Jump to content

Moto Zajednica

Roof Boxer V8

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 24 minuta, Jupiter je napisao:

Za 300-400 evra mozes da kupis super laku full face kacigu, da nemas pojma da ti je na glavi.

Posle ovoga se postavlja pitanje  "vredi li baciti opet 300-400€ za kacigu" ??

Kao klinac sam imao kacigu sa kojom sam padao x-puta i nista joj nije falilo, a ova pala jednom sa 60cm i prsla kao dinja.

Mislim da je bila "Nolan".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Meni je jednom ispala IXS kaciga na beton sa ~1m visine, pukao je samo plastični spojler iznad ventilacionog otvora. Jednom mi je ispala i Duchinni kaciga pri sličnim okolnostima i prošla je sa jednom malom, jedva primetnom ogrebotinom.

Ove godine sam imao Scorpio EXO-510 na glavi prilikom pada, ali nisam pukao njome o asfalt... Zakačio sam je tek kada sam se okrenuo na leđa. Epilog je napuknuta ivica spojlera i par sitnih ogrebotina. Kontam da je još neću menjati. Mislim da sa aspekta bezbednosti struktura nije oštećena, kaciga još nema ni godinu dana tako da su postava, viziri, mehanizmi još uvek kao novi. A spojler i ogrebotine će me podsećati da nije pametno žuriti po kiši... Može se desiti da na otvorenom putu, neočekivano i naglo prikoči žena u autu ispred. :D

Da je školjka oštećena promenio bih je bez razmišljanja. Uvažavam svačije mišljenje, ali za mene je prihvatljiva samo full face (integralna) kaciga. Srećna potraga za novom kacigom i... nemoj se nervirati, bolje ovako nego da je bila na glavi prilikom udarca. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kad budes kupovao sledecu kacigu, imaj u vidu da treba da je provereno kvalitetna i odgovarajuca za tvoj oblik glave i da je tvoje velicine. Pa kad izaberes model, onda gledas boje i dizajn.
SHOEI
ARAI
NOLAN
SCHUBERT
HJC

AGV

XLITE
Scorpio
Sigurno sam izostavio par komada, ali ovo je deo spiska kaciga sa kojima neces pogresiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, Dr@g@n said:

Posle ovoga se postavlja pitanje  "vredi li baciti opet 300-400€ za kacigu" ??

Kao klinac sam imao kacigu sa kojom sam padao x-puta i nista joj nije falilo, a ova pala jednom sa 60cm i prsla kao dinja.

Mislim da je bila "Nolan".

Pa sta znam, verovatno da zavisi najvise od samog pada, ugla i sile udara. Od nekog blazeg udarca sacuvace i jeftinija kaciga. Ali ako finansije dozvoljavaju svakako da treba gadjati taj cenovni rang, jer je tu vec ocigledna razlika u kvalitetu, udobnosti, tezini etc. Probao sam neku sportsku ne secam se brenda, ojacana oko vrata, lagana, odlicno lezi, nesto oko 300 evra kostala. Znaci za te pare moze odlicna kaciga. A za jos 100 moze i karbon.

 

A sto se tice tvoje, mislim da si pre svega platio mehanizam.

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Brzina pri padu nije uvek u skladu s povredama.

 

'86 sam imao gadan sudar, stojimo na semaforu naspramno Lada i ja, pali se zeleno, krećem pravo, polako (tek sam naštelovao paljenje na Jawi, sledeće jutro izlazi oglas da je prodajem), Lada kreće polako s upaljenim levim žmigavcem, usporava, mislim da me propusti, ja šaltam iz prve u drugu, ni ne stižem da otpustim kvačilo, Lada dodaje gas i udara me. Brzina, ispod 20 km/h. Povrede: naprsla dva vratna pršljena, potres mozga, razbijena glava na dva mesta, zgnječen palac leve noge jer je u trenutku uzletanja bio ispod polugice menjača. Nedeljama me je bolela svaka koska, svaki mišić. Posledica: veliki bolovi u leđima, ne mogu dugo da stojim, kad mi se pomeri noću jastuk mora žena da me podigne iz kreveta, malo ružniji palac na levoj nozi i blago zujanje u ušima. Od opreme sam imao farmerke, teksas jaknu i naočare za sunce u džepu (bilo je oko 10 uveče). Od onda me je strah da sednem na motor bez kacige. I to integralke.

 

Sudarimo se Zeks i ja (potkačimo više) pri 30, 40. Padnemo, ja na rame, on na sve strane. Povrede: meni isčašeno i polomljeno rame, njemu rebra stradala. Posledice: lomljeno rame me manje boli i pokretljivije je od zdravog :D:D:D 

 

Pri padovima sa 60, 80, 150 sam  imao samo oderotine i ugruvotine. Više se plašim gradske vožnje pri bilo kojoj brzini nego da vozim auto putem 200. 

 

Inače, što se tiče flip up i jet kaciga, ma koliko da su praktične, ko pogleda raspored povreda pri padu više o njima neće ni da razmišlja. Prvo stradaju nos, usta, obrazi, zubi (najveći procenat). Onda sve ostalo. Dobro rešenje je kross kaciga+brile. Odlična zaštita, puno vazduha. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
13 hours ago, Savan said:

Nije da popujem, i ja nekad pomislim da ću samo do posle, nekih 4km, laganom vožnjom pa onda posle posla produžim neočekivano i sam sebe nerviram.

Ovih 4 km do posla bi bolje bilo da pretabas, odnosno u patikama brzim hodom da zgazis. To ti je pola sata brige o zdravlju. Racunam da je ravno, da nisi na brdu. Znam, a kada onda da vozis motor... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

steta kacige, ali sta sad...ne vredi se nervirati

evo ti preporuka za jednu flipup kacigu koja ima maximalnih 5 zvezdica na sharpovom testu...ja je imam, ali I model, sad su je josh malo sredili pa je II

http://www.caberg.it/en/helmets/flip-up/duke-ii

 

ima je u luisu, 180 i koji €...

https://m.louis.eu/artikel/caberg-duke-ii-legend-flip-up-helmet/216719?list=337a2844e1b413168034096afeaee507

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
15 hours ago, Dr@g@n said:

 

Navikao sam na Flip-Up kacigu, tako da Integralna ne dolazi u obzir.

10% Autoput

60% Magistralni Put

30% Gradska voznja

10% Off Road

Za moje potrebe je Flip-Up kaciga pravo resenje.

Po ovome sto si napisao,za tvoje potrebe je bas potrebna integralna=full face. Sve te koje imaju mehanizme ne mogu da zastite kao full face ,a bas zbog toga sto su najcesci udarci u predelu brade. Eventualno po gradu gde se ne razvijaju neke posebne brzine. Svaka integralna je tisa od flip up u istoj klasi,a vidim ds vecinski vozis na otvorenom putu. Mozes lako da vidis po internetu uporedne testove i misljenja. Kod full face imas i veci izbor modela i proizvodjaca. 

9 hours ago, misa-pei said:

iInače, što se tiče flip up i jet kaciga, ma koliko da su praktične, ko pogleda raspored povreda pri padu više o njima neće ni da razmišlja. Prvo stradaju nos, usta, obrazi, zubi (najveći procenat). Onda sve ostalo. Dobro rešenje je kross kaciga+brile. Odlična zaštita, puno vazduha. 

20170808_165515-1.thumb.jpg.91f386d665e110173c392bb2580f3936.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 2 sati, Biker-Boy je napisao:

Najgora integralka je bezbednija od najbolje flip up kacige.

ovo si lupio maximalno...5 zvezdica na sharp testu su vise nego dovoljan dokaz...

no izgleda da nemamo isto shvatanje flipup kacige. voziti svaki ozbiljniji djir sa dignutom flipup kacigom po meni nema smisla. flipup kaciga je uglavnom teza od integralke, i josh kad je dignes gore vetar udara u to, kao jedro da imash :)

meni je moj caberg 98% zakljuan kao fullface. dizem ga kada stanem da natocim gorivo, kada utrcim u radnju, kada stanem negde na par min...

ko nosi flipup kacigu kao jet kacigu, samo sebi chini glupost, jer ima dodatnih 400gr na glavi, budzu na chelu koja em pravi otpor vetru, em dodatni deo koji kontam da pri padu dignut moze samo da napravi karambol...

fullface sa 5 zvezdica cuva isto kao i spustena flipup sa 5 zvezdica....ja sebi ne dozvoljavam da mi je dignuta kad djiram, i odgovorno tvrdim da me nikad niko nije video sa dignutom pri brzini vecoj od 20kmh. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Dr@g@n 

Sa konstatacijom da je flip-ap kaciga nebezbedna kada je otvorena se potpuno slažem, a obzirom da ti više odgovaraju ,,provetrenije" kacige, predlažem ti da pogledaš tzv. Modularne kacige.

 

Kod njih postoji opcija skidanja štitnika brade i mogućnost da se nosi kao Jet kaciga i zato se zovu Modularne.

Ja imam jednu takvu i nikada mi nije palo na pamet da to uradim, jer se osećam nekako nezaštićeno. Međutim, one baš zbog toga imaju neke prednosti, a to su provetrenost kao i daleko veće vidno polje nego kod full-fejs kaciga. Nosim je po gradu i nezamenljiva mi je tu.

 

Treba znati i da su one atestirane i kao full-fejs, a i kao jet kacige, a one bolje imaju vizir koji je od neke plastike koja prilikom pada ne puca pa je faca solidno zaštićena. Proveri, mislim da ih imaju mnogi proizvođači, a cena nije preterana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
Pre 6 sati, zlig0r je napisao:

steta kacige, ali sta sad...ne vredi se nervirati

evo ti preporuka za jednu flipup kacigu koja ima maximalnih 5 zvezdica na sharpovom testu...ja je imam, ali I model, sad su je josh malo sredili pa je II

http://www.caberg.it/en/helmets/flip-up/duke-ii

 

ima je u luisu, 180 i koji €...

https://m.louis.eu/artikel/caberg-duke-ii-legend-flip-up-helmet/216719?list=337a2844e1b413168034096afeaee507

 

Upravo Caberg Duke II i merkam. :jee:

Dvoumim se  izmedju skroz zute ili crne sa zutim crtama ??

 

I ja je otvaram samo pri manjim brzinama i kad sam u gradu, cim izadjem na otvoren put ona se zatvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ja imam caverg duke 2. Gledao sam nju i nolan n90. Caberg je djelovao neuporedivo kvalitetnije odradjen. Na njoj dodje pinlock, ima i ntegrisane naocare i stitnik za vjetar pod bradom.

 

Pocetnik sam i imam je tek tri mjeseca.

U opste je ne vozim podignutu.

Dizem samo kad tocim gorivo i kad stajem na kratko. Kaciga je odlicno prosla na sharp testu.

Sigurno je bolja od bar 80% integralnih kaciga koje se kod nas voze.

 

Lose je to sto au flip up kacige sigurno bucnije od integralki.

 

Moje skromno pocetnicko misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Juce sam na Louis-ovoj stranici pisao o mom slucaju i zbog toga kacigu ocenio sa samo 2 zvezdice.

 

A danas sam dobio postu od "Louis-a".

Izvinjavaju se, i pisu sledece:

U slucaju udesa ili ako kaciga ispadne/spadne itd... gubi se svaka garancija na nju.

Garancija je bila 3 godine i vec odavno je istekla, tako da nisam nista ni ocekivao od njih.

 

Aliiii,

u daljem tekstu pise da me cene kao dobrog kupca i iz tog razloga su spremni da mi pomognu u nabavci nove kacige.

Iskreno receno skoro sve sto imam od opreme kod njih sam i kupio.

 

Ako kupim kod njih novu kacigu daju 25% popust, a ako je ta kaciga vec na popust daju plus jos 10% popust.

 

Znaci ukupno 35%  popusta na kacigu koja je vec na snizenju. :jee1:

 

Svaka cast Louis-u, to je ponuda koja se ne odbija. :takoje:

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nadam se da ne gresim, ali tesko da ce da ti sabiraju vec popust, 25 i dodatnih 10 :)

racunaj ako je na vec na popustu, za tebe je popust jos 10%

ako nije na popustu, za tebe je 25%...

 

u svakom slucaju lepo od njih, i srecno sa odabirom! ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 15 minuta, zlig0r je napisao:

nadam se da ne gresim, ali tesko da ce da ti sabiraju vec popust, 25 i dodatnih 10 :)

racunaj ako je na vec na popustu, za tebe je popust jos 10%

ako nije na popustu, za tebe je 25%...

 

u svakom slucaju lepo od njih, i srecno sa odabirom! ;(

 

 

Rodjen sam u Becu, tamo sam zavrsio skolu i zanat tako da znam perfektno nemacki.

Tri puta sam procitao tekst koji su mi poslali i veruj mi da je tako.

 

 

pre 5 minuta, Satelis je napisao:

@Dr@g@n

Kako kupujes kod njih (Louis)?

Idem 2-3 puta godisnje za Bec do sestre i zeta.

Kad god imam vremena svratim i do Louis-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Upravo sada, Dr@g@n je napisao:

Rodjen sam u Becu, tamo sam zavrsio skolu i zanat tako da znam perfektno nemacki.

Tri puta sam procitao tekst koji su mi poslali i veruj mi da je tako.

bice mi drago ako si u pravu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Koliko je zaista bezbedna kaciga ako ispadne sa 1.5m, nema vidljivih oštećenja osim par tačkica, SHOEI NEOTEC 2, koliko vidim sastav fiberglas i kompozit? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja