Jump to content

Moto Zajednica

suzuki gs500- na moj nacin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
On 11/13/2017 at 18:09, piki je napisao:

Hahahahahahaha,jos juce dok sam citao hteo to da ti napisem ali odustao misleci da ces reci-vid budale sta predlaze,kad ti uradi bas to,dobro je nisam jedini ludak:takoje:.

ma kakvi, to je jedini moguci nacin :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

pa da nastavim sa radovima. posle struje, gde mora da se razmislja, vreme je za mehaniku, odosno malo opustanja :) spadam u onu grupu ljudi kojima je cekic jedan od omiljenijih alata jer tu nema greske. ako nesto ne ide, samo uzmes veci cekic ;)

kako sam resio iglicaste lezajeve, vreme je da dodju na svoje mesto. krecemo...

viljuska2.thumb.jpg.3ec62e37e4166b6f90b1a5e5d18648c6.jpg

 

viljuska posle farbanja, malo farbe je dospelo i u leziste lezaja (kako sam ovo smislio, nadam se da me razumete). prvo postavljam, uslovno receno, veci lezaj jer je pristupacniji za rad.

 

viljuska3.thumb.jpg.9db19158e12113bdad26dc37ac7e71b5.jpg

 

za pocetak, malo smirgle resava problem, leziste je bez tragova farbe.

 

viljuska4.thumb.jpg.cdce7aae055aba488eec0dd51d698777.jpg

 

poslednje provere pred namestanje. jednoclana komisija je utvrdila da je lezaj odgovarajuce dimenzije, zadovoljavajuceg kvaliteta i iz fabrickog pakovanja: izvlacenje moze da pocne.

omiljeni alat u ruke i rezultati su vidljivi nedugo zatim:

viljuska5.thumb.jpg.7dbf83afea526fa5b8c3c6e2f128fc73.jpg

 

naravno, nije ostalo ovako vec je leglo na svoje mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

sledeci na redu je, opet uslovno receno, manji lezaj.

priprema za rad je ista kao i za prethodni lezaj.  jedina razlika je manja pristupacnost, i bas zbog toga, malo tezi pocetak. slika kada je proces postao nepovratan:

 

viljuska8.thumb.jpg.28fee7eb15d44b20b0f9833269b94b9f.jpg

 

i posle malo drugarskog "ubedjivanja":

 

viljuska11.thumb.jpg.e95fa7210d3ad3f125dbdf68aa6e539c.jpg

 

sve opisano je potrebno uraditi po dva puta i gotova stvar. jos jedna briga manje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

za nabavku manjih delova koristim msp, cene su im skroz prihvatljive. ali ako planirate da uzmete neku krupniju komponentu, cene su ono bas, bas evropske... transport po celoj evropi naplacuju 10e i ide preko dhl-a. povremeno imaju akcije, tipa poklon uz svaku porudzbinu, gratis transport, itd. ne reklamiram ih, vec samo pravim uvod za dozivljaj sa njima.

elem, posto sam vec narucivao preko njih, s vremena na vreme bacim pogled (kako mi sta zapadne za oko da bi moglo da se menja, prim.aut.) da vidim sta bi moglo da se uzme. i naletim na akciju: gratis transport i privezak za kljuceve. odlicno, napravim porudzbinu, platim i vec se smeskam kako cu da upgrade-ujem motor originalnim delovima. malo zatim, dobijem mail od msp-a sa svim onim standardnim bla-bla tekstom i linkom ka dhl-ovom sajtu gde moze da se prati posiljka. taj link sam pratio povremeno, cisto da bih orjentirno znao kada stize posiljka. i u prvim danima se lepo vidi kretanja iz skladista u feuchtu (ako se ne varam), pa onda neki njihovi distributivni centri diljem nemacke i, na kraju, rumunija. pomislio sam da im je i tamo neki distributivni centar, kad ono medjutim. otvaram link i na istom vidim da je posiljka u Oradea, Romania, a na kraju reda pise: successfully delivered! ne verujem, saljem mail u msp da pitam da li je to moguce? neki ljubazni lik odgovara da je to moguce, ali da je kriv dhl, jer je msp svoj deo posla odradio krajnje profesionalno (vrv bih potpuno isti odgovor dobio i u dhl-u :P)

posle opsezne prepiske koja je trajala danima, konacno smo utvrdili da je paket vracen iz rumunije u nemacku i da je opet poslat u srbiju.

desetak dana kasnije, bas sam se obradovao

 

paket3.thumb.jpg.7c958b8bd78c9eb617adc45e9980d40c.jpg

 

ali je razloga za radost ubrzo nestalo

 

paket1.thumb.jpg.b6de3bd8f90c481f192d0aba39dbc2c9.jpg

 

odrali su me posteno, kao i svaki put doduse... ali nema veze, bitna je sustina ;)

 

paket4.thumb.jpg.cf8592877ecdbeb8ecb10478181c8655.jpg

 

i da, privezak za kljuceve nikad nisam pronasao.

eh, ti rumuni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ovde na forumu, na slici sa nekog moto skupa, ugledni clan ovog foruma je nosio majicu sa natpisom "mi dosli, a nismo morali". to mi je bilo bas upecatljivo, verovatno se duboko urezalo u podsvest, jer sam par godina kasnije iz cista mira i nicim izazvan porucio pancirna creva. da ne ispadnem megaloman, nisam ih porucio u prodavnici, vec kod ljudi u ns koji ih prave. i kazu korisnici da nisu losa. i meni se cini da za 20e nema boljih. slike su malo losije, telefon je kriv :ups: na drugoj slici sam pokusao da uslikam kako je sve upakovano, al cini se da nisam bas uspeo...

pancir1.thumb.jpg.9b4ca5b469f2ec571a1b8a7af4c3445f.jpgpamcir3.thumb.jpg.72ef4f6644ec68a9cc6908396efcb7b2.jpg

 

eto, ja uradio, a nisam morao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 26/11/2017 at 22:41, raps je napisao:

ovde na forumu, na slici sa nekog moto skupa, ugledni clan ovog foruma je nosio majicu sa natpisom "mi dosli, a nismo morali". to mi je bilo bas upecatljivo, verovatno se duboko urezalo u podsvest, jer sam par godina kasnije iz cista mira i nicim izazvan porucio pancirna creva. da ne ispadnem megaloman, nisam ih porucio u prodavnici, vec kod ljudi u ns koji ih prave. i kazu korisnici da nisu losa. i meni se cini da za 20e nema boljih. slike su malo losije, telefon je kriv :ups: na drugoj slici sam pokusao da uslikam kako je sve upakovano, al cini se da nisam bas uspeo...

pancir1.thumb.jpg.9b4ca5b469f2ec571a1b8a7af4c3445f.jpgpamcir3.thumb.jpg.72ef4f6644ec68a9cc6908396efcb7b2.jpg

 

eto, ja uradio, a nisam morao.

Da se ja pitam, teflonska creva su "must have" na svakom motoru...

I ja ih trenutno imam...odlicna stvar... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lično nisam baš pristalica " ubeđivanja " - ubeđivačem ( čekićem ) kod ugradnje novih ležajeva koji su skupi i teško se nabavljaju, a ubeđivač ih može lako oštetiti. Za tu svrhu možeš na najlon pijaci kupiti kod onih likova što prodaju šrafove - navoj dužine oko metar - F - 8, F 10 . . .  Staviš na jedan kraj maticu i odgovarajuću podlošku ( il napraviš neku ploču, provučeš kroz viljušku, staviš ležaj na njegovo mesto, preko njega opet odgovarajuću podlošku i maticu. Onda jednostavno pritežeš matice dok ležaj ne legne na svoje mesto.  Takođe možeš još olakšati na taj način što ležaj umotaš u najlon kesu, pa ga ubaciš u zamrzivač na 2 - 3 sata da se dobro ohladi i malo skupi, pa ga pre ugradnje izvadiš, malo nauljiš i očas posla je na svom mestu . 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Tako je!

Udaranjem u košuljicu ovakvog ležaja može da dodje do blokade venca sa rolnicama unutar kućišta i da mu se ozbiljno skrati vek.

Koliko sam samo puta rasturajući mašine od Tomosa vidjao kućišta iz kojih ležajevi bukvalno sami ispadaju...samo zbog toga jer su vadjeni i stavljani uz pomoć čekića, čime se svaki put skine po malo materijala iz ležišta. Industrijski fen ili let lampa (neko čak stavlja polutke kućišta u rernu) su lek za to. Udje ležaj na vruće sam, bez ikakvog udaranja. No...to nije tematika, ali je valja znati...Napred sa rAsturacijom.

p.s.

Još jedan detalj. Pretpostavljam da su originalani ležajevi imali i semering na ivici košuljice. Zbog toga i visoka cena jer se namenski rade za potrebe montaže na mestima sa visokom kontaminacijom (voda, pesak, prljavština uopšte). Na kros mašinama ležajevi imaju rupu na košuljici koja mora da se složi sa pozicijom mazalice...pa što se češće maže to duže traje. Izvinjavam se na "kragni"...trenutak inspiracije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

sto se tice "ubedjivanja" islo je sa drvenim cekicem, mozda se i vidi deo cekica na nekoj slici. pre postavljanja lezaja, isti je ovlas podmazan kako bi lakse legao na mesto.

@pronto

sto se tice starih lezajeva, nisam primetio da su imali semeringe, cak sam skoro siguran da nisu imali. ali, kad budem u radionici provericu. sad si pustio rovca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

jedna od stvari koje me izludjuju prilikom kupovine polovnih stvari: kada gledam otvorim cetvoro ociju, i posle poprilicno vremena od kupovine pocinjem da primecujem nesto sto se vidi sa kilometra. skoro po pravilu su to  kozmeticke stvari, ustvari sitnice, ali ne daju mira. kako je i ovaj motor bio polovan kada sam ga kupio, tradicija je nastavljena...

5a247630531db_belamakina3.thumb.jpg.f66521e9b3a4d7f84b0d3a5be8d048d0.jpg

 

primecujete liniju, tj. procep, iznad stopaljke? e, pa ta sredisnja plastika nije imala zub kojim fiksira levu bocnu plastiku. a obe bocne plastike nisu imale deo na koji se kaci sredisnja plastika. znaci, beskonacna petlja. pitate se kako stoje na okupu? prosto, sto je nekad bila paljena zica sada su plasticne vezice. dva komada, i fabrika. skoro...

buduci da nisam ljubitelj takvih improvizacija, bacio sam se na trazenje i posle dugo vremena sam nasao odgovarajuce plastike (odgovarajuce po ceni, jer ih prodavci bas, bas cene, kako kod nas tako i u nemackoj). i posle toga, kako treba da izgleda i stoji, sa svim pripadajucim zubima i srafovima, a bez paljene zice i plasticnih vezica...

plastike.thumb.jpg.84128e05459fb8d411f7e3562611e4a2.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

jedna od prvih stvari koje sam uradio, pre nego sto sam primetio desavanja sa rezervoarom, jeste i poseta adi. par sati provedenih u radionici kod majstora roberta, i motor je trajno promenjen (ipak sam ostavio mogucnost da se vrati originalni top, za svaki slucaj).

 

race.mp4

 

p.s. jedna od slika na oglasu za top koji sam uzeo, jeste i od mog motora. nije da se hvalim, ali cisto da se zna :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo su mi omiljene teme. Svaka cast na posvecenosti. Sta si odlucio za boju? Ne secam se da sam video da si napisao.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

za boju sam odlucio da mi treba i da nece biti crna :)

malo je reci da je bilo dilema, ali izbor nije nimalo lak...

boje1.thumb.jpg.f0fb008acf77464be4f1f00eb0328e00.jpgboje2.thumb.jpg.c159e0689aad4b6742e4877d12ee8611.jpg

 

eto dokaza da nije uvek dobro imati mnogo izbora... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

posle duzeg vremena, opet ima malo materijala za pisanje...

sluzeci se carima interneta, saznajem da kojekude mogu da se nadju stvari koje bih rado promenio na svom motoru (zbog onog crva, znate) i da im je cena pristupacna. zatim, pored tih stvari, nadjem jos gomilu manjih koji mogu da se nadju i kod nas mozda cak i za manje novca, ali se sam sebi divim kako sam snalazljiv. a i jednom se zivi :)  druga strana jednacine je kako to dopremiti kod nas sa sto manje glavobolje. onda opet kopanje po bespucima inerneta i nalazenje resenja. sto je najgore, uvek sam se pitao sta li ljudi rade satima pred kompjuterom...

na kraju, sve se zaboravlja kada je rezultat vidljiv i opipljiv.

posiljka1.thumb.jpg.05baf79ee916466865fbc93bf75b507d.jpg

 

slusajuci price kako se umesto laptopova salju panjevi i slicne dogodovstine, postoji neko neodredjeno iscekivanje prilikom otvaranja paketa (valjda su zbog toga i izmislili pakete :)). pa da vidim...

semeringi.thumb.jpg.ef0dd3abd07a741bee9c4c1923b5cdaf.jpg  rucice.thumb.jpg.7a2be679b2bdbb61a8b46dd7ab3056f8.jpg  disknovi1.thumb.jpg.6c26564c33f8323d1c94d39e9fa5a1ba.jpg

 

 

ne lici na panjeve, cepanice, cigle i slicne predmete, mora biti da sam to narucio :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

rucice sam uzeo iz prostog razloga, tj. zbog ostecenja rucice gasa. dezen im otprilike isti, detalj koji je odlucio koje rucice da uzmem.

rucice2.thumb.jpg.618e8643f0bc90691a05858ede557bb4.jpg rucice1.thumb.jpg.ddc9527ecb512e23a18d49a3aa6cd9d2.jpg

 

mislio sam da ce to biti prosta radnja tipa svuci-navuci, ali sam se prevario u racunu. jos prilikom skidanja stare obloge rucice, primetio sam da ispod najsireg dela postoji konusni prelaz, zatim zleb koji ide do ivice najsireg dela i dva ispusta pomocu kojih se gumena obloga fiksira u plasticni nosac. nova obloga rucice nema prve dve stavke, naravno.  samo da bi bilo zanimljivije, ima 12 (cini mi se) ispusta slicnih onima kojima se gumena obloga fiksira. da bi negde dobio, negde mora da izgubis...

rezultat akcije svuci-navuci

rucice3.thumb.jpg.231698459d2226f5ae8e01b8bbd923f0.jpg

 

<_<

 

za sada sam ostavio ovako, ali vec razmisljam kako bih to mogao resiti. cini mi se da na tom delu ima dovoljno "mesa" da bih mogao skalpelom napraviti neki konus da to legne na mesto. u krajnjem slucaju, uzecu druge obloge rucica i resiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja