Jump to content

Moto Zajednica

Honda dominator problemi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

1.Motor normalno pali,radi,i nekad u leru ga pocne kao tusiti.i ugasi se,pod gasom se ne gasi i u voznji takodje se nikad nije ugasio

 

2.Gori mi stalno neutral na motoru,ne gasi se ubacivanjem u brzinu,kako da rijesim to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022
1.Motor normalno pali,radi,i nekad u leru ga pocne kao tusiti.i ugasi se,pod gasom se ne gasi i u voznji takodje se nikad nije ugasio
 
2.Gori mi stalno neutral na motoru,ne gasi se ubacivanjem u brzinu,kako da rijesim to?


Sto se lera tice ocisti karburator I resen problem.
A neutral I kod mene nekad oce tako neznam sta mu dodje taking.

Sent from my 8079 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 31.10.2017. at 20:51, AArnold je napisao:

 


Sto se lera tice ocisti karburator I resen problem.
A neutral I kod mene nekad oce tako neznam sta mu dodje taking.

Sent from my 8079 using Tapatalk
 

 

Problem je pravilo vakum crijevo,koje sam skinuo sa jedne strane i motor je prodisao,podigao obrtaje koje sam spustio ler sarafom i sad radi normalno

20171104_173916.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 3 minuta, kumche je napisao:

i mene muci ista muka

Jbg,ja sam njega skinuo sa ove strane sto se vidi i sve funkcionise kako treba,cim ga stavim ne prima mali gas kako treba ,nejednako radi,obara obrtaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@ktm600

Ta sprega koju vidis (dva ulaza koje povezuje crno crevo) se zove cut off valve i sluzi da prilikom naglog motornog kocenja obogati smesu, bilo smanjenjem dotoka vazduha ili dodavanjem goriva smesi (zavisi od konstrukcije karburatora), i time spreci pucanje iz auspuha usled siromasne smese. U slucaju da je ovaj sistem zapusen ili ostecen desavaju se problemi na leru.


Ispravnost sistema mozes proveriti tako sto ces skinuti poklopac na koji se kaci crevo i proveriti membranu isod nje na svetlu, ne bi smela da ima rupice na njoj, takodje bi tu trebalo da se nalazi i jedna opruga izmedju membran i poklopca. Ako je sve ok uzmi carb cleaner ili brake cleaner ako nema toka moze i wd pa operi kanale i produvaj kompresorom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Vidi, skini manual negde, ima detaljan opis STA-KAKO sa karburatorom, u sustini treba sve gumeno zameniti i nastaviti dalje sa stelovanjem. Za stelung ti je potreban manometar i vakuummetar, pilot dizna je isto vrlo bitna. Zameni to crevo sa nekim novim silikonskim ako sumnjas da je popucalo. Prekontrolisi usisno grlo koje lezi na glavi da li tu ide fals vazduh, prekontrolisi i da nije to grlo napuklo sa donje trane ( cest slucaj ) .

jedan cilindar pa osetljiv na sve i svasta

Kad sve sastavis i ustelujes mora da stepa ko singerica - bez ikakvih varijacija u obrtajima, ko svajcarski sat - e tad je spreman da ti pruzi ono sto zaista moze

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Po meni on dobija previse goriva,svjecica je uvijek crna,sa podesavanjem sarafa za smjesu odozdo sto se nalazi ,nista se ne desava,bukvalno na pola kruga i 3 kruga se isto ponasa,zagrjana neravnomjerno radi i neodaziva se do 2hiljade obrtaja kako bi trebalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja