Jump to content

Moto Zajednica

18. Moto GP, Valensija 2017

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jeste Lorenco šupak što nije propustio Dovija, mada je Dovi još veći šupak što ga makar jednom nije pokušao da pretekne po cenu pada. Sve u svemu, zasluženo je osvojio titulu Markez i čini mi se da je jedini razlog što je neizvesno bilo do kraja šampionata opet taj isti Mark i činjenica da tri trke nije završio.

 

Nego, jel moguće da niko nije primetio da je mlađani Rins završio na 4. mestu? Krenuo je kao 10. i bio čak i 12. tokom trke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da ne ulazim u to da li je Lorencov postupak bio sportski, ispravan ili ne, pod uslovom da nije bilo timskog naređenja, zanima me kako to da vozač koji je deo tima, šofer (vrhunski) koji radi za platu, sme da ignoriše ono što mu savetuje/naređuje šef tima koji je odgovoran za taktiku, strategiju, uspeh tima? Nije na vozaču da odlučuje o taktici tima. I nema ničeg tu nesportskog ako postupa tako da njegovi lični interesi i uspesi budu na drugom mestu u odnosu na tim. Jer, tim je taj koji je bitan. Pakosno je da zarad svog ličnog (sitnog) ćara ugrožava uspeh svog timskog kolege. Onog momenta kad vozač kupi motor, oformi tim i vodi ga, onda i samo onda može da odlučuje koga će da pusti i šta će da radi na stazi.

 

A poznato je da su najveće poštovanje imali oni vozači koji su pružali pomoć (u delovima, radu) svojim direktnim protivnicima da bi se što ravnopravnije borili na stazi. To je druga priča, ali koliko je daleka i ljudskija od pariranja svom timskom kolegi. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
Rosi imao "ružan pad" na testu...
 
DOlo_L3X0AIRCu9.jpg:large
 
DOloarmWkAA-VhE.jpg:large
 
"Batistuta" isto (tehnička greška)
 
DOlsCDRX0AA5Ljk.jpg:large
U jbt... ko 2010.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

I dalje mislim mada rezultati govore drugacije da KTM sa Red Bull-om moze za 2019 da ima sampionske ambicije. Uvek se setim F1 i suverene vladavine nekoliko godina pravo ni odakle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 5 minuta, dvlns je napisao:

I dalje mislim mada rezultati govore drugacije da KTM sa Red Bull-om moze za 2019 da ima sampionske ambicije. Uvek se setim F1 i suverene vladavine nekoliko godina pravo ni odakle

na konto toga:
https://www.moto-berza.com/moto-sport/motogp/ktm-zeli-zarka-od-2019--godine/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
Pre sat vremena, misa-pei je napisao:

Onog momenta kad vozač kupi motor, oformi tim i vodi ga, onda i samo onda može da odlučuje koga će da pusti i šta će da radi na stazi.

Realno, ne znamo šta Lorenco ima u ugovoru (pa da nepropuštanje tretiramo kao neposlušnost). A kada smo već kod toga, da li smo sigurni da "mapa 8" i dalje znači šta mislimo da znači? Hoću reći, da li bi šef tima i dalje forsirao kod koji znao ceo svet? Šta ako mapa 8 sada znači: "šlepaj ovog potuljenog koliko možeš i ubrzaj, a onda ga pusti na kraju"? Šta ako je to i trenirano sa Pirom na treninzima?

 

Po mnogo čemu mi deluje da tim u gp ne izgleda tako jedinstveno kako ga mi zamišljamo, već skoro svi projektovano prave konkurenciju između dve strane garaže, sa idejom da to vuče napred. Čak i kada košta. Šaltanje sa konkurencija na nesebičnu pomoć kod takvih psihologija nije ni jednostavno, ni moguće na dugme. Ustvari, ne radi se čak o pomoći, već očekivati slepu poslušnost od vozača gp motora gotovo direktno znači da taj vozač više nema visoke ambicije. A znamo da sa 99 to izvesno nije slučaj.

 

Realno, nema mu se šta zameriti, verujem čak ni iz ugla Dukatija, a svakako ne iz ugla nas gledalaca.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
1 minute ago, severian said:

Realno, ne znamo šta Lorenco ima u ugovoru (pa da nepropuštanje tretiramo kao neposlušnost). A kada smo već kod toga, da li smo sigurni da "mapa 8" i dalje znači šta mislimo da znači? Hoću reći, da li bi šef tima i dalje forsirao kod koji znao ceo svet? Šta ako mapa 8 sada znači: "šlepaj ovog potuljenog koliko možeš i ubrzaj, a onda ga pusti na kraju"? Šta ako je to i trenirano sa Pirom na treninzima?

 

Po mnogo čemu mi deluje da tim u gp ne izgleda tako jedinstveno kako ga mi zamišljamo, već skoro svi projektovano prave konkurenciju između dve strane garaže, sa idejom da to vuče napred. Čak i kada košta. Šaltanje sa konkurencija na nesebičnu pomoć kod takvih psihologija nije ni jednostavno, ni moguće na dugme. Ustvari, ne radi se čak o pomoći, već očekivati slepu poslušnost od vozača gp motora gotovo direktno znači da taj vozač više nema visoke ambicije. A znamo da sa 99 to izvesno nije slučaj.

 

Ovo boldovano ja tupim vec par dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ma drzac table je pravio grimase kao da se jako lepo sprda, mislim da je bila varijanta ne mozemo da dobijemo ali mozemo da damo ljudima zabavu. Svakako nas optuzuju za naredbe hajde da se ne branimo nego da to ucinimo toliko providno da izgleda smesno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750
Just now, lalajko said:

Ima li ovde nekog ne-rosijevca da smatra da je Lorenco trebao da propusti Dovija?

trebao je....inače ne znam dal pratite ali ovo je presmešno:

 

http://www.bikeme.tv/index.php/category/blogs/dear-george/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja