Jump to content

Moto Zajednica

02.11.2017 Jurija Gagarina-crni CBR

Recommended Posts

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre sat vremena, arnyman je napisao:

 

Koja nema puno temelja u stvarnosti.

Imali smo kera u naselju koji je obožavao da juri auta, branio je tih 50 metara puta ispred zgrade kao da su samo njegovi, dok starome nije naletio na zicer, naboo ga je vratima, mislio sam da je udario u betonsku žardinjeru pokraj puta. Ker je od tada kada ga puste u šetnju svoje frustracije ispoljavao jurenjem leptira i ptica u parku, auta mu više nisu bila zanimljiva.

 

Ni ja se ne bi vratio da vidim šta je bilo sa psom, pogotovo ako je svjesno trčao na mene, jedan od ovih što "napadaju" točkove, ko ga jebe, šta se kurči kad ne zna da leti. To nije zato što ja mrzim životinje, ja mrzim ljude, a prema čovjeku koji bi se isto tako zaletao na mene bi se ophodio na isti način, mada vjerovatno sa manje saosjećanja

Kljucna razlika...COVEK JE SVESNO BICE!!!

- - - - - - - - -

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 4 sati, arnyman je napisao:

 

Koja nema puno temelja u stvarnosti.

Imali smo kera u naselju koji je obožavao da juri auta, branio je tih 50 metara puta ispred zgrade kao da su samo njegovi, dok starome nije naletio na zicer, naboo ga je vratima, mislio sam da je udario u betonsku žardinjeru pokraj puta. Ker je od tada kada ga puste u šetnju svoje frustracije ispoljavao jurenjem leptira i ptica u parku, auta mu više nisu bila zanimljiva.

 

 

...i pevao "leptiriću šareniću"...hahaha

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, Golub je napisao:

Da se vratimo na temu... Ovog leta imah samo sustet sa lasicom istrcala izmecu mene i automobila koji je bio ispred mene...refleksno legoh na prednju ona pobeze ja ostah na tockovima ali bese...pa oznoih se... posto nocu idem kroz Avalu imam "frku"od iskakajucih srna, rakuna, lasica, fazana, jezeva, pasa...

Cim sam procitao da je kolega imao susret sa psom setih se ovog klipa... i pas koji utrcava u kolonu, kamion...

 

 

Kakvi su bezobrazni,nisu otisli da daju prvu pomoc psu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kada pročitam pojedine komentare sramota me što će neki od tih koji su komentarisali nekada negde da me nazovu kolegom.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, Ausländer je napisao:

Žiko ako već imaš muda napiši ko ne treba da te zove kolegom.

Kad si 'rabar, da te se negde slučajno neko ne osramoti nazivajući naivno kolegom.

Drugar, vozim veoma aktivno (i kola i motor) već duže od četiri decenije i sigurno sam do sada prevezao blizu dva miliona kilometara.

I za to vreme nisam pregazio ni psa, ni mačku, ni zeca, ni lisicu, ni ovcu, ni kornjaču, (a hvala bogu ni čoveka nisam udario).

A imalo je mnogo prilika da se tako nešto dogodi.

Stradale su ptice povremeno i tu se ništa ne može.

A što se tiče toga imam li ja muda i hrabrosti sigurno ti nisi taj kome ću ja bilo šta da dokazujem ili da se ubeđujem. Jednostavno si samim svojim komentarom pokazao da ne spadaš u kategoriju ljudi sa kojima ja želim bilo kakvu komunikaciju da imam.

Ti imaš muda i hrabrosti da ubijaš po putu ono što ti zasmeta (i još reče da ti fali rikverc da se vratiš da dotučeš ono što nisi uspeo u prvom naletu). 

Ja za to nemam hrabrosti, nego sam spreman da tako nešto izbegnem na svaki način i da pomognem ukoliko se tako nešto desi i to sam napisao.

Različiti smo očigledno i ne znam šta ti je nejasno?

Imaš sasvim dovoljno ljudi koji se slažu sa tobom oko ovakvih događaja i nemam ništa protiv da lepo razmenjujete mišljenja i pravite sebi zabavušku, ali ne znam odakle ti ideja da ja (ili neko drugi) nemamo pravo da kažemo svoje mišljenje.

Ne bih da širim dalje raspravu pa ukoliko želiš još nešto da me pitaš ili mi kažeš možeš to da uradiš privatnom porukom i sve nejasnoće (ukoliko ih ima) možemo da prevaziđemo.

Pozdrav!

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U ovom modernom svetu svega ima osim humanizma. Sad jos samo fali pokret za prava robota i AI. Ko je human prema drugom coveku, taj je human i prema drugom zivom bicu. Treba razlikovati humanost i pomodarstvo. Obratite paznju kako se drugi odnose prema bolestnima, invalidima, sirotinji, starima... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da treba brinuti o zivotinjama. O prirodi. O celokupnom okruzenju, planeti. Pitanje je svesti i drustvene odgovornosti. Drzava kao uredjeno kriminalno drustvo mora to da ispuni. A pojedinac u konkretnom slucaju, zavisi da li je taj motor zaradio za 15 dana ili za tri godine. Da li se povredio ili nije. Od toga mahom zavise stavovi, i od svesti. Pas je zivotinja koja deluje instinktivno, i moje misljenje je da se ne treba igrati. Ujesce.

 

Onako usput, sve ove vlasnike pasa bez korpi sto kenjaju po parkovima i decijim igralistima, gore navedena drzava bi trebalo da odere po dzepu. 14.000 korpa, 2.000 velika nuzda. Ili zatvor. Ili drustveno koristan rad, krpljenje rupa po dragim nam saobracajnicama. Da vidis kako bi skocio standard i kvalitet zivota.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Neverovatno je da svi ili neki od njih koji su postovali ovde o zaštiti  i saosećaju sa povređenim psom pored nekoliko M km nemaju niti jedan sraf u svom telu  kao posledicu  takvog susreta a jos gore ako ne mogu da naprave  rekonstrukciju takvog događaja i da stave sebe u tu poziciju kao na YouTube  videu gore.

Ovde se ne radi o tome da li voliš  životinje  ili ne vec kako reaguješ  posle adrenalinskog  šoka  kada jedva izvuces zivu glavu  ili jos gore ako pljusnes pa se povrediš. Materijalna šteta  ako si povređen  je irelevantna ako moras da popiješ odsustvo sa posla  3 meseca  i malo titanijuma kojekuda.

U tim trenucima ti misliš  o sebi i tebi drugi pritrcavaju u pomoć ako nisi sam.

Ako je pas, petao, srndac takodje povredjen neka ga opsluži  neko drugi, ovaj sa R6 sa videa sigurno neće.

 

Ajde neka svako ko je imao susret  sa udarcem i izvlačenjem sa odlaskom u drugu  traku  ili kanal  ili padom napise kako je licno pomogao  povredjenoj životinji.

Inace tema je neverovatna  u kom smeru ide a prvi post je bio tako bezazlen,  informativan.

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Vrlo brzo nakon što sam položio za B kategoriju, kada su sa mnom u kolima bili ćale i keva, izleteo mi je zec, koji je podleteo pod auto i tragično nastradao, a ćale je popizdeo, rekao mi je da će me prijaviti policiji, da nemam ljudskosti, da sam mogao da ga izbegnem... i mnogo toga sličnog. 

Posle par meseci, kada je on vozio, istrčao je fazan, koga je pokušao da izbegne i udario je u metalni stubić pored puta. Šteta na novom tristaću nije bila tako mala. 

Sećam se da u njegovim komentarima tada nije bilo brige o fazanu.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 4 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Možda nisi razumio pridiku..možda te je grdio što si ostavio zeca, a ne fino u gepek pa još to veče da se stavi da omekša :D

Da sam mu to predložio, u tom trenutku, pre bih bio ja "omekšan" i skuvan :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tu priču "mogao si da ga izbjegneš" sam čuo 100 puta do sada, najčešće od onih koji udaraju u statične objekte pri brzini od 5 km/h. "Otkud ovo" reče on...

 

@Vaske4s

Od kada to pas nije svjesno biće, ma i bilo koja životinja?

 

Sinoć, glave pune utisaka iz teme, vraćajući se kući opazim pored puta crnog kera kako stoji i gleda u mene koji se približavam, dižem nogu sa gasa i izgovaram "a šta ćeš ti majke ti sad da napraviš", prolazim ga, on gleda, nema više auta i lagano prelazi cestu. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, neeeee vjeeeeruuuuujeeeem, pa ne pamtim kad sam čovjeka vidio da tako normalno prelazi cestu, vazda ljudi neke egzibicije izvode, ko da se na mačke ugledaaju

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

J***li li vas psi. Vise su vam vredne dzukele nego deca i starci koje ta gamad ujedaju po ulicama. Nekada smo ih mi lovci tamanili pa napunimo punu traktorsku prikolicu sa tim djubretom. 

Psi kolju i jedu mlade zeceve, lanad, fazane i sve sto dohvate u ataru. Tamo gde ima dzukela nema druge divljaci.

Sto se gugutki tice, jer grlice (africke) nikada niste ni videli to je takodje korov. Pojedu do 27% suncokreta sa polja jer je neverovatno puno hrane i mnoze. Nekada su nam kombinati kupovali munuciju da ih tamanimo jer to nece niko ni da lovi osim stranaca. Sada seljaci nece da seju suncokret jer izgube trecinu roda zbog gugutki. 

Covek mora da pametno gazduje zivotinjama jer mu je to Bogom dato. Ako ne cini tako, cini lose sebi, svojoj deci i svima u svojoj okolini.

Pametno gazdovanje podrazumeva povecanje broja korisnih i plemenenitih zivotinja koje koriste coveku, i drzanje pod kontrolom broja onih vrsta koja su stetocine i stetne po coveka i njegove interese.

Onaj ko misli drugacije covekomrzac i mrzitelj ljudi. A to je opste poznata stvar da oni koji toliko vole bube i dzukele duboko u sebi mrze ljude. 

Ko mrzi ljude moj je neprijatelj.

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

Da ne bude greske, ja imam psa u stanu. A kad su vama dzukele toliko prirasle za srce i kad ih volite vise nego ljude koje napadaju, vise nego decu ili starca koga su na smrt izujedali. Sto ih ne vodite kucama. Svako po jednog. Pa ih lepo negujte, vakcinisite, hranite i perite... A ne ovako da se ponasate.

 

Cuo sam da je troje dece nedavno umrlo od nekog parazita koga su lutalice prenele. Svako ko se zalaze za dzukele da lutaju okolo je odgovoran za smrt troje dece! A meni je zivot jednog deteta vazniji nego svi psi ovoga sveta.

 

Treba sve da vas je sramota.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - UberSerb - Omašio si temu skroz.  Ovde se uopšte ne radi o tome dal neko voli il ne voli životinje ( pse, mačke, džukele il grlice - koje god ) - već o opisanom slučaju u prvom postu na prvoj strani ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250
19 minutes ago, drumskalisica said:

@ - UberSerb - Omašio si temu skroz.  Ovde se uopšte ne radi o tome dal neko voli il ne voli životinje ( pse, mačke, džukele il grlice - koje god ) - već o opisanom slučaju u prvom postu na prvoj strani ! 

Nisam. Znam o cemu govorim. Covek je mogao da pogine zbog dzukele koja nema gazdu. Mogao je da izgubi glavu!

A sada ce lepo kao i sto treba da umesto gazde tuzi grad i sve gradjane da mu plate odstetu i za motor i za sve telesne povrede.

Dokle vise????

Zar ne razumete da je problem u ludacima koji pustaju da dzukele lutaju gradovima, kao sto vidimo ugrozavaju bezbednost jer iz gazda ne vodi na povocu. 

Meni je 90-tih jedna dzukela presekla put na bulevaru i podletela pod auto, ali mi je razbila far i pola vilice mi ostalo u braniku. 

Ali sam video gazdu pa sam ga uhvatio, pozvao policiju i morao je da plati svu stetu. A i da odnese delove svog psa sa moga auta. Posto se ovaj prilicno raspao svuda po putu.

 

A ko da ti plati i ko da odgovara kad ove dzukele nemaju gazdu? jel treba svi to placamo i gledamo kako ujedaju motorase i bicikliste?

 

U novim Sadu celo leto ima jedan copor na raskrsnici kod tehnoloskog fakulteta. Ujedaju motorase ali vise bicikliste. Sve pod kamerama. Grad placa odstete od nasih para i nista se ne preduzima. Dok neko ne pogine jer ljudi u sred velike raskrsnice pokusavaju da pobegnu od copora pasa, i samo je pitanje kada ce se nesto stvarno lose desiti. A onda ce biti kasno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, UberSerb je napisao:

 

Zar ne razumete da je problem u ludacima koji pustaju da dzukele lutaju gradovima, kao sto vidimo ugrozavaju bezbednost jer iz gazda ne vodi na povocu. 

 

  Ovo ti je poenta svega. Zato se i radi čipovanje pasa , jer mnogi ljudi nabave psa zbog pomodarstva, pa kad im dosadi - onda ga izbace na ulicu ili odvedu negde pa puste ( van grada il pored nekog sela ). Znaći nije problem u psima već u ljudima i njihovoj odgovornosti. U ovakvim slučajevima ( prvi post ) treba proveriti da li je pas čipovan, pa od neodgovornog vlasnika naplatiti štetu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 52 minuta, drumskalisica je napisao:

 

  Ovo ti je poenta svega. Zato se i radi čipovanje pasa , jer mnogi ljudi nabave psa zbog pomodarstva, pa kad im dosadi - onda ga izbace na ulicu ili odvedu negde pa puste ( van grada il pored nekog sela ). Znaći nije problem u psima već u ljudima i njihovoj odgovornosti. U ovakvim slučajevima ( prvi post ) treba proveriti da li je pas čipovan, pa od neodgovornog vlasnika naplatiti štetu. 

A posto to niko nece da uradi,onda neka se drustvo za zastitu zivotinja organizuje pa uradi nesto po tom pitanju a ne da seru kako treba voditi racuna o napustenim kerovima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 10 sati, arnyman je napisao:

 

 

@Vaske4s

Od kada to pas nije svjesno biće, ma i bilo koja životinja?

 

 

Od kad su instinktivne  ;)  Instinkt im jos uvek pobedjuje svest,ali evolucija je cudo,ko zna sta nas ceka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Bože, šta sve neću pročitati.

Da su životinje malo svesnije i da ukapiraju šta im ljudi rade ne bi se završilo samo na jurenju točka i ugrizu.

Svake godine nestane par hiljada vrsta biljaka i životinja. Procenjuje se da će u 21. veku izumreti 50% postojećih vrsta.

Na kraju ćemo ostati sami na ovoj planeti i najzad na miru voziti, bez ovih dosadnih pasa što nam kvare zabavu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Ima ovde opasnih ljudi...sa opasnim nadimcima ne smem ja da se kačim sa njima!!! 🤣
Ja sam o njima čitao samo u novinama! Hahaha

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja