Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor i postavljanje blokade na isti

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NIjedan nazalost

Imam 17 godina i uskoro cu napuniti 18 i kao sti svi znate maksimalno mogu imati dozvolu za a2 kategoriju,ali posto vec umem da vozim motocikl i ova cuda sa 34KW su dosadna zanima me mogu li kupiti neki lep motor i staviti na njega blokadu i time ispuniti uslove za a2 i vozati se legalno(blokadu bih mozda odamah skinu ;) )koliko bi to kostalo?Hteo bih da kupim Hondu VFR 750 RC36 to je moj motor iz snova i koliko god da je mator ili sta vec pri izboru u kupovini  bi bio prvi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NIjedan nazalost
pre 14 minuta, bdada je napisao:

Moze,samo zavrnes sraf na karburator i odes na teh. kada zavrsis odvrnes ga i peglaj.

tako jednostavno ?ili ste ironicni ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NIjedan nazalost
pre 11 minuta, hard_rock je napisao:

Jedino ako je u saobracajnoj upisan da ima manje od 35kw. Na drugi nacin neces moci kod nas.

Pa mogu li ja ikako da ucinim da to pise u saobracajnoj .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NIjedan nazalost
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Ne mozes.

kako je onda moguce kupiti motor koji moze da se vozi sa A2 kategorijom sudeci po prodavcu a ima 80 KW znam da je uvezen sa blokadom kojom je too omoguceno ali moje pitanje je moze li ovde ista slicno da se uradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, DAVORVFR je napisao:

tako jednostavno ?ili ste ironicni ?

Ironican naravno,prvo dobar dan,vi ste taj i taj,ja sam taj i taj ... pa prelistas forum i nadjes slicnu tematiku,pa nam podelis malo tvoje iskustvo jer su ti cuda od 34kw sa 17 god. dosadna i tako.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Uzmi nesto slabije vozi godinu,dve posle teras sta oces.Ne znam da li si probao nekad klr650 ili pegaso 650,oni imaju 35kw a ne znam bas da li moze da se kaze da su dosadni..Poz kolega 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NIjedan nazalost
Pre sat vremena, BorisG je napisao:

Uzmi nesto slabije vozi godinu,dve posle teras sta oces.Ne znam da li si probao nekad klr650 ili pegaso 650,oni imaju 35kw a ne znam bas da li moze da se kaze da su dosadni..Poz kolega 

Ne svidjau mi se enduro motori.Na kraju krajeva vi ste upravu kupicu ali kad a napunim 18 verovatno cu traziti nesto sto samo u papirima ima 34 KW a za VFR-a cu cekati 24 kada cu ga naslediti od oca a hteo sam da imam svoj. Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Ironican naravno,prvo dobar dan,vi ste taj i taj,ja sam taj i taj ... pa prelistas forum i nadjes slicnu tematiku,pa nam podelis malo tvoje iskustvo jer su ti cuda od 34kw sa 17 god. dosadna i tako.

U ovoj nesretnoj zemlji kućno vaspitanje i obrazovanje su očigledno postali hendikep!!!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Druze,da te posavetuje jeda starkelja.Da li znas koliko snage treba da se suprostavis gasu koji djavo samo zavrce.Nisam protiv zavrtanja,ali to se kao i sve uci.Predlazem laganiji motor od oko 35 konj.Iznenadices se kako vuce,ali se navikni na to-pa onda redom,do neke granice.Mislim da se bajk kupuje kao komp.Sta ces da radis sa njim,gde i koliko ces daleko sa njim,takve stvri.....Ali kad sednes na njega mora da ti legnei to je to.Samo ne preteruj u pocetku.Nadj dokumentarac Biblija krivina(nisam siguran na eng.),i videces da vozbja nije samo navrtanje na pravini....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Sine,samo ne zuri i ne juri.Dvojicu sam ko bracu izgubio zbog tih j... obrtaja.Samo uzivaj u slobodi,samo tu ti niko nista ne moze narediti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NIjedan nazalost
Pre 14 sati, bocca_bastard je napisao:

Nisam razumeo. Da li si ti pametan i hoces da ogranicis motor dok steknes pamet i iskistvo ili si glup i hoces da pogines?

Hocu da ga ogranicim da bih ga registrovao i zatim vozio takvog sve dok cale koji ceo zivot vozi ne kaze da smem da skinem blokadu.Sto bi bilo pre 24 bar se nadam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

ja sam poceo sa 18 da vozim i prvi motor mi je bio kle500 sa 50ks tj 35kw.. isao je kao nevreme ako mene pitas.. i dugo mi je trebalo da naucim da vozim.. iako je to bio period kad si sa 18 mogao da vozis full A kategoriju.. hocu reci, najveca je blokada u glavi i hormonima.. moj profesor prava bi rekao saobracaj ej takva stvar da si sa jednom nogom u grobu a drugom u zatvoru..i zato treba uzivati i lagano voziti.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Lepo si se ti nadao, al' prvi post objašnjava:

 

On 10/29/2017 at 4:41 PM, DAVORVFR said:

Imam 17 godina i uskoro cu napuniti 18 i kao sti svi znate maksimalno mogu imati dozvolu za a2 kategoriju,ali posto vec umem da vozim motocikl i ova cuda sa 34KW su dosadna zanima me mogu li kupiti neki lep motor i staviti na njega blokadu i time ispuniti uslove za a2 i vozati se legalno(blokadu bih mozda odamah skinu ;) )koliko bi to kostalo?Hteo bih da kupim Hondu VFR 750 RC36 to je moj motor iz snova i koliko god da je mator ili sta vec pri izboru u kupovini  bi bio prvi.

Pazi momče, sve i da može  i da znam kako, ne bih ti rekao jer postoji mogućnost sa mene (ili nekog drugog) komotno ubiješ u saobraćaju ili me uvučeš u sopstvenu samoubilačku akciju.

Ne shvati me pogrešno, ti u mojim nisi, ali ja u tvojim godinama jesam bio. Malo leta, puno konja = recept za veliki problem!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Hornet 600

jel bre neko poceo kao ja,sa 38 klipom standard,pa stavimo Elektronikovu masinu,oderemo mangupe sa MZ ima,uzmemo im kintu,a na sevi ukrivimo ram za tri dana,pa nanovo....i sve tako dok se nij emalo poraslo:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 22 minuta, Guster 2 je napisao:

jel bre neko poceo kao ja,sa 38 klipom standard,pa stavimo Elektronikovu masinu,oderemo mangupe sa MZ ima,uzmemo im kintu,a na sevi ukrivimo ram za tri dana,pa nanovo....i sve tako dok se nij emalo poraslo:)

Ovima danas da das mesavinu da naprave nebi ni upalili a ne vozili. I zamisli da im pricas kako si apenca vozio u rikverc!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Hornet 600
pre 1 minut, bdada je napisao:
pre 2 minuta, bdada je napisao:

Ovima danas da das mesavinu da naprave nebi ni upalili a ne vozili. I zamisli da im pricas kako si apenca vozio u rikverc!?

 

pre 2 minuta, bdada je napisao:

Ovima danas da das mesavinu da naprave nebi ni upalili a ne vozili. I zamisli da im pricas kako si apenca vozio u rikverc!?

Ovima danas da das mesavinu da naprave nebi ni upalili a ne vozili. I zamisli da im pricas kako si apenca vozio u rikverc!?

A da pomenem Delorto karburator,bio bi novi model Ifona,ili neka aplikacija:).Ne zameramim,druga vremena,a bajkovi imali samo sinovi feudalaca.dosao rekao bih red na nas sto sljakamo za platu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja