Jump to content

Moto Zajednica

Presvlacenje sedista

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre sat vremena, bmw je napisao:

kolikogod je jeftinija (ako uopšte jeste jeftinija), nije razlika -+100% jer se prodaje u Srbistanu,  zar ne? A skoro bi se mogao opkladiti da nije ni 50%.......Bilo bi interesantno uporediti cene iste "mečke" u Srbiji i Njemačkoj kada se sve plati i registruje.

 

Mečka jeste jeftinija u Srbiji nego u Nemačkoj i prestani da mi državu zoveš Srbistan, to nije lepo 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 2 sati, SHOKLA je napisao:

Ivanov rad. O tome pricam sve vreme.

Ne, ovo je Bobanov rad, 40 ili 50E skuplji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
5 minutes ago, ZEMZEM said:

Ne, ovo je Bobanov rad, 40 ili 50E skuplji.

Po materijalu i kvalitetu bih rekao da da je Ivanov rad. Mozda ti je neko preprodao po onim, "boljim" cenama, a mozda ti ne smes da priznas odakle je sediste zbog komsiluka...  :-P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Po materijalu i kvalitetu bih rekao da da je Ivanov rad.



Znaci ipak se jasno vidi razlika izmedju bobana i ivice? :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun
Pre 8 sati, SHOKLA je napisao:

Po materijalu i kvalitetu bih rekao da da je Ivanov rad. Mozda ti je neko preprodao po onim, "boljim" cenama, a mozda ti ne smes da priznas odakle je sediste zbog komsiluka...  :-P

tako je...boban je jedan mnogo zajeban lik i ima sve da nas istuče ako pričamo da on nije najbolji:P:P:P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Ebala vas sedišta,sedeću na drljači kao fakir!

Momci po fotkama rade odlično,Boban ili Ivica,zar je bitno?

Bitno je samo da su guzice žive i zdrave!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja neću ništa da kažem osim da kad vidim sedište i način obrade istog znam ko je radio . Takođe znam da postoje 3 vrste materijala da se biraju u Zemunu i znam da sam već 3x radio kod njih . O njima samo najbolje ,a dizajn KLE sedišta čak i sedišta koje je bilo kod mene na BMW sam ja dizajnirao i sada se prave po mojoj ideji i nema ko nije bio zadovoljan. Ne sumnjam ni u koga ,ali da se razumemo ako se već stekaju pare za sedište i priča se o tome kako za razliku u ceni možete voziti nzm koliko km onda nemoj da radite pa ćete voziti duplo . Samo nemoj da mi neko priča da je Tigar isto sto i Michelin jer se proizvodi u Srb . Svaka roba ima svog kupca i svaka roba će odraditi posao onoliko koliko vredi ali dalje od toga ne bih tvrdio .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 15 sati, SHOKLA je napisao:

 

IMG_1040.JPG

 

Pre 12 sati, ZEMZEM je napisao:
 

2434zmr.jpg

Kolko je kostalo jedno, a kolko drugo?

I od kakvih materijala su pravljena, pa da zavrsimo vec jednom cije je bolje...

Posto su po kvalitetu izrade potpuno ista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 12 sati, Protulsr je napisao:

 

Mečka jeste jeftinija u Srbiji nego u Nemačkoj i prestani da mi državu zoveš Srbistan, to nije lepo 

Nije lepo da pišeš boldovanim slovima, a ako ti smeta što svoju državu zovem Srbistanom onda je to tvoj problem. Kad si več toliko dosledan i hočeš da izigravaš neku vrstu policajca onda te molim da pošalješ svim članovima BJB foruma koji koriste tu reč (ili čak i lošiju reč) istu poruku da ti smeta što Srbiju zovu Srbistan, jer ako pratiš forum onda znaš da ja nisam jedini koji je to napisao, pa javi kako si prošao.  Čak naprotiv. Kultura mi ne dozvoljava da se bilokome obračam na ovakav način sa boldovanim slovima.  Za sve te godine koliko sam član ovog foruma ne verujem da bi našao 4-5 puta da sam napisao Srbistan, a imam debele razloge da koristim tu rečenicu.  I još jednom to je tvoj problem ako ti smeta, slobodno me stavi na "ignore", nemam ništa protiv.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

osam strana pisanja a nismo makli dalje od pocetka. jedino sto je evidentno, jeste da svako ima svog favorita. i tacka. kada vidim sa koliko strasti se brani sopstveni izbor, nekako mi budu jasniji ono sto se sibaju oko i na stadionima...

jedna bezazlena tema, pokrenuta od strane kolege kome je bila potrebna pomoc, otisla je u krajnost, gde se prepucavamo oko rada dva vrsna majstora i koliko su im cene opravdane ili neopravdane. umesto da forum bude mesto gde se moze naci pomoc ili informacije, postaje mesto za prepucavanje. skroz bezveze...

kao sto je kolega satelis rekao, od dva majstora doslo se do cetvorice ili petorice koji se bave istim poslom, pa cak i kolega koji su to sami odradili. raspon cena od crvene za materijal i piva za majstora do 100 i kusur eura. naravno, razlika u kvalitetu izrade i izboru materijala je vidljiva kroz cenu. i tu se svako opredeljuje prema mogucnostima ili ukusu. a to je vec nesto subjektivno i o ukusima ne bi trebalo raspravljati. i tacka.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e
pre 9 minuta, raps je napisao:

osam strana pisanja a nismo makli dalje od pocetka. jedino sto je evidentno, jeste da svako ima svog favorita. i tacka. kada vidim sa koliko strasti se brani sopstveni izbor, nekako mi budu jasniji ono sto se sibaju oko i na stadionima...

jedna bezazlena tema, pokrenuta od strane kolege kome je bila potrebna pomoc, otisla je u krajnost, gde se prepucavamo oko rada dva vrsna majstora i koliko su im cene opravdane ili neopravdane. umesto da forum bude mesto gde se moze naci pomoc ili informacije, postaje mesto za prepucavanje. skroz bezveze...

kao sto je kolega satelis rekao, od dva majstora doslo se do cetvorice ili petorice koji se bave istim poslom, pa cak i kolega koji su to sami odradili. raspon cena od crvene za materijal i piva za majstora do 100 i kusur eura. naravno, razlika u kvalitetu izrade i izboru materijala je vidljiva kroz cenu. i tu se svako opredeljuje prema mogucnostima ili ukusu. a to je vec nesto subjektivno i o ukusima ne bi trebalo raspravljati. i tacka.

 

 

Kolega, ovde nije reč o ukusima i izboru i slaźem se da se o njima ne raspravlja već je reč da li razlika rada i materijala ako uopšte i postoji opravdava toliku razliku u ceni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 1 minut, Lunja je napisao:

 

Kolega, ovde nije reč o ukusima i izboru i slaźem se da se o njima ne raspravlja već je reč da li razlika rada i materijala opravdava toliku razliku u ceni. 

kolega, skroz si u pravu. ali onda se to svodi na mogucnosti :) ako ti ne zelis da platis 300e za sediste jer smatras da rad i materijal ne vrede toliko, ne mora da znaci da ja necu platiti taj novac, dal zbog neznanja, pomodarstva ili licne ubedjenosti u kvalitet, krajnje je nebitno. sve dok proizvod moze da se prodaje po maksimalnoj ceni, znaci da kolicina rada i kvalitet materijala nisu upitni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Naravno da svako za svoj novac bira šta će i kod koga će. Samo mi nije jasno da za jedno sedišta prepravka pre tri godine košta 100e a isto to sedište kod istog majstora sa istim materijalima posle tri godine košta od 150 do 180e. O tome je reč. Pišem iz ličnog iskustva.

Da li je inflacija, carina, kurs ili nešto peto umešalo prste? 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Odem na temu "Stvari kojih više nema", a tamo frustrirana pljuvačina po ex Jugi, Tiletu, komunističkom režimu... Dođem na ovu temu, kad pojedini isti iz prethodne postavljaju pitanje opravdanosti nečije cene??? :lud:

 

Kapitalizam drugovi, tržišna ekonomija, ponuda - tražnja. Nema toga. ;)

Ukoliko je Boban popunio svoje kapacitete i maksimizirao profit po svojim aktuelnim cenama ne vidim zašto bi se bavio Ivicinim radom i cenovnom politikom. Čovek napravio ime, proširio tržište i preko grane, uredno to naplaćuje i gotovo. Opadne li mu ikad potražnja spustiće cenu k'o bela lala.

S druge strane Ivica, kako vidimo radi sjajno, i ako tako nastavi napraviće on svoj brend. Trebaće doduše za to malo vremena, ne možeš da preskočiš tatu u poslu preko noći. Koju će cenovnu politiku tada voditi to niko ne zna i to je samo njegov problem.

 

Brend, ponuda, tražnja, malo neki kripto koini...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Posle sat i po vremena rada i nerviranja, uspeo sam da presvucem sediste

 

 

DSC_8524.jpg

DSC_8529.jpg

DSC_8532.jpg

 

 

I koliko je koštalo?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 7 minuta, Savan je napisao:

Al onaj ivica onda dere sa cenama.. :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

a tek Boban... :D;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Al onaj ivica onda dere sa cenama..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Који погледи са висине од стране ових чији западни новчаници не осећају разлике у србским ценама.
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
pre 59 minuta, Savan je napisao:

 

 

I koliko je koštalo?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Trazio sam nesto za sediste i rekli su mi da je ovo najbolje sto imaju, uzeo sam metar duzine (standardna sirina je 1,4m), cena 750din, za ovo sediste sam potrosio parce 0,6x0,6

Ovih dana cu da probam da uradim i zadnje

Glavni problem koji mi je potrosio malo zivaca je sto ovaj pistolj nije dovoljno jak da probije plastiku sa donje strane, pa sam morao malo da upotrebim i cekic :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Trazio sam nesto za sediste i rekli su mi da je ovo najbolje sto imaju, uzeo sam metar duzine (standardna sirina je 1,4m), cena 750din, za ovo sediste sam potrosio parce 0,6x0,6

Ovih dana cu da probam da uradim i zadnje

Glavni problem koji mi je potrosio malo zivaca je sto ovaj pistolj nije dovoljno jak da probije plastiku sa donje strane, pa sam morao malo da upotrebim i cekic

Svaka čast.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 6.1.2018. at 21:45, bmw je napisao:

Vidiš, u ovome delu koji je podebljan grešiš i to debelo.Možda če se javiti Boban i napisati nešto o tome, ja sigurno ne......Napumpana cena rada i proizvoda? Ozbiljan si? Kupi ne Cobrin ili Sargeant pa javi kako si prošao sa cenom ili kvalitetom......Druže voziš motor. Jel mečka u Srbistanu pola jeftinija nego u Nemačkoj? Koliko mi je poznato nije, zar ne? Ako se ne varam, kod Bobana imaš opciju i da ti presvuče sedište sa običnim materialom upola jeftinije (tvojih 10 dukata) ili sa vrhunskim uvoznim materialom (onih 22 dukata koje ti se ne daje). E sad to što bi mi svi hteli voziti mečku samo se nema para ne znači da bi Boban morao raditi za djabe pošto je u Srbiji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja