Jump to content

Moto Zajednica

Italija 2018 (zakasneli medeni mesec) :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Obzirom da supruga i ja sledece godine slavimo punoletstvo (18 godina braka) zelja mi je da napravimo

jedno lepo moto(turisticko)putovanje duz Italije.

Naime, vozimo se mi zajedno kad god imamo slobodnog vremena ali nismo do sada isli na visednevna zajednicka

putovanja ako ne racunam letovanje na moru prosle godine ali to je ipak neka druga prica...

Obzirom da smo se relativno mladi uzeli i krenuli u avanturu zvanu brak (citaj pravljenje i uzdizanje potomaka,

resavanje stambenog pitanja, organizovanje posla, karijere) imali smo veoma malo vremena za nas dvoje,

takoreci smo ga krali na kasicicu od nas samih... letovanja sa decom su bila prilicno staticna i ni malo avanturisticka

a moje moto ture su se pretvorile u jurcanje i prelazenje od 500 - 800 km dnevno, u prevodu voznja i spavanje sa

vrlo malo obilazaka znamenitosti, razgledanja, fotkanja... delom zbog nedostatka slobodnog vremena i zelje da se

u tih nekoliko slobodnih dana predje sto vise a delom zbog toga sto smo postali "mnogo zahebani" bajkeri pa vozimo

opasno!

Elem, deca su stasala pa mogu i sama na odmore (smaraju ih "matorci") a mi prezivljavamo drugu mladost, sada sa

malo vise finansijskih mogucnosti i valjda vise pameti tj. zivotnog iskustva pa tako i dodjoh na ideju za ovu, desetodnevnu

turu kroz Italiju gde bi smo obisli Veneciju, oblast Toskane, Rim, Siciliju... to su planovi.

Sto se mog iskustva tice presao sam (citaj projurio) sever Italije, Dolomite, Passo Stelvio i taj predeo Alpa, juznije nisam isao.

 

Screenshot_20171105-193932_1.thumb.jpg.aa0f23539de987e6d1284ecf3643271c.jpg

 

 

P_20171017_133229_vHDR_Auto.thumb.jpg.0f1a27c7aa0cf68693e949bd0b847144.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Iznecu vam ovde nas plan sa zeljom da me ispravite ako gresim tj otvoren sam za sugestije predloge

mozda i drustvo ako se nekome poklapa slobodno vreme sa nasim planom putovanja :)

 

Termin polaska 9.jul planiran povratak 18.jul.

 

Prvi dan - Beograd - Pula, autoputem, da predjemo sto vise dok smo odmorni (660 km)

 

Drugi dan - Pula - Venecija (Lido di Jesolo) interesuju me iskustva sa smestajem, parkingom za motor

u Veneciji, cuo sam da je lakse smestiti se u Lido di Jesolo i udomiti motor pa vozom otici u Veneciju u

obilazak?

 

Treci dan - Venecija - Firenca

 

59ff5e2b8e3d6_VeneziadoFirenze.thumb.jpg.64fecf8078a9fde33e2c11b7eca18133.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Naravno da je zelja izbegavati sto je vise moguce autoput i voziti sporednim a opet brzim putevima,

kroz lepu prirodu ali ne i provesti ceo dan na motoru pa sam limitirao dnevnu kilometrazu do 300 km

kako bi ostalo malo vremena i za manji obilazak grada, znamenitosti ali ne i preteranu setnju opet

zbog manjka slobodnih dana.

 

Cetvrti dan - Firenca - Terme di Saturnia, sa svracanjem u Pizu i San Djimidjano

 

59ff5f6c8fdc8_FirencPizaTermediSaturnia.thumb.jpg.38591dd23d61dd3dcce9dc730a46c3df.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sesti dan - Rim - Napulj

 

59ff617477900_RimdoNapulja.thumb.jpg.7bd88b5fd5d47ba970b1a2d068508c2b.jpg

 

Iz Napulja bi smo trajektom do Palerma, tu noc bi spavali na trajektu i ustedeli dan a i ne bi vozili dva puta isti put u povratku

sa Sicilije..

 

59ff61eef18c1_NapuljdoPalermaFerry.thumb.jpg.45b3bafaee68c8e569bf5ee40e0f3467.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sedmi dan - Palermo - Taormina, sa svracanjem na Etnu

 

59ff63faf1304_PalermoTaormina.thumb.jpg.8ef0fe5d970f04d9b75531a0b91b21d9.jpg

 

 

Osmi dan - Taormina - Bari, nocenje na trajektu Bari - Bar

 

 

59ff64653abac_TaorminaBari.thumb.jpg.2317eb48551f22fdffd63c9478a85f92.jpg

 

 

Deveti dan odmor u Baru ili nekom obliznjem mestu, izlezavanje, brckanje, susret s drugarima...

 

Deseti dan Bar - Beograd

 

To su neki okvirni planovi... ako ko ima pametan predlog u okviru ove rute neka kaze sada u temi ili neka zauvek cuti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Moram da te razocaram.Nekoliko puta sam napravio tu turu.Sta je ,recimo problem.Vec odavno ne radi,ne postoji linija Bar-Bari.Jedino sto imas alternativu,to je iz Barija za Grcku ili Albaniju.Ili Hrvatska ,pa kako ti je volja.

Obavezno obidji u Palermu Teatar Massimo i Katakombe.Popnite se i na Monte Peleggrino gde je Hram,zadivljujuce,Santa Rosalije zastitnice Palerma.U Corleoneu sam bio,nema nista sto se tice Don Vita Andolinija poznatijeg kao Vito Corleone..Imate puno lepih destinacuija i mesta.Imate stari grad Erice,Cuvene Solane...Sicilija je savrsena i svaki put otkriva nesto novo..

Srecan put kolega..

11050663_878878568858571_9198914893305156673_n.jpg

11014622_878878622191899_5411218166587655935_n.jpg

374785_2779743105855_679291052_n.jpg

11147879_878144915598603_8896666936984840778_n.jpg

SDC10803.JPG

SDC10800.JPG

SDC10801.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Alternativa je Bari-Dubrovnik, ista kilometraza jedino sam hteo da izbegnem Dubrovnik zbog visestrukog prelaska granica u sezoni... Provericu to jos.

Hvala na savetima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Ako ides Bar-bari..Motor i stvari na njemu su bezbedne.Uzimas avionska sedista,jeftina varijanta,i ponesete po neko cebe ili vrece.Izgleda kao konferenciska sala i ,veruj mi,kad se smrkne masa ljudi poleze na pod,itison.Cisto je..I ponesite vodu ili nesto za klopu,ne radi restoran nocu..Sta bih jos pomogao.Da,Engleski niko ne progovara a na pumpama za gorivo imas dve cene.Jeftinije je kad sipas sam jer naplacuju uslugu..Ako jos nesto mogu da pomognem pisi na pp.

Pozz..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

u lidu imas mnogo hotela, i uglavnom imaju parkinge za svoje goste. sto se tice odlaska u veneciju, imas lokalni bus (cini mi se br. 6) koji tokom dana saobraca do pristanista, a odatle mozes brodicem tzv. vaporetom do venecije. mislim da je veci ugodjaj nego vozom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Proradio je Bar - Bari (rentiraju trajekt "Dubrovnik"), isao sam pocetkom septembra za Siciliju bas tom linijom. Cena karte jedan pravac za motor i mene 93e plus ko zeli doplata za krevet. Ima alternativa iz Draca koja je povoljnija, i ako se ide na Plav i Gusinje pa preko Prokletija i na Skadar...prava stvar. Imam samo pohvale za taj pravac..kao da si u Alpima.

 

Obavezno posetite, provozajte  cuvenu Amalfi obalu (Positano, Ravelo, Amalfi itd.) i ostrvo Kapri (izlet brodicem iz Sorenta ili Napulja).

 

Ja sam isto iz Napulja nocnim trajektom plovio za Palermo, cena karte je bas bila povoljna oko 55e a plovidba traje 10h, dok sam izlet na Kapri kosta oko 37e a voznja traje 30min iz Sorenta. Cena trajekta od Mesine do Vila San Giovani je 14e.

 

Sicilija je prelepa i prica za sebe (ja sam  isao pravcem Palermo, Corleone, Trapani, Gela, Siracusa, Giardini Naxos, mondenska Taormina zatim selo Savoca i u njemu cuveni bar Viteli u kojem su snimane scene iz Kuma, on je u istom stanju kao i pre 45 godina.

U povratku predlazem da posetite plazu Tropea nekih 90km od Regio Calabrie prema Bariju, vrlo malo skrecete sa puta (oko 30km) ali vredi. Pred sam Bari  ubacite u plan Materu i Alberobelo.

 

UZIVAJTEEEE!!!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

milx - koliko si i da li si ranije rezervisao kartu za trajekt iz Napulja i na koji nacin ili je moguce kupiti neposredno pre ukrcavanja na licu mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom
milx - koliko si i da li si ranije rezervisao kartu za trajekt iz Napulja i na koji nacin ili je moguce kupiti neposredno pre ukrcavanja na licu mesta?

Ja sam kartu za trajekt iz Napulja kupio par sati pre polaska. Taj dan sam krenuo iz Sorenta i po treći put provozao Amalfi obalu (put sa preko 1000 krivina i sve pored mora) zatim Salerno ( i iz njega idu trajekti za Palermo), drevnu Pompeju, vulkan Vesuv i stigao u Napulj oko 16h. Na licu mesta sam kupio kartu bez ranije rezervacije. Vreme do polaska trajekta iskoristio da obidjem prelepi Napulj.

 

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Mislim da ti je malo 10 dana za celu ovu rutu. Mozda je bolje da se fokusirate npr na Toskanu i Rim, a Siciliju da ostavite za drugi put. Ovako cete proci sve to ali necete videti nista.

 

Pizza - ja sam se pravo da ti kazem razocarao, sva sreca nismo isli dotle samo da bi videli krivi toranj, nego je to bila usputna stanica do Cinque Terre, treba videti.

Terme di Saturnia - prelepo, planiraj ceo dan jer ti se nece izlaziti iz tih bazencica :)

Bolonja - Firenca - ako hoces da izbegnes autoput, idi na prevoj Passo della Raticosa, lep put za voznju, ima dosta motora

Smestaj Toskana - baci pogled na moj putopis, i smestaj u mestascu Poggibonsi, meni to predstavlja pravi duh Toskane

 

Planina Amiata - Ako imate vrmena popnite se na ovu planinu. Odozgo se pruza pogled na celu Toskanu, prelepo je.

Nepregledna polja psenice i nadaleko poznati drvoredi i bogata rusticna domacinstva se nalaze na potezu od Amiate ka Pienza.

 

Rim - tu nisam bio, ali je u planu za neku sledecu voznju, cuo sam da je taj deo prelep.

 

Calabria - Obisli smo veliki deo Calabrie i po meni je jedino vredno obici Tropeu.

Okolina Barija - nemoj da propustis Alberobello i Polignano a Mare.

 

Trajekt - mi smo isli preko Prokletija na Drac pa trajekt do Barija, 180e je bila povratna karta za nas dvoje i motor (avgust 2017) Prokletije su prelepe, i kao sto neko rece gore, podsecaju na Alpe, putevi su predobri uradjeni pre 1-2 godine.

 

Ovde imas putopis sa Sicilije, pa ako ipak odlucis da odes i na Siciliju, mozes videti sta ti se svidja za obilazak, ali kao sto sam rekao, mislim da ce vam to biti vise mucenje nego uzivanje. Na Siciliji van autoputa se prilicno sporo vozi. Nama ni 6 dana samo na Siciliji nije bilo dosta da je lepo obidjemo 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Imaš i moj putopis ovde:

 

 

I slažem se sa mrxfon. Ili da se skoncentrišeš na Tokasnu i Rim, ili kao mi, da zaobiđeš Rim. Mi smo preskočili Rim jer je grad ogroman i prelep i nema smisla ići tamo bez višednevnog zadržavanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja bih se takodje slozio sa prethodna 2 posta...malo dana za citavu Italiju. 

Licno, izbacio bi Siciliju, za priliku kada joj se moze posvetiti malo vise vremena. To vreme bi iskoristio u Toscani i na Amalfitani...prakticno sve ostalo bez Sicilije.

Do Venecije, i od Venecije do Bologne, koristi autoput jer okolo je dosadna ravnica. Od Bologne do Firence, kao sto je rekao mrxfon, preko prevoja, passo della futa i na vrhu je chalet Raticosa (biker point).

Toscana-izbacio bi Pisu, a malo vise konzumirao lokalne puteve i mestasca...npr. Montepulciano, Chianti...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja