Jump to content

Moto Zajednica

02.11.2017 Jurija Gagarina-crni CBR

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Sinoć oko 20:15h se vraćam sa klincima sa treninga i obiđe nas crni CBR kod bloka A, kolega u full opremi, klinici viču: "Tata, da li si video ovaj motor?" I posle pešačkog kod kineza (sa leve strane) i onih servisa (sa desne strane) eto gužve i zastoja, vidim jedan SUV popet na travu i oboren crni "novi" CBR . Stanem, upalim sva četiri, vidim da momak stoji, kaciga na travi pored. Pitam ga da li je ok, a on kaže, :"Izgleda da sam ga ubio". Pogledam, ono veliki žuti pas. Izleteo mu tu oko stanice i pravo pod motor. Podignemo motor, povukla ručica i čantra za ulje, pa udara u vizir, on pogubljen. Pokupimo plastike, stavim mu ih u ranac, pronađemo i otpali tegić. On prevuče onog psa na travu. Ja mu tu delimično osposobim volan, da može da pretera motor desno ka tržnom centru na uglu J.Gagarina i Gandijeve.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Naježim se kad se setim kako sam ja "puko" ni manje ni više nego šarplaninca sa jednog stovarišta za koga su posle tvrdili da nije njihov. Razbucao hondu i srećom desilo se baš u delu Sremčice gde je parće puta koji se voli kao "van naselja" pa me još nisu hteli da gone kao prekoračenje brzina i naravno komentar " Da si prilagodio brzinu". Od tada otvaram sve četvore kad se vozim pogotovo po selendrama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Uh kako ja ne volim te pse. Nekoliko puta su mi već podletali pod točak, srećom nikad nisam išao velikom brzinom i uvek sam uspevao da ih izbegnem. Prvi put mi je jedan izleteo bas prvi dan kad sam kupio motor i seo da ga provozam, i od tad obavezno kad vidim psa smanjim brzinu i gledam gde će krenuti, po potrebi i svirnem par puta. Jedan poznanik je automatikom udario nekog psa, čovek pao i polomio butnu kost, rebro, ruku,.. ma ceo je bio u gipsu.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da kazem da se izgleda "dobro" zavrsilo i da pomenem za one koji voze po sumama i gorama, selima i slicno, ako vidis svinju pored puta znaj, ali 99,9%, da ce preci na drugu stranu puta kad joj se priblizis bez obzira koliko joj se pre toga pogled u daljini gubi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Meni de desilo da prilikom preticanja kamiona u trenutku kada krećem da se vratim u svoju traku izađe džukela. Transalpom ga puknem u vrat, okrenem ga i osetim ispod desne čizme da sam ga oborio i prešao preko njega. Srećom po mene i motor  nikakvih posledica ( osim hladnog znoja i pulsiranja srca negde oko leve štikle ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na životinje se mora obraćati pažnja, jer je životinja - životinja - ona jednostavno ne poznaje saobraćajne propise i ne ume da oceni brzinu vozila na putu. Doduše gradski psi lutalice su malo napredovali, pa se često dešava da stoje na pešačkom i krenu da prelaze ulicu zajedno sa ljudima.  Ako voziš van grada, pa vidiš kokoške kako kljucaju nešto pored puta ( česta pojava u Vojvodini u vreme žetve kad se sa kamiona prosipa žito ) - možeš biti siguran da će kokoška da se uplaši i da počne da beži na suprotnu stranu puta . 

   Sa životinjama do sad nisam imao problema, al sa decom jesam - kad su mi klinci koji su igrali fudbal na parkingu napucali loptu pod prednji točak - to je bilo katapultiranje koje ću pamtiti za ceo život ( na moju sreću bez posledica ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ја,можда пре око месец дана,возам се према Барајеву,кривине,лепо...кад иза једне кривине стадо оваца...кочиии...замало...нејгоре је што су глупе к'о овце,како прилазиш оне почну прелазити с једне на другу страну пута...значи кад видиш поред пута овцу кочи одма' јер ето је на пут...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

sva sreca pa je kolega dobro ...

 

nisu krive zivotinje , krivi su ljudi , jer da smo svi odgovorni , nebi bilo zivotinja na ulicama , ni pasa , ni macaka , ni svinja , kokosaka i ostalih domacih zivotinja ....

 

ovako mi zao psa , a jos vise kolege ....  i posle neko kaze da je Srbija razvijena zemlja .... >:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ja sam imao susret sa psom i sa golubom. Psa sam udario sa 20kmh pao udario kacigom o asfalt i polomio saku. Tako je brzo skocio pod tockove da nisam uspeo da odreagujem. A posto je bio malo veci prodnji kraj je samo odleteo u stranu. A goluba sam udario sa 230kmh prililikom probanja tek kupljenog motora. Sve se dogodilo u nekim njivama gde nije bilo saobracaja i ljudi...ali ne i zivotinja. Golub je udario u puigov slajder i savio ga za 90° i naravno pretvorio se u krvavu loptu. To mi je bila opomena...momentalno sam postao svestan sta brzina nosi sa sobom.

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
A goluba sam udario sa 230kmh prililikom probanja tek kupljenog motora. Sve se dogodilo u nekim njivama gde nije bilo saobracaja i ljudi...ali ne i zivotinja. Golub je udario u puigov slajder i savio ga za 90° i naravno pretvorio se u krvavu loptu. To mi je bila opomena...momentalno sam postao svestan sta brzina nosi sa sobom.



Kad mislimo da je totalno bezbedno i da sve imamo pod kontrolom.. čak ni tad nije bas tako kao sto mislimo.

Svaka čast za post, odličan primer.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Jebote ovce na putu pretrcavaju ,ja usporavam a i jedna ovca usporava ,i gleda u mene dok se nismo oboje zaustavili na 10 cm .........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Reče mi kolega da ovce numeju unazad didu :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Bitno da je dobro. Iako nov cbr, tuga... ali nekako mi je zapalo za oko da je spomenuo prvo psa. 

 

Mene nerviraju grlice. Retardirane ptice do bola. Jbt kao da cekaju uvek da dodjes do njih i onda polete i OBAVEZNO preko puta nikad skoro u stranu. Jednu sam skoro opaucio glavom da se nisam izmakao :staa2: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Meni kuće podletelo pod prednji tocak na bajsu pa sam pao i sjebao lakat,nisam išao ni 10km/h mogu da zamislim kada ideš brže 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Bitno da je dobro. Iako nov cbr, tuga... ali nekako mi je zapalo za oko da je spomenuo prvo psa. 
 
Mene nerviraju grlice. Retardirane ptice do bola. Jbt kao da cekaju uvek da dodjes do njih i onda polete i OBAVEZNO preko puta nikad skoro u stranu. Jednu sam skoro opaucio glavom da se nisam izmakao :staa2: 
Ја не знам шта се дешава, али у последње време су још ретардираније.
Као што кажеш увек чекају последњи тренутак да полете. Мени се у последње време десило да сам ишао аутом и три пута грлица не полети, само чујеш "дум дум дум" како струже и удара испод аута. Тек у ретровизору видим да се сетила да лети
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova
Pre 10 sati, smiljke je napisao:

Moj slučaj:

 

 

 

Druže, da li ovo dobro vidim ili nešto grešim - udario si psa izgleda i nisi se ni zaustavio da vidiš kako je?

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Video je u retrovizoru kako je pas ustao, otresao prašinu sa sebe i pokazao mu srednji prst. Ni ja mu ne bi stao kad je tako nevaspitan :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS
41 minutes ago, severian said:

 

Druže, da li ovo dobro vidim ili nešto grešim - udario si psa izgleda i nisi se ni zaustavio da vidiš kako je?

 

 

Tačno, pas je zacvileo u trnutku udarca i odmah počeo da laje i ponovo juri za motorom. Čuje se na snimku. Nisam hteo da rizikujem da me ujede. Rezultat je polomljen prednji blatobran.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Ako, ne daj Bože, sledeći put budeš u sličnoj situaciji (da pas npr samo i pojuri motor) slobodno možeš da se zaustaviš. Agresija u tom trenutku prestaje, čak i kod onih nezgodnih (veliki pastirski kerovi u radno vreme :) , tj. dok čuvaju stado). NE brini, neće ujesti. Jure točak koji se okreće, ne tebe. A i malo empatije nikada ne škodi, veoma, veoma mali rizik da te ujede nije vredan saznanja da si možda ostavio povređeno biće bez pomoći.

 

Sve najbolje ti želim i puno bezbednih km na motoru!

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Hvala Severijan.

Pas je u najboljem redu (provereno), sve se desilo stotinak metara od moje kuće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaš kad ću da mu stanem a on reži i laje i trci za mnom.. neka njemu njegovo veselje a meni moje. A kad bi mu stao a on me ipak ujede a da pri tom nije vakcinisan kao sto dosta njih i verovatno nije..šta to nekome treba u životu da si komplikuje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja