Jump to content

Moto Zajednica

Italija 2018 (zakasneli medeni mesec) :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ok je ruta ali sta je tu bilo ono sto je ostavilo utisak na tebe, gde ne bi isao ponovo tj. sta je za izbegavanje, koji su putevi

bili dobri za voznju motora...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Za putovanje po Siciliji, koje baš sada opisujem, trebalo nam je deset dana, od Dubrovnika okolo Sicilije pa do Bara. Mogli bi koji dan da skratimo ali više ne ako smo hteli da obiđemo pretežni deo ostrva. 

 

m3oXpx.jpg

 

Što se tiče trajekta, mislim, da je to sada jasno. Plovi Dubrovnik iz Dubrovnika za Bari i vraća se u Dubrovnik ili Bar, zavisi koji dan plovi. Povratna palubna karta za motor+vozać je oko 170€, kupiš je na šalteru pre polazak.

 

Ja se pridružujem onima koji su ti savetovali, da prepoloviš planiranu kilometražu. Ili samo kontinentalna Italija ili samo Sicilija. Ja kada bi bio u situaciji da mora da biram, za namenu vašeg putovanja, izabrao bi kontinentalnu Italiju. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Evo i ja da se upisem ....

 

Vec imam definitivne planove , vise manje za dve dobre ture ove godine , zelja mi je i treca , Sicilija , ali videcemo da li uspem u tome ... U svakom slucaju , zainteresovan sam , pratim i skupljam informacije , ovde i na buducim putopisima ... evo Nemo upravo pise za Siciliju , siguran sam bice novih informacija 

 

Posto je meni put ove godine u Siciliju vise zelja nego realnost , nisam jos utanacio sve , pogotovu ne Siciliju , ali cu da podelim sa tobom i onima koji imaju interesa neke krajeve , sela koje bi voleo da ukljucim ... Ima jedan super putopis za jug Italije , ali na zalost slike vise ne rade ...

 

Ja sam planirao do Dubrovnika , trajekt za Bari , pa posle redom 

 

Polignano a Mare

 

Alberobllo

 

Altamura 

 

Matera

 

Craco – mrtvi grad.

 

Pietrapertosa

 

Castelmezzano

 

Corleto Perticara

 

Lauria

 

Civita , devils bridge - banja Grotte delle Ninfe

 

Tropea

 

, posle toga Sicilija , ali tu sam jos u nedoumicama , pored svega ostalog probao bi da ubacim ovo mesto

 

 

 

 

Posle trajekt iz Palerma do Napuja

 

Pompeji

 

Amalfi Coast

 

spa by the town of Viterbo

 

Civita di Bagnoregio

 

Posle toga bi probao da uklopim banju Saturniu , mozda Tavuliu i posle trajekt Ancona - Split

 

Izbegavam koliko je to moguce vracanje istim putem , a slozicu se sa nekima , Rim i slicni veliki gradovi nisu bas za putovanje motorom , odes nekom drugom prilikom avionom za 3-4 dana i to je to ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja