Jump to content

Moto Zajednica

Presvlacenje sedista

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
12 hours ago, SHOKLA said:

Da, ali ti nisi iz Zemuna...  :-D

Ali su sitnice odlucile da ne zivim u Kladovu, bili bismo komsije mozda. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 4 sati, pvp je napisao:

Stvarno mi nije jasno ovo kad moram da kazem nadjebavanje, ljudi mi ovde treba da kazemo ko sta radi od majstora samim tim da pomognemo jedni drugima (ovaj mi je blizi ovaj dalji, ovaj jeftiniji), a sto da ne i cenu stavimo pa ko sta voli neka izvoli a ne da mi nekome dizemo ili spustamo cenu!

E ovo si odlično rekao...... po neki put pomislim kako forum gubi smisao i redovno ode tema u pogrešnom smeru. A nama je upravo to potrebno... gde... ko... šta... cena pa izvoli. Inače iz Beograda sam lično nosio i odradio dva sedišta kod Stiva... Recimo u Temerinu u McM Racingu sam nekoliko puta radio neke stvari... dosta puta od njih naručivao delove.. ... ali je razlika u ceni, usluzi, nema od motora pravljenje "astrofizike" što je slučaj kad posetiš nekog majstora u Beogradu... i brže sve obavim i vratim se za bgd.... nego da sam otišao do prodavnice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мени се понекад мало причини да су ови што су папрено платили седишта по мало кивни на ове друге што су нашли јефтинију алтернативу.

Па људи, свака роба има свог купца, свако у односу на свој џеп.
Мени је драго да Бобан има посла и што може да наплати по тим ценама. Драго ми је и што има људи који себи могу да приуште и плате седиште по тим ценама, са геловима и којекаквим пиздаријама. Стварно јесте.

Али не и ја. Зато тражим јефтиније алтернативе. Јел сад треба осуђивати?

Што ми се чини да неки и раде.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne treba nikog osudjivsti. Ali ne treba ničiji rad i trud ponizavati. Boban je radio godinama da bi stekao znanje i iskustvo u tome čime se bavi i sad je glupo reci da je neko drugo sedište bolje samo zato sto je jeftinije.

Ne ulazim u to ko je bolji majstor, to ima dosta perspektiva od vizuelnog izgleda, udobnosti samog sedišta kao i na kraji dugotrajnosti.
Aspekt cene je tu mislim najmanje bitan. Sedište radiš jednom i razlika od par desetina eura je u tom kontekstu nebitna stavka u odnosu na sve ostalo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam jedan od tih koji je papreno platio sedište, kad me već spominješ a mislio sam da ne pišem više u ovoj temi.

Ja sam i tada imao jeftinije alternative ali nisam hteo. Moje mišljenje je da Bobanovo sedište izgleda lepše. O ostalim detaljima ne znam ništa dok uživo ne pogledam neki rad Stiva i uporedim sa Bobanovim.

Da, meni je Boban i prepravio oblik sedišta, nije bilo samo tapaciranje. Sad je sedište dosta udobnije pogotovo mom suvozaču koji ne klizi ka meni i može da odvoza 600km u danu a da ne oseti to. Na fabričkom nije bilo tako.

Možda sledeći put i ja pređem kod Stiva ako je isto ili bolje.

To je samo moj stav i ne mora da znači da sam u pravu. Imao sam mogućnosti da sačekam na red i da platim tu cenu.

Ako sam se zeznuo po pitanju kvaliteta, pa neće mi biti prvi a ni poslednji put.

Da, nisam mogao išao bih na ovu jeftiniju varijantu.

Toliko od mene i neka svako radi kod koga hoće. Ovde neka iznesu pozitivne i negativne strane dotičnih majstora a na nama je da biramo.

Moja ocena će biti konačna kad vidim koliko dugo će izdržati moje sedišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Savan je napisao:

Boban je radio godinama da bi stekao znanje i iskustvo u tome čime se bavi i sad je glupo reci da je neko drugo sedište bolje samo zato sto je jeftinije.

Sa ovim se bas i nebi slozio,koliko treba da naplacuju ljudi pred peMzijom npr,ne mora da znaci ako neko radi krace da radi i manje kvalitetno.

Ali kod nas je pomodarstvo uzelo maha a neki na tome lepo zaradjuju.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

razlika u ceni od par desetina eura je neznatna, ako su cene sedista oko 500 i vise €. razlika od par desetina € u slucaju kada jedno od sedista kosta 70€, moze biti i bas velika :)

 

slazem da ne treba omalovazavati bilo ciji rad. verujem da nijedan od majstora ne posluje sa gubitkom, tj. da je formirao cenu kojom ne moze da se pokrije. tako da je samo na nama da odlucimo sta zelimo.

ja sam sediste uradio kod stiva, ali mi ne pada na pamet da nekog ubedjujem kako je njegovo sediste bolje od bobanovog ili necijeg drugog. i da imam bobanovo ili neko drugo sediste ne bih nikog ubedjivao koliko je superiorno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

o tome se i radi. ja ni u jednom trenutku nisam ubedjivao nekog da je bobanovo sediste lose i da ne valja. niti da je boban los majstor. nemam njegovo sediste, nisam ga video uzivo (bar ne da znam da je bilo njegovo). sto sam video na slikama - izgleda odlicno. sto sam cuo od drugih - svi kazu da je kvalitetno i udobno. znaci nema razloga da ne verujem da je odlican mastor i da zna sta radi. ali sam iste te informacije dobio i za Stiva, po meni prihvatljivijoj ceni, resio da probam, i nisam se pokajao. i naravno da cu ga preporuciti posle toga drugima. a na tim drugima je da se raspitaju, pa sami odluce kod koga i za sta ce da potrose pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
razlika u ceni od par desetina eura je neznatna, ako su cene sedista oko 500 i vise €. razlika od par desetina € u slucaju kada jedno od sedista kosta 70€, moze biti i bas velika



To je samo procentualno gledana veća razlika ali moj novčanik ne gleda na procente :)

Ako je jedno sedište 70e a drugo je 100, pa sigurno mi tih 30 neće igrati ulogu jer ako imam 70e za sedište naći ću negde i tih 30 ako želim to drugo sedište.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Ja na mom motoru imam Stivovo sedište a na vespi px Bobanovo. Dakle od oba majstora. Konverzacija i dogovor i sa jednim i sa drugim sasvim korektna, pristojna i prijateljska kakva treba da bude u odnosu mušterija - majstor. Možda i više od toga. Zadovoljan sam sa oba ali razlika u samoj ceni nije baš tako mala kako neke kolege ovde navode. Razlika je daleko veća od spominjanih 30e. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 33 minuta, Savan je napisao:

 


To je samo procentualno gledana veća razlika ali moj novčanik ne gleda na procente :)

Ako je jedno sedište 70e a drugo je 100, pa sigurno mi tih 30 neće igrati ulogu jer ako imam 70e za sedište naći ću negde i tih 30 ako želim to drugo sedište.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

imas primer na prethodnim stranama, isto sediste za skuter je kod jednog 70e a kod drugog 150e. kako bi tvoj novcanik gledao na to?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 51 minuta, Savan je napisao:

To je samo procentualno gledana veća razlika ali moj novčanik ne gleda na procente

Postoji i racionalno,mi sto zivimo u Srbiji smo navikli tako,taj prosek se ponekad pokvari,narocito oko katolickog bozica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Prošle zime pitao Bobana koliko za presvlačenje sedišta na Beverliju. Boban pita kakav materijal. Fabrički ili bolji, rekoh. 80€ reče Boban tada. Šta je sve ubačeno u to skuter sedište od 150€ stvarno ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Није ни пар десетина ни пар процената више, него се ради о 2 до 3 пута јачој цифри (100-200%).

 

Али као што рекох, свака част Бобану на раду, квалитету и бренду који је створио (видео и седео пар пута на његовом седишту), свака част и Вама чији "новчаници то не осећају", још једанпут, драго ми је због Вас. Причам најозбиљније, без потребе да се неко пронађе увређен, то ми није намера.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, raps je napisao:

imas primer na prethodnim stranama, isto sediste za skuter je kod jednog 70e a kod drugog 150e. kako bi tvoj novcanik gledao na to?

Jeste, ja sam pisao o tome na drugoj strani ove teme, okacio slike..... 70e naspram 150e koliko je Boban trazio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
 
imas primer na prethodnim stranama, isto sediste za skuter je kod jednog 70e a kod drugog 150e. kako bi tvoj novcanik gledao na to?

Prosto, moj novčanik bi na to gledao koje mi se sedište više svidja. Ako je to ono od 150e a želim bas novo sedište onda bi ga uzeo nebitno za cenu. Ukoliko bi mi falilo tih 80e razlike, zuljao bih dalje postojece sedište dok ne skupim tih 80 sto mi fali. Jer ne bih uložio 70e u nešto da bi potom se grizao koliko mi je ono drugo lepše.

Ali ako mi je to sedište od 70e u startu već lepše ili isto(sto je skoro pa nemoguće kod ručnih radova), novčanik bi izdvojio tih 70 i gotova priča.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre sat vremena, Svaler je napisao:

Није ни пар десетина ни пар процената више, него се ради о 2 до 3 пута јачој цифри (100-200%).

Ne znam odakle vam ove informacije.

Moje sedište sam platio 110+10 za vez ili 120+10 vez. Sad ne mogu da se setim.

Kod Stiva je ova prerada oko 70E ako sam dobro upratio.

Kod Bobana se na ovu cenu može dodati još za gel. To podiže cenu u zavisnosti da li gel ide na oba mesta i od debljine gela. Tada sedište može da prebaci 250E.

Meni Boban nije hteo da stavi gel već mi je rekao idi, vozi, probaj pa ako ti treba gel stavi.

I bi u pravu meni nije bio potreban gel, za sada je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Што се тиче информације о цени, као што сам рекао видео сам пар комада и седео на њима.
Речено ми је да је плаћено 150е и 180е обична варијанта без гела, ова са гелом дал' 220-240е.

Е сад, ако су слагали мене и ја лажем вас.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Za moje sedište kod Bobana je bila upravo ta cena od 150 do 180e bez gela u zavisnosti od vrste materijala a kod Stiva 70e. 

Mala li je razlika pa čak i da je lošiji materijal ( ali nije ). Sam rad na istom nivou. Može dva presvlačenja za jedno. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
9 hours ago, Zlatko LA said:

Ali su sitnice odlucile da ne zivim u Kladovu, bili bismo komsije mozda. :D 

Sreca je da nisi iz Zemuna ili okoline, pa ne moras po sluzbenoj duznosti da odradjujes sediste u komsiluku, vec ti je dozvoljen i slobodan izbor. To je poenta mog predjasnjeg posta. Zika56 je bas lepo objasnio stanje stvari na terenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
6 hours ago, Savan said:

Ne treba nikog osudjivsti. Ali ne treba ničiji rad i trud ponizavati. Boban je radio godinama da bi stekao znanje i iskustvo u tome čime se bavi i sad je glupo reci da je neko drugo sedište bolje samo zato sto je jeftinije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

A smatras li da je neko sediste bolje samo zato sto je skuplje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun
pre 20 minuta, SHOKLA je napisao:

Sreca je da nisi iz Zemuna ili okoline, pa ne moras po sluzbenoj duznosti da odradjujes sediste u komsiluku, vec ti je dozvoljen i slobodan izbor. To je poenta mog predjasnjeg posta. Zika56 je bas lepo objasnio stanje stvari na terenu.

ovo nema veze sa mozgom,verovatno ne poznaješ bobana pa tako pričaš(boban je jedan čovek koji je pomogao puno ljudi,znam lično)neću da ulazim u njegov posao i cene,to je njegova stvar ali budi siguran da to što uradi je sam vrh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja