Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Quannon 125 ler gas problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Imam problema sa ler gasom..kad ga upalim i varira od 2-5 zavisi kako kad, nekad radi normalno na 2 hiljade, nekad sam leti do 3-4, kad dajem gas nekad ga pusta polako nekad ga idalje drzi..da li neko zna sta moze da bude? ili poznaje nekog ko je imao iskustva sa tim ili dobrog majstora u Beogradu? Inace motor sam uzeo skoro sa tom greskicom, presao 37000km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je model sa ubrizgavanjem možda bi moglo da pomogne resetovanje TP senzora. To podrazumeva i ispravnost mnogih drugih stvari ili njihovo (barem) pristojno stanje. Obzirom da je kilometraža na 37k, za tako mali agregat pravo vreme za ozbiljan servis....verovatno je zbog toga otišao u druge (tvoje) ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Motor je bas bio zapusten od prosle godine posto je vlasnik otisao u inostranstvo pa je dao drugaru/komsiji da ga proda i ovlascenje. Tu je motor skroz zapusten nit paljen nit garaziran kako treba, posto su prosle godine promenjeni lanac, lancanici i nov akumulator, akumulator prazan, lanac zardjao njega treba u nedelju da sredim ako me posluzi vreme.. Znam da motor ima elektronski sauk, dosta njih mi je reklo da je izgleda problem u sajli gasa ili karburatoru ali najvise se plasim da nije ni jedno ni drugo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

Ako motor sam podize i spusta obrtaje onda nije sigurno sajla gasa.

Najverovatnije je problem karburator i baci pogled na rezervoar i kakvo gorivo izlazi iz rezervoara.Isto treba obratiri paznju i na filter vazduha i nabavi jos jednu svecicu odgovarajuce toplotne vrednosti za pocetak.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Motor je vukao fals vazduh i spustio sam ga na 1500/2m, medjutim posle opet podize do 2/3(dosta manje nego pre) kaze mi prijatelj da mu treba verovatno namestanje karburatora..Filter vazduha je cist skroz, nije mi jasno kako sam zaboravio za svecicu da proverim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Zdravo drugari,trebam pomoć imam Motorče kymco quannon sport 125, i imam problem nemogu nigde naci filter vazduha lanac i lancanike.dali neko ima resenje i dali je imao isti problem gde se moze naći ili možda može i od neke druge slične mašine.veliki pozz

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja