Jump to content

Moto Zajednica

suzuki gs500- na moj nacin

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Izgleda jako primamljivo da čovek sam ovako krene u ovakvu avanturu.

Srećan rad majstore.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

drago mi je da vam se svidja kako idu radovi. islo bi to i brze, ali obaveze i vreme mi ne idu na ruku. ali, sta da se radi...

 

@strasilo

sve je to jasno, ali ko kaze da cu prodavati motor? :)

 

@zlig0r

to mi je i vise nego poznato. jos gore je kada te svi ubedjuju da nesto ne diras, ti klimas glavom kao "u pravu ste" a vec gledas kako da dopremis doticni deo :takoje:

cena lezajeva u suzukiju je za padanje na teme, ja sam zanemeo kada sam dobio ponudu :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

veliki problem prilikom sredjivanja je bila nabavka iglicastih lezajeva za zadnju viljusku. prvo mesto na kom sam trazio lezajeve bio je najlon, a optima je bila u rezervi. poneo sam uzorke i potrazio na par standova koji prodaju te zezancije. prodavci vise nego ljubazni, ali kada vide uzorak i premere, samo sumnjicavo vrte glavom. niko ih nema na stanju, ali kazu da nije problem da se poruci i daju mi kontakte i upucuju na svoje prodavnice u gradu. a onda krece igranka. na prvi broj koji zovem, javlja se zena i krece konverzacija, u narodu poznatija "ti u klin, ja u plocu". posle predstavljanja i saopstavanja sta mi treba, sledi kraca pauza i krece ubedjivanje da takav lezaj- ne postoji?! ja se nasmejem, kazem da me njen prodavac uputio, cak i rekao oznaku lezaja, ali ona i dalje tvrdi da tako nesto u svom programu nema nijedan proizvodjac lezajeva. ne pomaze ni ubedjivanje da uzorak drzim u ruci jer "sigurno niste procitali oznaku kako pise". vidim da tu nema ``leba, zahvalim se na izdvojenom vremenu i izvinim na smetnji.

drugi kontakt, odlazim na adresu, prodavac ljubazan, kada sam pokazao uzorak odmah je prepoznao da je lezaj sa motocikla, ali ni on nema na lageru. uzima moj broj telefona, i kaze javlja se za dan-dva kada proveri mogucnost porucivanja. takodje, kaze da se porucuje iz inostranstva i da treba pet-sest dana da dodje kod nas. u sebi pomislih, ekstra, resio sam lezajeve. ali, morgen... posle cetiri dana nejavljanja, pozovem prodavnicu da vidim sta se desava. javi se lik, kaze drugi prodavac je uzimao podatke a on ne zna nista o tome, najbolje je da ga pozovem sutra u to i to vreme jer rade u smenama. da skratim, zvao sam ih jos dva-tri puta, ponovio sta mi treba, ostavio podatke (opet) i rekose da ce javiti cim provere. jos uvek cekam taj poziv :jok:

optima ima milion lezajeva, ali ovih nema na lageru. mogu da se poruce, stizu za par dana, ali je cena... paaa, poprilicna, manja nego u suzukiju ali i dalje nije po mom ukusu :)

na kraju, net, deutschland, i to je to...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
6 minutes ago, raps said:

 

na kraju, net, deutschland, i to je to...

 

Ili "piksiraš" sa mesinganim (ili teflonskim) piksama i riješio si problem dok si živ ... :D  .. samo moraš znati neke sitnice (cake) prilikom izrade piksi da to u konačnici funkcionira kako treba .. :)

Ali takve informacije nećeš dobiti džabe ... ali ja ti to neznam, samo sam čitao o tome po internetu ... :D

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 7 sati, raps je napisao:

optima ima milion lezajeva, ali ovih nema na lageru. mogu da se poruce, stizu za par dana, ali je cena... paaa, poprilicna, manja nego u suzukiju ali i dalje nije po mom ukusu :)

 

u Optimi su se momci maximalno trudlili da izbunarimo negde lezajeve...na kraju mi je momak pokazao prepisku izmedju njih i ako se dobro secam FAGa, za jedan od lezajeva koji je bio neke bezobrazno nenormalne novce. FAGov odgovor je bio u varijanti "te lezajeve pravimo za suzuki, i mozemo da vam ih isporucimo, ali minimalna kolicina je 1000 komada, i cena po komadu je 3-4$"... :D na kraju sam bash ta dva najskuplja 2 nasao na snizenju od 90% kao last piece na amazon.de za 12€...

sve ostale peripetije oko delova,nabavke,farbe,sredjivanja zajedno me nije namucilo kao lezajevi..bem ti lezajeve :) 

a pre pocetka sredjivanja sam bio ubedjen da ce problem lezajeva biti - dobar dan optima, <50e, hvala dovidjenja, 10 min posla...no kako kazu: "pretpostavka je majka svih zajeba"...zato sad sa novim honda projektom malo bolje organizujem logistiku ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
Pre 10 sati, zlig0r je napisao:

u Optimi su se momci maximalno trudlili da izbunarimo negde lezajeve...na kraju mi je momak pokazao prepisku izmedju njih i ako se dobro secam FAGa, za jedan od lezajeva koji je bio neke bezobrazno nenormalne novce. FAGov odgovor je bio u varijanti "te lezajeve pravimo za suzuki, i mozemo da vam ih isporucimo, ali minimalna kolicina je 1000 komada, i cena po komadu je 3-4$"... :D na kraju sam bash ta dva najskuplja 2 nasao na snizenju od 90% kao last piece na amazon.de za 12€...

sve ostale peripetije oko delova,nabavke,farbe,sredjivanja zajedno me nije namucilo kao lezajevi..bem ti lezajeve :) 

a pre pocetka sredjivanja sam bio ubedjen da ce problem lezajeva biti - dobar dan optima, <50e, hvala dovidjenja, 10 min posla...no kako kazu: "pretpostavka je majka svih zajeba"...zato sad sa novim honda projektom malo bolje organizujem logistiku ;)

E ti iz FAG-a su posebna prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

idemo dalje...

 

kad smo vec kod FAG-a:

lezaj1.thumb.jpg.a287d824215f282e9937b33e7d255cd6.jpg

 

 

lezaj4.thumb.jpg.1a35a49f747edb5a4b6c7733c6994162.jpg

 

ova gomila na msp-u kosta nesto preko 80e+10e transportnih troskova+carina (odokativno). u suzukiju je cena i nesto veca. kod optime je to mnogo, mnogo jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

a zatim, direktno iz deutshclanda (dobro, ne bas direktno ;))


lezaj5.thumb.jpg.0c6c3da1428379f48e66288c3df0cb4b.jpg

 

po pricama prodavaca, retko vidjan kod nas. pojedini dobavljaci veruju da ih niko ne pravi. obicni smrtnici ne veruju da takvo sto postoji. radni vek i uloga su mu obavijeni velom tajne.

dame i gospodo, njegovo velicanstvo, iglicasti lezaj :care::care::care:

 

lezaj6.thumb.jpg.eced530b8ff50c4b5932a9a98597de59.jpg

 

famozni lezajevi koji u suzukiju kostaju kao da ih prave od zlata, a ni u optimi nisu bas povoljni. u nemackoj su manje od 7e po komadu, i to u prodavnici, bez snizenja i akcija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 minutes ago, raps said:

retko vidjan kod nas. pojedini dobavljaci veruju da ih niko ne pravi. obicni smrtnici ne veruju da takvo sto postoji. radni vek i uloga su mu obavijeni velom tajne.

dame i gospodo, njegovo velicanstvo, iglicasti lezaj :care::care::care:

 

:sampion:

:lol3::lol3::lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

a sad da hronoloski nastavim tamo gde sam stao.

od neceg mora da se krene, a ja sam krenuo od svecica i kablova. em je najlakse, em strucnjaci kazu da treba ici od prostog ka slozenijem. em i nije u nekom stanju...

svecice1.thumb.jpg.0db123c8911208209e4686e5ad1646e1.jpg

svecice2.thumb.jpg.65164c1fd868b22aaf0d7d96e3e2d098.jpg

svecice3.thumb.jpg.dcbe2f8dcdb542c2dda72c56932d087d.jpg

kablovi su fleksibilni kao kocione cevi (bakarne), a ostatak u stanju raspadanja+plus kape za svecice su nejednake. nisam neki cepidlaka, ali ovo me bas nervira. srecom, louis ima leka i za ovu boljku (plus sekula ekspres) :)

svecice.thumb.jpg.ef324a80ff0680b2816bf7528a981ce6.jpg

 

pa da krenemo. sve sto je potrebno, pored dobre volje:

svecice4.thumb.jpg.0e0f6455067daaa81b4517ed2424afa9.jpg

 

gumeni cep na kabl ide bez problema. ovaj navoj obecava malo fizikalisanja:

 

svecice6.thumb.jpg.fcc78feb283545d204c2977066648f57.jpg

 

par minuta kasnije, posle upotrebe fizicke sile :)

 

svecice5.thumb.jpg.eee6f041b9728c3a8fb87a130afedd23.jpg

 

i finale:

svecice7.thumb.jpg.e0dc3aa733aae3dfa73ff9137388d599.jpg

 

spremno za ugradnju, jedna briga manje.

 

svecice8.thumb.jpg.70d05a74a41a5986e9561465d0d42752.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

bitno je krenuti. sada nastavljam sa, uslovno receno, strujom. jos jedna od stvari koje me pomalo nerviraju jesu prekidaci na volanu. funkcionisu bez problema, ali se ne vide natpisi. msm, vide se ali jako tesko.

 

armatur1.thumb.jpg.f564264cd741a4768f1c3a3ab7b00a2a.jpg

armatur2.thumb.jpg.53bfbeebfc69f97dbda097b543eacf7c.jpg

 

malo sam kopao i trazio po e-bay i nasao ovo:

 

ebay1.jpg.e3e22280193ab6cc43563311c3bd1b5d.jpg

 

na slikama izgleda super, uzeo sam najvise zbog kozmetickog izgleda, a stiglo je ovo:

ebay3.thumb.jpg.b1af4883ecb658a5d7e9dd1a7be69b1f.jpg

 

sto i nije bas tako super, kozmeticki. ni nemci vise nisu sto su bili...

 

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

da bih sebi malo otezao, resio sam da iskombinujem moje prekidace sa ovima sa ebay-a. prvo resavam kill switch. posto je ovaj sa mog motora crveniji, odlucujem da on ostane. medjutim, po otvaranju kutije prekidaca vidim da nosaci unutra nisu potpuno isti i da ce biti potrebno promeniti samo prekidac. rastavio sam sve sto se moze rastaviti i iznenadio se koliko delova ima unutra. definitivno to nisam ovako zamisljao...

 

zamena1.thumb.jpg.170af5dc9701e16c421ab0b4d9ca3765.jpg

 

pocinjem da uklapam stvari, onako kako mislim da idu.

 

zamena2.thumb.jpg.da2f8666055455f55d588f93c0553d21.jpg

 

sasvim lepo se uklapa, ide kao podmazano. sve dok ne cujete kako najmanji deo sa slike skakuce po radnom prostoru. posle pregleda najudaljenijih uglova radionice, spremni ste za sledeci korak

zamena3.thumb.jpg.cad34ee6031d4e0edbccc69924370bc1.jpg

 

tanjim predmetom treba gurnuti kuglicu ka dole i prekidac ce leci na svoje mesto. posle toga, postavlja se veca oprega, ima svoje mesto nema mesta za gresku.

 

zamena4.thumb.jpg.f2e68fac76983c05ede6619c798813cc.jpg

 

posle toga, treba postaviti kontaktni lim. moja procena je da ide ovako:

 

zamena6.thumb.jpg.2e551d09003798aa397dede74e43de02.jpg

 

jerbo se tako uklapa sa ovim:

 

zamena7.thumb.jpg.56d2a7755c686c612e43ac25d2b16ee5.jpg

 

na kraju, sve se lepo pritisne dok ne skljocne i ne legne na svoje mesto :takoje:

 

zamena8.thumb.jpg.0e127e6332bf59f2713395e25979807d.jpg

 

i gotovo. savet: ne preterujte sa upotrebom fizicke sile :)

kod drugog prekidaca sam samo zamenio gornju plocu, bez ovakvih egzibicija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

evo kako je ispalo na kraju. kozmeticki je lepse, ali za funkcionalno nisam siguran. ako ne budem mogao da ugasim motor, znacu gde treba da trazim problem :)

 

armatur4.thumb.jpg.c15791bcbc7fb46250e2900274e73229.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

obzirom da je u planu farbanje, da crna i bela boja nisu u opticaju, jedan deo je morao na preradu. pogadjate, u pitanju je sediste. prevrtao sam forum, trazio iskustva, i na kraju prelomio. poslao sam sediste kod majstora i manje od nedelju dana kasnije, postar me obradovao.

sediste1.thumb.jpg.e2672c89d49ba9067bb4540b8ad705e4.jpg

 

otvaram kutiju, kad tamo

sediste2.thumb.jpg.403a44b83f70a26e4a8c71cab6f5e36f.jpg

 

osecam se kao klinac dok odmotavam najlon, i jedva cekam da vidim kako je ispalo sediste.

 

sediste4.thumb.jpg.47859baeff97f8ba3e35a0decf930ff2.jpg

 

sediste8.thumb.jpg.dfc9e11a93d0aac048d732a8ea6cb647.jpg

 

sediste3.thumb.jpg.ac02641c98f7e8a46187e9a0970b3f5d.jpg

 

rad majstora ivice iz nisa, ja sam zadovoljan. jos samo da ga montiram na motor i proverim kakvo je u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 21 sati, raps je napisao:

resio sam da iskombinujem moje prekidace sa ovima sa ebay-a

Hahahahahahaha,jos juce dok sam citao hteo to da ti napisem ali odustao misleci da ces reci-vid budale sta predlaze,kad ti uradi bas to,dobro je nisam jedini ludak:takoje:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja