Jump to content

Moto Zajednica

Scorpion Exo-Combat Jethelm ili LS2 FF396 Single Mono

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav ljudi . Zanima me ako je neko imao iskustva sa ove dve kacige. Skorpion mi ima prednost , ali jedino loše je to što ne bih mogao da je probam a ovde sam video da nije bitna samo veličina glave , jer nemamo svi isti oblik . Znaci lako može da dodje do promašaja . Dok bih LS2 Mogao da odem i da probam , pa sada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Zasto ne bi kupio normalnu kacigu? Ta kaciga nije jeftina,imas veliki izbor. Moj savet obavezno full face :)

Ili zelis da budes Darth Vader...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Scorpion po meni ima prednost. Ja imam malo stariji model Exo 900 (takođe iz MaxMomenta) kojoj može da se skine brada i stavi kačket pa da bude jet.

Vrhunska fora kada je milion stepeni napolju tj toplo, a ne želim da vozim brzo, već laganice po gradu i tako to.

Masivna je 1850gr i ne zuji uopšte na većim brzinama. Ima pumpicu kao i sve scorpion kacige ja sam prezadovoljan.

 

E sad što se tiče ove combat mislim da je to neki naslednik. Evo ispod review od Revzille oni su ako ništa drugo uvek bili iskreni i za scorpion.

 

Ukoliko imaš još neka dodatna pitanja, pucaj! :takoje:

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 11 sati, sashac je napisao:
Pre 11 sati, milos-v je napisao:

Zasto ne bi kupio normalnu kacigu? Ta kaciga nije jeftina,imas veliki izbor. Moj savet obavezno full face :)

Ili zelis da budes Darth Vader...

Zapala je za oko pre nego što sam shvatio šta je , inače meni se lično previše svidja . Svakako sam rešio da ne štedim na opremi , sve ce biti alpinestars ( gotiva mi marka , a i video sam da dosta ljudi nosi,nije slučajno ).

Ostala je ta i Scorpion EXO 1200 koja je novija i full face , kosta oko 30 000 i nešto hiljada.

Pa sad eci peci pec. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Pre 5 sati, Ćomi Oluja je napisao:

Ne pardon ova je naslednik!

https://www.revzilla.com/motorcycle/scorpion-exo-at950-helmet

 

I mnogo je dobra:jee: 3 kacige u jednoj.

Verujem da je dobra, ali ne verujem i da bih je otvarao... Koliko se sećam za ozbiljan motor je obavezna full face kaciga, samo na skuterima sme da bude brada otvorena.. Ali jeste efikasna kada sunce upeče svakako, al sad..da li si imao ti problema kada je otvoriš, neka zaustavljanja nešto? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ako ne planiras da otvaras kacigu, ne vidim poentu kupovine modularne ili flip up kacige. 

Exo1200 je odlicna kaciga,ono sto mi se ne svidja kod nje je sto je imala samo 3* na sharpovom testu i sto je vise sportski orijentisana.

Osim scorpiona ,odlicni brendovi su:

AGV

AIROH

ARAI

HJC

NOLAN

SCHUBERTH

SHARK

SUOMY

SHOEI

XLITE

Zavisno od toga koliko novca imas, neki od ovih proizvodjaca su premium klasa,sto mozes videti i po njihovoj ceni .Scorpion je srednja klasa.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 8 sati, milos-v je napisao:

Ako ne planiras da otvaras kacigu, ne vidim poentu kupovine modularne ili flip up kacige. 

Exo1200 je odlicna kaciga,ono sto mi se ne svidja kod nje je sto je imala samo 3* na sharpovom testu i sto je vise sportski orijentisana.

Osim scorpiona ,odlicni brendovi su:

AGV

AIROH

ARAI

HJC

NOLAN

SCHUBERTH

SHARK

SUOMY

SHOEI

XLITE

Zavisno od toga koliko novca imas, neki od ovih proizvodjaca su premium klasa,sto mozes videti i po njihovoj ceni .Scorpion je srednja klasa.

 

Toliko košta a 3 zvezdice..hah 

Oni je nahvališe na sajtu,al sad.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Da se ubacim i ja sa svojim pitanjem pa mozda tako i pomognem kolegi.

 

Da li na kacigama stoji datum kad su proizvedene? Procitao sam da je neki rok kacige i koja stoji nekih 5 godina?

 

Koja jos radnja osim Maxmomenta ima veci izbor da se mogu probati kacige?

 

Ostavio bih ovaj link za nas nove, kako utvrditi koja velicina i oblik kacige najvise odgovaraju vasoj glavi:

https://www.revzilla.com/common-tread/motorcycle-helmet-fitment-101

 

A i ovaj klip je isto koristan moze lepo da se vidi kako bi kaciga trebalo da stoji a kako ne

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Combat je realno jet kaciga, taj deo na bradi je cisto zastita od vetra i eto kozmetika da izgleda opasno. Ako se dobro secam mislim da se ceo taj deo drzi magnetima (?!) 

A LS2 imam trenutno, i samo cu reci da me vise nece videti.

Tako da tezak izbor, za te pare mislim da ima boljih opcija, a ako bas biras jednu od ovih onda bilo sta pre LS2, moze biti da nisam objektivan ali bas sam razocaran, svanuce mi kad joj nadjem trajno mesto na polici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

To o roku trajanja od 5 godina je cista budalastina i marketinski potez. Niko nije od proizvodjaca uradio test o trajanju kaciga. To je samo preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Iskreno to i ja mislim. Nije to mleko pa da se ukvari. U svakom slucaju kada bih imao evropsku platu menjao bih na godisnjem nivou....

A drugo je daleko bilo ako pukne osteti se pa izgubi svoje svojstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Koliko sam ja istrazivao(ali opet mozda je samo prica, dzabe kad se ne razumemo u proces pravljenja), postoji neki sloj(unutrasnja pena koja je extra bitna) koji  kako prolaze godine propada(to jos podstice i znojenje i ostale stvari).

 

http://www.smf.org/helmetfaq#aWhyReplace

“The five-year  replacement recommendation is based on a consensus by both helmet manufacturers  and the Snell Foundation. Glues, resins and other materials used in helmet  production can affect liner materials. Hair oils, body fluids and cosmetics, as  well as normal "wear and tear" all contribute to helmet degradation.  Petroleum based products present in cleaners, paints, fuels and other commonly  encountered materials may also degrade materials used in many helmets possibly  degrading performance. Additionally, experience indicates there will be a  noticeable improvement in the protective characteristic of helmets over a  five-year period due to advances in materials, designs, production methods and  the standards. Thus, the recommendation for five-year helmet replacement is a  judgment call stemming from a prudent safety philosophy.”

 

 

A ovo sam nasao post od lika na redditu:

 

Yes, because the foam hardens with age.

For many years, I worked in the bicycle industry. When I worked at shops, I would often have to destroy helmets that were turned into us through a crash-replacement program so they could not be used again. Some of these helmets were quite new, and had undergone a relatively mild crash.

When I took a small sledge hammer to these newer helmets, the foam was noticeably spongy, and it compressed a lot under impact.

Once in a while, I would use the same small sledge hammer to destroy an old helmet. In every case, an older helmet (5-10 years old) would break in a brittle fashion. The foam wouldn't compress...it simply broke.

So with regard to both motorcycle and bicycle helmets, old foam is dangerous because it does not compress under impact...it simply transmits the force of the impact directly to your skull. You might as well wear a helmet made from solid hardwood.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

http://www.maxmoment.rs/kacige/modularne.html#?sortiranje=null&pageNum=1&tagovi[]=33

 

Imaš akciju u Maxmomentu za model 920. Za combat su svi rekli da je bučna. A za 920 tiha i lagana što je za Flip Up strava!

 

Hoćemo mi da vidimo tu sliku kupljene kacige ili šta? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
On 11/10/2017 at 2:22 PM, bily said:

Dosta modela je na akciji,ja uzeo 510 za 25000

D002D19A-AD1C-4520-AB55-9942192FEC20.jpeg

8AA18DEB-E655-4076-9655-5DAFB32BBDCB.jpeg

F15364A6-1E2E-408F-9EEE-7FA282481FA0.jpeg

Prelepa je! A i lagana. Nešto tipa 1500gr. Za integralku odlična. :jee: Ovaj model sam gledao da uzmem kao 2. kacigu za suvozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja