Jump to content

Moto Zajednica

Za promenu.... Rumunija

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Joseph i ja cemo se za vikend malo provozati do Rumunije.... opet.

 

Nije bas izlet ili neko specijalno putovanje, idemo da posetimo prijatelje i da im ja vratim dug (pozajmica za kupovinu Transalpa). Ono sto je specificno za ovo putovanje je sto ce to biti moje prvo putovanje sa Transalpom, ako izuzmemo vikend voznje od 300-400km. Put je oko 600-650km u jednom pravcu.

 

Krecemo sutra, u petak 18.04., popodne oko 3 sata (bezimo malo ranije sa posla) i vozicemo popodne i veci deo noci. Trebali bismo da stignemo  po nasem vremenu negde oko 1-2 posle ponoci. Po svim prognozama ceka nas kisa u karpatima ceo vikend, ali olaksavajuca okolnost je sto taj put vec znamo skoro napamet pa barem necemo biti optereceni razmisljanje kuda i kako.

 

Povratak u nedelju ujutro i to ce biti test za nas, posto planiramo da to bude i trening voznja bez ili sa minimalno zaustavljanja (na granici moramo stati, a ostala zaustavljanja bi trebalo da budu samo za pisanje i 1-2 kafice). To bi trebalo da bude ispit izdrzljivosti u sedlu za nadolazece putovanje u Norvesku, za koje imamo pojedinih dana planiranih i vese kilometara od toga.

 

Toliko, kratak izvestaj i po koja slicica po povratku. Ako neko moze neka nam sredi manje kise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Srećan put momci ,donesite nam lepih slika i nadam se da su meteorolozi pogrešili i da će biti sunce.   ;) Da nam ne trebaju vize za bilo kuda rado bi vam se pridružio na maratonu. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Marsruta je najbrza, sa dobrim putevima, ne previse gustim saobracajem,... vec vise puta istestirana i pokazala se kao najbolja:

 

- NS - Zrenjanin - Srpska Crnja - Timisoara - Lugoj - Deva - Orastie (vecera) - Sebes - Sibiu - Fagaras - Codlea - Brasov (oko 590km)

 

i istim putem nazad

 

Krecemo sutra, 18.04. u 3 popodne i ocekujemo da po nasem vremenu stignemo u Brasov oko 1 posle ponoci. A povratak u nedelju po danu.

 

Jos samo da nas vreme posluzi i da ne bude mnogo kise, ako nista bar u odlasku kada cemo voziti nocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Idete poznatim putevima pa možete da testirate zumo ako hoćete. Da znate šta će vas čekati na nepoznatom terenu.

Svratiću sutra do vas u firmu sa spravom pa odlučite...

A onda ću vam poželeti i srećan put i ostalo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo jos da stigne rucak, da ga pojedemo i polako krecemo.

 

Garmin montiran na Josephov motor --- hvala Marku za ovo --- taman da testiramo rukovanje njime i da ga malo proucimo za put u Norvesku.

 

To je to , pokret, i javljamo se za 2 dana sa slicicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Srećan put i ovako javno :)

Ako se izgubite, setite se ove rečenice:

GPS uređaji su samo pomoć u navigaciji a ne navigacija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Spremni kao zapeta puska, GPS montiran, motor mi nikad nije bio ovako high-tech.  :P

 

Javicemo se kad stignemo, nadamo se lepom vremenu!

Je`n, dva tri , end eksn!  ;D

 

post-144-12878995960872_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo samo da se prijavimo... vozili smo juce oko 12 sati. Na srecu nismo imali ni kapi kise, ali od Sibiu-a do Brasova smo imali debeo minus na termometru pa smo se malo posmrzavali.

 

Upravo smo se vratili sa predivnog izleta. Ima lepih slicica, ali cemo vas pustiti do ponedeljka da malo cekate he he he.

 

Odosmo sad na rucak pa na okupljanje Brasovskih Couchsurfera koje smo organizovali pre polaska, u jedan jako dobar kafic, da popijemo par pica i da se malo provedemo pre sutrasnjeg polaska kuci.

 

Javljamo se uskoro sa kratkim putopisom i slicicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo pre par sati stigli kuci. Imali smo prelepo toplo vreme ceo vikend (izuzev one noci u odlasku).

 

Izvestaj sutra sa posla.

 

A sad na spavanj... over & out

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo nas na poslu smo i sta pametnije da radimo ponedeljkom, nego da napisemo kraci putopis. Pa evo ga:

 

Prosle godine sam kupio mog Transalpa, ali naravno, nisam imao para pa sam pozajmio od mojih dragih prijatelja iz Rumunije. Sada sam sakupio kinticu i odlucio da je vreme da skinem taj teret sa vrata, a da korist bude veca, odlucio sam se da im licno odnesem i napravim jednu lepu vikend voznjicu od 1200 i kusur kilometara. Kako zabu nije tesko naterati u vodu, tako ni Josepha nije tesko naterati na motor, i on je odmah prisato na voznju.

 

Pokret je bio u petak, 18.04. (bezanje ranije sa posla), u 14:30. Planirano vreme za voznju je biloi 10-ak sati. Planirana ruta: NS - Zrenjanin - S. Crnja - Temisvar - Lugoj - Deva - Sibiu - Fagaras - Brasov. Markone nam se ponudio da nam da Garmina da ga malo testiramo, sto smo prihvatili (naravno  :)). Prva stanica, znamenitost, spomenik u Zitistu:

zTQWn_roapril2008004iq6.jpg

 

Kako smo izlazili iz Zitista pocela je kisica, i odmah smo pomislili da se ni ovo putovanje nece razlikovati od prethodnih, medjutim posle samo par kapi uspeli smo da pobegnemo crnim oblacima. Granica, nasa strana:

- Uniforma: Kuda?

- Mi: u Rumuniju (u Zimbabve, pomislio sam, zar to nije taj granicni prelaz?)

- Uniforma: Ihhh, pa sta cete tamo?

- Mi: (tisina)

 

Malo zagledanje motora i hvaljanje kako i on vozi milion na sat kroz selo na zadnjem bez ruku sedeci naglavacke unazad na auspuhu, ali na srecu brzo su nam lupili pecate. Na Rumunskoj strani, rutinsko pitanje, kuda idemo, pecat... carinik samo mahnuo da prodjemo i za minut smo bili opet na putu. Izvinjavamo se zbog nedostatka slika sa dela do Brasova, ali taj put smo prosli vec mnogo puta, a i vozili smo uglavnom nocu pa nismo mnogo skljocali.

 

Sve u svemu, rutinski smo prosli Temisvar isto tako rutinski smo stali na OMV-u u Lugoj-u na kaficu i po gorivo.... 100 oktana, motori zadovoljno predu cak i parkirani, cakle im se farovi od srece. Posle kafice, nastavak, starim putem sa malo saobracaja, sada vec po mraku... oko 100km do Deve. Posto sam ja obisao u jednom seocetu par kamiona u susret mi je naislo vozilo policije sa rotacijom i sirenama koje je predvodilo konvoj KFOR kamiona. Joseph ih nije odmah skontao, i dok je obilazio kamione cak im je i ablendovao da se sklone  :D.

 

Deva, kratak odmor za cigaru:

404.jpg

 

TGp2K_roapril2008007bmd9.jpg

 

Zatim deonica Deva - Sibiu, magistrala sa dosta gustim saobracajem, ali posto je bio petak i jos noc, jedva da je necega bilo na putu. Gorivo za motore i Guarana za nas. Spremni za nastavak. Inace od Sibiu-a krece priblizavanje najvisim vrhovima Karpata, i cim smo izasli iz grada osecao se hladan vazduh koji silazi sa planine. Ubrzo je postalo dosta hladno. Oko 40km pred Brasovom smo stali da udovoljimo zovu prirode. Joseph se tresao od zime posto je bio izvadio ulozak iz jakne i pantalona, i naravno ostavio kod kuce. U sledecem gradu, Fagaras, sam ugledao digitalni termometar iznad jedne banke.... -4 u gradu. Ne smem ni da pomislim koliko je bilo na otvorenom sa 100km/h!

 

Sve u svemu, nocna voznja i hladno vreme su nas dosta usporili i u Brasov smo stili u 3:30 ujutro. Dosta lose prolazno vreme, ali uzimajuci u obzir koliko smo puta stali i nije tako lose. Probudili smo nase prijatelje i narednih 2 sata proveli u caskanju i ispijanju konjaka Alexandrion i kafe. Bilo je vreme za spavanje.

 

Spavali smo skoro 2 sata. Nismo bili bas u najboljem izdanju ali kada smo pogledali kroz prozor odmah smo se osecali bolje i bili smo spremni za voznju t.j. izlet.

P0BJ8_roapril2008009clf8.jpg

 

Prvo smo navratili na groblje, posto se odrzavao pomen Ovijevom ujaku, a zatim do njihove firme da njihov sin, Ioni, malo provoza svoju novu makinu.

rS3wu_roapril2008026ol5.jpg

 

Mali ima vise smisla za balans i ravnotezu nego mnogi od nas. Motoric ide kao lud, klinac pici, zaleze, counter stearing,... niko mu nista nije objasnio... urodjeno, bice jednom bajker od njega.

 

Ovi je nedavno polomio nogu i ovo je bio njegov najblizi kontakt sa motorom ovaj put:

JYCFe_roapril2008015ju3.jpg

 

A i mi smo se malo zabavili sa drugim motorom... 125cc, prgav, nervozan, dize se na zadnji i u trecoj brzini:

UDEYP_roapril2008034zs8.jpg

 

ZqsXk_roapril2008036pw4.jpg

 

Posto je vreme bilo odlicno, odlucili smo se za voznju od 40-ak km u jednom pravcu do "Muntele Rosu" t.j. Crvene planine. 40 kilometara savrsenog asfalta, 99% saobracaja su motori, nema 100 metara pravca, samo krivine!

7R8LW_roapril2008049ad7.jpg

 

Poslednjih 3 kolimetra zemlja, voda, makadam,... uzbrdo, krivine,... divota!

7VwBE_roapril2008059gc8.jpg

 

w3IKX_roapril2008062gd2.jpg

 

A gore pogled:

hHBlw_roapril2008063cm4.jpg

 

kc2P0_roapril2008066rk7.jpg

 

l5dig_roapril2008074gp5.jpg

 

Evo i jedne umetnicke  ;)

EsV6N_roapril2008073ako2.jpg

 

Posle kafe i pica, povratak za Brasov:

SVh91_roapril2008091ux1.jpg

 

IUZXG_roapril2008093it1.jpg

 

61mSU_roapril2008093amn9.jpg

 

Pre nego sto smo krenuli na put sam na forumu Couchsuring-a pustio topic da cemo biti u Brasovu da, ako neko hoce, mozemo da se nadjemu u subotu u 8 uvece u kaficu "For Sale". Nkoliko ih se prijavilo, i posto smo vecerali, otisli smo do kafica gde se okupila ekipa od 10-ak ljudi. Neki su dosli samo na kratko, na pice, a neki su ostali sa nama do kasno u noc. Lepo smo se ispricali i proveli.

 

Kafic:

COUU8_roapril2008108sm3.jpg

 

Radus i Ana-Maria, a ova dvojica ne znam ko su ali imaju dobre majice  ;)

0K3C1_roapril2008133ub0.jpg

 

Posto smo se, kao, naspavali, ujutru je bilo vreme za polazak  :(. Ruta ista kao i u odlasku, s tim da smo imali prelep topao dan. Samo par zaustavljanja da se osvezimo i da rucamo. A ostatak, uglavno odlican, ponegde potpuno nov asfalt... krivinarenje,... ma divota. Imali smo dva bliska susreta. Prvi sa srndacima, jedan je iskocio pred mene i pretrcao put a drugi se, na srecu uplasio i pobegao u drugom pravcu. Da nije, verovatno bih se zakucao u njega. Drugi susret je bio sa mackom, koja mi se zakucala ravno u prednji tocak. Cuo se jako gadan zvuk, ali se motor nije ni zaneo, jedino je Joseph morao da brise krv sa svog vizira, posto je bio iza mene. Malo nam je pokvarilo raspolozenje, dolazak na granicu, naravno na nasu stranu.

 

Uniforma: Gde ste bili?

MI: U Rumuniji kod prijatelja.

Uniforma: Ihhh u Rumuniji, pa sta cete tamo!? Sta imate?

Mi: nista

Malo zagledanje motora i hvaljanje kako i on vozi milion na sat kroz selo na zadnjem bez ruku sedeci naglavacke unazad na auspuhu, i bla bla bla bla... Ipak napokon su nas pustili a da nismo morali da se raspakujemo, ali smo morali da malo naturiramo masine i da ih malo navucemo kad krenemo.... kakvi idiJoti!!! Ipak ovo nam je bio mozda najbrzi prolazak, obicno moramo da ih pustimo da oni sednu i da malo turiraju, i onda da konstatuju kako ovo nisu bas dobre masine, posto ne mogu da idu milion na sat.

 

Kafa u S. Crnji u kafani "Mamurni Ljudi" pa paljba kuci preko Zrenjanina.

 

Stigli smo kuci sinoc oko 8 sati posle predjenih 1260km. Imali smo odlicno, suvo vreme, odlicno drustvo,... Motori su se ponasali odlicno, moja prosecna potrosnja nije presla 4.5 litara, a bas nismo stedeli na gasu i obrtajima. Maksimalna brzina po Garminu je bila 145km/h a prosek, kao i uvek, oko 65km/h. Inace Garmin nam je bas jako pomogao par puta u Temisvaru i Brasovu, posto je guzva bila bas velika, pa nismo morali da se koncentrisemo preterano na putokaze, vec smo pratili uputstva, i brzo prosli grad.

 

Za kraj evo jos slicica Karpata iz povratka kuci:

nvOP8_roapril2008144wl6.jpg

 

0z3e6_roapril2008145asj8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Svaka čast!

Evo i trek loga... nažalost samo onog dela koji se tiče povratka, jer, sad sam ukapirao šta me je Joseph pitao kada smo se videli :)

Obrisao je log puta do tamo...  :-[

No nema veze jer ste i tako istim putem išli, pa sve kilometraže pomnožite sa dva i dođe mu isto ;)

 

Lepa vožnja, prelepe slike... a koga interesuje da vidi u Google Earthu ili Garmin MapSource-u evo fajlova:

 

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080420 Brasov RU Temerin.gdb Za MapSource pa onda tamo ima opcija pokaži u Google Earth-u...

 

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080420 Brasov RU Temerin.gpx Za Google Earth direktno... (desni klik na link pa Save Taget As)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Pa da i ja napisem par recenica...

 

Uglavnom, quasaar je napisao sve sto se tice voznje, ja cu samo da prenesem par simpresija, emocija, trenutke  koje  sam primetio i zapamtio.

 

 

 

Voznja:

 

Voznja je bila opustena, ponekad brza, ponekad sporija, prosecna brzina po GPS-u 64 km/h, nije bilo divljanja. Sto sam primetio u Rumuniji, da u naselju postuju ogranicenja. Bez obzira sto su to sela od 100 stanovnika ili grad od 100000. Nije ni tesko promeniti narod, kao sto su nasi prijatelji pricali, pre nekoliko godina su bili gori i od nas, ali doslo vreme kamera...kazne na adresu, nema korumpiranih policajaca koji ocekuju mito, nema "redovnih kontrola" , nema sudije za prekrsaje kod koga mozes da se izvlacis sa raznim lazima, prevarama. Na koga je registrovano vozilo , taj placa. Ako je "tatica" vlasnik, sledeci put ce cuvati kljuceve od sina, i malo razmislis kad ti prijatelj pozajmi vozilo. Vlasnici crnih Audija, Passata, Mercedesa i slicnih vozila su isti kao i ovde, verovatno pokusavaju da se dokazuju, da pokazu sirotinji kako se zivi, ili jednostavno ih ne interesuje sta se desava oko njih. Sleperi su potenicajne ubice na otvorenom putu, voze se kao manijaci, jedina je odbrana biti brzi od njih.

 

 

Putovanje:

 

Neko voli Nes kafu, neko ne...Nescafe 3 in 1 Strong retko kad odbijem. Ovaj nas vikend bio upravo takav: mleko ,kafa , secer. Touring deo, za opustanje, tu se pusti mozak na pasu, 2x590km voznje gde nema puno razmisljanja. "Kafa deo" je oko 80 km krivina u subotu, bilo brzih, ostrih, sporih,pa 19 "hairpin" krivina za 1,5 km...Skoncentrisanost na maksimum, i guli se guma od ruba do ruba na savrsenom asfaltu. Secer na kraju, oko 3 km izuzetno loseg puta , sljunka, zemlje, blata...Proklizavanje zadnjeg tocka.... Mozda sam ja lud, ali za tih par km nisam mogao da obrisem osmeh sa lica, i posle neopisivo zadovoljstvo koji sam osecao kad sam stigao na livadu iz sume i video planine okolo, udisao cist, svez vazduh...

 

Mogao bih jos stosta napisati , ali moram malo da odspavam.

 

Krivine

404.jpg

2TPEk_joseph102fa5.th.jpg

 

Mali ce da bude bajker, 100% sam siguran

bJz1N_joseph152tq0.th.jpg

 

Hteli smo da svratimo na Transfagarasan, ali je zbog ociglednih razloga zatvoren put..

vKqcW_joseph154wh6.th.jpg

VUzZY_joseph155rp5.th.jpg

 

Svako selo ima bar jedno gnezdo

EKqBv_joseph159ta6.th.jpg

 

Nije Nuklearna elektrana u Springfield-u  ;D

snppyf5.th.gif

0Hbn9_joseph162bl9.th.jpg

vCUrY_joseph163ty1.th.jpg

 

Ovako zamisljam Austriju...

9y3Ji_joseph167kd6.th.jpg

 

Nekad je ovako izgledao i put Temerin-Becej  :-[

exOld_joseph169rl7.th.jpg

 

U odlasku nam srecan put pozeleo Rocky Balboa u Zitistu, u povratku nam Djura Jaksic samo mahnuo...Njemu nismo bili toliko zanimljivi...Prijatelji smo vec neko vreme.

II7Ej_joseph172lx8.th.jpg

 

Pitanje za one "mudice" koji voze bez kacige: Kakav je UKUS ovih insekata???

hh8dr_joseph173ho4.th.jpg

404.jpg

 

Za zavrsnu rec sam trazio citat iz filma Rocky, ali nisam mislio da cu da nadjem ovakav  :o Ostavicu na engleskom, plasim se da ce izgubiti smisao ako ja prevedem.

 

“Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place and it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't how hard you hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving forward. How much you can take, and keep moving forward. That's how winning is done. Now, if you know what you're worth, then go out and get what you're worth. But you gotta be willing to take the hit, and not pointing fingers saying you ain't where you are because of him, or her, or anybody. Cowards do that and that ain't you. You're better than that!”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Ostavicu na engleskom, plasim se da ce izgubiti smisao ako ja prevedem.

 

Prevedi, nema smisla da ostane na engleskom.

 

Lepo ste se provozali  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja