Jump to content

Moto Zajednica

Brza spojka za gorivo 8 mm

Recommended Posts

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Pozdrav!,pomagajte ako boga znate...Gde u ovoj zemlji moze da se kupi ovakva spojka?Ja sam kupio poslednji komad pre 2 meseca u NS a sledeca isporuka je ...nikad verovatno.Platio 880 din.

 

 

 

 

VC9543.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Te brze spojke hoće da prave probleme, lako se i oštete pri ukopčavanju, lično bi ih izbacio, čak i original BMW koji ni nisu ništo naročito. Jesu zgodne pri radu ali realno nema potrebe za njima svaki dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Koji tebi deo fali ??

Metalne se poklapaju sa plasticnim, tako da nemas potrebe da kupujes celu spojku.

 

U Delti su mi na telefonu rekli da imaju, a posle se izvinjavali sto trenutno nemaju na stanju.

 

U Louisu je plasticni komplet oko 25€

https://www.louis.at/artikel/schnellverschlusskupplung-schwarz-anschluss-8-mm/10007932?list=283028090&filter_article_number=10007932

 

A komplet od mesinga kosta 40€

https://www.louis.at/artikel/schnellverschlusskupplung-messing-anschluss-8mm/10007930?list=283028153&filter_article_number=10007930

 

Ja sam kod Radulovica nasao muski deo za 3435,10 din.

 

Jednu je vec predhodni vlasnik zamenuo, tako da su sad obe metalne.

Zenski deo teze strada, kod mene su jos uvek (fabricki) plasticni.

 

66nd7s0ajtu.thumb.jpg.95a8a38d68f3dbad085ac439038596f0.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Ja ih nemam fabricki na motoru,jer je 2000 god.,a gledao sam tvoju temu pa sam upoznat kad si kupovao...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
On 10.11.2017. at 1:26, Shaft021 je napisao:

Pozdrav!,pomagajte ako boga znate...Gde u ovoj zemlji moze da se kupi ovakva spojka?Ja sam kupio poslednji komad pre 2 meseca u NS a sledeca isporuka je ...nikad verovatno.Platio 880 din.

 

 

 

 

VC9543.JPG

Evo sad reklamiraju metalnu u Luisu na  glavnoj strani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na mom Bavarskom motoru postoje dva lajtunga za benzin koji imaju te oriđiđi plastične spojnice.

Obadvije su mi se polomile. Nisu ni za q...

Kupova san u BMW nove muške metalne, a skupe ka dasu od zlata.

Sramota.

 

 

 

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Citao sam slucajno ovu temu prošle godine i nisam verovao da to moze tako lako da puca. 

Prekjuce sam se uverio da plasticne originalne brze spojke pucaju kao staklo!

Jedva sam uspeo da spasim 15l goriva.

Sad sam uspeo da pribavim dve metalne brze spojke, nove gumice i ostala mi je jedna plasticna (koju cu zimus da jurim da uzmem u Louis-u ili gde bude imalo od neke legure metala).

Ovde sam nasao kod Markone-a i u Moto bike Shopu plasticne, oko 900din su po komadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ravna spojnica za zrak 6 mm

Ovakve brze spojke su mi zavrsile posao, odlicne su, zovu ih ajkulini zubi.. ima ih kod Auto Mike u Beogradu u Zemunu, cene se ne secam, nesto oko 100-150din.

Ima covek u Obrenovcu, mislim da se zove lagerplus ili tako nesto.. on ima i pod 90 stepeni.. mislim i 6cu i osmicu.. ne znam da li ima sa muskim nastavcima. Ako treba muski nastavak, prosto se kupi parce creva i stavi u jedan kraj ovoga i to je resenje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
53 minutes ago, ParadajzTurista said:

Ravna spojnica za zrak 6 mm

Ovakve brze spojke su mi zavrsile posao, odlicne su, zovu ih ajkulini zubi.. ima ih kod Auto Mike u Beogradu u Zemunu, cene se ne secam, nesto oko 100-150din.

Ima covek u Obrenovcu, mislim da se zove lagerplus ili tako nesto.. on ima i pod 90 stepeni.. mislim i 6cu i osmicu.. ne znam da li ima sa muskim nastavcima. Ako treba muski nastavak, prosto se kupi parce creva i stavi u jedan kraj ovoga i to je resenje.

 

 

 

Ovo je pneumatska spojka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 4 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ravna spojnica za zrak 6 mm

Ovakve brze spojke su mi zavrsile posao, odlicne su, zovu ih ajkulini zubi.. ima ih kod Auto Mike u Beogradu u Zemunu, cene se ne secam, nesto oko 100-150din.

Ima covek u Obrenovcu, mislim da se zove lagerplus ili tako nesto.. on ima i pod 90 stepeni.. mislim i 6cu i osmicu.. ne znam da li ima sa muskim nastavcima. Ako treba muski nastavak, prosto se kupi parce creva i stavi u jedan kraj ovoga i to je resenje.

 

 

 

Ne bih bas koristio ove pneumatske brze spojke kao spojke za gorivo.

Pronasao sam nesto sto se moze nositi u alatu kao prva pomoc ako dodje do necega nepredvidjenog.

Spojnica-crevo-crevo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

U Auto miki su mi to prodali kao spojku za benzin, u Obrenovcu u Lager Plus isto tako.

To sam stavio na svoje crevo za benzin (i to dve, obe pod 90 stepeni), piaggio x9 500ccm (direktno ubrizgavanje) pri montazi sam ga pustio sat vremena, nigde ni traga pustanja benzina. Od tada presao 7000-8000km,  nikad nikakav problem.

Pritom, ta creva su vrv isto godiste kao i skuter (2002), prilicno su otvrdnula, uplasticila se sto bih ja rekao.. ali, ono drzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Brze spojke su dobre i praktične.

Malo pažljivijim rukovanjem traju prilično dugo a O-ring gumice na njima su zamenjive. 

Kupujem ih preko a ne retko i metalne CPC i nisu ni malo jeftine. 

Nemojte se zezati i stavljati pneumatske spojnice jer se zbog toga često motori zapale. 

Ako nemate originalnu spojku za benzin napravite metalnu riblju kost i sa dve šelne spojite. Nikako pneumatsku! 

Komšija, ako baš toliko gori mogu ti pozajmiti jednu pa ćemo rešavati kasnije, kako se dogovorimo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni su na benveu pukle obadvije spojke, bile su plastične i lomija se uvik muški dio, njega sam zaminija metalnim koji je košta bogatstvo, ka daje od zlata.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Za hitne slucajeve strugar mi je napravio riblju kost sa obe strane od tvrde plastike, kaze nema razloga da se placa<_<:), nesto slicno kao metalno na slici iznad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja