Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS500F prvi motor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima i hvala na odgovorima. 

Kao i sto naslov kaže u pitanju je kupovina motora. Razmisljao sam da to bude Yamaha r3 2016 , ali na oglasima ima jedna jedina koja je 5 000€ , a nova da se kupi je 5 500€ . Verujem da je skuplje odrzavanje i kao što mi je drugar rekao , verujem sa  dosta nasminkani a nista bolji od starijih. Zbog toga sam se odlucio za Suzukija gs500f.

Čitao sam malo po forumu, i generalno je to to, potrosnja,odrzavanje , nece mi pojesti svaku paru . :D

E sad , to bi bio prvi motor na koji bi ja seo da se vozam,koliko je pametno - nije , ne znam. Neko preporučuje jače motore, jer je bolje da se učis na njima dok drugi kazu kreni od 125cc.( Neki preporučuju bas gs500 za prvi )

Verujem da je dosta toga u glavi , svestan sam sta može da se desi jer motor ne prasta greške , pa mi brzina i nije neki faktor, a sa druge strane imam motor za koji znam da ide. Osećao bih neko strahopoštovanje prema njemu , pa verujem da bi mi to dosta znacilo. Da ne razvlačim više, to bi bilo to kao . Ko je voljan da kaze svoje mišljenje, sve prihvatam i razmatram. Samo da dodam,motor je 2005 i SuperSport ( mada mi deluje samo kao da mu je stavljena druga maska lol )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

GS 500 nije neko ludilo od motora, ali za pocetnika ga nebih preporucio, za ucenje najbolje uzmi neku 125-icu i vozi je godinu-dve dok ne udjes u stos a posle uzmi nesto jace, nemoj zuriti sa kubikazom, imas ceo zivot pred sobom, bice svega, samo polako i opusteno.

125 je najbolje za ucenje, jer su mali, laki, okretni, na njemu ces nauciti kako da krenes, da stanes, da saltas, izlupaces ga, ispasce ti, pa ovo pa ono, zato za ucenje ne treba uzeti nista skupo, vec sto jeftinije, da se naucis, pa posle polako dizes kubikazu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 27 minuta, Biker-Boy je napisao:

GS 500 nije neko ludilo od motora, ali za pocetnika ga nebih preporucio, za ucenje najbolje uzmi neku 125-icu i vozi je godinu-dve dok ne udjes u stos a posle uzmi nesto jace, nemoj zuriti sa kubikazom, imas ceo zivot pred sobom, bice svega, samo polako i opusteno.

125 je najbolje za ucenje, jer su mali, laki, okretni, na njemu ces nauciti kako da krenes, da stanes, da saltas, izlupaces ga, ispasce ti, pa ovo pa ono, zato za ucenje ne treba uzeti nista skupo, vec sto jeftinije, da se naucis, pa posle polako dizes kubikazu

Imaš prava. Ma ne žurim ja sa kubikazom u fazonu što jače , što brže , nisam taj tip i sa kolima retko kada predjem 70/80 , volim da uživam u vožnji i da sam sigurniji.

Razmisljao sam bas o tome,neki smešni padovi,proklizavanja, bukvalno samo dodatni trošak a tako na nekoj starijoj mašini maltene te i nije briga.

Želim ovo samo da kažem , što mislim da ima logike. Više bih poštovao neki jači malo motor, 125cc može da ide, ali u mojoj glavi to nije tako i verujem da ne bih imao tu neku dozu "odovornosti" kao na malo ozbiljnijoj mašini. Ipak je taj neki strah i dobar . Hvala ti na odvojenom vremenu i odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Strah ili ne, tu mora biti uspostavljen razum i razumno rasudjivanje i postovanje masine, i sustina ove price je ono OSNOVNO, a to je da NAUCIS DA VOZIS, i vrlo bitna stavka je da ucis na malom motoru, i posle ce ti biti sve lakse i jasnije, i bitno je da preguras taj period ZIV, to jest U KOMADU :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Imas li dozvolu ili ne vozio li si neki motor do sad.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

Strah ili ne, tu mora biti uspostavljen razum i razumno rasudjivanje i postovanje masine, i sustina ove price je ono OSNOVNO, a to je da NAUCIS DA VOZIS, i vrlo bitna stavka je da ucis na malom motoru, i posle ce ti biti sve lakse i jasnije, i bitno je da preguras taj period ZIV, to jest U KOMADU :)

 

Slažem se skroz , život na prvom mestu. Nego smara malo,kupi ivaj , prodaj pa kupi onaj pa prodaj... Komsija je kupio gsxr-a 600 kao prvi , i evo ga momak naučio full medju drugarima. Nornalno da kije bilo divljanja, pa se malo i zime vodim.. Ali generalno, kao iskusniji skroz imaš prava, imam to u vidu. ^^

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 19 minuta, brdy je napisao:

Imas li dozvolu ili ne vozio li si neki motor do sad.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

Imam dozvolu do 35kw . Iskustva preteranog svakako ne, vozio sam brzince,ali nikad imao svoj , hoću reći da nisam vozio redovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Druze vozio sam taj motor 2 godine i imam samo reci hvale. Isao sam sa njim i na duze ture od po 1500 km bez problema.

 

Prvo po meni jako lep motor ali ukusi su razliciti. 

Jako ekonomican. Jeftino odrzavanje, delova ima, potrosnja izmedju 4 i 5 litara.

Lako upravljiv i lagan za voznju.

Ima uljno hladjenje i nema cimanja sa antifrozom.

Mane su kocnice koje bi mogle biti malo bolje.

Jako su retki i recimo plastike ako sjebes a ne mogu da se srede izacice kao pola motora.

 

E sada taj motor nije mnogo agresivan ali nije ni za potcenjivanje. Bez problema ide 150km/h i ubrzava sasvim solidno.

 

Ti najbolje znas sebe. S obzirom da nemas islustva dobro razmisli. I motori od 125 kubika idu do 100 a to je ozbiljna brzina.

Ja sam se bas sa tim motorom slupao sa 50 na sat i leteo sam toliko da sam zavrsio na krovu automobila. Nikada ne znas koja ce budala da ti izleti.

 

Moj predlog ti je isto prvo laganiji motor ali je cinjenica da ces isti menjati za godinu dana.

 

Ako se odlucis za ovaj motor neces pogresiti ali nemoj da potcenjujues njegovu snagu. Prvih par hiljada km bukvalno imaj kocnicu u glavi na 60-70km koji god motor da uzmes ali imaj u vidu da je to jako tesko ako imas jos dosta snage ispod sebe.

 

Najbolje znas sebe pa proceni. U svakom slucaju dobrodosao u moto svet i samo pametno. U ovom hobiju se uci ceo zivot.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Moj put je bio slican tvom pre svega 3-4 godine. Krenuo sa Hondom Varadero 125 koja je super za pocetnike. Vozio je 1,5 sezona i evo sada vozim Yamahu xt660x kojom sam prezadovoljan. Sada hocu da predjem na XJ 6 F najvrv samo zbog suvozaca (devojke) kojoj je neudobno na ovom motoru na duzim turama. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 16 minuta, max80 je napisao:

Druze vozio sam taj motor 2 godine i imam samo reci hvale. Isao sam sa njim i na duze ture od po 1500 km bez problema.

 

Prvo po meni jako lep motor ali ukusi su razliciti. 

Jako ekonomican. Jeftino odrzavanje, delova ima, potrosnja izmedju 4 i 5 litara.

Lako upravljiv i lagan za voznju.

Ima uljno hladjenje i nema cimanja sa antifrozom.

Mane su kocnice koje bi mogle biti malo bolje.

Jako su retki i recimo plastike ako sjebes a ne mogu da se srede izacice kao pola motora.

 

E sada taj motor nije mnogo agresivan ali nije ni za potcenjivanje. Bez problema ide 150km/h i ubrzava sasvim solidno.

 

Ti najbolje znas sebe. S obzirom da nemas islustva dobro razmisli. I motori od 125 kubika idu do 100 a to je ozbiljna brzina.

Ja sam se bas sa tim motorom slupao sa 50 na sat i leteo sam toliko da sam zavrsio na krovu automobila. Nikada ne znas koja ce budala da ti izleti.

 

Moj predlog ti je isto prvo laganiji motor ali je cinjenica da ces isti menjati za godinu dana.

 

Ako se odlucis za ovaj motor neces pogresiti ali nemoj da potcenjujues njegovu snagu. Prvih par hiljada km bukvalno imaj kocnicu u glavi na 60-70km koji god motor da uzmes ali imaj u vidu da je to jako tesko ako imas jos dosta snage ispod sebe.

 

Najbolje znas sebe pa proceni. U svakom slucaju dobrodosao u moto svet i samo pametno. U ovom hobiju se uci ceo zivot.

 

Prvo da se zahvalim na ovakvom odgovoru , zaista si dosta rekao , hvala ti.

Pa ovako, mald sam, za koji mesec punim 21. godinu.

Ja lično nemam problema sa brzinom, mislim da je to stvar i majčinog vaspitanja. Kada kolima idem 80 mislim da je brzo,jer se u sekundi gubi život , za motor ni da ne pričam.

I ove slabije koje sam vozio malo,nisu isli u crveno,nisu dzibreni,nije bilo " koliko možeš " i bilo čega što me može dovesti u opasnost mojom krivicom.

Delim tvoje misljenje , meni je motor zaista prelep takodje. Čitao sam da je upravljiv i dobar za početnike , čovek gine i sa bicikle ako nije zdrav u glavi.

Voleo bih njega, a ne 125, imam nešto što u odredjenom trenutku može da povuče. Ima mi lepši zvuk , visok sam 180 , iskreno, smešan bi bio sam sebi na 125cc..znam da je prečije da se nauči voziti ali želim da uzmem nesto i da odredjeno vreme ne razmisljam o nikakvom menjanju.

Samo da pitam za kočnice , da li postoji neka opcija da se zamene,stave jače, kupe bolje?

Hvala na dobrodošlici !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 23 minuta, Dzoni1991 je napisao:

Moj put je bio slican tvom pre svega 3-4 godine. Krenuo sa Hondom Varadero 125 koja je super za pocetnike. Vozio je 1,5 sezona i evo sada vozim Yamahu xt660x kojom sam prezadovoljan. Sada hocu da predjem na XJ 6 F najvrv samo zbog suvozaca (devojke) kojoj je neudobno na ovom motoru na duzim turama. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :)

Max je zaista sve odlicno objasnio . Hvala ti na odvojenom vremenu,želim sreću u potovanju sa curom i sve najbolje.

Ps: Dobar ukus za motore. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Vidim da imas 20godina,to i nisu neke godine gde mozes da imas kocnicu u glavi( neki je nikad nisu nasli). Ako uzmes 125ccm da se naucis,jako brzo ces da ga prerastes i da  se zasitis i pozeleti nesto jace. Kada se naviknes na 125,cesto ces voziti zavrtanjem gasa do kraja,kada sa toga predjes na jak motor pogubices se jer si navikao da zavrces... Posle ide proces prodaje pa kupovine sledeceg sto ce oduzeti dragocene vreme.

Ti najbolje poznajes sebe i kako mislis da ces voziti. Ako mozes da se iskontrolises i vozis normalno u skladu sa (ne)znanjem mislim da ti je 500 odlican za pocetak,a posebno taj model. Jeftin je za odrzavanje i solidno izgleda. Tek kad budes spoznao sebe posle nekog iskustva mozes da otkrijes za sta zaista koristis motor i koji tip motora tebi lezi. Cesto ( ne uvek )je prvi motor pogresan tip-kategorija. Sto se tice kocnica ne bi trebalo da imas veliki problem. Ti taj motor savladavas od pocetka i ucis ga od malih brzina pa ka vecim i te kocnice ce ti biti najbolje za koje znas i naucices kako da ih koristis i sta mogu. 

Za sta god da se odlucis,moras da se pomiris sa tim da ne umes da vozis i da se ne opustas previse. Svaki pocetak je tezak. Onog momenta kad shvatis da si se potpuno opustio sa masinom i da nemas vise nikakvog strahopostovanja,tada motor tebe moze da savlada. Samo pamet u glavu. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Milos ti je isto lepo rekao. Kocnice ne znam da li mogu da se prerade ali nemoj to da te plasi. To sam rekao vise u globalu i za neke ekstremne brzine. 

 

Bitno je samo u pocetku da se naviknes na gas, kvacilo, kocnicu i pamet u glavu. I nemoj da se opustas jer nije problem svakodnevna voznja vec neke ekstremne situacije na koje moras da budes spreman i onda kada si sam na pravcu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 51 minuta, milos-v je napisao:

Vidim da imas 20godina,to i nisu neke godine gde mozes da imas kocnicu u glavi( neki je nikad nisu nasli). Ako uzmes 125ccm da se naucis,jako brzo ces da ga prerastes i da  se zasitis i pozeleti nesto jace. Kada se naviknes na 125,cesto ces voziti zavrtanjem gasa do kraja,kada sa toga predjes na jak motor pogubices se jer si navikao da zavrces... Posle ide proces prodaje pa kupovine sledeceg sto ce oduzeti dragocene vreme.

Ti najbolje poznajes sebe i kako mislis da ces voziti. Ako mozes da se iskontrolises i vozis normalno u skladu sa (ne)znanjem mislim da ti je 500 odlican za pocetak,a posebno taj model. Jeftin je za odrzavanje i solidno izgleda. Tek kad budes spoznao sebe posle nekog iskustva mozes da otkrijes za sta zaista koristis motor i koji tip motora tebi lezi. Cesto ( ne uvek )je prvi motor pogresan tip-kategorija. Sto se tice kocnica ne bi trebalo da imas veliki problem. Ti taj motor savladavas od pocetka i ucis ga od malih brzina pa ka vecim i te kocnice ce ti biti najbolje za koje znas i naucices kako da ih koristis i sta mogu. 

Za sta god da se odlucis,moras da se pomiris sa tim da ne umes da vozis i da se ne opustas previse. Svaki pocetak je tezak. Onog momenta kad shvatis da si se potpuno opustio sa masinom i da nemas vise nikakvog strahopostovanja,tada motor tebe moze da savlada. Samo pamet u glavu. ;)

Hvala na odgovoru , imaš prava. Pa baš je i to jedan od razloga.. 125 ako znaš da voziš verujem da nije isto kao 500, pogotovo i taj deo za zavrtanje gasa , na ovome moras imati dosta veću kontrolu u svakom pogledu.

A taj deo za prodaju je posebna priča , da ne spominjem da sam sve vreme u gubitku sto se tiče para. Prodaj ga , pa kupi drugi, ne može to preko noći, gledaj dal je dobar, idi probaj,nije,sledeći , po meni gubljenje živaca , a za gs500 svakako neću doći u fazu da mi dosadi posle godinu dana. 

Motor bih koristio za uživanje,vožnjice , malo vamo malo tamo, svakako jos ne ozbiljnije rute.

Naravno,čak i kada znaš da voziš uz previše opuštanja lako dodje do nezgode , bitno mi je da sam svega toga svestan i da ce svakako biti prisutno u glavi. 

Još jednom,hvala na odgovoru !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 34 minuta, Ausländer je napisao:

Kao vlasnik jednog GS500 samo ću reći da su kočnice odlične.  Disk napred i pozadi .  Prednji baš ogroman. Samo original pločice i grize. 

Što se tiče kočenja pored diskova veeeeliku,  kažem veeeliku ulogu igraju i amortizeri, gume,  da li je motor prav,  iskustvo... 

A motor je odličan. Savršen. 

Moj naked,  E. 

Svakako će motor odma da ide kod majstora da se vidi šta i kako pa posle lagano. Ovde je u pitanju gs500f .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Zaboravio sam da ti kazem. Obavezno nosi opremu na motoru,cak i onda "idem samo do prodavnice" ne treba mi itd. Tako sam ja otisao "samo tu blizu" i na 1km od kuce proklizam i dobro se oljustim sa 40kmh.  :jok:Moj savet je da prvo kupis kvalitetnu opremu pa onda da kupis motor.

Ako kupis prvo kvalitetnu opremu ,kupices motor od onoga sto ostane ili ces sacekati jos para za motor. Ako prvo kupis motor,opremu ces kupiti od onoga sto ostane(motor se uglavnom kupi za sve pare). Kad imas motor ,to mora odma da se vozi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
Upravo sada, milos-v je napisao:

Zaboravio sam da ti kazem. Obavezno nosi opremu na motoru,cak i onda "idem samo do prodavnice" ne treba mi itd. Tako sam ja otisao "samo tu blizu" i na 1km od kuce proklizam i dobro se oljustim sa 40kmh.  :jok:Moj savet je da prvo kupis kvalitetnu opremu pa onda da kupis motor.

Ako kupis prvo kvalitetnu opremu ,kupices motor od onoga sto ostane ili ces sacekati jos para za motor. Ako prvo kupis motor,opremu ces kupiti od onoga sto ostane(motor se uglavnom kupi za sve pare). Kad imas motor ,to mora odma da se vozi...

Imam to u vidu...ali ova Srbija i lopovi..alpinestar jakna, preko košta 200 i nesto evra, neka skroz okej,kod nas su cizme samo 290-300, ne znam koliko je to realno , ali dobro. Vec imam u vidu koju opremo, našo sam i kacigu,jakn,rukavice,kornjaču.. Ali iskreno pantalone i cizme da nosim svuda..do kafica nor..razmisljam o patikama za motor , bruka izgledaju a verujem da bar malo znače.

Idem zbog posla u Austriju, pa ako nadjem nesto na netu, Nemačka , Austrija , videcu tamo , ako je jeftinije .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 4 minuta, Ausländer je napisao:

Skonto sam bre da je F, piše u naslovu.

Razlika od E je u oklopima i uljnom radijatoru.

Prvu razliku sam video, ali drugu ne. :D Ne razumem se bas u motore,sem što sam čitao malo o kvarovima ovo ono. Planiram da pozovem druga, da objasni neke osnovne delove vezane za motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Imas ljude ovde na forumu koji mogu da ti donesu sve iz radnje louis.de po ceni sa sajta. Ako gledas cene na sajtu, gledaj sa sajta louis.de ,jer ako pustis louis.eu to su nize cene bez poreza ,a ti treba da gledas ove vece. Takodje gledaj nase oglase ,mogu da se nadju jako povoljne i dobre stvari. 

 

Ako budes kulturan i obziran na forumu,mnogo ljudi ce hteti da ti pomognu koliko mogu. Samo pitaj sta te zanima. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 18 minuta, milos-v je napisao:

Imas ljude ovde na forumu koji mogu da ti donesu sve iz radnje louis.de po ceni sa sajta. Ako gledas cene na sajtu, gledaj sa sajta louis.de ,jer ako pustis louis.eu to su nize cene bez poreza ,a ti treba da gledas ove vece. Takodje gledaj nase oglase ,mogu da se nadju jako povoljne i dobre stvari. 

 

Ako budes kulturan i obziran na forumu,mnogo ljudi ce hteti da ti pomognu koliko mogu. Samo pitaj sta te zanima. ;)

Aham,nisam to znao,hvala na obaveštenju. Razmisljao sam o nekoj isporuci , ali je problem što se plašim obične patike iz prodavnice da poručim , a ne nešto što prvi put uzimam . Verujem da su skroz drugačiji brojevi i šta ako omanem :D Mada dobro,valjda se ti ljudi razumeju , visina,težina i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Dobro se secam kavazokijevih reci, i ako je covek prosao ceo svet motorom, motora se treba uvek pomalo plasiti i postovati ga, svi mi volimo da obrnemo rucicu, ali u glavi trebamo da imamo kocnicu.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Probaj neku 125ticu da provozas, vidi kako ti odgovara, mozda je ipak dovoljno i 125 za pocetak, moj savet ne zaleci se previse i ne zuri. Motora je koliko hoces, a zivot jedan! Obavezno prvo kupi opremu ili barem kacigu i onda razmisljaj o motoru :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja