Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

"Учесници у саобраћају дужни су да поступају у складу са значењем знака, односно наредбе које даје овлашћено лице које врши непосредно регулисање саобраћаја и кадa тиме одступају од значења светлосног саобраћајног знака или значења другог саобраћајног знака или значења ознаке на коловозу и тротоару или правила саобраћаја"

 

postupiš po naredbi ovlaštenog lica, npr., natera te u žutu traku, ili kroz crveno na semaforu, tebe snimi kamera, stigne ti faktura, i kako ćeš ti da dokažeš da si postupio po naredbi "ovlašćenog lica"!?

edit: ili ti naredi da ubrzaš, a onda te snimi kamera za brzinu!?

Promenio član Lug
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
13 minutes ago, Djomla_ said:

I 10 000 je malo....

Vidi, moze i milion ALI sta cemo sa kamikazama ( svi oni koji poloze kako poloze pa im OTAC kuci kaze "sad kad imas dozvolu - vozi kako oces")

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

haha! koji carovi! "Такође, и возачи мотоцикала, у односу на остале категорије возача моторних возила, истичу се по питању ризика страдања у саобраћајним незгодама. Изменама и допунама одредаба које се односе на ову категорију учесника у саобраћају тежило се постизању услова који ће обезбедити њихову већу безбедност у саобраћају на путевима. У скоро трећини саобраћајних незгода у којима су учествовали возачи мотоцикала, повреда главе је једина повреда због чега је предвиђена примена посебних мера према возачима мотоцикала (искључење из саобраћаја), односно повећање новчаних казни које се изричу овим возачима када не носе заштитну кацигу или је не носе на прописан начин, односно када превозе лице које на исти начин користи заштитну кацигу."

novčanom iznudom će povećati bezbednostt! najveći problem nenošenje kacige, idi begaj! :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
On 11/13/2017 at 6:41, ser je napisao:

Jeste, ali nije normalno po sadasnjoj ceni...

Jel ste zaboravili kako su pre 4 godine digli preko noci polisu za 40%

Kolega , digli su za 45% i to posle poplave u Obrenovcu jer su osiguranja trazila od drzave da se nekako pokriju za stetu a ovi im odobrili poskupljenje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, markonitogen je napisao:

Pa ne treba da rade ništa drugo samo da skinu tih 45% i ništa više! Poplave su bile i prošle odavno

Pa možda poplave budu ponovo pa da se ne gubi na vremenu da se ponovo usvaja povećanje cene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

posledica državne politike.., "evropskog puta". obećali smo povoljne uslove za "strane investitore", da bi smo ih privukli, mora im se ponuditi jeftina radna snaga. da bi smo bili "povoljniji" za te invstitore, država mora da preduzme neke korake kako bi nas dovoljno osiromašila; da svako ko dođe do iole kakvog posla bude srećan što uopšte radi,. jedan od načina je povećanje troškova života, u ovom slučaju preko kazni koje premašuju radničku platu, i po više puta. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
Pre 6 sati, zika56 je napisao:

Pa možda poplave budu ponovo pa da se ne gubi na vremenu da se ponovo usvaja povećanje cene.

 

Preventiva je pola posla !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo vas gledam kako mlatite praznu slamu :)

 

Do pre povećanja osiguranja omlatio me lik kombijem u Puntića otpozadi, čim je došla Hitna tražio sam da mi stave "kragnu" i na osnovu nje sam dobio od osiguranja za bolove u vratu 5600 dinara...

 

Pre dva - tri meseca slična situacija sa dobrim drugarom, evo ga pre neki dan dobio 82 000 dinara samo na osnovu kragne i "bolova u vratu"...

 

Odštete su povećane bar 10 puta za istu povredu što nama bajkerima izuzetno znači za razliku u ceni osiguranja od 3-4000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pre 7 - 8 godina, provereno znam da je drugar dobio 80 i nesto hiljada (tad oko 1000e) za te povrede vrata, lik ga je bas muski stigao, al mu nije bilo nista sem "bolova u vratu".

A letos decko iz kraja dobije za "bolove u vratu" bez kragne 122.000 + jos 20.000 posle zalbe advokata... 

Nema to veze sa povecanjem osiguranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Rajko, kada me pre četiri i po godina tip omlatio (u Beogradu), za povredu kolena i skočnog zgloba (bez preloma) dobio sam blizu 1000 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
"Учесници у саобраћају дужни су да поступају у складу са значењем знака, односно наредбе које даје овлашћено лице које врши непосредно регулисање саобраћаја и кадa тиме одступају од значења светлосног саобраћајног знака или значења другог саобраћајног знака или значења ознаке на коловозу и тротоару или правила саобраћаја"
 
postupiš po naredbi ovlaštenog lica, npr., natera te u žutu traku, ili kroz crveno na semaforu, tebe snimi kamera, stigne ti faktura, i kako ćeš ti da dokažeš da si postupio po naredbi "ovlašćenog lica"!?
edit: ili ti naredi da ubrzaš, a onda te snimi kamera za brzinu!?


Kolega Lug, ovde moram da te ispravim.
Ukolilo ovlašćeno lice, u ovom slučaju saobraćajac, te pošalje kroz crveno ili na žutu traku, ili što bi rekli postupiš po njegovoj naredbi, ni u ludilu ne može da ti stigne ništa, pa neka te snime sve kamere u Beogradu. Zašto. . . Zato što se u svakom momentu tačno zna gde se nalazi ovlašćeno lice i te se saobraćajnice ili raskrsnice više ne gledaju, tj. ne prate se bilo koje vrste "prekršaja" koje si kao vozač napravio, a naređeno ti od strane policije.
Ovo znam iz više razloga, tako da je bilo kakvo ulaženje u raspravu i demantovanje mojeg iskaza nepotrebno i netačno.

Pozz

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Samo vas gledam kako mlatite praznu slamu

 

Do pre povećanja osiguranja omlatio me lik kombijem u Puntića otpozadi, čim je došla Hitna tražio sam da mi stave "kragnu" i na osnovu nje sam dobio od osiguranja za bolove u vratu 5600 dinara...

 

Pre dva - tri meseca slična situacija sa dobrim drugarom, evo ga pre neki dan dobio 82 000 dinara samo na osnovu kragne i "bolova u vratu"...

 

Odštete su povećane bar 10 puta za istu povredu što nama bajkerima izuzetno znači za razliku u ceni osiguranja od 3-4000 dinara.

 

 

Čika Rajko, omlatio lik kolegu i mene otpozadi u aprilu ove godine. Dobili po somića evrića

 

Probali prvo da nam daju po 96000 na foru, nismo bili vezani pošto im to rekao njihov osiguranik.

Kada sam gospođu koja radi likvdacije šteta pitao "da je vaš osiguranik iskazao da sam sedeo na krovu, da li bi ste i u to poverovali?", kao i "složićete se da nisam bio vezan bi povrede bile ozbiljnije", muk. Ćuti kao zalivena. Onda je na sve to, ortak krvopija advokat poslao šta ima da kaže, pa su brže bolje dodali još 24000. Da je bio privatan auto, dobili bi i više, ali je bio službeni.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Porez na motorna vozila je tzv. šešeljeva taksa koju je on uveo kada je bio na vlasti 1998. godine (zajedno sa porezom na mobilne telefone koji je kasnije ukinut jer se telenor bunio i zato što to nigde ne postoji).

Ta taksa je kasnije samo preimenovana u porez i ne vidim da se neka vlast potrudila da to ukine jer svima odgovaraju veći budžetski prihodi.

 

Pored toga, bolje bi bilo da se visina registracije uskladi sa automobilima jer ne postoji razlog da registracija bilo kog motora bude skuplja od najjeftinije registracije za automobil. Platićemo onda lako za celu godinu ....

 

Naravno, ovo nema veze sa zobsom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ovo je sasvim normalno da dobijes soma evra za takvu povredu ne vidim sta je to WOW!? To sto smo mi siromasna drzava pa je to mnogo, to je druga stvar

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Dobro, a šta je sa SO tablama koje još uvek voze petokraku ???
To nije videlo ni tehnički ni osiguranje, a ugrožava saobraćaj malo manje nego CBR 1000ccm. Neko reče da se ne primenjuje ceo zakon ....

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

izgleda, da se na žalost. ništa neće promeniti u vezi obavezne upotrebe svetala preko dana za četvorotočkaše., to negativno utiče na uočavanje dvotočkaša, i direkno utiče na našu bezbednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 58 minuta, Lug je napisao:

izgleda, da se na žalost. ništa neće promeniti u vezi obavezne upotrebe svetala preko dana za četvorotočkaše., to negativno utiče na uočavanje dvotočkaša, i direkno utiče na našu bezbednost.

Kako to misliš da ukoliko i automobili imaju upaljena svetla da to negativni utiče na bezbednost motociklista?

Pa valjda je sasvim svejedno šta ti dolazi (sa upaljenim svetlima) ili možda misliš da bi neko reagovao (sklonio se ili ukočio) ako bi uočio motocikl, a izleteo ispred ukoliko je u pitanju auto (ili kamion).

Tvrdim da upaljena svetla kod svih učesnika dosta povećava bezbednost. Inače ja tokom dana motor vozim sa upaljenim dugim svetlom pa sam još uočljiviji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

negativno za dvotočkaše, jer ih svetla ostalih vozila sa upaljenim svetlima "maskiraju", u smislu da su manje uočljivi u saobraćaju. ti ako ne vidiš iz auta drugi auto jer nije upalio svetla, i nisi za saobraćaj. u tom smislu sam mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja