Jump to content

Moto Zajednica

R motori i svi oni koji se dvoume oko istih

Recommended Posts

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Upoznao sam dosta ljudi na Navaku koji su kao i ja vozili netrkacke motore na stazi i koji su kao i ja imali nedoumicu da li uzeti trkalicu za stazu...

 

Ja sam se pred kraj ove sezone uzeo ninju 636. Nazalost nisam stigao da je probam na Navaku ali sam je danas malo isprobao na Avali... Jedino za cime zalim je sto je nisam ranije uzeo. Neopisivo! Masina stvorena za krivine, cist sex!!! Tek sad sam shvatio da sam sa Tracerom na Navaku ustvari igrao tenis sa tiganjem Dobro mozda malo s**em

 

U svakom slucaju, ko god ima mogucnosti da zameni/uzme trkalicu mislim da ga ceka mnogo sati uzivanja na Navaku 🤠

 

Poz nadam se da ce nekome koristiti...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
7 hours ago, Alekre said:

Meni je veća zabava kada na track dodje nešto netipično, tipa nabrijana Vespa, Goldwing,  neka starudija tipa GPz 1000...

Tebi kao gledaocu sigurno ali ne verujem da je i vozacu :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Realno, Vespi i Goldwing-u nije mesto na stazi, al moze, nije da ne moze, ima klipova na YT kako likovi stantuju sa Goldwing i BMWGT1600 igraju se s njima, bacaju ih levo desno ko bicikle, slajfuju, tockare , ludilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r
9 hours ago, Alekre said:

Meni je veća zabava kada na track dodje nešto netipično, tipa nabrijana Vespa, Goldwing,  neka starudija tipa GPz 1000...

Ok je to za turističku vožnju, da se vidi šta je staza, proba motor... Ali za iole ozbiljniju vožnju, treba voziti motor koji je pravljen za to okruženje, jer sve ostalo je mučenje.

Ovo se najviše odnosi na one koji žele da se posvete vožnji na stazi, tj. kojima će staza imati primat u odnosu na ulicu.

Ko više vozi (ili voli) ulicu, i samo ponekad ode na stazu, naravno da će voziti ono što mu odgovara na ulici. 

Barem dok ne skupi lovu za motor bR.2. :D 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Naravno, no super bi bilo da se neko na Stromu 1000 sa tri kofera rangira u prvu trećinu vozača :care:

 

Ne bih vozio nikada mažen pažen motocikl na stazi zbog straha da ga ne polupam pa samim tim ne bih se previše ganjao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ima takvih motora, kozmetički katastrofalnih, a mehanički uz neko umjereno ulaganje potpuno funkcionalnih, takve vani uglavnom koriste za track day

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Pzdrav kolege, vozim Suzuki GS-a i to mi je jedini motor za sad (ne racunam skuter). Ali planiram u skoroj buducnosti da kupim neki motor za stazu, jer zelim da se vise posvetim voznji na stazi u narednom periodu. Kao sto je reko arnyman u predhodnom komentaru, da estetski ne izgleda bas u full-u, ali mehanicki dobar motor. Zanimam me sta vi mislite i sta mi predlazete, koji je motor dobar za stazu? pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Pzdrav kolege, vozim Suzuki GS-a i to mi je jedini motor za sad (ne racunam skuter). Ali planiram u skoroj buducnosti da kupim neki motor za stazu, jer zelim da se vise posvetim voznji na stazi u narednom periodu. Kao sto je reko arnyman u predhodnom komentaru, da estetski ne izgleda bas u full-u, ali mehanicki dobar motor. Zanimam me sta vi mislite i sta mi predlazete, koji je motor dobar za stazu? pozdrav,

 

Pozdrav Milane! Generalno govoreci svaka trkalica je dobra za stazu (r1, r6, gsxr, cbr, zx6r, zx10r, s1000rr, itd.) Mislim da sam treba da postavis neke okvire prvo pa onda da krenes u potragu... Pre svega budzet... Ima motora za 1500 a i za 80000e Obavezno nadji nacin da probas motor pre nego ga kupis... Ja sam npr bio zagrizen za r6 medjutim kada sam seo i provozao ga malo, shvatio sam da je to nemoguca misija za mene, malen mi je... Takodje da li zelis da mozes da registrujes taj motor za stazu, tj. da li ces ga voziti i van staze. Ima dosta motora po oglasima koji su samo za stazu... Jesi mislio da gledad hiljadarku ili?

 

Nadam se da pomaze malo

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Pa uglavnom taj motor bi bio za stazu, ali registrovao bi ga i za saobracaj (da mi posluzi nekad ako drugi ima neki problem :) ). Ja planiram nesto do 600cc ne vise. Trenutno imam samo A2 pa zato vozim GS-a, ali uzecu puno A ubrzo. Od ovih koje si naveo suza gsxr ili honda cbr. 

 

Naravno da pomaze :) pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Milance, kolega basisto, Leskovac nema staze, osim da ga vozis na parking kod motel Atinu. Izvozi Suzuki jos iducu sezonu, pa si kupi neko lepo motorce za sve namene. Da moz' ukacis devojce, metnes prostirku i limunadu u kovceg i odvezes na vidikovac da gledate kako svitkav svetiljke na panoramu od grad sa druge strane Morave. I uskladi kosulju sa bojom motora. ;)

  • Haha 1
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kolega slammer zasluzuje pluseva koliko zvezdica na nebu moze da se vidi sa panorame nad Leskovcem.

Eto uptravo motor koji mu stoji u potpisu je idealan za sve stvari:)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Kolega, ko kaze da ja planiram da vozim u Leskovac, znam da ovde nema staze. Taj motor ce biti za NAVAK. A devojce nemam, imam suprugu. Za koji mesec bice i sincis ili cerkica videcemo :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Zna čovek da ga čeka bežanje od kuće :D

 

Šalim se Milane :)

Ja sam se navozao fejzerom po Navaku i uživao svaki TD. Ipak, došlo vreme da se prebacim na pravi R.

Tako i tebi predlažem. Uzmi nešto što će ti koristiti po gradu a da možeš da poteraš i po stazi. Pa ako se "inficiraš" :) kao mnogi, onda potraži čistokrvnog R-a.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
3 hours ago, Milan Stankovic said:

Kolega, ko kaze da ja planiram da vozim u Leskovac, znam da ovde nema staze. Taj motor ce biti za NAVAK. A devojce nemam, imam suprugu. Za koji mesec bice i sincis ili cerkica videcemo :)

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)
On 11/15/2017 at 12:19, NeshaXX je napisao:

 

Ja sam se navozao fejzerom po Navaku i uživao svaki TD. Ipak, došlo vreme da se prebacim na pravi R.

Cenim ulazak u prvih 10 iduce sezone :sampion:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja