , imali takve propise negde ili ne .

 

Po meni , ako donesu mogucnost registracije na kvartale , to bi mnogima znacilo , i treba to svakako podrzati . 

 

A sto se tice cene samog osiguranja , i sasvim sam svestan da niko nece da pita ni mene , a ni tebe , ali kad si napisao da bi trebale da se prepolove , ne mogu ni da pocnem da ti objasnjavam koliko se sa tobom ne slazem ...

 

Po meni , trebalo bi , izmedu ostalog da uvedu , i to za sva vozila , da moze da ga vozi samo osiguranik , a ako nekog dodajes , to bude skuplje .

Mnoooogo skupje ako tata zeli da njegov sincic vozi njegov BMW X6 ili neku besnu masinu , a samo malo skuplje ako neko prijavi na primer njegovu zenu ...

 

A sama osiguranja , sadasnje cene neka budu osnovica za nekog ko ima npr. bar 15 godina iskustva voznje vozila za koje se osiguranje izdaje , a za manje iskustva , skupe motore , besna kola , da bude osiguranje mnooogo skuplje . Nemoj neko pogresno da me shvati , i sam spadam uskoro u tu kategoriju , ako bi se osiguranje postepeno povecavalo kad neko prede 55-60 godina , i to je sasvim razumno ...

 

Jer nije isto kad sedne na S1000RR neko od 18 godina ili onaj od 30 , takode nije isto ako dva prijatelja , oba 30 godina voze jedan trkalicu , a ovaj drugi  na primer putni motor iste kubikaze i godista ... bar u proseku , uvek ima izuzetaka 

 

 

Ali , posto ionako niko ovde nista ne shvata ozbiljno 

 

 

Ja sam za nove motore :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
 

 
A sama osiguranja , sadasnje cene neka budu osnovica za nekog ko ima npr. bar 15 godina iskustva voznje vozila za koje se osiguranje izdaje , a za manje iskustva , skupe motore , besna kola , da bude osiguranje mnooogo skuplje . Nemoj neko pogresno da me shvati , i sam spadam uskoro u tu kategoriju , ako bi se osiguranje postepeno povecavalo kad neko prede 55-60 godina , i to je sasvim razumno ...
 
Jer nije isto kad sedne na S1000RR neko od 18 godina ili onaj od 30 , takode nije isto ako dva prijatelja , oba 30 godina voze jedan trkalicu , a ovaj drugi  na primer putni motor iste kubikaze i godista ...

Ovo već postoji u nekim zemljama, čini mi se da u Nemackoj postoji takav sistem osiguranja koji je vezan za iskustvo vozača.

Veći je problem, po meni, nemogućnost korišćenja žute trake, parkiranja motora koje je u sivoj zoni, pa čak i obuke za polaganje za A kategoriju, gde nas jos uvek uče (ako se ne varam) da vozimo motor uz desnu ivicu kolovoza. Kao da smo i dalje svi na Tomosima :(


:mobilizator:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kada bi bilo moguće registrovati kvartalno, koji period bi ko od nas ovde izabrao da koristi!?; maj, juni, juli, avgust septembar , oktobar!? ,a krene lepo vreme u martu i aprilu?, ili od marta, do septembra, a onda naleti vreli talas u oktobru, pa poželiš jo i oktobar, pa onda vucaranje po agencijama!?, ne valja to ništa! treba najmanje vtatiti cenu osiguranja na onu pre poskupljenja.kao da nije glavni problem preskupa registracija dvotočkaša.

 

edit: i naravno što reče kolega, žuta traka, vožnja desnom stranom pored ivice kolovoza, obaveza nošenja kompleta prve pomoći, možda ima i još po nešto nepotrebno obavezno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Cak i da nam omoguce kvartalnu regu, sumnjam da ce država to uciniti u našu korist,a na svoju štetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

naravno, na primer šestomesečna neće biti manja od 80% cene godišnje, sa opravdanjem da ,"šta oćete, ne plaćate 100% za ono što ste tražili" ! eto kako bi bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ovi što prizivaju kvartalnu registraciju, upravo idu državi na rudu. da je cena registracije podnošljivija, nebi bilo ni potrebe za kvartalnom. ili onda tek ko oće još da uštedi onda je u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Prvo treba tuci motkama ekipu iz Dunav osiguranja, a tek posle resavati smanjenje cena registracije i uvodjenja istih po kvartalu...

Na polisu ide (u zavisnosti koji je premijski stepen) 70 - 80% od cene registracije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 5 sati, ser je napisao:

Prvo treba tuci motkama ekipu iz Dunav osiguranja, a tek posle resavati smanjenje cena registracije i uvodjenja istih po kvartalu...

Na polisu ide (u zavisnosti koji je premijski stepen) 70 - 80% od cene registracije

 

Pa zar to nije normalno ?

osiguranje sigurno nece da se smanji , samo dajes ideju nekima da dignu registraciju...

 

ili bolje , pitanje , gde je osiguranje jeftinije od registracije ? bas bi voleo da znam ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jeste, digli osiguranje  40% i još tolika je iznuda na ime " poreza na upotrebu vozila",plus što mogu da ti ga regrutuju! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja