Jump to content

Moto Zajednica

suzuki gs500- na moj nacin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

@abarth_maniac hvala na slikama :)

 

ovaj osteceni stap je arhiviran, pa mozda nekad i bude doveden u upotrebljivo stanje.

na njegovo mesto je dosao stari-novi stap. star jer je lezao u nekom budzaku u nemackoj, a nov jer je do mene dosao neotpakovan :takoje:

 

stap2.thumb.jpg.19f6143e7cc4122b96f87830a2fd2c3c.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
On 26.11.2017. at 22:41, raps je napisao:

ovde na forumu, na slici sa nekog moto skupa, ugledni clan ovog foruma je nosio majicu sa natpisom "mi dosli, a nismo morali". to mi je bilo bas upecatljivo, verovatno se duboko urezalo u podsvest, jer sam par godina kasnije iz cista mira i nicim izazvan porucio pancirna creva. da ne ispadnem megaloman, nisam ih porucio u prodavnici, vec kod ljudi u ns koji ih prave. i kazu korisnici da nisu losa. i meni se cini da za 20e nema boljih. slike su malo losije, telefon je kriv :ups: na drugoj slici sam pokusao da uslikam kako je sve upakovano, al cini se da nisam bas uspeo...

pancir1.thumb.jpg.9b4ca5b469f2ec571a1b8a7af4c3445f.jpgpamcir3.thumb.jpg.72ef4f6644ec68a9cc6908396efcb7b2.jpg

 

eto, ja uradio, a nisam morao.

poštovanje.

ko su ti što prave creva u Novom Sadu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To su oni glavom i bradom!

Ako vam treba blizi kontakt, javite na PP. Momak koji radi tamo mi je dobar drugar pa mogu da odgovaram na pitanja u njegovo ime ako bude nekih nedoumica/zahteva i slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:

To su oni glavom i bradom!

Ako vam treba blizi kontakt, javite na PP. Momak koji radi tamo mi je dobar drugar pa mogu da odgovaram na pitanja u njegovo ime ako bude nekih nedoumica/zahteva i slicno...

Evo ja imam pitanje, jel mogu da naprave za CBR 1000F? Ima Dual breaking system i jako je zajeban. ne da mi treba odma, ali nije lose da ih imam u rezervi pa kada bude da ne jurcam standard nego izvadim iz fijoke i zamenim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
Pre 7 sati, vortex4borg je napisao:

Evo ja imam pitanje, jel mogu da naprave za CBR 1000F? Ima Dual breaking system i jako je zajeban. ne da mi treba odma, ali nije lose da ih imam u rezervi pa kada bude da ne jurcam standard nego izvadim iz fijoke i zamenim :)

koliko sam ja upucen, pravljenje kocionih creva za motocikle im nije osnovna delatnost. u prevodu, ako ih pozovete i trazite kociono crevo, na primer, za GS500 ili CBR 1000F- nemaju ga na lageru. ako im donesete stara kociona creva, napravice nova u roku od par casova. kao sto sam vec negde napisao, uzorak im je potreban kako bi napravili holendere identicne originalu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A da li mogu da spakuju crevo prednje u krutu cevku, kao kod motokros motora?

I koja je cena njihovih creva spremno za ugradnju, na metar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

to ne znam, moraces da proveris sa njima. komplet creva za moj motor je bio oko 20e, a metar je, cini mi se, nesto sitno preko 1000rsd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Manje vise kolega odgovorio. Cena po metru nije visoka. Holenderi malo podignu cifru ako su zahtevnog oblika. Ali od 1200-1500 je otprilike komad. Rade po uzorku, dakle: skinu se creva i oni naprave po uzorku koji ste im odneli.

@lord_oblivion Mislim da cevi ne prave, ali pitacu ili ih pozovi.

Osnovna delatnost su im celicna uzad ja mislim, da ne kazem sajle. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
Pre sat vremena, abarth_maniac je napisao:

Manje vise kolega odgovorio. Cena po metru nije visoka. Holenderi malo podignu cifru ako su zahtevnog oblika. Ali od 1200-1500 je otprilike komad. Rade po uzorku, dakle: skinu se creva i oni naprave po uzorku koji ste im odneli.

@lord_oblivion Mislim da cevi ne prave, ali pitacu ili ih pozovi.

Osnovna delatnost su im celicna uzad ja mislim, da ne kazem sajle. :)

mene je zanimalo da li ih oni skinu, naprave i montiraju nazad uz promenu ulja iliti štagod se tada radi jer ja pojma nemam. no koliko sam shvatio iz prethodnih poruka nije to to. samo sam to hteo da znam.

hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne skidaju oni ništa, niti se može nešto naručiti za određeni model. Jednostavnmo se radi po uzorku - eventualno se može tražiti da sajla na primer bude deblja ili možda ista kao original, ali duža za pola metra ( ako se motor prepravlja u kastom ). Sarađujem sa njima više od 15 godina , uglavnom po pitanju sajli i do sad nisam imao primedbe na njihov rad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 8 sati, Duckey Kawasaki je napisao:

mene je zanimalo da li ih oni skinu, naprave i montiraju nazad uz promenu ulja iliti štagod se tada radi jer ja pojma nemam. no koliko sam shvatio iz prethodnih poruka nije to to. samo sam to hteo da znam.

hvala 

Dodjes do mene, skinemo, oni odrade cereva, ja uradim ostalo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

upravo kako je drumskalisica rekao, dobar dan - dobar dan, ja bih ovakvvo crevo - ali 10cm duze - nema problema:

 

s0.jpg

s2.jpg

s3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Koje je njihovo a koje uzorak, na ovim slikama?

Pitam zboz te matice holendera, negde se desi da je knap prostor i da za toliku budžu nema mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

kraca je uzorak, na ovim slikama holender - uzorak su ove deblje, sto imaju sestougaone "matice"...tako da su njihovi holenderi tanji od ovih koje sam imao ranije...i naravno imaju holendere raznih dimenzija i krivina. dok crevo preko sebe ima i neku gumiranu zastitu u odnosu na uzorak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

apsolvirasmo kociona creva :)

ima li neko odgovor na moje pitanje o kocionim klipovima? na jednom sajtu nadjoh dimenzije, i stvarno se razlikuju ali za 0,03 odnosno 0,04mm. meni se to cini zanemarljivo, ali ne bih smeo da stavim ruku u vatru da su medjusobno zamenjivi. i da, osim dimenzija i cena im se razlikuje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

da li ce jedan ili 3-4 stota mm praviti neki problem, bojim se da nikad necu saznati :)

 

piston2.thumb.jpg.aa6b37aa4ae1615691d9967451cbe392.jpgpiston3.jpg.bf4e116a32ed568d1a3666d0647be212.jpg

 

resena je nedoumica, uzeti su klipovi za 90 godiste, nadam se da nece biti neprijatnih iznenadjenja kada krenem sa sklapanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

vreme je da se pocne sa sklapanjem. uz malo prisecanja gde su zadnji put vidjeni, pronalazim ih tamo gde su i ostavljeni :)

disknp1.jpg.f0e8920be1a17483ec3376ce1006cf2b.jpgdisknz4.jpg.5c19708e778525e47ba311a362439a8e.jpg

 

posto su i oni uzeti prema kataloskom broju bilo je malo zebnje da li ce da budu skroz odgovarajuci. posle vadjenja iz ambalaze i najlonskog pakovanja, na licu mesta se uveravam da broj rupa na diskovima odgovara broju srafova koje imam- cini se da nece biti problema oko montaze...

 

disknp2.jpg.910b5857b9bdbce21c9f679c3e6f82b6.jpgdisknz5.jpg.c00c2c5f9f65a15a76cb1ba013f7adfd.jpg

 

i na kraju, ultimativni test je prosao bez problema. sve je leglo na svoje mesto, i ceka da opet uhvatim vremena i nastavim sa radovima,

 

disknp3.jpg.48d2c1ba2788ed1597f515ae0df95fa6.jpgdisknz6.jpg.90b089b21b98da8794616a3e6f001fe1.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja