Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, Lug je napisao:

negativno za dvotočkaše, jer ih svetla ostalih vozila sa upaljenim svetlima "maskiraju", u smislu da su manje uočljivi u saobraćaju. ti ako ne vidiš iz auta drugi auto jer nije upalio svetla, i nisi za saobraćaj. u tom smislu sam mislio.

Opet ne razumem kako auto maskira motocikl.

Pa valjda ti je svejedno kada vidiš svetla ispred sebe da li je u pitanju svetlo od auta ili od motora!? Bitno je da to vozilo čija si svetla uočio promašiš nekako, a ne da utvrđuješ kome pripadaju.

A tvoja tvrdnja oko uočljivosti auta u saobraćaju (bez upalenih farova) zaista ne zaslužuje ozbiljan komentar.

Tamni auto, u sumrak, po sumaglici, po kiši, kada ti sunce blješti u lice, ...... , može da bude vrlo teško uočljiv ako nema upaljene farove (a neki zbog štednje farove pale tek kada oni sami ne vide put ispred sebe).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

bolje ćeš valjda da paziš kad nema obaveze upaljenih svetala, znaš da ljudi voze bez svetala i paziš., ovako ako nie upalio svetla a zakon ga obavezuje, možeš i da ga ne vidiš jer nije postupio po zakonu. sigurno nećeš kad nekome crkne jedan far da pomisliš da je dvotočkaš.auta da voze bez svetala, motori sasvetlima, i tako postaju jasno uočljiv. kao da su upaljena svetla postigla "povećanje bezbednosti"., ljudi i dalje udaraju u bandere, u ograde, u rupe, naleću zaustavljene automobile od pozadi;  i šta ti ja znam, ko da bi im svetla pomogla. 

 

osim toga, kod nekih automobila, od svetala ti ne vidiš migavac dal radi il ne radi, oćeš da kažeš da nisi imo taj slučaj!?, pre ćeš danju da ne vidiš migavac kad mu i svetlo radi, nego što nećeš da vidiš celo vozilo jer čovek nije upalio svetlo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Evo ga predlog izmena: http://www.kombeg.org.rs/Slike/UdrSaobracaj/2015/februar/nacrt_zakona_bezbednost_15012015.pdf

 

I evo ga ZOBS na snazi: http://www.paragraf.rs/propisi_download/zakon_o_bezbednosti_saobracaja_na_putevima.pdf

 

Pa da čujemo komentare...

 

Evo ja ću prvi:

-Ne vidim da je dozvoljeno kretanje motocikala trakom za vozila javnog prevoza.

-Takođe ne vidim nikave značajne promene u članu 55 ni na bolje ni na gore, što je dobro.

-Član 90 izričito zabranjuje točkiranje.

-Član 66 je za nijansu popustljiviji što se parkiranje tiče, mada nije mnogo bitno za motocikle.

-Vožnja kroz zaustavnu traku nije više kažnjiva po članu 330, ali ima novih 6 tačaka na koje treba obratiti pažnju, mada se ne tiču motocikala, ako ne obilazite vozila koja propuštaju pešake ne pešačkom prelazu.

-Vožnja bez A(1,2) kategorije više ne spada pod član 330., pod uslovom da vozač poseduje neku drugu kategoriju (B, C, D...)

 

Ako još nešto vidim, pišem...

 

Takođe, ako neko misli da sam nešto prevideo, ili pogrešno protumačio, molim da me dopuni, ili ispravi, za dobrobit svih nas.

 

Ajuzdravlje!

Promenio član donmarkoni®
dodato zapažanje
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Pre 4 sati, donmarkoni® je napisao:

-Vožnja kroz zaustavnu traku nije više kažnjiva po članu 330, ali ima novih 6 tačaka na koje treba obratiti pažnju, mada se ne tiču motocikala, ako ne obilazite vozila koja propuštaju pešake ne pešačkom prelazu.

Nikako mi nije jasno zašto su vožnju zaustavnom trakom ublažili, kad je to stvarno katastrofa prekršaj. Na stranu što je mega bezobrazno, suštinski je opasno voziti zaustavnom trakom jer sam naziv te trake implicira da treba da služi za zaustavljanje ukoliko imaš neki problem.  :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Nikako mi nije jasno zašto su vožnju zaustavnom trakom ublažili, kad je to stvarno katastrofa prekršaj. Na stranu što je mega bezobrazno, suštinski je opasno voziti zaustavnom trakom jer sam naziv te trake implicira da treba da služi za zaustavljanje ukoliko imaš neki problem.  :stabre:
 
Zato što se to koristilo samo za pljačku u Beogradu kada su gužve na gazeli i delu autoputa kroz grad npr. stave kameru na Dušanovački most i snimaju ujutru u pravcu ulaska u centar.

U Beogradu od aerodroma do Kaluđerice treba ukinuti zaustavnu traku, pa neka kazne budu koliko hoće.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
31 minutes ago, X8 Vračar said:

Zato što se to koristilo samo za pljačku u Beogradu kada su gužve na gazeli i delu autoputa kroz grad npr. stave kameru na Dušanovački most i snimaju ujutru u pravcu ulaska u centar.

Prvo: Nemoj da se tripuješ da se Zakon piše prema jednoj konkretnoj lokaciji, pa ni samo prema Beogradu ;)

Drugo: Svako jutro (gotovo) sam na toj relaciji i nagledao sam se fame pod dušanovačkim (namerno malim slovom) mostom, a niko me nije opljačkao do sad. Onih 3 do 5% mangupa kojima se uvek više žuri nego ostalima i treba udarati po džepu, posebno kada se zbog njih zaglave kola hitne pomoći, a to gledam skoro svaki dan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nije ispod mosta jer nema mesta nego na mostu, sa pešačke staze snima.

Nikome se ne žuri nego treba pola sata za 4km, što je tempo koji samo mangupima odgovara. Ujutru sa jedne, popodne sa druge strane.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Cim se pojavio na sajtu Vlade i objavljeno usvajanje, procitao sam ceo novi ZOBS i narocito novi PRAVILNIK O RADU TEHNICKI PREGLEDA.

     Novi ZOBS manje-vise sam progutao i kao nebrojeno puta do sada primio na znanje izmene. Sve osim jedne sitnice koja mi je digla pritisak, secer, holesrerol i jos kojesta.... a ponesto i spustila, raspolozenje izmedju ostalog. Uslovi za vozila koja smeju na drum se bitno menjaju, odnosno postaju nesavladiv problem za mnoge koji do sada nisu imali problema. 

    Novi PRAVILNIK O RADU TEHNICKIH PREGLEDA je stvar koja ce mnoge oterati na kardio odelenja sirom drzave, t.j. u svakom slucaju mnoge ce oterati sa druma. Prepisani su Nemacki gradjevinski propisi o uslovima za vrsioce teh.pregleda (mere prilaza, unutrasnje mere, visina plafona), merni uredjaji, video oprema (kamere na stalnoj i neprekidnoj vezi sa policijom iz 5 uglova, belezenje video zapisa bez prekida), uslovi za zaposlene (ZAPOSLEN NOVI LICENCIRANI KONTROLOR TEH.PREGL. NA PUNO RADNO VREME koji duplo potpisuje sve stavke postojeceg radnika teh.pregl.).... A stavke teh. pregleda? To je rat i mir, stivo koje treba vremena i za procitati, a ne jos i obraditi. U najkracem, na TV su vec objavili da onaj ko nema katalizator u izduvu, od Nove godine nema zasto ni da izlazi na tehnicki pregled. Na drumu ostaju samo oni koji imaju prakticno, nova ili skoro nova vozila.

    Pobenavio sam zato sto su u proteklih 27 godina propagirali polovnjake i omogucavali sirokom krugu kupaca da dodje do polovnih vozila uvezenih sa zapada. Bilo je ovde i protivnika toga, zagovornika prodaje samo novih, ali su takvi ucutkivani. A ta polovna vozila sa zapada su upravo ona koja nisu zadovoljila uslove na tehnickim pregledima u svojim zemljama porekla i zato prodata svim istocnjacima (nisu samo nama prodavali). Katalizatori su izazivali probleme pa su vadjeni ili probijani. Narocito sa losijim benzinima vozila su radila nepravilno, pa su opet i kompjuteri obmanjivani da bi vozilo radilo. Pri tome vise nema govora o ekoloskom izduvu, ali ko te pita? E SADA KAD SVI IMAJU TA DOBRA POLOVNA ZAPADNA VOZILA, (a niko katalizator?!), KADA SU SVI DALI SVOJE HILJADE MARAKA PA EVRA, SADA CVRC?! NECEMO PROCI TEHNICKI?! Zasto nam to niko nije rekao pre 10 godina, pa da znamo da od 01. 01. 2018. necemo proci tehnicki pregled i tako racunamo pri kupovini vozila, da znamo na vreme.

    Posebno je pitanje ako ovakvom naglom promenom tehnickih uslova bude desetkovana populacija na drumu. Malo koji ce ostati, vrlo malo goriva ce se prodavati, a to znaci KOLAPS BUDZETA. Neznam odakle ce se skupiti penzije i plate (najveci ili jedan od najvecih prihoda drzave je promet goriva).

    Razumno bi bilo da se ovako drasticna promena uslova najavi znatno ranije, 10 godina ranije, pa da ljudi znaju sta da kupuju ili hoce li uopste kupiti polovno vozilo. A NE OVAKO ZA 2-3 MESECA DOLAZI PROMENA, SVI LETITE NAPOLJE SA DRUMOVA, DZABA STE INVESTIRALI U MOTOR, AUTO, KAMION....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Uvesce taksu od par hiljada da mozes voziti bez katalizatora... A narod ko narod umesto da ide i zapali skupstinu, on ce da odvoji koju crvenu za to... Ove promene su smisljene za punjenje budzeta i nista vise!

 

I @X8 Vračar je apsolutno upravu da treba ukinuti zaustavnu na autoputu kroz grad. I ono iskljucenje na Dusanovcu jednostavno treba zatvoriti. Garantovano bi se vreme za prolazak u spicu prepolovilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

naravno da će uvesti taksu na katalizator ko ga nema, zato i donose taj pravilnik za tehnićke preglede, možda se izvuku sa malo manje para ovi što voze na plin, u stvari i neće, država će reći da je osnovno gorivo benzin, i njima će katalizator taksa biti veće za 50%, jer su već uštedeli sa plinom! :jee:(ovaj smajli je od muke)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 Ja samo gledam vozila na putevima Srbije , ne radim na tehnickom kao kolega bdada , ali sticajem okolnosti znam kakve kante prolaze , a nebi smele ...

 

za tvog Venta neznam , ali sam siguran da bar 25 - 30 posto vozila u Srbiji treba da ode na odpad ... koliko sutra i bez rasprave :jee1:

 

onda ce da bude manje guzve na putu za nas koji imamo ispravne katalizatore :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

aj ne zaebavaj! sad ti kao auto bezbedan što ima katalizator!? :jee:

 

editČ onda mora da imaš kantalizator! :jee:

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Velimlje2 je napisao:

 Ja samo gledam vozila na putevima Srbije , ne radim na tehnickom kao kolega bdada , ali sticajem okolnosti znam kakve kante prolaze , a nebi smele ...

 

za tvog Venta neznam , ali sam siguran da bar 25 - 30 posto vozila u Srbiji treba da ode na odpad ... koliko sutra i bez rasprave :jee1:

 

onda ce da bude manje guzve na putu za nas koji imamo ispravne katalizatore :jee:

Mogu ti reci da te kante idu uz rame sa novijim vozilima,uzmimo da na vozilima novije generacije,sve ugradjeno mora biti u funkciji,lampice od ABS,AIR-BAG,ESP ... uglavnom ostanu da sijaju po startovanju motora (znaci nisu u funkciji) ili ako ne sijaju onda su iscupane (ne pale se ni davanjem kontakta) ti noviji su presli km isto kao i te kante (verovao ili ne,sve "novije" polovno se vrti od 300-400k pa na gore,dosta gore,,katalizatori su na izdisaju (vecina ih i nema),na aparatu pokazuju zagadjenost bar tri puta vecu,elektro-servo letve volana rade polovicno,servo pojacivaci kocenja su u funkciji tek na visokim obrtajima ... u prevodu,polovna vozila na nasim auto-placevima su ustvari nalickan evropski otpad.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

preko ZOBS-a nam uvode "karbonski porez", a u dogledno vreme ta iznuda će se sprovoditi i za domaćinstva po "koeficijentu energtske efikasnosti". sve će im proći. na žalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
On 11/20/2017 at 14:35, zika56 je napisao:

Kako to misliš da ukoliko i automobili imaju upaljena svetla da to negativni utiče na bezbednost motociklista?

Pa valjda je sasvim svejedno šta ti dolazi (sa upaljenim svetlima) ili možda misliš da bi neko reagovao (sklonio se ili ukočio) ako bi uočio motocikl, a izleteo ispred ukoliko je u pitanju auto (ili kamion).

Tvrdim da upaljena svetla kod svih učesnika dosta povećava bezbednost. Inače ja tokom dana motor vozim sa upaljenim dugim svetlom pa sam još uočljiviji.

Kada su u Austriji uveli da mora biti upaljeno svetlo i danju te godine se broj saobracajnih nesreca cak i povecao za neki nebitan procenat .

Od sledece godine su upaljena svetla bila opcija mozes a ne moras .

 

Jednostavno videli da zakon ne daje rezultate , e sad to je kod njih gde je saobracajna kultura drugacija ,

kod nas jedino da uvedu da svako vozilo mora imati zutu rotaciju upaljenu non stop pa bi mozda nesto znacilo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^ Imaš link ka nekoj statistici ili pamtiš da si to negde pročitao?

 

Elem, sumnjam da će neko od jednom isključiti tolika vozila iz saobraćaja. Ne seče se grana na kojoj se sedi.

U svakom slučaju nisam za to iako moj 5 godina star auto ispunjava uslove. Nema svako ista primanja i novac za nova kola.

S druge strane voleo bih da policija pored radara ima i te aparate za merenje izduvnih gasova pa da svakog koji me zatrpa oblakom crnog dima popije 100.000 kaznu i izgubi vozilo. Ma teraj i mašinu iz WWII, al' nemoj da me gušiš, *ebalo te lož ulje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
pre 12 minuta, Singularitet je napisao:

^ Imaš link ka nekoj statistici ili pamtiš da si to negde pročitao?

 

Drugar koji zivi tamo mi pricao o tome u ono vreme kad je uvedeno kod nas, kod njih je to uvedeno bilo par godina pre toga .

 

ALi tamo je drugacija kultura u saobracaju pa nisu meradovni za svetla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, bdada said:

ti noviji su presli km isto kao i te kante (verovao ili ne,sve "novije" polovno se vrti od 300-400k pa na gore,dosta gore

Pre neku godinu sam vozio Stila JTD desetak godina starog, presao oko 800k. Bio u vrlo dobrom stanju. Video Alfu 147 sa 700k, kao casa. Naravno, i na jednom i drugom km sat je pokazivao ispod 200k, mozda i manje ne secam se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 2 sati, kosta66 je napisao:

... ovi što bi jugiće na otpad, nek idu de ima bolje.....

 

.... nema svako pare da kupi auto sa katalizatorom....

 

... ja lično bi zabranio svima koji bi slali tuđa vozila na otpad, da svoja koriste za odlazak na posao i nazad, nego po zakonu aj na šipku....

 

bio , pa se vratio ...

 

nemam ni ja , kakve to ima veze ?? idem peske !!

 

hvala bogu pa tebe niko nista ne pita !!

 

 

P.S. mora da vozis jugica ....:takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 8 sati, bdada je napisao:

Mogu ti reci da te kante idu uz rame sa novijim vozilima,uzmimo da na vozilima novije generacije,sve ugradjeno mora biti u funkciji,lampice od ABS,AIR-BAG,ESP ... uglavnom ostanu da sijaju po startovanju motora (znaci nisu u funkciji) ili ako ne sijaju onda su iscupane (ne pale se ni davanjem kontakta) ti noviji su presli km isto kao i te kante (verovao ili ne,sve "novije" polovno se vrti od 300-400k pa na gore,dosta gore,,katalizatori su na izdisaju (vecina ih i nema),na aparatu pokazuju zagadjenost bar tri puta vecu,elektro-servo letve volana rade polovicno,servo pojacivaci kocenja su u funkciji tek na visokim obrtajima ... u prevodu,polovna vozila na nasim auto-placevima su ustvari nalickan evropski otpad.

 kupis polovno , pa odrzavas , i taj katalizator moze da se menja

 

jedino ovde ljudi imaju logiku

 

kupis polovno , najjeftinije i vozi misko ... mozda menjam ulje ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja